Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Alina Devecerski - Flytta på dej! - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe single (i nie tylko) (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- Wątek: Alina Devecerski - Flytta på dej! (/showthread.php?tid=15608)



Alina Devecerski - Flytta på dej! - prz_rulez - 15.06.2012 11:18 PM

Najwyższy czas założyć wątek o tym utworze.

Alina Devecerski to świeżutka twarz szwedzkiej fonografii, rodem z Sundbybergu. Jej utwór "Flytta på dej!" odnosi coraz większe sukcesy na szwedzkiej liście singli, gdzie obecnie jest trzeci, a i w Norwegii zaczyna pokazywać pazurki.

O samym kawałku - napiszę wrost: jest walnięty. Muzycznie, tekstowo (zwłaszcza tekstowo!), a i klip okazał się być pie***nięty. Ale jest w nim coś magnetyzującego, coś, co potrafi sprawić, że przez cały dzień w głowie szumi tylko "flytta flytta flytta flytta"...
POLECAM!





A tutaj na żywo:





RE: Alina Devecerski - Flytta på dej! - saferłel - 15.06.2012 11:24 PM

Nie znam Szwedzkiego, więc (naszczęście?) nie rozumiem tekstu, ale sam utwór całkiem niezły.


RE: Alina Devecerski - Flytta på dej! - prz_rulez - 16.06.2012 12:01 AM

Naprawdę? Miło to słyszeć! Po twojej krytyce Loreen i "Euphorii" tym bardziej się tego nie spodziewałem.
Ja też nie znam szwedzkiego (poza nabytymi w ciągu jakichś 16 dni podstawami), ale próbowałem go przetłumaczyć i... szkoda gadaćIcon_lol Ale wysłałem dzisiaj ten tekst do mojej znajomej ze szwedologii, więc może ona pomoże.


RE: Alina Devecerski - Flytta på dej! - saferłel - 16.06.2012 12:07 AM

prz_rulez napisał(a):Naprawdę? Miło to słyszeć! Po twojej krytyce Loreen i "Euphorii" tym bardziej się tego nie spodziewałem.
Czemu, bo ze Szwecji? Bo kobieta? Icon_razz2 To dwa zupełnie inne światy. Tamten kawałek to piosenka w stanie wegetatywnym, tak jak pisałem - dziejowy plagiat dance/pop w jego najbardziej nużącej i przewidywalnej postaci. Tutaj za to jest autentyczna dynamika, kilka chwytliwych taktów. Oczywiście wady też mógłbym wymienić, ale to jednak wciąż o wiele przyjemniejsze doznanie niż Laureen (co za paradoks, że numer nazywa się ''Euforia'', swoją drogą).


RE: Alina Devecerski - Flytta på dej! - prz_rulez - 24.06.2012 07:21 PM




Taka ciekawostka Icon_smile

Poza tym, Flytta på dig weszło właśnie do pierwszej dziesiątki w Norwegii Icon_smile


RE: Alina Devecerski - Flytta på dej! - prz_rulez - 24.08.2012 09:28 AM

Dla tych, którzy nie znają szwedzkiego Icon_wink