Największe forum list przebojów Mycharts.pl
Kawałek po kawałku - Wersja do druku

+- Największe forum list przebojów Mycharts.pl (https://www.mycharts.pl)
+-- Dział: Personalne listy przebojów (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zamrażarka (/forumdisplay.php?fid=13)
+---- Dział: KONTR_ (/forumdisplay.php?fid=136)
+---- Wątek: Kawałek po kawałku (/showthread.php?tid=11045)

Strony: 1 2 3


- Tomekk - 04.05.2011 05:40 PM

jakoś nigdy tego nie słyszałem Icon_redface2


- pabloyd - 04.05.2011 06:25 PM

Ciekawy temat !
Dobrze, że teraz po 3 przedstawiasz, ale szkoda że bez żadnego słowa komentarza.
Wszystkie utwory mi się bardzo podobają, a jeden jest znakomity Icon_biggrin3


- przemek - 04.05.2011 06:26 PM

Odnośnie Natashy:

"Strip me" wyszło w USA i Kanadzie, w Europie ma ukazać się wkrótce jako "Strip me away", i ma być promowane przez "Pocketful of sunshine".


- Remo - 04.05.2011 07:13 PM

Ok znalazłem chwilę czasu na dodanie opisów Icon_smile W połowie miesiąca kolejna porcja piosenek.


- pabloyd - 04.05.2011 08:12 PM

Fajnie, że dodałeś komentarze Icon_biggrin3


- saferłel - 04.05.2011 10:39 PM

Tears for Fears jest świetnie Icon_biggrin3 Bardzo ich lubię!


- AKT! - 04.05.2011 10:50 PM

"I Believe in You" to chyba mój ulubiony utwór Minogue, z tych, które znam Icon_smile


- mike - 05.05.2011 05:16 PM

bardzo fajna trójka piosenek Icon_smile2


- dziobaseczek - 05.05.2011 08:35 PM

Policy Of Truth - mocna pozycja, bardzo dobry wybór. Dalej też jest świetnie, bo jest uroczy Wake Me Up When September Ends i bardzo elegancka popowa kompozycja nieznanej mi wcześniej Natashy Bedingfield. Ale zaskoczyła mnie obecność Tears For Fears, jednej z najlepszych kapel jakie znam. Generalnie lubię takie zestawienia, a początek jest obiecujący, więc będę śledził.


- Arturo DDZ - 06.05.2011 11:46 AM

Tears For Fears - Head Over Heels - klasyk z jednego z najlepszych moim zdaniem albumów z lat 80. Ja osobiście wolę jednak Everybody Wants To Rule The World oraz Shout Icon_smile2 - oba kawałki były u mnie mega przebojami w 2009 roku Icon_mrgreen

Cieszę się że są forumowicze którzy lubią piosenki z lat 80 Icon_wink2


- Remo - 16.05.2011 08:48 PM

a-ha - Forever Not Yours
Lifelines
2002



Chyba każdy z nas zna Take On Me - lubię to! - ale jeszcze bardziej lubię właśnie FNY.
Wszystko tu jest na swoim miejscu - wokal świetnie współgra z instrumentami.
Niestety u nas zapomniano o takim a-ha i pamiętany jest tylko ten z lat 80.


Duffy - Warwick Avenue
Rockferry
2008



Zdecydowanie najlepsze nagranie Walijki.
Świetnie wyważone i zaśpiewane, i do tego to wideo. Uwielbiam takie klimaty.
Dziwnym trafem promowało album latem! Nie wiem kto to tak zaplanował !
Chociaż takie piosenki o każdej porze roku dobrze wchodzą Icon_smile

Faith No More - Easy
Angel Dust
1992



Co tu dużo mówić - klasyk.
Mimo upływu już prawie 20 lat nadal brzmi świeżo.


- AKT! - 16.05.2011 08:54 PM

Swego czasu lubiłem "Forever Not Yours", choć wolałem "Summer Moved On" Icon_smile2


- dziobaseczek - 16.05.2011 09:01 PM

Wszyscy trzej artyści godni uwagi, bardzo dobry wybór.


- Remo - 16.05.2011 09:03 PM

aaktt napisał(a):Swego czasu lubiłem "Forever Not Yours", choć wolałem "Summer Moved On" Icon_smile2
Równie świetne, może pojawi się później Icon_razz2


- Szymek79 - 16.05.2011 11:37 PM

"Summer Moved On" i "Forever Not Yours" fantastyczne nagrania "Celice" i "Foot Of The Mountain" już nie były tak dobre.

Duffy z każdym singlem podobała mi się coraz bardziej osobiście wolę "Stepping Stone".

"Easy" jeden z najlepszych coverów ever i niezapomniany 1993 rok


RE: Kawałek po kawałku - Remo - 28.07.2011 11:42 PM

Kasia Klich - Lepszy Model
Lepszy Model 2002




Głównym powodem pojawienie się jej tu jest mój sentyment do niej.
Jest to chyba jedna z najintensywniej promowanych piosenek z 2002 roku, którą pamiętam.
Jeśli dobrze liczę miałem wtedy 10 lat, a moje wymagania muzyczne nie były wyrachowane.
Do tej pory lubię tą piosenkę i gdy słyszę ją w radio (yyy jakim radio??) podśpiewuje ją Icon_smile

Ania Dąbrowska - Tego Chciałam
Samotność po Zmierzchu 2004




Kolejna śpiewająca Pani, dziś tylko takie i tylko polskie.
Bardzo dobrze pamiętam jak siedziałem przed tv i gapiłem się w ekran czekając na teledysk do owej piosenki.
Głównym atutem Ani są jej łatwe i prawdziwe teksty, oraz przyjemnie dobrane dźwięki.
Jak dla mnie może odgrzewać kotlety na jaki sposób tylko chce - ja zawsze je zjem.

Reni Jusis - Ostatni Raz (Nim Zniknę)
Trans Misja 2003




Wielką zaletą tego nagrania jest genialny teledysk, który mimo upływu lat nadal jest świeży.
Jak u Ani, większość tego co znam od Reni jest do zjedzenia.
Długo zastanawiałem się czy przypadkiem nie dać tu Mixtury lub Kilka Prostych Prawd, ale to dzięki temu singlowi polubiłem Reni.


RE: Kawałek po kawałku - thestranglers - 29.07.2011 09:48 AM

Witam Cie REMO!

Dopiero teraz wpadlem na Twoje zestawienie "NAJ"... Przejrzalem na szybko wybrane numery i mysle ze z paroma wykonawcami sie zgodzimy, troche podyskutujemy, wazne zeby rozszerzac horyzonty...
Wspomniales, ze Twoja przygoda z muza zaczela sie pare lat temu (mniemam tak po poznaniu POLICY OF TRUTH dopiero w 2009)...
Mam szczescie pamietac wydanie singli ENJOY THE SILENCE i POLICY OF TRUTH, potem jeszcze WORLD IN MY EYES z autopsji i pomysl jakie wrazenie mogly robic te dziela wtedyIcon_smile
Co do DM to POLICY OF TRUTH u mnie na trzecim miejscu... Rzeczywiscie wszystko o czym piszesz Ty i suferlel to prawda. Ze klimat, klasyka, co wazne nie bardzo sie zestarzala ta muza mimo uplywu lat (co by mozna bylo powiedziec o paru ich nagraniach z lat 80.)
Mam jeno dwa nagrania, które cenie wyzej, ale to sie okaze jak zdolam ulozyc w kolejnosci 160 wybranych nagran na moja LISTE NAPEDOWA DO ZYCIA 4X40, a to nie jest latwe bo poczatki sluchania muzyki siegaja stycznia 1990. DM sa na nim w trzech numerach, co juz swiadczy o ich wplywie takze na mnieIcon_smile


RE: Kawałek po kawałku - thestranglers - 29.07.2011 09:56 AM

No tak, KYLIE, hmm...
Pamietam tylko, ze ten numer byl na mojej liscie... Wiec nie mogl byc zlyIcon_wink
Co do niej to z lat "doroslych" lubie CONFIDE IN ME i PUT YOURSELF IN MY PLACE.
Jednak pierwsze skojarzenie to ESPECIALLY FOR YOU z Jasonem, LOCOMOTION, czy I SHOULD BE SO LUCKY. Zabij mnie ale pierwsze wrazenie jest wazne, zwlaszcza jak sie poznaje nowa kobiete, a Kylie znam od ponad dwudziestuIcon_smile


RE: Kawałek po kawałku - thestranglers - 29.07.2011 10:19 AM

Dobra trójka!

Po pierwsze TEARS FOR FEARS. Najlepszy meski duet lat 80 w Wielkiej Brytanii. Bez dwóch zdan. Na 4X40 sa w dwóch nagraniach, a HEAD OVER HEELS byloby na pewno w moim TOP 5 tych panówIcon_wink Bardzo lubie to nagranie, o niebo lepsze od chociazby przecenionego EVERYBODY WANTS TO RULE THE WORLD. Masa pozytywnej energii wyplywa z refrenu co przy introwertycznych tekstach Rolanda i raczej Schoppenhauerskiego spojrzenia na swiat (patrz sama nazwa kapeli) jest rzadkoscia.
GREEN DAY w numerze, który mnie nie porwal. Lubie ich za WHEN I CAME AROUND (nr 1 u mnie na liscie w 1995) i moze za BOULEVARD i to by bylo na tyle.
NATASHA BEDINGFIELD - piekna kobieta, piekne nagranie, niestety z takich nie na liste bo zbyt ograne przez komercyjne stacje. Ale dobry wybór, bo to taki utwór, którego nie mozna zapomniec.


RE: Kawałek po kawałku - thestranglers - 29.07.2011 10:33 AM

No tak, sa tu wykonawcy, których bardzo lubie ale utwory bym calkiem inne wybral.
A-HA sa wlasnie po czesci troche przecenieni w naszym kraju, przynajmniej ostatnio, mam czasem wrazenie, ze niektóre stacje graja tylko ich, szczytem wszystkiego jest meczenie przez Trójke koncertowym SUMMER MOVED ON. Pytam po co? Bylo na liscie, i to wysoko, no to wystarczy, czy nie ma innych zespolów które warto grac w tym czasie antenowym? A inne single z ostatniego LP tez pozal sie Boze, przynajmniej dla mnie.
No a teraz dobre slowo o chlopakach z pólnocy. Mam duzy sentyment do lat 80, to normalka, jak wspomniales, ale i do trzech pozniejszych krazków: EAST OF THE SUN, WEST OF THE MOON z 1990, MEMORIAL BEACH z 1993 no i MINOR EARTH MAJOR SKY z 2000 (jest tam chyba nieszczesne SUMMER MOVED ON).
DUFFY dla mnie to przede wszystkim STEPPING STONE, warwick avenue mniej lubie.
FAITH NO MORE wole z wiekszym pazurem, chociazby STRIPSEARCH, EPIC, ASHES TO ASHES, ...
EASY to cover Lionela Ritchie i The Commodores, a FAITH NO MORE prochu z nim nie odkryli juz bardziej coverowo zachwycili mnie z I STARTED A JOKE Bee Geesów.