Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 14.07.2017 12:19 AM

45. 42. 66. 1989. Lambada - Kaoma (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - tadzio3 - 14.07.2017 10:07 AM

ku3a napisał(a):wiem, że były zakusy na to, by wrócili, ale jakoś minęły ze 3 lata i wciąż cisza...
Jeden singiel wydali https://www.youtube.com/watch?v=9Eh3obiYyeE

A co do listy, to zapomniałem, że "Lambada" była tak wysoko Icon_smile2
Natomiast "Please" jak i "Staring At The Sun" tochyba moje ulubione ich piosenki.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 14.07.2017 02:16 PM

ku3a napisał(a):tylko że Robbie był na Liście 2 razy krócej
Tak, ale było dostępny wszędzie. W każdej stacji TV, w sklepach itd.
Organek jednak jest tylko wałkowany w Trójce.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 14.07.2017 02:26 PM

To nie jest mój ulubiony System ale to zdecydowanie najlepszy utwór w tej piątce.
Nie kojarzyłem tych Smashingów, ale jak posłuchałem to okazało się, że niewiele straciłem.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 14.07.2017 09:47 PM

tadzio3 napisał(a):A co do listy, to zapomniałem, że "Lambada" była tak wysoko
to chyba moje pierwsze wspomnienie związane ze świadomością, że coś jest światowym przebojem.
tadzio3 napisał(a):Natomiast "Please" jak i "Staring At The Sun" tochyba moje ulubione ich piosenki.
i do tej pory miażdżą!
kilka słów o każdej z nich. "Please" najbardziej mi się podobało wykonane na koncercie na Służewcu. ależ to była miazga! po prostu ciarki mnie wtedy przechodziły! namiastka tego została ujęta w wersji koncertowej z Rotterdamu.
"Staring at the Sun" to jeden z niewielu przypadków gdy na LP3 i na mojej liście był ten sam przebój roku. a w dodatku wtedy jeden mój kolega z klasy też prowadził swoją listę, zachęcony moim zapałem, i u niego też SatS wygrało.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 14.07.2017 09:49 PM

40. 39. 32. 1992. Too Much Love Will Kill You - Brian May (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 14.07.2017 10:08 PM

ku3a napisał(a):39. 31. 20. 1992. Jedwab - Róże Europy
Rozumiem, że to wersja bez Edyty Bartosiewicz? Icon_biggrin

ku3a napisał(a):Black Or White - Michael Jackson
Nigdy nie zastanawiałem się, co może być moim ulubionym przebojem Michaela Jacksona. Ten utwór na pewno byłby w Top 5.

Powoli wkraczamy chyba w strefę, w której prym będzie wiódł zespól Aerosmith Icon_wink


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.07.2017 08:49 AM

Tomekk napisał(a):Rozumiem, że to wersja bez Edyty Bartosiewicz? Icon_biggrin3
nigdy nie oznaczałem tego jako RE&EB. na szczęście to mój top i mogę oznaczać jak chcę Icon_wink2. wkład Edyty jest tu jak dla mnie za mały, by ją pokazywać jako współwykonawcę.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 15.07.2017 02:24 PM

No niestety nie jest dla mnie lepiej na tak wysokich miejscach niż 100 czy 200 miejsc niżej. Z tej piątki tak naprawdę to lubię tylko Crazy Mary.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 15.07.2017 10:19 PM

dwie "lżejsze" piątki.
z pierwszej wyższe U2, a z drugiej Aero.
czyli dwa najlepsze utwory z piątek Icon_smile2
prawidłowo!


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 16.07.2017 03:10 PM

Piątka tak miażdżąca, że słów brak. Przecież chciałoby się, żeby to wszystko było w dwudziestce, a nawet do trzeciej dziesiątki się nie załapało...

35. 26. 28. 1990. U Can't Touch This - MC Hammer (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 16.07.2017 03:29 PM

Dla mnie w tej piątce liczy się tylko U2 i to niech będzie mój komentarz Icon_cool
Chociaż Metallicę i MC Hammera też trochę lubię, ale jednak to już są decydujące rozstrzygnięcia i muszę być dla nich bezlitosny.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 16.07.2017 03:32 PM

ku3a napisał(a):34. 47. NN. 2007. The Bleeding - Five Finger Death Punch
Musiałem sobie przypomnieć, bo nie pamiętałem i nawet nie kojarzyłem jaki mam do niego stosunek. Okazało się, że dobry. Młotka nie sprawdzałem, chociaż też nie pamiętam, ale kojarzy mi się wybitnie źle.
ku3a napisał(a):31. 35. NN. 2008. All Nightmare Long - Metallica
Chociaż mój top Metallici jeszcze się nawet nie rozpoczął (tzn jego prezentacja) ale tutaj i tak napiszę (bo i tak prawie wszyscy to wiedzą), że to u mnie czołówka Metallici. Świetna rzecz, chociaż jaram się jednak mniej niż wtedy, gdy u mnie było na liście.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 16.07.2017 03:36 PM

Najbardziej z tej "5" lubię... Metę
I feel moim ulubieńcem nie jest, ale jakiś utwór musiał być odsluchany jako pierwszy. Pierwszy w Wawie Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 16.07.2017 04:05 PM

kajman napisał(a):Świetna rzecz, chociaż jaram się jednak mniej niż wtedy, gdy u mnie było na liście.
ANL to kolejny z utworów, który bardzo mi się kojarzy z mycharts i ze wspólnym przeżywaniem go na forum i na naszych listach - na liście Aro, na Twojej i na kilku innych.
Yacy napisał(a):I feel moim ulubieńcem nie jest, ale jakiś utwór musiał być odsluchany jako pierwszy. Pierwszy w Wawie Icon_wink2
Icon_wink2
Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 16.07.2017 04:16 PM

ku3a napisał(a):ANL to kolejny z utworów, który bardzo mi się kojarzy z mycharts
Mi się też kojarzy z mychą. To były czasy, kiedy ten utwór u nasz rządził, a na forumowej w podsumowaniu zaszedł bardzo wysoko.


RE: top wszech czasów (2016) - neon.ka - 16.07.2017 09:33 PM

O masz! Byłam pewna, że tu już dawno dotarliście do końca, i miałam właśnie pisać, że pojawiam się daleko poniewczasie... Rzuciłam okiem na ostatnie posty i widzę, że jeszcze nie wszystkie rozstrzygnięcia są znane! To super, bo końcówkę obejrzę w takim razie na bieżąco z Wami. Icon_smile2
No cóż... ja dopiero teraz, bo w domu od dłuższego czasu nie mam Internetu... ale nadrabiam - od mamy. Icon_smile2
Wracam daleko wstecz...
(27.05.2017 04:14 PM)ku3a napisał(a):  
401. 499. 573. 2004. Everybody's Gotta Learn Sometime - Beck (Click to View)
Dobrze pamiętam, że Twój stosunek do tego utworu zmienił się podczas jednego z Topów Wszech Czasów w Trójce?...

A na sam koniec tego mojego posta:
(02.06.2017 08:03 PM)kajman napisał(a):  Staram się komentować tylko pozytywy.
Miałam to napisać już dawno, dawno temu, ale w końcu nie zdążyłam i sam to zrobiłeś. Icon_razz Miałam w głowie takie słowa: "Kajman, czytając Twoje komentarze nie poznaję Cię!"
Przyznam, że takie Twoje oblicze lubię o wiele bardziej. Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2016) - neon.ka - 16.07.2017 10:24 PM

(10.06.2017 11:10 PM)ku3a napisał(a):  
Tomekk napisał(a):Liczę, że jeszcze co najmniej jedna Nosowska się pojawi (solo).
a którą obstawiasz?
Nie wiem jeszcze, co będzie wyżej, chociaż Wy już wiecie Icon_wink2 , i ja bym obstawiła 'Uciekaj moje serce'.
(11.06.2017 12:03 PM)ku3a napisał(a):  
190. 285. NNN. 2014. Nie mam dla ciebie miłości - Skubas (Click to View)
Nigdy nie będzie u mnie w topie, ale już za każdym razem jak znów będę słyszeć ten utwór, będę siedzieć w startującym samolocie do Dublina [i będzie ze mną jeszcze Antylopa]. Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 16.07.2017 10:45 PM

neon.ka napisał(a):Ja od INXS lubię tylko 'By My Side'. 'Dissapear' zawsze mnie wkurzało jak było na LP3. 'Suicide Blonde' też.
Co do wkurzania to całkowicie się z Tobą zgadzam. By też lubię, ale jednak dla mnie zdecydowanie wyżej jest Never tears.
neon.ka napisał(a):ja bym obstawiła 'Uciekaj moje serce'
Pomarzyć dobra rzecz. Mam wrażenie że w moim topie ten utwór byłby znacznie wyżej niż u ku3y.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 17.07.2017 12:24 AM

neon.ka napisał(a):Wracam daleko wstecz...
cieszę się, że chciało Ci się cofnąć, a nie tylko czytać na bieżąco Icon_smile2.
neon.ka napisał(a):W ogóle nie pamiętałam, że ta piosenka jest u Ciebie. Bardzo lubię.
nie pamiętam w jakich okolicznościach ona do mnie trafiła, bo na LP3 jej nie było. z całą pewnością było to jakoś związane z (cudownym) filmem "Zakochany bez pamięci". choć ja ten film obejrzałem z opóźnieniem. może więc gdzieś usłyszałem ten utwór w czasach gdy film był na ekranach.
tak czy inaczej, pamiętam też, że na mojej liście ten utwór wymieniał się wysokimi pozycjami z "Surround Me With Your Love" 3-11 Porter i "So Beautiful" Pete'a Murraya. te 3 utwory jakoś mi się przez to wiążą ze sobą.
neon.ka napisał(a):Pamiętam, że jak się pojawiło u Ciebie na liście, to byłam bardzo zaskoczona.
u mnie historia była taka, że gdy liczyłem wyniki forumowej, to zobaczyłem, że ładnych parę głosów padło na nieznaną mi piosenkę nieznanej mi piosenkarki. i postanowiłem się z tą piosenką zapoznać. włączyłem sobie teledysk i tak mi się spodobało, że od razu weszło na moją listę i w kolejnym notowaniu chyba już na to głosowałem.
neon.ka napisał(a):Potem pisałeś o tym, ale właśnie pierwsza myśl, która mi przyszła do głowy, to że może dobrze by tej piosence zrobiło, gdybyś sobie odświeżył "Cudowne lata"?
bardzo możliwe. tylko że na razie nie mam w planie oglądania CL. jako całości. na razie nie mam potrzeby, ale też chyba nie chcę ryzykować legendy. no i też nie zastanawiam się nad tym, bo są inne rzeczy do oglądania i ogólnie inne sposoby na spędzanie czasu.
ale prawdopodobnie byłoby tak, jak piszesz.
neon.ka napisał(a):Icon_smile2 Muszę jednak napisać, że wydaje mi się, że konkretnie za 'Alexandra' to podziękowania chyba należą się Gosi.
Zawsze, jak słucham tej piosenki, to widzę Ciebie. Icon_smile2
ja jestem niemal pewien, że poznałem to dzięki pewnej płycie, którą mi kiedyś dałaś...
ale może coś pomyliłem?...
neon.ka napisał(a):Ta piosenka też ma Twoją twarz.
Icon_smile2
neon.ka napisał(a):Sądząc po tym, jak wysoko się uplasowała po tak krótkim czasie od debiutu całej płyty, może nas bardzo zaskoczyć gdzie wyląduje następnym razem. Oczywiście pozytywnie. Icon_smile2 Duży potencjał, co?
jasne, bardzo duży, ale jednak póki co czołowym utworom z "Gospel" nie zagrozi.
neon.ka napisał(a):Dobrze pamiętam, że Twój stosunek do tego utworu zmienił się podczas jednego z Topów Wszech Czasów w Trójce?...
nie pamiętam, żeby tak było. ale znowu - możliwe, że czegoś sam nie pamiętam...
tak ogólnie to nigdy nie było tak, że mi się ten utwór nie podobał. on był na mojej liście, zdobył kilkadziesiąt punktów w pierwszej dziesiątce. ale potem było tak, jak z "Mississippi w ogniu" teraz. no już do zarzygania był na Liście (i to przecież 2 razy dłużej niż Organek, którego już nie mogę ścierpieć, widząc go w kolejnych notowaniach) i miałem go absolutnie dość. i potem miejsca w Topie Wszech Czasów też mnie wkurzały. i gdy słucham w Topie, to mi się nie podoba to jak jest wysoko. ale gdy słucham niezależnie, gdy tylko odczuwam emocje związane z utworem, to za każdym razem wrażenie jest wielkie. więc to są takie ambiwalentne odczucia.
więc nie mogę powiedzieć, żeby był jakiś przełom w moim odczuwaniu tego utworu. być może jednak był jakiś Top, kiedy to bardziej skupiłem się na faktycznym słuchaniu, a nie zastanawianiu się które to miejsce i czemu takie wysokie, i że wtedy mnie mocniej dziabnęło. możliwe.
neon.ka napisał(a):ja bym obstawiła 'Uciekaj moje serce'.
tego utworu nie ma w moim tysiącu.
kajman napisał(a):Pomarzyć dobra rzecz. Mam wrażenie że w moim topie ten utwór byłby znacznie wyżej niż u ku3y.
tak więc na to faktycznie wygląda.
neon.ka napisał(a):Bardzo lubię typ urody Julii Roberts. [czy to komentarz nie na temat? Icon_smile2 ]
a czy tu mają być tylko komentarze dotyczące utworów znajdujących się w topie? Icon_wink2
neon.ka napisał(a):Kiedyś to był Twój nr 1 happysad, prawda? Ale teraz chyba już nie?...
właściwie to prawda, ale... tylko do poznania całego debiutanckiego albumu Icon_wink2.