Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kawałek po kawałku
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #1
Kawałek po kawałku
Zawsze chciałem ułożyć jakiś top moich ulubionych piosenek, ale za każdym razem pojawiało się jakieś ale (a to brak czasu, a to chęci czy też sam fakt wybrania 100 kawałków)
Dziś usiadłem i wpadł mi do głowy ciut inny pomysł. Być może ktoś już z tekiego pomysłu korzysta, trudno.
Zamiast tworzyć top100 i bez sensu układać piosenki postanowiłem uprościć sobie zadanie, a zarazem będę mógł bardziej zgłębić się w daną piosenkę Icon_smile
Raz na miesiąc (chyba wystarczy Icon_razz2) będę prezentował wam jedno nagranie oraz moje odczucia i anegdoty z nim związane.
Dodam, że wiek piosenki, ogranie jej, rodzaj muzyki czy artysta są dla mnie mało ważne. Ważne jest to żeby kawałek miał to COŚ co zachęca do ponownego odtworzenia go i zgłębiania się w tekst czy dźwięki.
Często kojarzą mi się one z jakimś okresem, wydarzeniem albo uczuciem.
Postaram się jak najlepiej przedstawić wam piosenki które COŚ dla mnie znaczą.
No to Hop !
19.03.2011 09:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Fajnie, ale perspektywa jednej piosenki w miesiącu wydaje się być bardzo uboga. Zanim dobijemy do 100 (czyli tego ewentualnego topu, który nie powstał), minie kilka lat Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2011 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #3
 
Depeche Mode – Policy Of Truth
Violator
1990

[Obrazek: 418rWaPtaHL._SL500_AA300_.jpg]

Zaczynamy z grubej rury. Pierwszy raz (zapewne nie pierwszy ale dajmy na to że tak) usłyszałem go jadąc samochodem w mglistą sobotę, godzina 11:34 (nawet godzine pamiętam Icon_biggrin), RadioZET.
Był to czerwiec 2009 roku i właściwie wtedy zaczynałem przygodę z muzyką. Te dźwięki od razu zapadły mi w pamięć. Cały dzień, bo aż do późnej godziny 23 chodziły mi po głowie.
Na drugi dzień rozpocząłem gorączkowe poszukiwania, na YouTube przesłuchałem z 30 piosenek i nic.
Odłożyłem to na później, ale i tak nie dawało mi to spokoju więc wszedłem na stronę radia i tam w dyskografii znalazłem próbkę.
Byłem tak zajarany tą piosenką że chyba przez jeden dzień nabiłem jej z 20odt (teraz mi się to bardzo rzadko zdarza w tydzień !).
Chyba tydzień później pobrałem całą płytę "Violator". Przekonałem się, że jest na niej nie jeden a kilka chwytliwych przebojów.
To właśnie wtedy zaczęła się moja "głębsza" przygoda z Depeszami.
Nie jestem może jakimś wielkim fanem, ale darzę ich sporą sympatią i szacunkiem, bo nagrali kawał dobrej muzyki.
I nie mówię tu teraz o jednym czy dwóch utworach, ale o ich dziesiątkach.
Teraz co jakiś czas sięgam po kolejną płytę, dawkuję ich, ażeby się przypadkiem nie przesycić Icon_smile

19.03.2011 09:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Fajnie, ale perspektywa jednej piosenki w miesiącu wydaje się być bardzo uboga. Zanim dobijemy do 100 (czyli tego ewentualnego topu, który nie powstał), minie kilka lat Icon_razz2
Ale ja nie chcę setki, ile zdołam przedstawić tyle poznacie Icon_smile
Pomyślę nad perspektywą 2tygodniową ;P
19.03.2011 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
No pomyśl, pomyśl. 12 piosenek rocznie to trochę mało Icon_wink 24 w sumie też....A widzę, że zaczynasz z grubej rury (zabawne, napisałem to zanim jeszcze przeczytałem pierwsze słowa twojego opisu Icon_biggrin). ''Policy of Truth'' to mój numer dwa od DM Icon_smile Podstawowy sampel z tego nagrania jest chyba jednym z najważniejszych motywów w historii muzyki pop. Jakby ktoś chciał spróbować go odtworzyć, zapraszam - http://www.keyboardmag.com/article/96357 Icon_biggrin

Świetnie.

PS - pozwoliłem sobie edytować twój post, ponieważ wystąpił jakiś błąd z wyświetlaniem teledysku. Teraz jest ok.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2011 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #6
 
saferłel napisał(a):No pomyśl, pomyśl. 12 piosenek rocznie to trochę mało Icon_wink 24 w sumie też...
Jeszcze pomyślę, ale jak macie jakiś pomysł to walcie Icon_smile
19.03.2011 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A tak przy okazji, bo to zabawna rzecz i nie wiem czy tak to właśnie planowałeś rozpocząć - wiesz, że właśnie dokładnie 21 lat temu ukazał się ''Violator'' Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2011 11:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #8
 
saferłel napisał(a):A tak przy okazji, bo to zabawna rzecz i nie wiem czy tak to właśnie planowałeś rozpocząć - wiesz, że właśnie dokładnie 21 lat temu ukazał się ''Violator'' Icon_wink?
Hahaha nie wiedziałem, o lol to mi się udało. Wiedziałem że ma już koło 20lat ale nie że akurat w ten dzień się ukazał Icon_biggrin
20.03.2011 02:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #9
 
Kylie Minogue - I Believe in You
Ultimate Kylie
2004

[Obrazek: 518E5S2YYZL._SL500_AA300_.jpg]

Czas na kolejny kawałek mojego tortuIcon_smile
Odwrót w inne trochę bardziej taneczne klimaty. Kylie - dla mnie najlepsza, typowo popowo wokalistka.
Od lat tworzy muzykę, która w większości przypadków mi się podoba (pominę milczeniem niesinglową część nowej płyty) i działa na mój zmysł słuchu.
Pierwszym utworem, który zapadł mi w pamięć od tej miłej Australijki było Come Into My World z kultowej już płyty Fever i to ono miało się tu pojawić.
Rzutem na taśmę zdecydowałem się na coś nowszego, ale nie znaczy, że gorszego. Jak na 2004 rok sam utwór wyróżniał się z tłumu.
Ciężko mi zdefiniować czy to ballada czy raczej coś żywszego, ale wkręciło mnie po pierwszym przesłuchaniu.
Gdy pojawiło się wówczas na POPliście, radia RMF (ehh dobre czasy tej listy...) dzień w dzień wyczekiwałem na którym miejscu się dziś uplasowała.
Pamiętam że miałem niezłą traumę jak wyleciała po 59 notowaniach (wykres do tego jak sobie poradziła).
Dziś o dziwo w żadnym radiu tego nie słyszałem od ładnych kilku lat. Męczą nas tym Can't Get You Out Of My Head oraz In My Arms, a przecież Kylie ma dziesiątki hitów.
Zapomniano całkowicie o płycie Light Years, którą to ja stawiam na drugim miejscu wśród jej albumów
(pochodzą z niej takie single jak: Spinning Around, On a Night Like This oraz Your Disco Needs You z mega teledyskiem,
który cofa nas na przełom lat 80 i 90Icon_smile). No właśnie a propos tego ostatniego. Za pierwszym razem uważałem że to singiel z początków kariery Kylie,
ale jakoś pół roku temu doznałem niemałego szoku widząc, że na singlu wydała to w 2001 roku :O) Wracając do głównego motywu czyli I Believe In You - Video.
Niby nic specjalnego (zresztą jak większość teledysków Kylie), ale prawda jest taka że nie da się od niej oderwać wzroku, a te nogi w Spinning Around - mega mega szok -
Madonna może tylko pozazdrościć lub zafundować sobie kolejny tysiąc operacji. Boli mnie aby to, że nie jest doceniana tak jak powinna być, szkoda.
Reasumując do Kylie zawszę będę miał słabość i założę się, że każdy ma jakiś swój ulubiony popowy kawałek, a jak jest to Minogue to tym lepiej dla niego Icon_smile

05.04.2011 02:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #10
 
Remo napisał(a):Kylie Minogue - I Believe in You
Ultimate Kylie
dla mnie najlepszym nagraniem Kylie chyba już pozostanie "Confide In Me" zresztą umieściłem je w podobnym do twojego zestawieniu.
Remo napisał(a):Madonna może tylko pozazdrościć lub zafundować sobie kolejny tysiąc operacji. Boli mnie aby to, że nie jest doceniana tak jak powinna być, szkoda.
może i Kylie jest bardziej urodziwa ale pod względem muzycznym Madonny nigdy nie przebije. Kylie miała dwa style w swojej karierze ten z przełomy lat 80/90 i i od "Spinning Around" do dziś. Madonna natomiast ewoluowała już wielokrotnie i praktycznie przy każdym wydawnictwie jest inna zarówno muzycznie jak i wizerunkowo. Porównał bym Kylie raczej z Britney Spears a nie z Madonną. Icon_wink2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.04.2011 03:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #11
 
Szymek79 napisał(a):może i Kylie jest bardziej urodziwa ale pod względem muzycznym Madonny nigdy nie przebije. Kylie miała dwa style w swojej karierze ten z przełomy lat 80/90 i i od "Spinning Around" do dziś. Madonna natomiast ewoluowała już wielokrotnie i praktycznie przy każdym wydawnictwie jest inna zarówno muzycznie jak i wizerunkowo. Porównał bym Kylie raczej z Britney Spears a nie z Madonną. Icon_wink2
Ale patrzę na wiek, wiekowo Britney ma Christinę, a taka Gaga ma Rihanne czy Perry. No a Madonna ma Kylie. Może i ona nie ewoluuje ale po co skoro jej styl jest dobry. Gdyby Madonna tego nie robiła nie utrzymałaby się na rynku na tej pozycji na której jest i nie sprzedałaby tyle płyt ile sprzedała. Jedyna płyta Madonny która mnie choć trochę zaciekawiła to Ray of Light i chyba z niej ma swoje największe hity.
05.04.2011 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #12
 
Remo napisał(a):Ale patrzę na wiek, wiekowo Britney ma Christinę, a taka Gaga ma Rihanne czy Perry. No a Madonna ma Kylie. Może i ona nie ewoluuje ale po co skoro jej styl jest dobry. Gdyby Madonna tego nie robiła nie utrzymałaby się na rynku na tej pozycji na której jest i nie sprzedałaby tyle płyt ile sprzedała. Jedyna płyta Madonny która mnie choć trochę zaciekawiła to Ray of Light i chyba z niej ma swoje największe hity.
Kylie to miała Jasona Donovana Icon_wink2 ,jak Kylie zaczynała to Madonna już była wielką gwiazdą, a największe przeboje Madonny to pochodzą chyba z płyt "Like A Prayer" i "True Blue" i największym rywalem do przez całe lata 80 i do połowy 90-tych był Michael Jackson. Kylie ma swoich wiernych fanów głownie na rodzimych Antypodach i Wyspach Brytyjskich i jak widać w Polsce Icon_wink2. A z Britney chodziło mi głównie o przebieg kariery który mają podobny.

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.04.2011 04:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #13
 
Oh już nie bądźmy tacy drobnostkowi, ale każdy woli to co woli, ja wolę Kylie, ty Madonnę i jest świetnie Icon_smile
05.04.2011 09:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #14
 
Remo napisał(a):Oh już nie bądźmy tacy drobnostkowi, ale każdy woli to co woli, ja wolę Kylie, ty Madonnę i jest świetnie Icon_smile
Zgadza się Icon_smile2

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
05.04.2011 09:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Dobry, popowy utwór. Ale też z repertuaru Kylie wybieram ''Confide In Me'' i jej środkowe płyty z lat 90., te najmniej komercyjne.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.04.2011 09:18 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Dobry, popowy utwór. Ale też z repertuaru Kylie wybieram ''Confide In Me'' i jej środkowe płyty z lat 90., te najmniej komercyjne.
U mnie album Kylie Minogue (album) jest właśnie na 3 pozycji Icon_smile
"Put Yourself in My Place" ma świetny teledysk, jak na tamte czasy bardzo "nowoczesny" Icon_smile "Confide in Me" dobry utwór ale mnie aż tak nie urzekł, chyba wolę Kylie w szybszym wydaniu.
05.04.2011 09:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #17
 
Zmieniam trochę formułę.
Od teraz pojawiać będą się trzy piosenki, bez większych opisów, tak mi jakoś łatwiej się zdecydować Icon_smile


Tears For Fears - Head Over Heels
Songs from the Big Chair
1985


Pierwszy raz spotkałem się z nim w filmie Doonie Darko (Polecam!).
Sam film ma genialną ścieżkę dźwiękową. Tears For Fears znałem wcześniej z Everybody Wants to Rule the World,
które zresztą pochodzi z tego samego wydawnictwa. Z okresu lat 80-90 właśnie takie brzmienia lubię najbardziej - surowe ale zapadające w pamięć.


Green Day - Wake Me Up When September Ends
American Idiot
2004


Pierwszy od nich singiel który przypadł mi do gustu. Głównie za sprawą teledysku.
Świetnie zbiegło się to wszystko. Akcja teledysku dzieje się latem (nie cała, ale większość), a akurat pierwszy raz widziałem go w podobnych warunkach.
Nigdy latem nie miałem ochoty na takie brzmienia, ale ta piosenka całkowicie to zmieniła.

Natasha Bedingfield - Soulmate
N.B.
2007


Cudowny utwór. Jakieś dwa lub trzy tygodnie temu jadąc rowerem, włączył mi się na słuchawkach.
Tak się w niego wsłuchałem, że o mało nie wleciałem do rowu (a był spory bo z metr głębokości Icon_biggrin)
Świetnie zaśpiewana, budzi zmysły i zatrzymuje nas na chwilę. Szkoda, że nie jest doceniona tak jak powinna...
04.05.2011 04:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
Remo napisał(a):Natasha Bedingfield - Soulmate
co się dzieje właściwie z Natashą ?
wydała dwie płyty i jakoś cisza. "Soulmate" był jednym z jej najlepszych singli.
04.05.2011 04:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 445
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #19
 
Tomekk napisał(a):co się dzieje właściwie z Natashą ?
wydała dwie płyty i jakoś cisza. "Soulmate" był jednym z jej najlepszych singli.
w zeszłym roku wydała płytę "Strip Me" a na singlu był tytułowy utwór oraz nagranie "Touch"

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
04.05.2011 05:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #20
 
Tomekk napisał(a):
Remo napisał(a):Natasha Bedingfield - Soulmate
co się dzieje właściwie z Natashą ?
wydała dwie płyty i jakoś cisza. "Soulmate" był jednym z jej najlepszych singli.
Wydała płytę Strip Me (tzn nie wiem czy się ukazał) Icon_smile
Pierwszym singlem było Touch (bardzo przyjemne, klimatyczne i hipnotyzujące) , drugim Strip Me (tu akurat na odwrót, wgl mi sie nie podoba)

Touch na mojej liście: 10 1 6 14 8 14 15 18
04.05.2011 05:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości