Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday (/showthread.php?tid=20427)

Strony: 1 2


Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - Szymek79 - 30.09.2013 11:33 AM

"Thursday" to kolejny singiel z ostatniej płyty Pet Shop Boys "Electric".

[Obrazek: Pet-Shop-Boys-Thursday-2013-LQ-300x300.png]






RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - saferłel - 30.09.2013 11:42 AM

Premiera 4 listopada. Na singlu kolejne dwie nowe piosenki - "No More Ballads" (zapewne ballada Icon_razz2) i "Odd Man Out" + miksy Tensnake'a i Eddie Amadora.

CD:
1. Thursday (radio edit)
2. No more ballads
3. Odd man out
4. Thursday (Tensnake remix)

12" Vinyl:

Strona a:
1. Thursday (album mix)
2. Thursday (Eddie Amador main remix)
Strona b:
1. Thursday (Tensnake remix)


RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - saferłel - 02.11.2013 11:28 PM

[Obrazek: Thursday-Banner-4Nov-300x300.gif]

Do listy wydawnictw powiązanych z premierą nowego singla dojdzie też Remix-EP, na której uświadczymy:

1.Thursday (No Rap Radio Edit) [feat. Example]
2 Thursday (Eddie Amador Remix)
3 Thursday (Mindskap Remix)

W ogóle dosyć ciekawa sprawa wyszła w praniu, ponieważ okazało się, że przygotowano dwie wersje radiowej edycji - jedną z rapem, drugą bez. Nieświadomy lobbing co bardziej konserwatywnych fanów jest jak widać dostrzegany Icon_wink Chociaż zdecydowana większość osób, w tym ja, uważa udział Example'a za prawdziwy skarb tej piosenki.

Przesłuchałem też b-sidy (oba pochodzące z okresu prac nad "Elysium"), które znajdą się na singlu i muszę przyznać, że panuje w tym temacie spora rozbieżność. "No more ballads" - zgodnie z przewidywaniami - jest balladą, ale tak słabą, że ja bym osobiście nie bawił się w wydawanie tego oficjalnie. Nie dość, że utwór bije po uszach marną produkcją i prawdopodobnie funkcjonuje po prostu w zremasterowanej wersji demo, to jeszcze brutalnie przypomina o dosyć ckliwej kuzynce z mocno średniawej płyty "Nightlife" - kompozycji "The Only One". Pamiętam, że zespół pisał o tym nagraniu jako o "niewydanym jeszcze przeboju Rihanny". I coś w tym jest...niestety. Generalnie trąci banałem, chociaż ma stosunkowo przyjemną linię melodyjną (2,25/5). Z taką konkurencją nie trudno jest rywalizować, tak więc "Odd Man Out" robi pozytywne wrażenie. Wciąż pozostajemy na terytorium balladowym, ale zastosowana w nim bajkowa narracja melodyjna jest dużo bardziej absorbująca, przypomina starsze strony b (np. "So Sorry I Said", "Hey Headmaster") i opowiada dużo ciekawszą historię - ciekawe nawiązanie do życiorysu Dirke'a Bogarde + kończący utwór fragment sceny z filmu "Ofiara" w jego wykonaniu (3,5/5).


RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - furbul - 02.11.2013 11:31 PM

No Rap Radio Edit hue hue hue Icon_mrgreen


RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - saferłel - 02.11.2013 11:34 PM

To się chyba tak oficjalnie nie nazywa - sam dodałem przypis ;P W każdym razie grają to w BBC Radio 2, gdzie jest na A playliście, więc leci na okrągło - i pewnie nie chcieli denerwować słuchaczy 30+ ;]

Czuję, że będzie skok na top 100 w UK!


RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - furbul - 03.11.2013 12:00 AM

Nie chcę umniejszać wagi udziału Example'a w piosence, ale cieszę się, że powstała wersja bez niego. Jej powstanie jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe.


RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - Yacy - 03.11.2013 12:02 AM

saferłel napisał(a):Nieświadomy lobbing co bardziej konserwatywnych fanów jest jak widać dostrzegany Chociaż zdecydowana większość osób, w tym ja, uważa udział Example'a za prawdziwy skarb tej piosenki.
a ja od koncertu nie mam problemu z featem Icon_smile2 do tego stopnia, że w wersji bez niego czegoś mi brakuje Icon_smile2


RE: Pet Shop Boys - Thursday feat. Example - saferłel - 03.11.2013 12:05 AM

furbul napisał(a):Nie chcę umniejszać wagi udziału Example'a w piosence, ale cieszę się, że powstała wersja bez niego. Jej powstanie jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe.
Nie jest bez niego, nie ma tylko rapu. Gdyby w ogóle go nie było, to kawałek nie miałby mostka i stałby się zwyczajnie nudniejszy. Jeśli we współczesnej muzyce pop jest jeszcze jakaś wartość dodatnia, to są nią "mostki" PSB ;] Ale może lepiej nie wywoływać wilka z lasu, bo ostatnie dwie płyty są najmniej obfitującymi w te rozwiązania krążkami w całej ich dyskografii (tak przynajmniej wydaje mi się na ten moment).


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - AKT! - 03.11.2013 03:14 AM

furbul napisał(a):No Rap Radio Edit
To dość częsta praktyka w minionej dekadzie. Najbardziej oczywistym przykładem w polskich stacjach radiowych było chyba "Bring Me to Life" Evanescence, ale ja spotykałem się z tym wielokrotnie. W razie czego ja chętnie posłucham tej wersji, bo Example nie pasuje mi specjalnie do tego numeru.

+ poprawiłem nazwę tematu; nauczycie się wreszcie, że featuringi wpisuje się po wykonawcach, a nie po tytułach^^


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - saferłel - 03.11.2013 11:38 AM

aaktt napisał(a):+ poprawiłem nazwę tematu; nauczycie się wreszcie, że featuringi wpisuje się po wykonawcach, a nie po tytułach^^
+1






RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - Szymek79 - 03.11.2013 12:00 PM

aaktt napisał(a):+ poprawiłem nazwę tematu; nauczycie się wreszcie, że featuringi wpisuje się po wykonawcach, a nie po tytułach^^
niby tak ale np. last fm wtedy źle naliczaIcon_wink na iTunsie też featuringi opisane są po tytule utworu.


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - AKT! - 03.11.2013 03:25 PM

nie jesteśmy na last.fm; jest różnica między opisywaniem metadanych pliku dźwiękowego, a prezentowaniem wykonawcy i tytułu w jakichkolwiek innych okolicznościach przyrody Icon_wink


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - prz_rulez - 10.11.2013 08:55 PM

40. miejsce w Wielkiej Brytanii. I teraz pewnie Paweł nie napisze "a kogo to interesuje" Icon_rolleyes


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - saferłel - 10.11.2013 09:01 PM

Co to za tania prowokacja? Wcale nie 40, tylko 61. Poza tym, nawet jeśli jest to dla mnie istotniejsze niż jakieś chorwackie listy przebojów vs. Arcade Fire, to nie ma potrzeby pisać o tym oddzielnego wątku na forum.


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - Szymek79 - 10.11.2013 09:03 PM

prz_rulez napisał(a):40. miejsce w Wielkiej Brytanii. I teraz pewnie Paweł nie napisze "a kogo to interesuje" Icon_rolleyes
chyba coś Ci się pomyliło bo jest trochę niżej ale o tym potem w dziale z listą brytyjską.Icon_wink


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - prz_rulez - 10.11.2013 09:04 PM

Racja! Popatrzyłem na listę update. Mea culpa.
I dlaczego piszesz takie przykre teksty o prowokacji? Napisałem to, co pomyślałem i poczułem. I dla mnie lista chorwacka nie jest mniej ważna od brytyjskiej, precz z anglocentryzmem!


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - saferłel - 10.11.2013 09:09 PM

Ten post był zupełnie bez sensu - dlatego nazwałem go prowokacją. Koniec tematu.


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - prz_rulez - 10.11.2013 09:16 PM

Koniec tematu jest wtedy, gdy Paweł tak powie... Icon_rolleyes
Przepraszam, ale to mnie czasami naprawdę frustruje.


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - saferłel - 23.11.2013 10:23 PM

News ważniejszy niż 66 miejsce w UK Icon_razz2

Podobno, takie info dostałem ze strony psb.pl od osób, "którym jeszcze zależy", że "Thursday" jako pierwszy, jedyny i ostatni zarazem singlem z "Electric" pojawiło się w propozycjach do LP3 Icon_razz2 To bardzo ciekawe i w jakiś sposób łamiące (jak sądzę) ostatnio panujące tam trendy, no ale jakbyś ktoś przypadkiem usłyszał ten numer w Trójce, to proszę dać mi znać.


RE: Pet Shop Boys feat. Example - Thursday - Yacy - 24.11.2013 03:12 PM

no to daję znać.
Stelmach w Mysliwieckiej 3/5/7 NIE puścił PSB! Icon_frown
Jeśli nie on to kto?
Nie kumam.
Ma jeszcze szansę jutro W Tonacji Trójki! Icon_smile2