Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Felieton dźwiękowy
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Felieton dźwiękowy
Wpadłem na pewien pomysł umieszczania plików mp3 z kilkunastominutowymi felietonami muzycznymi czyli moją gadką + muzyką. Ukazywałoby się to regularnie bądź nie w tym wątku. Czy bylibyście takim czymś zainteresowani czy nie bardzo?
20.11.2010 10:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Jeśli miałby to być felieton z krwi i kości, to jestem jak najbardziej za. Myślę, że każdy byłby Icon_wink Ciekawy sposób uczestniczenia w życiu forum. Słowo pisane przelane na kilobity na sekundę Icon_razz2

Tylko Paweł - jeśli tym razem się zdecydujesz, to nie przerwij tego w drugim odcinku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.11.2010 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #3
 
Napisałem, że regularnie bądź nie, w miarę wolnego czasu bym to robił. Tylko zadałem pytanie, bo nie wiem, czy byliby zainteresowani odbiorcy.

Cytat:Jeśli miałby to być felieton z krwi i kości
Mógłbyś rozszerzyć swoją myśl?
20.11.2010 11:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Ja też bym chętnie posłuchał co masz do powiedzenia Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2010 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Paweł napisał(a):Mógłbyś rozszerzyć swoją myśl?
''Z krwi i kości'' - tak się mówi ;P
Chodzi o to, żeby to była porządnie przygotowana robota! Bo to rzecz dla nas.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.11.2010 12:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
ja bym chętnie posłuchał pilota, żeby wydać opinię czy piszę się na cały sezon Icon_wink2.
22.11.2010 12:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #7
 
saferłel napisał(a):Tylko Paweł - jeśli tym razem się zdecydujesz, to nie przerwij tego w drugim odcinku.
Ja bym się podpisał pod tym zdaniem Icon_cool2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
23.11.2010 12:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #8
 
Pierwszy felieton...taki troszkę próbny, tam w linku trzeba wejść w folder "Felieton Muzyczny".

[center]FELIETON MUZYCZNY (1) 23.11.10r.
Wokalista Sweet Noise powraca z nowym projektem
[/center]
23.11.2010 08:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #9
 
Ale tłumy...
27.11.2010 12:50 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Posłuchałem i jest całkiem nieźle. Chociaż brakuje mi tytułów nagrań, które zaprezentowałeś - i chyba niepotrzebnie są to całe kawałki, za długie... Icon_smile2 Nie mam cierpliwości, więc przeskakiwałem przez nie by móc usłyszeć, co jeszcze masz do powiedzenia.

Jedno mnie zabolało w uszy: Los AnDŻEles - czy tak to się akcentuje po polsku? Nie czepiam się, po prostu nie wiem: myślałem, że to jest Los ANgeles.

Pozdrowienia
27.11.2010 06:46 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Po polsku prawie wszystkie słowa akcentujemy na drugą sylabę od końca. Jeśli spolszczamy Los Angeles, to wydaje mi się, że można zastosować tę regułę, ale sam muszę przyznać, że dziwnie to brzmi Icon_smile2
Ja nie miałem w tygodniu czasu się tym zająć, dzisiaj obiecuję odsłuchać Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.11.2010 03:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Jak na felieton, to za mało tam dla mnie akcentów położonych na WŁASNY komentarz i OSOBISTĄ opinie na temat przedstawianych wydarzeń. Mi to zabrzmiało na rozszerzoną wersję bezosobowej wiadomości/newsa.
Pomysł popieram nadal, niezależnie od formy. Tylko pytanie - czy ma to być felieton czy subiektywnie wyselekcjonowane wiadomości muzyczne....czy może coś pomiędzy?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.11.2010 08:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
1981 napisał(a):Posłuchałem i jest całkiem nieźle. Chociaż brakuje mi tytułów nagrań, które zaprezentowałeś - i chyba niepotrzebnie są to całe kawałki, za długie... Icon_smile2
Dlatego prosiłem was o ocenę tego...
Problem w tym, że to nie jest audycja w radiu, bo tak to by było całkiem spoko z takim czymś.
Jeśli chodzi o akcent...trochę to moja wina że nie jestem taki dobry w wymawianiu zwłaszcza niepolskich nazw, a inna sprawa, że mikrofon mam taki, który różnie odbiera wymowę, sam się na tym przekonałem parę razy.
saferłel napisał(a):Jak na felieton, to za mało tam dla mnie akcentów położonych na WŁASNY komentarz i OSOBISTĄ opinie na temat przedstawianych wydarzeń. Mi to zabrzmiało na rozszerzoną wersję bezosobowej wiadomości/newsa.
Niestety nie jestem Stelmachem czy Kaczkowskim, ani choćby Saferłelem, żeby mieć naprawdę wyrobiony fachowy komentarz na temat czegoś, dlatego są to chyba bardziej
saferłel napisał(a):subiektywnie wyselekcjonowane wiadomości muzyczne
Chociaż osobiście ja sam chciałbym coś pomiędzy, natomiast żeby móc prowadzić felieton powinienem nabrać wprawy w przekazywaniu ogólnie wiadomości.

No ale może mógłbym zrobić takie kalendarium różnych artystów..załóżmy w tym tygodniu artysta X i prezentacja jego biografii ze skrótami utworów...takie coś już było w Radiu Orbit niegdyś w formie "Tygodnia z.." tylko że z utworami w całości. Spróbuję też coś takiego nagrac. Icon_smile2 W sumie to będzie o tyle fajniejsze, że nie traci nigdy na ważności, bo nieważne czy posłuchasz jutro, czy za pół roku, biografia artysty będzie prawie taka sama. Icon_wink2
27.11.2010 08:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
Drugi felieton, dziś bez muzyki, ale wg mnie ciekawszy w treść. Należy w linku wejść w folder "Felieton Muzyczny"

[center]FELIETON MUZYCZNY (2) 30.11.10r.
Powracają muzyczne Odjazdy
[/center]
30.11.2010 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #15
 
Jedna rzecz: to NIE JEST felieton. Felieton to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Felieton
Także koniecznie zmień nazwę. Albo formę. Amatorskie felietony można znaleźć tu: http://www.felieton.pl/ . Amatorskie, ale dające wyobrażenie co to jest felieton.
Paweł napisał(a):Niestety nie jestem Stelmachem czy Kaczkowskim, ani choćby Saferłelem, żeby mieć naprawdę wyrobiony fachowy komentarz na temat czegoś
Wystarczy aby był osobisty, od siebie. Nie musi być jakoś szczególnie fachowy. Chodzi o to, aby dotknąć rzeczy i ją skomentować. Nie trzeba wcale zagłębiać się jakoś szczególnie mocno w szczegóły.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.12.2010 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #16
 
Ok, postaram się więc wymyślić coś od siebie. Icon_wink2
02.12.2010 12:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 427
Dołączył: Aug 2008
Post: #17
 
Nawet jak mówisz o tych Odjazdach, no to idealnie jakbyś coś ze swoich wspomnień z nimi związanymi powiedział. Ponieważ takich nie masz Icon_wink2 , to możesz chociaż o jakiś oczekiwaniach swoich odnośnie nadchodzących, wyobrażenia koncertów, co byś chciał, trochę "pofilozofować", czy coś.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
02.12.2010 12:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #18
 
Cóż, wczoraj generalnie pożegnałem swoje marzenia o pracy w radiu. Teraz jak już wiem, że nigdzie się nie dostanę na antenę i na zawsze mogę o tym zapomnieć to nie wiem czy chcę tracić czas na felietony, zobaczymy jak się życie potoczy.

Ja póki co nie chcę na ten temat nic myśleć, bo się załamuję. Icon_frown
05.12.2010 05:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
 
Paweł napisał(a):Cóż, wczoraj generalnie pożegnałem swoje marzenia o pracy w radiu.
co się stało?
Cytat:Ja póki co nie chcę na ten temat nic myśleć, bo się załamuję. Icon_frown
Nie ma co się załamywać Icon_wink2
05.12.2010 09:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Głowa do góry! Nie ma rzeczy niemożliwych, a ewentualne niepowodzenia powinny nas motywować do działania! Póki co odpocznij od tego, przemyśl wszystko na spokojnie i próbuj dalej! Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.12.2010 10:00 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Felieton muzyczny Paweł 17 9 884 18.09.2013 11:33 AM
Ostatni post: prz_rulez

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości