Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 15.06.2017 04:57 PM

ku3a napisał(a):B.Y.O.B. - System Of A Down
Pierwszy ich numer, który poznałem. Leciał chyba nawet na zwykłym MTV.

ku3a napisał(a):Please Forgive Me - Bryan Adams
Całkiem niedawno doszedłem do przekonania, że to mój ulubiony "balladowy" Adams.
Wszystko tu gra tak jak powinno.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 15.06.2017 05:16 PM

ku3a napisał(a):156. 175. NNN. 2012. Wilki dwa - Luxtorpeda
Ścisła czołówka Luxtorpedy.
ku3a napisał(a):153. 134. 127. 2005. B.Y.O.B. - System Of A Down
Chyba jedyny ich utwór, którego nie lubię.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.06.2017 06:02 PM

Tomekk napisał(a):Pierwszy ich numer, który poznałem. Leciał chyba nawet na zwykłym MTV.
mój pierwszy który poznałem, to był chyba "Toxicity". w każdym razie teledysk na zwykłym MTV. tyle że nie mam pewności czy to było to, bo wtedy ich jeszcze zupełnie nie znałem.
kajman napisał(a):Ścisła czołówka Luxtorpedy.
u mnie tylko 2 są wyżej w topie.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 15.06.2017 06:21 PM

polskości rządzą Icon_smile2

Wilki dwa to mój nr dwa Icon_wink2
nie zdążyłem napisać, ale tak mi się wydawało, że to Twoje podium Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.06.2017 06:40 PM

jeden z 3 utworów Luxów, które wygrały u mnie podsumowanie roku Icon_smile2.


RE: top wszech czasów (2016) - Lilian - 15.06.2017 09:43 PM

Zaglądam tu i widze prawie same znane i ulubione piosenki Icon_smile

ku3a napisał(a):
Yacy napisał(a):ciekawe jak zachowują się w tym roku inne DM? Icon_smile2
sprawdziłem. z 11 utworów, które są w topie 5 poszło do góry, a 6 spadło. z tych, które jeszcze zostały przed nami - 1 do góry, 2 w dół.
zatem pewnie zostały "Enjoy The Silence", "I Feel You" i "Martyr". Ciekawe który idzie do góry Tuptup

Mam ochotę obstawić czołówkę.
Na pewno w top10 będzie Metallica (pewnie 2 razy), Gunsi też 2 razy, Bon Jovi, Aeromith, Dire Straits i może System Of A Down?

btw Systemu, Kuba pewnie za 2 dni będziesz w Krakowie, a 20.06 w Gdańsku?
(o Gunsach rozmawialiśmy na zlocie, jakie bilety masz, Kuba? płyta pod sceną?)

a top3 pewnie bez zmian Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 15.06.2017 11:27 PM

Lilian napisał(a):Zaglądam tu i widze prawie same znane i ulubione piosenki Icon_smile2
nie dziwi mnie to w ogóle, bo od dawna wiem, że nasze gusta się w dużej mierze pokrywają Icon_smile2.
Lilian napisał(a):zatem pewnie zostały "Enjoy The Silence", "I Feel You" i "Martyr".
Icon_smile2
Lilian napisał(a):Mam ochotę obstawić czołówkę.
Na pewno w top10 będzie Metallica (pewnie 2 razy), Gunsi też 2 razy, Bon Jovi, Aeromith, Dire Straits i może System Of A Down?
no zobaczymy Icon_smile2. dzięki za typ Icon_smile2.
Lilian napisał(a):btw Systemu, Kuba pewnie za 2 dni będziesz w Krakowie, a 20.06 w Gdańsku?
zgadza się Icon_wink2.
Lilian napisał(a):jakie bilety masz, Kuba? płyta pod sceną?
niestety za długo z kolegą zwlekaliśmy z kupnem i mamy jedynie na trybunę górną.


RE: top wszech czasów (2016) - Starless - 16.06.2017 04:26 PM

Z miejsc 170-161 najwyżej oceniam Queen, Lao Che i Iron Maiden. Spodziewałem się że ten pierwszy trochę odrobi spadek w poprzednim notowaniu, a Strach przed ciemnością bardziej pójdzie do góry, że już będzie się ocierał o top 100, ale może następnym razem. Icon_wink Ponadto lubię jeszcze z tej partii Varius Mans i Spiętego.
Z miejsc 160-151 na plus głównie Kult, Happysad i Luxtorpeda, ale też niższy SOAD. W sumie ten utwór Bryana Adamsa też lubię. Jednak jak mam wybrać to co mi się najbardziej podoba z tej dziesiątki to "Długa droga w dół". Icon_smile


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 17.06.2017 09:45 AM

Starless napisał(a):Strach przed ciemnością bardziej pójdzie do góry, że już będzie się ocierał o top 100, ale może następnym razem. Icon_wink2
wszystko się może zdarzyć. choć konkurentów będzie tylko przybywać Icon_smile2.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 17.06.2017 09:56 AM

150. 151. NNN. 2013. Miasto dzieci - 5 Litrów Czerwieni (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 17.06.2017 12:07 PM

Kryzysowa narzeczona to niewątpliwie u mnie czołowka Lady Pank, Smooth w dorobku Santany pewnie gdzieś dosyć daleko, ale obydwa nagrania na duży plus.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 17.06.2017 12:38 PM

ku3a napisał(a):Dmuchawce, Latawce, Wiatr - Urszula
Nigdy nie rozumiałem fenomenu tej Urszuli u Ciebie, podejrzewam, że to jakiś sentyment, bo ta wokalistka miała kilka dużo piękniejszych utworów.

ku3a napisał(a):Kryzysowa narzeczona - Lady Pank
Im wyżej, tym mniej zmian. To naturalne, ale Kryzysową widziałbym jeszcze parę oczek wyżej.

ku3a napisał(a):Smooth - Santana & Rob Thomas
Kiedyś duet z Santaną byl gwarancją wielkiego przeboju Icon_smile


RE: top wszech czasów (2016) - Lilian - 17.06.2017 03:30 PM

ku3a napisał(a):149. 146. NNN. 1990. Enjoy The Silence - Depeche Mode
czyli jeden z tych spadków. Niewielki chyba bo 3 oczka.
Jeszcze tylko 2 DM zostały. Oby jak najpóźniej się pokazały Icon_wink

ku3a napisał(a):148. 180. 239. 2000. Natalia w Brooklynie - El Dupa
O! mój ulubieniec Icon_smile

Kuba, zdaj jakąś relację z koncertów. No i baw się lepiej niż dobrze! Udanych występów Twoich ulubieńców! Icon_smile Icon_biggrin


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 18.06.2017 03:17 PM

Tomekk napisał(a):Nigdy nie rozumiałem fenomenu tej Urszuli u Ciebie, podejrzewam, że to jakiś sentyment, bo ta wokalistka miała kilka dużo piękniejszych utworów.
jak dla kogo Icon_wink2. zresztą ja Urszuli jakoś specjalnie dobrze nie znam. single z "Białej drogi", kilka wcześniejszych przebojów i tyle.
nie ma tu jakiegoś szczególnego sentymentu. nie mam żadnych wspomnień związanych z tym utworem. po prostu strasznie mi się podoba i idealnie się wpisuje w tę uczuciową część mnie Icon_wink2.
Tomekk napisał(a):Im wyżej, tym mniej zmian. To naturalne
no właśnie, przed postowaniem kolejnych dziesiątek patrzę sobie jakie ruchy wykonały poszczególne utwory i widzę, że te ruchy są coraz mniejsze. widać, że w tych rejonach przebić się do góry jest już strasznie ciężko, więc tym bardziej trzeba docenić każdy skok.
Lilian napisał(a):czyli jeden z tych spadków. Niewielki chyba bo 3 oczka.
czyli do przełknięcia, prawda? Icon_wink2
Lilian napisał(a):O! mój ulubieniec Icon_smile2
i jaki duży skok Icon_smile2.
Lilian napisał(a):Kuba, zdaj jakąś relację z koncertów. No i baw się lepiej niż dobrze! Udanych występów Twoich ulubieńców! Icon_smile2 Icon_biggrin3
dzięki, Gosiu! Icon_smile2

wczorajszy koncert System of a Down był kapitalny! być może niedosyt miałby ktoś, kto by nie wiedział jak wyglądają koncerty Systemu, tzn. że nie ma bisów i że w czasie koncertu Serj czy Daron bardzo mało mówią. a i tak jest lepiej niż było choćby przy okazji koncertu w Łodzi kilka lat temu, bo teraz już są wizualizacje na telebimach. jeśli chodzi o te bisy, to mi się to podoba. nie ma sztuczności. bo co to za bisy, które i tak są wpisane jeszcze przed koncertem do setlisty. bzdura. tyle tylko że jeśli ktoś, tak jak ja, celowo wcześniej nie sprawdza setlist z wcześniejszych koncertów, żeby mieć niespodziankę, to nie wie kiedy ten koniec nastąpi. po prostu w pewnym momencie muzycy zaczynają się żegnać i to jest od razu rzeczywisty koniec. nie ma czasu się przygotować, że zaraz koniec. a tak niejako jest, gdy są te sztuczne bisy.
nie zagrali wszystkiego co chciałem, no ale ja zbyt wiele ich utworów uwielbiam Icon_wink2. ale najwyżej notowany z tych niezagranych utworów jest w piątej setce mojego topu Icon_wink2.
przed System grały 2 zespoły. Red Sun Rising zagrali bardzo przyzwoicie. choć nagłośnienie jeszcze nie było idealne i głos wokalisty nie za dobrze się przebijał przez instrumenty. natomiast drugi zespół, Royal Republic, zagrał absolutnie rewelacyjnie! nie dość że muzyka, która kapitalnie brzmiała na żywo, to jeszcze doszła konferansjerka wokalisty z dużym poczuciem humoru. fantastyczny koncert! w tej chwili właśnie słucham sobie ich ostatniej płyty, ale w wersji studyjnej to już jakoś nie brzmi tak dobrze, brak tego koncertowego żaru. ale i tak jeszcze będę słuchać Icon_smile2.
to tyle z wczoraj. pojutrze Gunsi na drugim (w porównaniu do Krakowa) końcu Polski Icon_wink2.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 18.06.2017 03:28 PM

140. 149. 144. 1994. Ho - Hey (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 18.06.2017 03:46 PM

ku3a napisał(a):140. 149. 144. 1994. Ho - Hey
W czasach kiedy ten utwór był na LP3 to go nie lubiłem. Przy jakiejś okazji odsłuchałem i teraz należy do zdecydowanie lubianych (chociaż jeszcze nie tych naj).
ku3a napisał(a):139. 142. 103. 1988. Arahja - Kult
A ten Kult lubiłem zawsze i zawsze był gdzieś w tym samym miejscu w dorobku Kultu (tzn nie do końca, bo nowe utwory go wyprzedzały).
ku3a napisał(a):138. 118. 48. 1989. Kocham cię jak Irlandię - Kobranocka
Gdyby nie brać pod uwagę pierwszej płyty to byłaby czołówka utworów Kobranocki (no ale to moja czołówka polskich płyt ever).
ku3a napisał(a):134. 124. 122. 1987. Dude (Looks Like A Lady) - Aerosmith
U mnie w topie Aero na miejscu 21, ale nie da się zaprzeczyć, że to kawałek świetny (i bardzo charakterystyczny, co udowodniłeś na zlocie).
ku3a napisał(a):133. 129. 109. 2000. Mars napada - Kazik
Jak napisałem przedwczoraj na innym forum twórczość Kazika lubię raczej mniej niż więcej. Ale są wyjątki i ten utwór do nich zdecydowanie należy. U mnie to jego nr 1.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 18.06.2017 04:59 PM

kajman napisał(a):A ten Kult lubiłem zawsze i zawsze był gdzieś w tym samym miejscu w dorobku Kultu (tzn nie do końca, bo nowe utwory go wyprzedzały).
czyli procentowo mniej więcej w tym samym, tak? bo odpowiednio dużo, jak rozumiem, lądowało za nim.
kajman napisał(a):(no ale to moja czołówka polskich płyt ever)
kurczę, kajman użył angielskiego słówka Icon_razz.
kajman napisał(a):nie da się zaprzeczyć, że to kawałek świetny (i bardzo charakterystyczny, co udowodniłeś na zlocie)
no tak, dużo nie potrzeba, żeby odgadnąć Icon_lol .
kajman napisał(a):U mnie to jego nr 1.
o! to nie wiedziałem, że aż tak.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 18.06.2017 05:05 PM

kajman napisał(a):W czasach kiedy ten utwór był na LP3 to go nie lubiłem.
Ja tych czasów nie pamiętam, co nie zmienia faktu, że to jak dla mnie najlepszy utwór w repertuarze grupy Hey.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 19.06.2017 08:55 PM

130. 136. 132. 1990. It Must Have Been Love - Roxette (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 19.06.2017 09:18 PM

ku3a napisał(a):czyli procentowo mniej więcej w tym samym, tak?
No właśnie niekoniecznie bo ostatnie płyty mnie nie powalały (ale były poszczególne utwory, które były wyjątkami) i to procentowo przypuszczalnie oznacza awans.
ku3a napisał(a):kajman użył angielskiego słówka
Akurat to jedno z nielicznych angielskich słów, które używam w miarę często.
ku3a napisał(a):no tak, dużo nie potrzeba, żeby odgadnąć
Nie bądź taki skromny. Ile to było? Pół sekundy czy jeszcze mniej?
Tomekk napisał(a):to jak dla mnie najlepszy utwór w repertuarze grupy Hey
Dla mnie początkowo najlepsza była Nadzieja, potem Misie, a potem przyszła Jesień i tak zostało.