Największe forum list przebojów Mycharts.pl
top wszech czasów (2016) - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Listy poszczególnych użytkowników (/forumdisplay.php?fid=4)
+---- Dział: ku3a - lista przebojów (/forumdisplay.php?fid=24)
+---- Wątek: top wszech czasów (2016) (/showthread.php?tid=34608)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 30.05.2017 07:59 PM

Trzecia setka już...

300. 268. 404. 1985. Take On Me - A-ha (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 30.05.2017 09:49 PM

ależ poleciałeś - tak chciałem napisać, a okazało się, że ja tu nie pisałem kilka ładnych dni Icon_eek
ku3a napisał(a):439. 521. 559. 1980. Tunnel Of Love - Dire Straits
ku3a napisał(a):408. 293. 568. 1981. Romeo And Juliet - Dire Straits
i znów są blisko Icon_smile2 i mi tak pasuje, bo one u mnie zawsze są gdzieś niedaleko siebie Icon_wink2

a jednak jest Marketa Icon_wink2 myślałem, że Map to nr 1. widać coś mi się pop... Icon_smile2

klikam sobie w to czego nie kojarzę, a powinienem Icon_wink2
Reamonn u mnie w pamięci został już tylko te dwa wielkie hity! płyta stoi na półce, ale pewnie z dziesięć lat nie była wyjmowana... eee... raczej więcej Icon_smile2 Tonight już zupełnie nic mi nie mówi.
Starsailor powinienem kojarzyć, bo często u nas wybrzmiewał. i faktycznie Gosia nawet tekst pamięta... Mi odtworzenie nie wiele zmieniło Icon_wink2

ICKY traci, ale fajnie, że ciągle jest w czwartej setce Icon_smile2 No i cieszy Amy!
Epitaph wraca Icon_smile2
Jeremy był kiedyś moim nr 1 PJ. Dawne czasy Icon_wink2

ku3a napisał(a):348. 363. 416. 1979. Where Do You Think You're Going? - Dire Straits
to takie lekkie zaskoczenie, przede wszystkim dlatego, że Elvis, który mi się kojarzy jako Twój faworyt jest niżej. a może właśnie to zaskoczenie bierze się stąd, że Elvis spodziewałbym się sporo wyżej.

ku3a napisał(a):Every Generation Got It's Own Disease - Fury In The Slaughterhouse
jakoś wtedy nie było nam po drodze. a już któryś raz łapię się na tym, że ich utwór mi się podoba. i to nie tylko ten. bo coś jest grane w resztkach muzycznych TV. a RADIO od niech będzie? ciekawe... Icon_smile2

o, i kolejny Reamonn, którego nie kojarzę. chyba włączę płytę Icon_wink2
już nawet nie wymieniam utworów, które z nazwy lub tytułu coś mi mówią, a po odpaleniu. nic...

na razie przerwa Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 30.05.2017 10:03 PM

a ja się spodziewałem jeszcze jednej lub dwóch "20". a tu się okazało, że wkleiłeś chwilę przede mną Icon_wink2

no to żeby być na bieżąco...

ku3a napisał(a):288. 233. 98. 1993. Streets Of Philadelphia - Bruce Springsteen
u mnie traci też, ale nawet mocniej. i oczywiście nawet nie wiem dlaczego. a kiedyś był nawet na 58. teraz pewnie o top500 będzie trudno.
ku3a napisał(a):281. 259. 156. 1992. Statki na niebie - De Mono
mój nr 1 DM. i jedyny w topie. ale sporo niżej.

Radio Dalmacja wtedy mi się bardzo podobało. poszukałem sobie i okazuje się, że to pierwsze Strachy w kolejce do TWC Icon_smile2 może za rok.
a 1.06 premiera nowego utworu. "Motylki" czy jakoś tak. Icon_smile2 Dawno nie byliśmy na ich koncercie, więc jeszcze nie znam.

ależ się wyLao w ostatnich dwudziestkach Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 30.05.2017 10:14 PM

ku3a napisał(a):299. 392. NNN. 1992. Czarny blues o czwartej nad ranem - Stare Dobre Małżeństwo
Słyszałem płytę koncertową z tym utworem i z tej płyty to był jedyny utwór, który spodobał mi się bardziej niż w wersji studyjnej. I spodobał mi się, a wersja studyjna kompletnie mnie nie rusza.
ku3a napisał(a):297. 269. 197. 2001. Brooklyńska Rada Żydów - Kult
Mam dużą sympatię do tego utworu, chociaż cenię go raczej średnio.
ku3a napisał(a):291. 318. NNN. 2008. mpaKOmpaBIEmpaTA - Lao Che
Rzadko ten utwór słyszałem. Przy topowaniu płyty zabrzmiał mi bardzo dobrze, podczas topu zespołu znacznie mniej. Ale to czołówka Gospela (ale do podium daleko).


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 30.05.2017 10:16 PM

Yacy napisał(a):1.06 premiera nowego utworu
A już myślałem, że się cichcem rozwiązali.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 30.05.2017 10:24 PM

ku3a napisał(a):Tego chciałam - Ania
Nowszej Ani już nie będzie, z tego co przewiduję.

ku3a napisał(a):Chomiczówka - Sidney Polak
a mi trochę żal, że Sidney Polak nagrał tylko jedną bardzo dobrą płytę. Pozostałe podchodziły mi już pod koszmarki.

ku3a napisał(a):Use Somebody - Kings of Leon
nawet katowanie tego utworu o każdej porze dnia i nocy nie jest w stanie mi obrzydzić tej melodii i tego wokalu.

kajman napisał(a):Do tego nagrania jednak zawsze sentyment pozostanie.
Jeśli chodzi o "Moją i Twoją Nadzieję", to już nierozerwalnie będzie się kojarzyć z lipcem '97...

ku3a napisał(a):Dope - Lady GaGa
a jednak to nie było jednorazowe i w ogóle Icon_wink
w dodatku w górę - brawo.

ku3a napisał(a):Trzecia setka już...
lecisz jak z karabinu.

ku3a napisał(a):Infra-red - Placebo
Kiedyś nowe płyty, nowe utwory Placebo to było wydarzenie roku.
Teraz to tylko wzruszenie ramion. "Infra-red" oczywiście genialne.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 31.05.2017 12:27 AM

Yacy napisał(a):ależ poleciałeś - tak chciałem napisać, a okazało się, że ja tu nie pisałem kilka ładnych dni Icon_eek
przed 200. miejscem pewnie będzie kilka dni przerwy. z jednej strony na nadrobienie zaległości, jeśli ktoś będzie potrzebował, a z drugiej, żeby oddzielić dwusetkę (przez kilka edycji tyle właśnie pozycji liczył mój top) od reszty.
Yacy napisał(a):a jednak jest Marketa Icon_wink2 myślałem, że Map to nr 1. widać coś mi się pop... Icon_smile2
nie chciałem wtedy wyjawiać Icon_wink2. "Map..." było dłużej na mojej liście. w tej edycji topie wyszło tak, a jak będzie w ewentualnej kolejnej, tego nawet ja nie wiem Icon_smile2.
Yacy napisał(a):klikam sobie w to czego nie kojarzę, a powinienem Icon_wink2
słusznie Icon_wink2
Yacy napisał(a):Reamonn u mnie w pamięci został już tylko te dwa wielkie hity! płyta stoi na półce, ale pewnie z dziesięć lat nie była wyjmowana... eee... raczej więcej Icon_smile2
ja uwielbiam "Tuesday" jako całość. ciekawe na którym miejscu by było w jakimś moim hipotetycznym topie wszech czasów płyt.
Yacy napisał(a):Tonight już zupełnie nic mi nie mówi.
swego czasu nowość na pierwszym u mnie.
Yacy napisał(a):to takie lekkie zaskoczenie, przede wszystkim dlatego, że Elvis, który mi się kojarzy jako Twój faworyt jest niżej. a może właśnie to zaskoczenie bierze się stąd, że Elvis spodziewałbym się sporo wyżej.
Elvisa bardzo lubię, no i przecież jest w czwartej setce topu, ale nie jest nawet w pierwszej dwójce ulubionych utworów z OES Icon_smile2.
Yacy napisał(a):RADIO od niech będzie? ciekawe... Icon_smile2
no to tu zaspoileruję - nie będzie. tzn. bardzo mi się podoba i może nawet powalczy o top kiedyś, ale teraz to już za wysokie pozycje.
Yacy napisał(a):mój nr 1 DM. i jedyny w topie. ale sporo niżej.
no to u mnie tak samo, tzn. mój nr 1 DM i jedyny w topie. ale za to tu dokładnie na tym miejscu, na którym u mnie Icon_wink2.
ale weź może uważaj z takimi skrótami, bo przecież jak Gosia zobaczy, że coś jest jedynym DM w Twoim topie, to chyba zawału dostanie Icon_wink2.
Yacy napisał(a):1.06 premiera nowego utworu. "Motylki" czy jakoś tak. Icon_smile2
o, to nawet nie wiedziałem. fajnie.
Yacy napisał(a):Dawno nie byliśmy na ich koncercie, więc jeszcze nie znam.
no właśnie, bo "Mokotów" to pierwszy raz na koncercie usłyszałem.
kajman napisał(a):Mam dużą sympatię do tego utworu, chociaż cenię go raczej średnio.
ja go szczególnie lubię w wersji koncertowej. w sensie że na koncertach go lubię słyszeć.
kajman napisał(a):to czołówka Gospela (ale do podium daleko).
ano, u mnie nawet w piątce nie jest Icon_wink2.
kajman napisał(a):A już myślałem, że się cichcem rozwiązali.
tym bardziej, że Pidżama wróciła do koncertowania.
a propos Pidżamy - dziś w metrze stałem koło Tomasza Majewskiego Icon_razz.
Tomekk napisał(a):Nowszej Ani już nie będzie, z tego co przewiduję.
dobrze przewidujesz
Tomekk napisał(a):nawet katowanie tego utworu o każdej porze dnia i nocy nie jest w stanie mi obrzydzić tej melodii i tego wokalu.
mam podobnie, choć mam łatwiej, bo ostatnio prawie w ogóle nie słucham radia i nie napotykam się na ten utwór przypadkiem.
Tomekk napisał(a):a jednak to nie było jednorazowe i w ogóle Icon_wink2
no weź, przecież była na pierwszym na mojej liście Icon_mrgreen.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 31.05.2017 08:08 AM

ku3a napisał(a):ano, u mnie nawet w piątce nie jest
Ja się nigdy nie zaraziłem Lao całościowo. Pojedyńcze utwory owszem, ale pewnie żaden w top 500 by mi się nie zmieścił. No ale myślę, że całkiem sporo by się znalazło takich utworów, które u mnie byłyby wyżej niż u Ciebie.
ku3a napisał(a):tym bardziej, że Pidżama wróciła do koncertowania
Dlatego także.
ku3a napisał(a):a propos Pidżamy - dziś w metrze stałem koło Tomasza Majewskiego
Był w piżamie? (bo inaczej skojarzenia nie łapię).


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 31.05.2017 08:58 AM

ku3a napisał(a):ciekawe na którym miejscu by było w jakimś moim hipotetycznym topie wszech czasów płyt.
nigdy Cię nie korciło? no ja sobie od kilku lat coś takiego układam Icon_smile2 proces wygląda zupełnie inaczej, bo nie da rady przesłuchać kilkudziesięciu płyt w krótkim czasie, jak to ma miejsce w topi utworów, ale też mnie to bawi Icon_wink2
ku3a napisał(a):no i przecież jest w czwartej setce topu
nie no oczywiście, jest wysoko, ale gdzieś mi świtało, że był wyżej. Icon_smile2
ku3a napisał(a):no to u mnie tak samo, tzn. mój nr 1 DM i jedyny w topie.
tu mnie zaskoczyłeś! Icon_wink2
ku3a napisał(a):przecież jak Gosia zobaczy, że coś jest jedynym DM w Twoim topie, to chyba zawału dostanie Icon_wink2
ale różnych DM, szczególnie u Ciebie, pewnie jeszcze kilka będzie. chociaż nie kojarzę jaki jest Twój nr 1 DoMe (tak będzie jednak bezpieczniej Icon_wink2 )
kajman napisał(a):Był w piżamie? (bo inaczej skojarzenia nie łapię).
Icon_lol też przez moment się zastanowiłem nad związkiem, ale nic mi nie przyszło do głowy Icon_wink2


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 31.05.2017 12:25 PM

ku3a napisał(a):no weź, przecież była na pierwszym na mojej liście .
No pamiętam, ale lista a Top to czasami dwie różne rzeczy.
U mnie nie wszystkie numery jeden z listy pojawiłyby się na topie.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 31.05.2017 03:23 PM

Yacy napisał(a):no ja sobie od kilku lat coś takiego układam
Ja ułożyłem tylko raz i to z podziałem i na kolejne na razie bym się nie pisał.
Yacy napisał(a):DoMe
Dopoche Mode?
Tomekk napisał(a):lista a Top to czasami dwie różne rzeczy
Szczególnie jak ktoś miał pierwszych miejscach pewnie ponad 300 utworów (ja od wiosny 2007 naliczyłem mu 131) to sporo wolnego miejsca mu to zabrałoby.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 31.05.2017 10:31 PM

kajman napisał(a):myślę, że całkiem sporo by się znalazło takich utworów, które u mnie byłyby wyżej niż u Ciebie.
zapewne tak. i nawet domyślam się które Icon_wink2.
Yacy napisał(a):nigdy Cię nie korciło?
nie musiało korcić Icon_wink2. układałem takie zestawienia, ale tylko dwudziestki. Ty ile masz pozycji w takim topie?
Yacy napisał(a):różnych DM, szczególnie u Ciebie, pewnie jeszcze kilka będzie. chociaż nie kojarzę jaki jest Twój nr 1 DoMe (tak będzie jednak bezpieczniej Icon_wink2 )
najwyżej notowanie DoMe już były. "Podobna" na miejscu 733.
Tomekk napisał(a):też przez moment się zastanowiłem nad związkiem, ale nic mi nie przyszło do głowy Icon_wink2
no ej, przecież Tomasz Majewski to najbardziej znany (wg mnie) celebryta, o którym wiadomo, że jest fanem PP Icon_smile2.
Tomekk napisał(a):No pamiętam, ale lista a Top to czasami dwie różne rzeczy.
U mnie nie wszystkie numery jeden z listy pojawiłyby się na topie.
jasne że tak.
w sumie to nie wiem czy wszystkie moje nry 1 są w topie, nie sprawdzałem tego.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 31.05.2017 10:38 PM

ku3a napisał(a):Tomasz Majewski to najbardziej znany (wg mnie) celebryta, o którym wiadomo, że jest fanem PP
Tego nie wiedziałem, nie wiedziałem nawet, że ob jest celebrytą.
ku3a napisał(a):w sumie to nie wiem czy wszystkie moje nry 1 są w topie
Moje by się na pewno nie znalazły, no ale ja na pewno nie zrobiłbym top 1000.


RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 31.05.2017 10:39 PM

280. 221. 170. 2005. Lonely Day - System Of A Down (Click to View)



RE: top wszech czasów (2016) - ku3a - 31.05.2017 10:42 PM

zostały jeszcze 2 nowości w topie


RE: top wszech czasów (2016) - Yacy - 31.05.2017 11:56 PM

ku3a napisał(a):układałem takie zestawienia, ale tylko dwudziestki. Ty ile masz pozycji w takim topie?
wcześniej też "20", a na przełomie 2016/2017 po raz szósty ułożyłem wszystkie, które na RYM oceniłem najwyżej czyli na 5. w tej chwili jest to 201 tytułów. Icon_smile2
ku3a napisał(a):najwyżej notowanie DoMe już były. "Podobna" na miejscu 733.
ponowne zaskoczenie... wydają się tacy Twoi, dlatego sądziłem, że jeszcze ze dwa, trzy przed nami Icon_wink2
ku3a napisał(a):przecież Tomasz Majewski to najbardziej znany (wg mnie) celebryta, o którym wiadomo, że jest fanem PP Icon_smile2.
no to teraz jż wiem Icon_wink2
ku3a napisał(a):w sumie to nie wiem czy wszystkie moje nry 1 są w topie, nie sprawdzałem tego.
ja wiem, że nie ma wszystkich moich numerów 1 i wiem, że nigdy wielu nie będzie Icon_smile2 pomijam te najnowsze, ale bywały utwory, które podobały mi się krótko i po wejściu na szczyt szybko leciały. Icon_smile2

(31.05.2017 10:39 PM)ku3a napisał(a):  278. 257. 198. 1992. How Do You Do! - Roxette
myślałem, że u mnie to tylko chwilowy zachwyt tym utworem, ale wygląda na to, że to mocny nr 2 Szwedów Icon_smile2
ku3a napisał(a):272. 311. NNN. 2008. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
w tym roku wskoczyli jako ostatni Lao do TWC, bo do tej pory byli tuż za Icon_smile2
ku3a napisał(a):271. 223. 159. 1986. Orion - Metallica
czekam niecierpliwie na Twój top Mety. ciekawym bardzo co tam się wydarzyło. Icon_smile2

ku3a, popraw sobie tytuł Adele.
brakuje (live)
Icon_razz


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 01.06.2017 08:00 AM

ku3a napisał(a):280. 221. 170. 2005. Lonely Day - System Of A Down
To mnie zaskoczyłeś. Nie wpadłbym, że to może być wyżej niż LIH.
ku3a napisał(a):275. 273. NNN. 2012. Nic na siłę - Piotr Bukartyk
No to w końcu trafiło się coś z mojego podium płyty. Icon_biggrin
ku3a napisał(a):273. 341. NNN. 1994. Piosenka księżycowa - Varius Manx
Dla mnie w cieniu trzech największych piosenek zespołu ale też piękna rzecz.
ku3a napisał(a):272. 311. NNN. 2008. Siedmiu nie zawsze wspaniałych - Lao Che
A to z kolei moje podium Gospela.


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 01.06.2017 08:02 AM

ku3a napisał(a):270. 232. 172. 1968. With a Little Help From My Friends - Joe Cocker
Chyba mój ulubiony Cocker ale wolę w tym utworze Bitlesów.
ku3a napisał(a):264. 291. NNN. 2006. Zaprzepaszczone siły wielkiej armii świętych znaków - Coma
Druga płyta też okazała się znakomita, a to jeden z najlepszych utworów na niej.


RE: top wszech czasów (2016) - Tomekk - 01.06.2017 02:36 PM

Yacy napisał(a):ku3a, popraw sobie tytuł Adele.
brakuje (live)
Icon_lol
absolutnie tego nie rób. Wersja studyjna jest ponadczasowa. Żaden tam live.

ku3a napisał(a):Alexander - Myslovitz
Wow, to już konkretny awans. Jeden z moich ulubionych niesinglowych Myslovitzów.

ku3a napisał(a):Tokyo - Varius Manx
Ostatnio słyszłem odświeżoną wersję Anity i ponownie się zauroczyłem w jej glosie i w tym numerze.
LINK


RE: top wszech czasów (2016) - kajman - 01.06.2017 05:35 PM

Tomekk napisał(a):absolutnie tego nie rób.
Gdybym nie widziało emotki to sam bym tamto stwierdzenie oprotestował.