Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Goldfrapp - The Singles
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Goldfrapp - The Singles
[Obrazek: goldfrapp-the-singles-dps.jpeg]

Wydawać by się mogło, że pewnych rzeczy nie da się spieprzyć....a jednak. Kompilacja największych przebojów od grupy Goldfrapp mogłaby być pięknym noworocznym prezentem, wspaniałą podróżą przez wszystkie pięć rozdziałów historii jednej z największych popowych grup naszych czasów...niestety - ''mogłaby''. Taka polityka wydawnicza, jakiej udziałem stał się zestaw ''The Singles'' nie mieści mi się w głowie. Zespół wydał w latach 2000-2010 dwadzieścia singli, z czego na albumie podsumowującym ich karierę znajdzie się...dwanaście z nich. Jaki jest sens wydawać ''uroczystą'' składankę okrojoną w tak bezceremonialny sposób? Jaki jest sens wydawać kompilacje, której pojemność nie przekracza standardowego LP z nowym materiałem? I w końcu jaki jest sens kaleczyć własne dziedzictwo? Dwie premierowe kompozycje to bardzo słuszna decyzja, jednak nie jestem pewien czy pokryją one braki wyrażone w takich tytułach jak ''Human'', ''Fly Me Away'', ''Twist'' czy ''Caravan Girl''. Kto wpadł na szatański pomysł wypuszczenia ''The Singles'' w takim formacie? Tego można się jedynie domyślać, oglądając znaczek wytwórni umieszczony na pudełku.

Premiera ''The Singles'' zapowiedziana jest na 6 lutego.

Tracklista:


01 Ooh La La
02 Number 1
03 Strict Machine (single mix)
04 Lovely Head
05 Utopia (Genetically Enriched)
06 A&E
07 Happiness (single version)
08 Train
09 Ride A White Horse (single version)
10 Rocket
11 Believer
12 Black Cherry
13 Yellow Halo
14 Melancholy Sky

Na forum Goldfrapp wszyscy oczywiście świętują, ale ja jakoś nie potrafię Icon_sad Może nie jestem die-hard fanem, a może muszę ponarzekać, ponieważ jestem na gruncie muzyki wymagającym perfekcjonistą i wtedy WYMAGAM. Abstrahując od całej otoczki, same utwory są oczywiście świetne i polecam ten set każdemu, kto nie miał przyjemności zapoznać się dotąd z muzyką Brytyjczyków. Osobiście liczę, że honor ''The Singles'' uratuje jakaś edycja deluxe albo płyta z klipami...oby również nie wybranymi pod kolor garnituru szefów EMI.

Przynajmniej nie ukroili mojej ulubionej kompozycji.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2011 11:00 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
RE: Goldfrapp - The Singles
saferłel napisał(a):Tego można się jedynie domyślać, oglądając znaczek wytwórni umieszczony na pudełku.
EMI... to wszystko wyjaśnia...
Jak dla mnie wydawnictwa z singlami powinny być świętem muzyki i artystów. Przynajmniej 2 cd, ekskluzywne materiały itd.
The Feeling też ostatnio wydali składankę Singles 2006-2011. Ja się pytam po co... 5 lat jak dla mnie to trochę mało, tym bardziej, że zapowiedzieli, że kariery nie kończą i pracują nad nowym albumem...
Money, money, money...
08.12.2011 11:14 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
RE: Goldfrapp - The Singles
Na szczęście ''The Singles'' to ostatnia płyta Goldfrapp dla EMI. Zespół nie przedłużył z nimi kontraktu, a zestaw best of jest obligatoryjny i musieli go po prostu wydać.

Oczywiście kasa rządzi. U The Feeling jest ona uzyskiwana w najbardziej prymitywny z możliwych sposób (jak najszybciej, byle co - póki grupa popularna), a w przypadku Goldfrapp ktoś chyba wpadł na pomysł, że na płytce powinni znaleźć się tylko pierwsze single z płyt (odcinane były te późniejsze), bo w teorii one są najbardziej popularne, kojarzone....a gdzie artystyczny czynnik?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.12.2011 11:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #4
RE: Goldfrapp - The Singles
A jest jakieś info kiedy pojawią się nowe piosenki?? Icon_wink
08.12.2011 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #5
RE: Goldfrapp - The Singles
Yellow Halo już jest: http://www.youtube.com/watch?v=TonrJLsps2s

Teledysk podobno kręcony iPhonem Icon_smile Ale piosenka jest świetna, w klimatach "Seventh tree".
09.12.2011 07:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
RE: Goldfrapp - The Singles
Cytat:a może muszę ponarzekać, ponieważ jestem na gruncie muzyki wymagającym perfekcjonistą i wtedy WYMAGAM
Przyznałeś się w końcu Icon_wink
No niestety, historia ze Spotify pokazała dobitnie, co liczy się w muzyce....
09.12.2011 08:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
RE: Goldfrapp - The Singles
Zawsze miałem takie podejście....po prostu podkreśliłem to przy okazji tego nieprzyjemnego wprowadzenia do tematu płyty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2011 08:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
RE: Goldfrapp - The Singles
Dodam jeszcze, że moim zdaniem to posunięcie jest bez sensu także dlatego, że im więcej utworów na takiej płycie, tym większa szansa, że znajdą się tam czyiś faworyci i skusi go to do kupienia płyty. Nic się na tym nie traci, a można zyskać.
09.12.2011 08:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #9
RE: Goldfrapp - The Singles
Tak, ale dołożenie tych kilku piosenek równałoby się temu, że musieli by dołożyć płytę, a co z tego wynika koszty byłyby większe, a zarobek mniejszy. To samo tyczy się ostatniej składanki R.E.M. Icon_wink
09.12.2011 10:02 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
RE: Goldfrapp - The Singles
Płyta CD spokojnie mogłaby pomieścić do 22 nagrań - nie widzę problemu w dołożeniu wszystkich singli, a nawet jakiegoś ściśle promocyjnego (np. ''Satin''). R.E.M. mógł lepiej wyselekcjonować piosenki i 2 CD by wystarczyły (poza tym powinno być 2x20 a nie 1x18 i 1x20 :/).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
09.12.2011 10:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Dobromiera Offline
głośna mniejszość
*****

Liczba postów: 7 074
Dołączył: Jun 2011
Bebo Facebook Flickr Last.fm LinkedIn MySpace
NK.pl Twitter YouTube
Post: #11
RE: Goldfrapp - The Singles
Zgadza się, na większości składanek spokojnie jest upychane 17-20 kawałków na płytę więc czemu tu nie miałoby tyle wejść.

Prace nad nową Muzyczną Galaktyką trwają. Żegnaj phorum.pl, witaj niezależności!

https://rateyourmusic.com/~Szysza32
09.12.2011 10:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #12
RE: Goldfrapp - The Singles
Nie wiem ile dokładnie Goldfrapp ma singli, ale 5 płyt średnio po 3-4 single więc jedna się powinna zmieścić. Wytwórnie oszczędzą na wszystkim byleby tylko trzepać kasiorę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.12.2011 10:54 PM przez Remo.)
09.12.2011 10:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
RE: Goldfrapp - The Singles
Liczę na to, że w końcu dojdzie do zmierzchu wielkich wytwórni.
09.12.2011 11:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 659
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #14
RE: Goldfrapp - The Singles
Nowy singiel.




[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
06.01.2012 03:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
RE: Goldfrapp - The Singles
Wczoraj zasłuchałem się w tym utworze...

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.01.2012 04:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Goldfrapp - Silver Eye Szymek79 6 1 783 17.04.2017 11:02 PM
Ostatni post: Remo
  Goldfrapp - Tales of Us Szymek79 5 1 711 01.09.2013 01:39 PM
Ostatni post: Remo
  Goldfrapp - 6th Remo 7 1 401 28.02.2013 03:33 PM
Ostatni post: Remo
  Goldfrapp - Head First saferłel 34 6 392 28.03.2010 09:10 PM
Ostatni post: saferłel
  Goldfrapp - "Seventh Tree" drwycior 1 1 387 19.01.2008 12:46 PM
Ostatni post: saferłel

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości