Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 21.07.2017 10:40 PM

16. 22. 22. 1998. Pretty Fly (For A White Guy) - The Offspring (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 22.07.2017 11:14 PM

13. 11. 12. 1998. Whiskey In The Jar - Metallica (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - adameria - 23.07.2017 08:54 AM

Polski Twój najlepszy utwór nie zmieścił się w dwudziestce. Ja napiszę, że czas chyba goi rany Icon_wink2,
no i ZTGT już mnie tak nie drażni jak kiedyś. Wyleciał z mojej tzw. koszmarlisty, a to już bardzo dużo.
Chyba spowodowały to koncerty Lady Pank, na których byłem...
Widzę jak bawi się publika, a i zespół też bawi się tym utworem i... podchodzi do niego z lekkim dystansem.
Zdrowe spojrzenie.

Największy wzlot w obrębie Top 20 to jak dotąd Offspring, a największy spadek Dire Straits.
Ciekawe czy to zapowiada jakieś zmiany na szczycie.

No i sprawdziłem który niepolski i polski wykonawca ewidentnie nietrójkowolistowy
pojawił się najwyżej. Wyszło, że Avenged Sevenfold i Normalsi...
Chyba powinienem poświęcić im choć trochę uwagi, żeby nie było tak, że mówią mi coś nazwy.
Czy poleciłbyś dokładnie te ich albumy jako najlepsze, z których pochodzą Twoje przeboje wszech czasów w ich przypadku?
Może się mylę, ale teraz już spodziewam się "tylko" wykonawców okołotrójkowolistowych...


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 23.07.2017 10:24 AM

Ostatnia trójka bardzo dobra. Dire Straits w jednym z najlepszych utworów z płyty, którą w sumie lubię (tylko po prostu uważam, że jest słabsza od wszystkich ją poprzedzających, a szczególnie po rewelacyjnej LOG brzmi kiepściutko). Adams też jeden z lepszych, ale jak już pisałem wcześniej zdecydowanie wolę go w muszkieterskim tercecie. A co do Whisky to mogę napisać, że bardzo lubię, bo chyba nikt nie wątpi, że w moim topie się pojawi.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 23.07.2017 12:20 PM

adameria napisał(a):Polski Twój najlepszy utwór nie zmieścił się w dwudziestce.
i teraz spojrzałem, że jest to pierwszy taki przypadek odkąd tworzę swój top w takiej rozszerzonej postaci (tzn. gdy jest więcej niż 20 pozycji). w roku 1997 w dwudziestce był "Jedwab", a w latach 2000, 2007 i 2014 "Zawsze tam gdzie ty".
adameria napisał(a):Chyba spowodowały to koncerty Lady Pank, na których byłem...
a ja na koncercie Lady Pank, mimo że to zespół z mojej polskiej czołówki, byłem tylko raz...
i to właściwie nawet nie był ich koncert, tylko jakieś Juwenalia czy coś takiego, mnóstwo lat temu, na Agrykoli. wtedy zdaje się grały też T.Love i Kobranocka. i chyba ktoś jeszcze.
adameria napisał(a):Największy wzlot w obrębie Top 20 to jak dotąd Offspring, a największy spadek Dire Straits.
i trzeba przyznać, że są to gigantyczne ruchy. na tym poziomie ruch o każde oczko jest ważny. o 2 pozycje - to już sporo. a o 5 czy 6 - potężna zmiana!
adameria napisał(a):Ciekawe czy to zapowiada jakieś zmiany na szczycie.
Icon_neutral Icon_wink
adameria napisał(a):No i sprawdziłem który niepolski i polski wykonawca ewidentnie nietrójkowolistowy
pojawił się najwyżej. Wyszło, że Avenged Sevenfold i Normalsi...
o, fajnie, dzięki za sprawdzenie czegoś takiego, nie przyszło mi do głowy, żeby taką rzecz sprawdzić.
adameria napisał(a):Chyba powinienem poświęcić im choć trochę uwagi, żeby nie było tak, że mówią mi coś nazwy.
zdecydowanie Icon_wink2.
adameria napisał(a):Czy poleciłbyś dokładnie te ich albumy jako najlepsze, z których pochodzą Twoje przeboje wszech czasów w ich przypadku?
w przypadku Normalsów tak. "Nie ma mowy" pochodzi z płyty "Soliloquium" i tę Ci polecam na początek. choć utwór znajduje się też na płycie "Dekalog, czyli Piekło Muzykantów".
natomiast jeśli chodzi o A7X, to jako całość najbardziej mi się podoba "Hail to the King" i myślę, że od tej mógłbyś zacząć. jeśli się spodoba, to daj znać, pomyślimy co dalej Icon_wink2.
adameria napisał(a):Może się mylę, ale teraz już spodziewam się "tylko" wykonawców okołotrójkowolistowych...
i słusznie Icon_wink2. i będzie tylko jeden nieelpetrójkowy utwór. ale to właściwie żaden spoiler.
kajman napisał(a):Ostatnia trójka bardzo dobra.
wiem Icon_wink2.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 23.07.2017 01:29 PM

no to nadrobimy.

The Blower's Daughter - Damien Rice - bardzo lubię, ale jego nr 1 dla mnie to 9 Crimes
doDekafonia - Strachy na Lachy - ależ (za)skok!!! czyli wskoczyli na polskie podium!!! Icon_smile2
Listen To Your Heart - Roxette - wspólny numer 1, chyba jeden z niewielu wśród tych ważniejszych wykonawców Icon_wink2

Jeszcze, jeszcze - Happysad - jakiś czas temu robiłem ich top i ten utwór zupełnie przepadł... a, że ja ich poznałem tak na serio od trzeciej płyty, to nawet nie wiedziałem, że to TAKI utwór. teraz posłuchałem uważniej i powinien się pojawić w "20" Icon_smile2
Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank - niby dwa oczka, ale to jednak znaczące...

z miejsc 17-20 niższą trójkę bardzo lubię! do nowych Scorpionsów nigdy się nie przekonałem...

14,16 - może kiedyś ich top odbędzie się na forum.lp3.pl. to chyba jedyna okazja aby ich poznać w całości... coś tam znam, coś nawet lubię, ale jednak całości nie ogarnąłem...

Whiskey In The Jar - Metallica - przez ostatnie kilka lat ten utwór dużo u mnie zyskał. do tego stopnia, że zastanawiam się czy nie wolę ich wersję od oryginału Icon_wink2 na razie mogę napisać, że nie, ale kto wie Icon_smile2
Your Latest Trick - Dire Straits - Icon_eek u mnie najwyżej na 13., więc i tak dużo lepiej, ale jednak to aż pięć oczek Icon_eek


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 23.07.2017 02:29 PM

Yacy napisał(a):zastanawiam się czy nie wolę ich wersję od oryginału
Rozumiem, że jako oryginał uznajesz przeróbkę Thin Lizzy.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 23.07.2017 04:02 PM

fakt, źle się wyraziłem - powinienem napisać: od najbardziej znanej wersji.
chociaż zaraz się okaże, że obecnie to ta Metallicowa jest najbardziej znana...
zmieniam na:
zastanawiam się czy nie wolę ich wersję od wersji grupy Thin Lizzy.
Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 23.07.2017 04:26 PM

Yacy napisał(a):The Blower's Daughter - Damien Rice - bardzo lubię, ale jego nr 1 dla mnie to 9 Crimes
a u mnie "9 Crimes" nawet nie weszło na listę...
choć w sumie nie wiem czemu.
Yacy napisał(a):doDekafonia - Strachy na Lachy - ależ (za)skok!!! czyli wskoczyli na polskie podium!!! Icon_smile2
faktycznie, nie spostrzegłem tego.
no i skok potężny. ale czemu zaskok?
Yacy napisał(a):Listen To Your Heart - Roxette - wspólny numer 1, chyba jeden z niewielu wśród tych ważniejszych wykonawców Icon_wink2
pewnie tak Icon_wink2. no ale w każdym przypadku szeroki wybór, więc ciężko w coś wspólnie trafić Icon_wink2.
Yacy napisał(a):Zawsze tam gdzie ty - Lady Pank - niby dwa oczka, ale to jednak znaczące...
bardziej znaczące te 2, niż jakby były np. 3, ale z 17. na 20., mimo że to większy spadek i z wyższej pozycji.
Yacy napisał(a):14,16 - może kiedyś ich top odbędzie się na forum.lp3.pl
na to liczę. z każdym rokiem szanse rosną...
Yacy napisał(a):Your Latest Trick - Dire Straits - Icon_eek
sam nie wiem co się stało...
Yacy napisał(a):zastanawiam się czy nie wolę ich wersję od wersji grupy Thin Lizzy.
mi ich wersja też się podoba i nawet na fali popularność wersji Metalliki weszła na moją listę i doszła do 2. miejsca.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 23.07.2017 04:28 PM

10. 09. 07. 1991. One - U2 (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 23.07.2017 04:39 PM

Z tego co pamiętam to ten kawałek Systemu mi się podobna, ale na pewno nie jest w ich czołówce. Ale większym zaszczytem dla utworu jest być u nich gdzieś koło środka niż dla innych w czołówce utworów tego czy innego wykonawcy (czyli prościej mówiąc to jest wielu wykonawców, których nry 1 nie umywają się do tego utworu. Ale na pewno nie dotyczy to Aerosmith, które całościowo cenię niżej, ale ten konkretny kawałek jest najlepszy w tej trójce.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 23.07.2017 10:40 PM

he he, System Of A Down z hukiem wpada do Top 10.
To zmiana pozytywna jak dla mnie, bo mimo, że nie przepadam za taką muzyką, to m.in. System zawsze doceniam i chyba nawet lubię.
Solowego Serja już mniej.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 23.07.2017 10:45 PM

Tomekk napisał(a):he he, System Of A Down z hukiem wpada do Top 10.
dla mnie samego to szok, że w pierwszej dwudziestce może w tak krótkim czasie nastąpić tak wielki skok.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 24.07.2017 09:08 PM

7. 8. 8. 1994. Always - Bon Jovi (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 24.07.2017 09:21 PM

Pisząc o "Your Latest Trick" zapomniałem napisać, że właściwie można powiedzieć, że to on wygrał poprzednią edycję topu. bo pierwsza piątka nie do ruszenia.
i jak widać tym razem też była nie do ruszenia. więc niejako można ogłosić "Amazing" zwycięzcą tej edycji topu. ale czy już na zawsze pierwsza piątka będzie nie do ruszenia?...
dla obydwu utworów z tej dwójki to są najwyższe pozycje w historii.
i jeszcze kilka słów o teledyskach do tych dwóch utworów.
w tamtych czasach na koniec roku robiłem też zestawienia ulubionych teledysków roku i wszech czasów. "Always" nie wygrało teledysku roku, zajęło drugie miejsce. a teraz jest na trzecim miejscu ever! to znaczy było, gdy po raz ostatni robiłem takie zestawie ładnych parę lat temu. ale jestem pewien, że nic by się w tej ścisłej czołówce nie zmieniło. a na pierwszym miejscu ever byłoby... "Amazing". zresztą gdyby ten utwór wyszedł na singlu miesiąc później i "załapał się" już na rok 1994, to całe podium byłoby zajęte przez teledyski z tamtego roku, bo tym klipem który pokonał "Always" i do teraz byłby na drugim miejscu jest... "Crazy" - Aerosmith.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 24.07.2017 11:01 PM

ku3a napisał(a):7. 8. 8. 1994. Always - Bon Jovi
Nie rozumiem tak wysokiego miejsca akurat tego Bon Jovi, szczególnie że zespół jakoś za bardzo nie szaleje.
ku3a napisał(a):6. 7. 9. 1993. Amazing - Aerosmith
A tutaj z kolei rozumiem całkowicie.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 25.07.2017 12:09 AM

kajman napisał(a):Nie rozumiem tak wysokiego miejsca akurat tego Bon Jovi, szczególnie że zespół jakoś za bardzo nie szaleje.
co masz na myśli przez "zespół nie szaleje"?
wytłumaczenie jest banalne, tak banalne, jak tylko może być - utwór mi miażdży serce, za każdym razem gdy go słyszę. i z każdym rokiem to wrażenie nie maleje.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 25.07.2017 08:31 AM

ku3a napisał(a):co masz na myśli przez "zespół nie szaleje"?
Zbyt dużo jego utworów to mi się w czołówce nie rzuciła w oko.


RE: top wszech czasów (2016) - tadzio3 - 25.07.2017 04:51 PM

"Always" to również mój ulubiony utwór Bon Jovi. Nie jestem ich wielkim fanem, ale ten z łatwością mieści się w moim topie wszech czasów. Pamiętam go z początków słuchania listy oraz z "Bravo". A teledysk, przyznam, obejrzałem dopiero po wielu latach.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 25.07.2017 04:59 PM

tadzio3 napisał(a):"Always" to również mój ulubiony utwór Bon Jovi.
To mnie zaskoczyłeś, bo myślałem, że ku3a jest takim wyjątkiem w tej materii i że lubiących ten utwór ciężko mi będzie znaleźć.