Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Goldfrapp - The Singles - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Muzyka (/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Dział: Nowe albumy (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: Goldfrapp - The Singles (/showthread.php?tid=13635)



Goldfrapp - The Singles - saferłel - 08.12.2011 11:00 PM

[Obrazek: goldfrapp-the-singles-dps.jpeg]

Wydawać by się mogło, że pewnych rzeczy nie da się spieprzyć....a jednak. Kompilacja największych przebojów od grupy Goldfrapp mogłaby być pięknym noworocznym prezentem, wspaniałą podróżą przez wszystkie pięć rozdziałów historii jednej z największych popowych grup naszych czasów...niestety - ''mogłaby''. Taka polityka wydawnicza, jakiej udziałem stał się zestaw ''The Singles'' nie mieści mi się w głowie. Zespół wydał w latach 2000-2010 dwadzieścia singli, z czego na albumie podsumowującym ich karierę znajdzie się...dwanaście z nich. Jaki jest sens wydawać ''uroczystą'' składankę okrojoną w tak bezceremonialny sposób? Jaki jest sens wydawać kompilacje, której pojemność nie przekracza standardowego LP z nowym materiałem? I w końcu jaki jest sens kaleczyć własne dziedzictwo? Dwie premierowe kompozycje to bardzo słuszna decyzja, jednak nie jestem pewien czy pokryją one braki wyrażone w takich tytułach jak ''Human'', ''Fly Me Away'', ''Twist'' czy ''Caravan Girl''. Kto wpadł na szatański pomysł wypuszczenia ''The Singles'' w takim formacie? Tego można się jedynie domyślać, oglądając znaczek wytwórni umieszczony na pudełku.

Premiera ''The Singles'' zapowiedziana jest na 6 lutego.

Tracklista:


01 Ooh La La
02 Number 1
03 Strict Machine (single mix)
04 Lovely Head
05 Utopia (Genetically Enriched)
06 A&E
07 Happiness (single version)
08 Train
09 Ride A White Horse (single version)
10 Rocket
11 Believer
12 Black Cherry
13 Yellow Halo
14 Melancholy Sky

Na forum Goldfrapp wszyscy oczywiście świętują, ale ja jakoś nie potrafię Icon_sad Może nie jestem die-hard fanem, a może muszę ponarzekać, ponieważ jestem na gruncie muzyki wymagającym perfekcjonistą i wtedy WYMAGAM. Abstrahując od całej otoczki, same utwory są oczywiście świetne i polecam ten set każdemu, kto nie miał przyjemności zapoznać się dotąd z muzyką Brytyjczyków. Osobiście liczę, że honor ''The Singles'' uratuje jakaś edycja deluxe albo płyta z klipami...oby również nie wybranymi pod kolor garnituru szefów EMI.

Przynajmniej nie ukroili mojej ulubionej kompozycji.


RE: Goldfrapp - The Singles - michal91d - 08.12.2011 11:14 PM

saferłel napisał(a):Tego można się jedynie domyślać, oglądając znaczek wytwórni umieszczony na pudełku.
EMI... to wszystko wyjaśnia...
Jak dla mnie wydawnictwa z singlami powinny być świętem muzyki i artystów. Przynajmniej 2 cd, ekskluzywne materiały itd.
The Feeling też ostatnio wydali składankę Singles 2006-2011. Ja się pytam po co... 5 lat jak dla mnie to trochę mało, tym bardziej, że zapowiedzieli, że kariery nie kończą i pracują nad nowym albumem...
Money, money, money...


RE: Goldfrapp - The Singles - saferłel - 08.12.2011 11:18 PM

Na szczęście ''The Singles'' to ostatnia płyta Goldfrapp dla EMI. Zespół nie przedłużył z nimi kontraktu, a zestaw best of jest obligatoryjny i musieli go po prostu wydać.

Oczywiście kasa rządzi. U The Feeling jest ona uzyskiwana w najbardziej prymitywny z możliwych sposób (jak najszybciej, byle co - póki grupa popularna), a w przypadku Goldfrapp ktoś chyba wpadł na pomysł, że na płytce powinni znaleźć się tylko pierwsze single z płyt (odcinane były te późniejsze), bo w teorii one są najbardziej popularne, kojarzone....a gdzie artystyczny czynnik?


RE: Goldfrapp - The Singles - Remo - 08.12.2011 11:33 PM

A jest jakieś info kiedy pojawią się nowe piosenki?? Icon_wink


RE: Goldfrapp - The Singles - przemek - 09.12.2011 07:47 PM

Yellow Halo już jest: http://www.youtube.com/watch?v=TonrJLsps2s

Teledysk podobno kręcony iPhonem Icon_smile Ale piosenka jest świetna, w klimatach "Seventh tree".


RE: Goldfrapp - The Singles - prz_rulez - 09.12.2011 08:02 PM

Cytat:a może muszę ponarzekać, ponieważ jestem na gruncie muzyki wymagającym perfekcjonistą i wtedy WYMAGAM
Przyznałeś się w końcu Icon_wink
No niestety, historia ze Spotify pokazała dobitnie, co liczy się w muzyce....


RE: Goldfrapp - The Singles - saferłel - 09.12.2011 08:08 PM

Zawsze miałem takie podejście....po prostu podkreśliłem to przy okazji tego nieprzyjemnego wprowadzenia do tematu płyty.


RE: Goldfrapp - The Singles - prz_rulez - 09.12.2011 08:34 PM

Dodam jeszcze, że moim zdaniem to posunięcie jest bez sensu także dlatego, że im więcej utworów na takiej płycie, tym większa szansa, że znajdą się tam czyiś faworyci i skusi go to do kupienia płyty. Nic się na tym nie traci, a można zyskać.


RE: Goldfrapp - The Singles - Remo - 09.12.2011 10:02 PM

Tak, ale dołożenie tych kilku piosenek równałoby się temu, że musieli by dołożyć płytę, a co z tego wynika koszty byłyby większe, a zarobek mniejszy. To samo tyczy się ostatniej składanki R.E.M. Icon_wink


RE: Goldfrapp - The Singles - saferłel - 09.12.2011 10:25 PM

Płyta CD spokojnie mogłaby pomieścić do 22 nagrań - nie widzę problemu w dołożeniu wszystkich singli, a nawet jakiegoś ściśle promocyjnego (np. ''Satin''). R.E.M. mógł lepiej wyselekcjonować piosenki i 2 CD by wystarczyły (poza tym powinno być 2x20 a nie 1x18 i 1x20 :/).


RE: Goldfrapp - The Singles - Dobromiera - 09.12.2011 10:45 PM

Zgadza się, na większości składanek spokojnie jest upychane 17-20 kawałków na płytę więc czemu tu nie miałoby tyle wejść.


RE: Goldfrapp - The Singles - Remo - 09.12.2011 10:53 PM

Nie wiem ile dokładnie Goldfrapp ma singli, ale 5 płyt średnio po 3-4 single więc jedna się powinna zmieścić. Wytwórnie oszczędzą na wszystkim byleby tylko trzepać kasiorę.


RE: Goldfrapp - The Singles - prz_rulez - 09.12.2011 11:38 PM

Liczę na to, że w końcu dojdzie do zmierzchu wielkich wytwórni.


RE: Goldfrapp - The Singles - Szymek79 - 06.01.2012 03:53 PM

Nowy singiel.






RE: Goldfrapp - The Singles - saferłel - 06.01.2012 04:07 PM

Wczoraj zasłuchałem się w tym utworze...