Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Mari Boine - Elle - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Mari Boine - Elle (/showthread.php?tid=2052)



Mari Boine - Elle - Jopkolog - 14.06.2008 02:04 PM

Muzyka Mari Boine od dawna mnie fascynowała. Zmienna barwa głosu, niedająca się jednoznacznie zaszufladkować stylistyka, gdzieś na pograniczach folku, world, rocka i jazzu, a wszystko okraszone melancholijną tęsknotą gdzieś z północnych rejonów Norwegii. Mari, tak naprawdę, nie jest jednak Norweżką. Należy do ludu Saami, wcielonego siłą przed laty do tego kraju. I właśnie kultura owego plemienia z dalekiej północy ma największy wpływ na muzykowanie Mari. Słychać to zwłaszcza w rytmicznej formie śpiewu, tak zwanym joikowaniu.

Wieść o nowej płycie artystki „It Ain’t Necessarily Evil (Mari Boine Remixed vol. II)” bardzo mnie ucieszyła, choć nie spodziewałem się, że poza remixami znajdzie się tu także miejsce dla nowego materiału! A jednak jest na płycie cudnej urody świeżutka perełka w postaci utworu „Elle” zaśpiewanego dla potrzeb filmu „The Kautokeino Rebellion”. Pierwsze przesłuchanie mnie zelektryzowało, drugie - zwaliło z nóg, trzecie - uzależniło...

Wszystkim polecam piękne VIDEO

Piosenka dostępna jest już na moim CHOMIKU

[Obrazek: 90610ab0dfcdeeee.jpg]


- AKT! - 14.06.2008 02:07 PM

Cóż... to nie do końca moje klimaty. Wolę jednak bardziej energetyczne i przebojowe kawałki, co nie znaczy, że ten jest zły Icon_wink2

Z Twoim numerów 1 wolałem już Dianę Krall, na której nuceniu ostatecznie przyłapałem się ze dwa razy Icon_mrgreen


- Jopkolog - 14.06.2008 02:19 PM

Być może kawałek wpadnie w ucho tym, którzy lubią takie tęskne, melancholijne klimaty północy, nieobce twórczości chociażby Sigur Rós, Bjork czy Sinead O'Connor...


- AKT! - 14.06.2008 02:26 PM

Ja zdecydowanie wolę psychodeliczną i dziką Bjoerk niż tą skandynawsko-balladową Icon_wink2


- kleschko - 14.06.2008 09:27 PM

Mi się podoba... i to bardzo.