Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 03.06.2017 10:33 PM

ku3a napisał(a):208. 203. 146. 1971. Riders on the Storm - The Doors
205. 194. 142. 1967. Light My Fire - The Doors
Bardzo lubię i cenię jak w ogóle większość dorobku Doors ale do The end to (szczegolnie LMF) dużo im brakuje. A z LMF to mam tak jak Ty z wieloma utworami. Zawsze to będzie dla mnie utwór Jose Feliciano, który poznałem znacznie wcześniej.
ku3a napisał(a):207. 235. 596. 2002. Again - Archive
Cieszy, że awansuje. U mnie top 2 zespołu, ale jednak (szczególnie ostatnio) w cieniu Lights.
ku3a napisał(a):203. 162. 196. 1990. By My Side - INXS
Lubię bardzo i na pewno czołówka nagrań zespołu, ale pierwsze skojarzenie i chyba zawsze nr 1 to będzie Never tears.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 04.06.2017 12:14 AM

kajman napisał(a):Jakoś tak cały czas komentuję covery.
dziwne, nie kojarzę Cię z coverami Icon_wink2.
kajman napisał(a):Nie cenię tego utworu a jeszcze bardziej go nie lubię ze względu na wyjątkowo durne i wkurzające słowa.
co kto lubi. ja uwielbiam ten tekst.
kajman napisał(a):pierwsze skojarzenie i chyba zawsze nr 1 to będzie Never tears.
a moje pierwsze skojarzenie i jednocześnie nr 1 jeszcze przed nami.


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 04.06.2017 01:05 AM

ku3a napisał(a):wciąż nie byłem na ich koncercie...
coraz bardziej mnie zaskakujesz Icon_wink2
ku3a napisał(a):mam nadzieję, że jeszcze kiedyś jakiś koncert Lao Che będzie mi się podobać jak koncerty sprzed ilu to już?, ośmiu lat?, dziewięciu?
nie pamiętam kiedy byliśmy na ich koncercie. i nie mam pojęcia czy był jeszcze Krojc czy to już było bez niego. niestety 2016 i 2017 nie są bogatymi rocznikami jeśli chodzi o koncerty. Icon_frown
ku3a napisał(a):ale dobra, wracam do tego, dzięki Twojemu komentarzowi Icon_smile2
Icon_smile będę wypatrywał Icon_smile
ku3a napisał(a):258. 250. NNN. 1982. Billie Jean - Michael Jackson
kiedyś mocny punkt top100. obecnie może w top200...
ku3a napisał(a):245. 242. NNN. 2011. Anything More Than This - Inside Again
u mnie w TWC też jest ten utwór, ale z 1000 miejsc niżej

ku3a napisał(a):238. 297. 469. 2007. Brothers In Arms - Metallica
byłem ciekawy czy utrzymają trend czy to było tylko takie zauroczenie ... nowością. Icon_wink2
jednak to poważna sprawa Icon_smile2 posłuchałem sobie ponownie. i jednak nie jestem miłośnikiem coverów Icon_wink2
ku3a napisał(a):224. 215. 204. 1992. Rhythm Is A Dancer - Snap
fajnie widzieć takie rzeczy, mimo że to nie są moi ulubieńcy. ale tv nie wyłączam jak przypadkowo trafią się w hitach '90 Icon_smile2 u mnie też jest kilka utworów eurodance, ale starszych o jakieś 7-9 lat Icon_wink2
ku3a napisał(a):221. 254. 315. 1991. On Every Street - Dire Straits
coś chyba kiepsko u mnie z pamięcią jeśli chodzi o ostatnią płytę DS. byłem pewien, że to będzie sto miejsc wyżej Icon_eek a to i tak jest ich najwyższa pozycja...

ku3a napisał(a):o każdej z tych 20 piosenek pomyślałem sobie, że przecież powinna być wyżej i że powinna być w tej najważniejszej dwusetce.
przecież to normalne Icon_wink2 w moim top100 poprzednio powinno być 113 pozycji, a wcześniej 107 Icon_wink2 w tym roku aż 125 Icon_smile2

ku3a napisał(a):215. 222. 155. 1993. Dreams - Hey
dla Ciebie to pewnie utwór spoza heyowego podium. dla mnie niepodważalny nr 1. dobrze, że trend się odwrócił Icon_smile2
ku3a napisał(a):214. NNN. NNN. 2015. Wojenka - Lao Che
no tak, tego można się było spodziewać. u mnie będzie "nieco" niżej Icon_wink2
ku3a napisał(a):207. 235. 596. 2002. Again - Archive
ależ awanse! u mnie wprost przeciwnie. ale żeby nie było - utwór jest mega!!! (aż sprawdziłem - jednak będzie poniżej 250)
ku3a napisał(a):204. 186. 383. 1993. In Your Room - Depeche Mode
ciekawe jak zachowują się w tym roku inne DM? Icon_smile2 trochę się obawiam o ich formę...

kajman o BiA napisał(a):sam utwór jest dla mnie tylko dobry (no nawet bardzo)
chyba nie rozumiem słowa "dobry", a nawet "bardzo" Icon_wink2 w każdym razie te słowa w połączeniu z BiA nie pasują mi do Ciebie Icon_razz

uff...

no to czekam Icon_smile2


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 04.06.2017 07:13 AM

ku3a napisał(a):dziwne, nie kojarzę Cię z coverami
Wiem, ale tym razem jakoś się tak dziwnie trafiło.
Yacy napisał(a):w każdym razie te słowa w połączeniu z BiA nie pasują mi do Ciebie
Przeczytaj więc moje (szczegolnie ostatnie) wypowiedzi na ten temat. U mnie protest budzi nie fakt, że to jest zły utwór tylko że nie jest utworem, który powinien wygrywać top wszechczasów, bo wiele jest od niego lepszych, wybitniejszych i równie popularnych (także w top 10). To ładny utwór i chyba to najlepiej go określa, ale niewiele w nim jest. Dobra kompozycja, bardzo dobrze wykonana (ale instrumentalna perfekcja to jest dla mnie jednak rzecz drugorzędna).


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 04.06.2017 01:09 PM

Yacy napisał(a):coraz bardziej mnie zaskakujesz Icon_wink2
zaraz wyjdzie, że tak naprawdę, to ja ich w ogóle nie lubię Icon_wink2.
Yacy napisał(a):niestety 2016 i 2017 nie są bogatymi rocznikami jeśli chodzi o koncerty. Icon_cry
u mnie 2016 to była jedna wielka pustynia... Byłem tylko na Luxtorpedzie na Juwenaliach...
na szczęście 2017 wygląda już zupełnie dobrze. do tej pory 2 razy Lux (na Myśliwieckiej i na Juwe), Lao (Juwe), kawałek Pidżamy (Juwe), 2 razy Cochise, Zacier. Za 2 tygodnie o tej porze będę dochodził do siebie po koncercie Systemu, a 3 dni później są Gunsi. no a na przyszły rok już czeka bilet na Metallikę Icon_smile2.
rozpatruję jeszcze wyjazd na Czad Festiwal na Offspring.
ależ to byłby rok jakby się udało - z mojej wielkiej trójki zobaczyłbym na żywo 2 zespoły, a trzeci byłby zaklepany na przyszły rok.
Yacy napisał(a):będę wypatrywał Icon_smile2
no to ostateczna kolejna ustalona Icon_smile2. dzięki Icon_smile2. tyle że pomyślałem sobie, że jakbym wrzucił już to zestawienie, to bym coś mógł zaspoilerować w związku z tym topem... Icon_wink2
Yacy napisał(a):posłuchałem sobie ponownie. i jednak nie jestem miłośnikiem coverów Icon_wink2
Icon_wink2
posłuchałem sobie 2 razy w ostatnim czasie i w tym momencie dałbym to niżej. no ale tak było w momencie (bardzo długim zresztą Icon_wink2 ) tworzenia topu. zobaczymy co będzie w kolejnym.
aha, no i to też była swego czasu nowość na pierwszym.
Yacy napisał(a):Rhythm Is A Dancer - Snap
podobnie jak i to Icon_wink2.
Yacy napisał(a):coś chyba kiepsko u mnie z pamięcią jeśli chodzi o ostatnią płytę DS. byłem pewien, że to będzie sto miejsc wyżej Icon_eek a to i tak jest ich najwyższa pozycja...
może Ci się pomyliło z innym utworem z tej płyty, który dopiero przed nami, za kilkadziesiąt pozycji.
Yacy napisał(a):dla Ciebie to pewnie utwór spoza heyowego podium.
sprawdziłem. jednak łapie się na podium.
Yacy napisał(a):ależ awanse!
w tych okolicach awans o 30 pozycji to już bardzo dużo, faktycznie.
no a wcześniejszy awans to 350 pozycji... Tyle że wtedy było 7 lat między kolejnymi topami, cała epoka.
Yacy napisał(a):ciekawe jak zachowują się w tym roku inne DM? Icon_smile2
sprawdziłem. z 11 utworów, które są w topie 5 poszło do góry, a 6 spadło. z tych, które jeszcze zostały przed nami - 1 do góry, 2 w dół.
Yacy napisał(a):trochę się obawiam o ich formę...
no tak, świeża krew tu do topu nie napływa... Jest tylko jedno nagranie młodsze niż 10 lat... Btw - "Martyr" ma już 11 lat!! Icon_eek Icon_surprised
Yacy napisał(a):uff...
gratuluję Icon_wink2.
i dziękuję Icon_smile2.
kajman napisał(a):Wiem, ale tym razem jakoś się tak dziwnie trafiło.
to dobrze, że uchwyciłem ten moment, bo pewnie szybko się nie powtórzy.
kajman napisał(a):To ładny utwór i chyba to najlepiej go określa, ale niewiele w nim jest.
i to jest piękne w muzyce, prawda? że każdy może mieć inne zdanie i każdy ma swoje "najmojsze" zdanie Icon_wink2.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 04.06.2017 03:00 PM

ku3a napisał(a):i to jest piękne w muzyce, prawda? że każdy może mieć inne zdanie i każdy ma swoje "najmojsze" zdanie
I co jest jeszcze piękniejsze to to, że nie dotyczy to tylko muzyki.


RE: top wszech czasów (2016) - kolej_grzesiek - 05.06.2017 12:27 AM

ku3a napisał(a):cała ścieżka czy przewodnia piosenka?

Przepraszam, że dopiero teraz. Chodzi mi oczywiście o utwór.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 05.06.2017 10:47 PM

kolej_grzesiek napisał(a):Chodzi mi oczywiście o utwór.
no to u mnie nie do końca tak, bo "Have You Ever..." jest wyżej niż "All For Love" (615) Icon_smile2.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 06.06.2017 08:41 AM

Czyli jak mniemam Everything jeszcze będzie. Szkoda w związku z tym, że najlepszy utwór z tej trójki jest najniżej.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 06.06.2017 11:46 PM

kajman napisał(a):Czyli jak mniemam Everything jeszcze będzie
gdzieś tam powinno się pojawić.


RE: top wszech czasów (2016) - Starless - 09.06.2017 02:17 PM

379 - Mój ulubiony utwór Republiki. Szkoda że spada, ale zawsze to top 400
376 - Gigant. W topie KC mój numer 2, a i w moim TWC też bardzo wysoko.
375 - Kiedyś bardziej lubiłem, ale nadal wysoko u mnie. Zaczynam doceniać inne utwory Marillion.
373 - Świetny utwór, czołówka Pearl Jam.
370 - Lubię ale bez szału.
369 - Kto wie może by się załapało do top10 mojego topu G'N'R... a może i nie Icon_wink
368 - Słuchałem kiedyś Prodigy, ale mało co pamiętam. Tytuł kojarzę utworu nie bardzo.
367 - Icon_smile
366 - Dzięki re-topowi na forum LP3 poznałem LP w całości. moje top 10.
365 - Kiedyś mój numer 2 Nirvany. Teraz troszkę niżej...

360 - Fajny utwór choć u mnie poza top 40 Aerosmith, ale ja ich bardzo polubiłem dzięki topowi na forum LP3
357 - Nie wiem co napisać więc napiszę że świetny utwór.
351 - Kiedyś bardzo mi się podobało. Ostatnio traci, nie wiem czy by mi się teraz załapało do top 20 zespołu.
348 - Cieszy awans
347 - Jeden z ulubionych utworów Hey
346 - Dawno nie słuchałem, ale kiedyś bardzo lubiłem...
341 - Tego nie lubię...

336 - Mój ulbiony fragment Garażu, dodatkowy plus za teledysk.
333 - Cieszy że odrabiają straty.

320 - Mój ulubiony utwór z BNW
311 - Z kolei ten utwór w miarę kolejnych przesłuchań całościowych IM jednak traci, ale chyba by mi się załapał do top 30.

296 - Extra że tyle do góry. Icon_biggrin
280 - Lubię, ale bez szału, ale dla mnie SOAD to ogólnie jest bez szału. Icon_wink

Ciąg dalszy raczej nie nastąpi...

Za to będę się starał top 200 komentować na bieżąco. Icon_smile


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 10.06.2017 12:29 PM

Starless napisał(a):379 - Mój ulubiony utwór Republiki. Szkoda że spada, ale zawsze to top 400
no właśnie, to jednak bardzo dobre miejsce Icon_smile2.
Starless napisał(a):Zaczynam doceniać inne utwory Marillion.
ja wciąż bardzo mało znam Marillion z czasów fishowych.
Starless napisał(a):368 - Słuchałem kiedyś Prodigy, ale mało co pamiętam. Tytuł kojarzę utworu nie bardzo.
na mnie ten teledysk zrobił wrażenie. nie pamiętam czy kiedykolwiek wcześniej widziałem klip robiony w first person perspective.
Starless napisał(a):360 - Fajny utwór choć u mnie poza top 40 Aerosmith, ale ja ich bardzo polubiłem dzięki topowi na forum LP3
"Pink" byłoby u mnie w dwudziestce ulubionych teledysków ever.
Starless napisał(a):296 - Extra że tyle do góry. Icon_biggrin3
sam się zdziwiłem, że aż tyle wyszło.
Starless napisał(a):280 - Lubię, ale bez szału, ale dla mnie SOAD to ogólnie jest bez szału. Icon_wink2
u mnie będzie szał równo za tydzień w Krakowie Icon_wink2.
Starless napisał(a):Za to będę się starał top 200 komentować na bieżąco. Icon_smile2
fajnie Icon_smile2.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 10.06.2017 07:51 PM

wracam do jednego tematu:
(31.05.2017 08:58 AM)Yacy napisał(a):  
ku3a napisał(a):ciekawe na którym miejscu by było w jakimś moim hipotetycznym topie wszech czasów płyt.
nigdy Cię nie korciło? no ja sobie od kilku lat coś takiego układam Icon_smile2 proces wygląda zupełnie inaczej, bo nie da rady przesłuchać kilkudziesięciu płyt w krótkim czasie, jak to ma miejsce w topi utworów, ale też mnie to bawi Icon_wink2
(31.05.2017 10:31 PM)ku3a napisał(a):  
Yacy napisał(a):nigdy Cię nie korciło?
nie musiało korcić Icon_wink2. układałem takie zestawienia, ale tylko dwudziestki.
wracam, bo teraz przeglądałem cały mój dział, bo zobaczyłem, że wiele wątków z różnymi podsumowaniami nie jest popodpinane. i przeglądając dział zobaczyłem np. taki wątek:
http://www.mycharts.pl/showthread.php?tid=12150 ("moje płyty wszech czasów" sprzed 6 lat).


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 10.06.2017 08:04 PM

Gotowi na pierwszą dwusetkę? Icon_wink2 Bo ja jestem gotowy.
Przypomnę to, co wcześniej napisałem - dla mnie ta dwusetka to taki właściwy top, bo tyle pozycji miały moje topy przez kilka lat, gdy na poważnie rozrosły się z dwudziestki. Ta dwusetka to elita. Każdy utwór tu jest dla mnie absolutnie WIELKI!

Dla formalności jeszcze legenda - w kolejnych kolumnach znajdują się: miejsce w obecnym topie, miejsce w topie z roku 2014, miejsce w topie z roku 2007, rok ukazania się utworu, tytuł - wykonawca.

200. 202. 183. 2005. Spider's Web - Katie Melua (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 10.06.2017 08:32 PM

ku3a napisał(a):Spider's Web - Katie Melua
Kiedyś myślałem, że to będzie hit wszech czasów, jeśli nie wszędzie, to przynajmniej w Trójce. Teraz wygląda na to, że jednak tak się nie stanie.
Szkoda, bo to najladniejsza ballada Katie.

ku3a napisał(a):Rush Rush - Paula Abdul
He he he. Paula dzielnie trzyma się w Top 200. i dobrze.

ku3a napisał(a):Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
Liczę, że jeszcze co najmniej jedna Nosowska się pojawi (solo).


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 10.06.2017 08:36 PM

ku3a napisał(a):200. 202. 183. 2005. Spider's Web - Katie Melua
No to u mnie czołówka utworów Katie, a że Katie bardzo lubię i cenię to chyba jest oczywiste co o tym utworze sądzę.
ku3a napisał(a):197. 247. NNN. 2008. Kto tam u ciebie jest? - Nosowska
Lubię i cenię, ale na mojej liście furory nie zrobił. Natomiast ostatnio zachwyciło mnie wykonanie Brodki.


RE: top wszech czasów (2016) - Starless - 10.06.2017 08:54 PM

Na 200 świetny utwór Katie Melua, choć bardziej podoba mi się If You Were A Sailboat, ale obydwa to jej czołówka. Dalej bardzo dobry Jackson.
Krwawiąca Metallica też na plus szczególnie w ostatnim czasie. Bo słucham ich teraz do re-topu na forum LP3 i zyskuje u mnie. Przynajmniej z tego co pamiętam. Icon_wink
Gunsi też niczego sobie. Icon_razz2
Utwór Nosowskiej tytuł jakby znajomy więc może i znam tylko nie kojarzę...
Ace of Base dla mnie jest neutralne. Reszty nie znam, ewentualnie nie kojarzę po tytule.


RE: top wszech czasów (2016) - Starless - 10.06.2017 08:57 PM

(10.06.2017 12:29 PM)ku3a napisał(a):  ja wciąż bardzo mało znam Marillion z czasów fishowych.
To może dobrze by było nadrobić? Icon_wink
(10.06.2017 12:29 PM)ku3a napisał(a):  "Pink" byłoby u mnie w dwudziestce ulubionych teledysków ever.
Widziałem, bardzo fajny.


RE: top wszech czasów (2016) - kolej_grzesiek - 10.06.2017 10:12 PM

ku3a napisał(a):199. 190. 321. 1987. Smooth Criminal - Michael Jackson
196. 199. 166. 1991. Rush Rush - Paula Abdul

MJ nie było na liście u mnie z tym utworem, bo nie było jeszcze notowań tylko podsumowania roczne. Paula już w notowaniach się znalazła.

ku3a napisał(a):193. 177. 117. 1993. All That She Wants - Ace of Base

Przez prawie 14 lat na szczycie mojej listy wszech czasów.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 10.06.2017 11:10 PM

Tomekk napisał(a):Kiedyś myślałem, że to będzie hit wszech czasów, jeśli nie wszędzie, to przynajmniej w Trójce. Teraz wygląda na to, że jednak tak się nie stanie.
miejsce w dwusetce u mnie to mało? Icon_wink2
Tomekk napisał(a):Szkoda, bo to najladniejsza ballada Katie.
zgadzam się
Tomekk napisał(a):Liczę, że jeszcze co najmniej jedna Nosowska się pojawi (solo).
a którą obstawiasz?
Starless napisał(a):Krwawiąca Metallica też na plus szczególnie w ostatnim czasie. Bo słucham ich teraz do re-topu na forum LP3 i zyskuje u mnie.
to chyba mogę już zdradzić - jak nic się już nie zmieni, to "Bleeding Me" wyląduje u mnie na... 17 m. Icon_wink2.
Starless napisał(a):To może dobrze by było nadrobić? Icon_wink2
pewnie dobrze by było Icon_wink2. ale nigdy o tym nie pamiętam, a zawsze jest do słuchania kupa różnych rzeczy.
kolej_grzesiek napisał(a):Przez prawie 14 lat na szczycie mojej listy wszech czasów.
wow!