Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 205 (08.11.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 205 (08.11.10)
The National - You Were a Kindness - ''You Were a Kindnes'' to jedna z dwóch premierowych kompozycji na rozszerzonej wersji albumu ''High Violet''.
Długo oczekiwany expanded disc nie zawiódł moich oczekiwań i umocnił ''High Violet'' na szczycie listy z najlepszymi tegorocznymi propozycjami. Nie mała w tym solowa zasługa drugiej strony ''a'' najnowszego singla ekipy z Brooklynu. ''You Were a Kindness'' to typowo ''wesoły'' przedstawiciel repertuaru The National. Napisany i zaśpiewany z wielkim wyczuciem oraz pietyzmem. Jego oniryczny charakter został doskonale podkreślony przez ''crying-guitars'' i subtelne harmonie wokalne, wspomagające jak zwykle stonowanego i pochmurnego Matta Berringera. To muzyczna modlitwa wystosowana w intencji ludzi osamotnionych i odrzuconych przez innych (co za tekst!). Sakralno-miserablistyczna aura nieprzypadkowo przywodzi na myśl najbardziej intymne momenty albumu ''Out of Time'' grupy R.E.M. (''Low'' czy ''Country Feedback''). Nie zaryzykuję stwierdzenia, że The National robi to lepiej, ale i tak ręce same składają się do oklasków.

Jamiroquai - White Knuckle Ride - Mam nadzieję, że Krzysiek zajrzy do najnowszego notowania DLP. Ktoś w końcu musi wziąć na siebie odpowiedzialność za pojawienie się Jamiroquai na mojej liście Icon_wink Sam nie śpieszyłem się z poznaniem zawartości ''Rock Dust Light Star''. Miałem obawy czy Jamiroquai nie przekroczy przypadkiem cienkiej linii pomiędzy silikonowo-botoksowym światem nowoczesnej elektroniki, a swoim easy-listeningowym, wytrawnie funkującym repertuarem. Pokusa związana z chęcią dopasowania się pod obecne standardy z pewnością przeszła muzykom przez głowę. W czasie ostatnich pięciu lat świat popkultury uległ ogromnej metamorfozie, a Jamiroquai przecież dawno zniknął z czołowych miejsc na listach przebojów.
Na szczęście Anglicy wybrali skrajnie inną drogę powrotu. Cofnęli się do korzeni. Do kwintesencji acid-jazzowej koncepcji piosenki. Przypomnieli abecadło krążka ''Emergency on Planet Earth'', który przedstawił ich szerokiej publiczności w 1993 roku i przyniósł szlagiery pokroju ''Too Young to Die'' czy ''Blow Your Mind''. Opublikowanie nowego materiału przypieczętowali doskonale oddającym nastrój tanecznych lat 90. singlem ''White Knuckle Ride''. Tyle ode mnie na piśmie. Reszta pozostaje zasługą Krzyśka, którego agitacja skutecznie skłoniła mnie do przejścia na drugą stronę parkietu, gdy DJ zapuścił ''White Knuckle Ride''. Revival grupy Jamiroquai to z pewnością jedna z najciekawszych tegorocznych propozycji w szeroko rozumianej muzyce popularnej. I tego będę się trzymał.

The Pains of Being Pure at Heart - Heart in Your Heartbreak - O Painsach często lubię szepnąć słówko tu i tam. Czyżbym czynił to zbyt rzadko? W końcu to wciąż żółtodzioby na arenie list przebojów. ''Heart in Your Heartbreak'' ma szansę to zmienić, serio. Z dużym wyprzedzeniem zapowiada drugą płytę zespołu, której premierę przewidziano na wiosnę 2011 roku i która może być skuteczną reklamą twórczości restauratorów indie/twee popu wśród społeczności mycharts. Nie podobało się sweet-noise'owe brzmienie self-titled debiutu? Proponuję spróbować więc z czystym indie popem w konwencji znanej z płyt The Vaselines czy Bad Happening. Pozytywna, rockowa muzyka z dużym potencjałem przebojowości. O miłości, o młodości, trochę infantylnie, ale jakże szczerze i prosto z serca.

The Roots & Dice Raw - How I Got Over - Chciałbym wierzyć, że tegoroczna propozycja The Roots jest Wam doskonale znana i nie ma najmniejszej potrzeby, żeby zaanonsować w tym temacie jej tytułowy fragment. Niestety chyba się mylę. Na listach mycharts.pl hip hopu wciąż stosunkowo niewiele, a gdy już się pojawia, to często w komicznych odsłonach, które na tyłku mają przylepiony znaczek Vivy lub MTV.
Zamiast przefuckowanych hymnach pokolenia X polecam wrzucić niższy bieg i poczuć ducha ojców muzyki soul, którzy w ''How I Got Over'' mówią głosem nie tylko filadelfijskiej formacji, lecz również zaproszonego gościnie Dice'a Rawa. Organowe tło, ciepły bas, klarowna sekcja rytmiczna i wibrujący groove deklasują electro-rapowane fastfoody już przy pierwszym kontakcie. To muzyka z duszą, pełna chwytliwych fraz i niewymuszonego luzu.

Mason & Roisin Murphy - Boadicea - Trochę mi przyszło poczekać na następny ruch ze strony Roisin Murphy. Irlandzka wokalistka wciąż pracuje nad nowymi kompozycjami, czego efektem ma być ponoć singiel ''Demon Lover'' (już zmiksowany i zremiksowany przez kilku DJ-ów), które premiera miejmy nadzieję nastąpi jeszcze w tym roku. W międzyczasie Murphy wciąż koncertuje i pstryka zdjęcia swojemu ślicznemu dzidziusiowi, Clodaghowi. Aż dziw, że znalazła chwilę na gościnny udział w projekcie Masona, holenderskiego producenta, którego debiutancki album (nie wiem jak się nazywa, przyznaję) promuje wyboldowana powyżej ''Boadicea''. Starzy fani Roisin nie mają się czego obawiać. W przeciwieństwie to karkołomnej kolaboracji z Crookers, na ''Boadicea'' to Murphy gra pierwsze skrzypce i przejmuje inicjatywę. Gdyby grzecznie wyprosić stąd DJ Masona, nikt tak naprawdę nie poczułby różnicy. To klasyczny electropop firmowany przez byłą gwiazdę Moloko. Nie może się nie spodobać.

AP. PP. LT.


01. 04. 03. Goldfrapp - Shiny And Warm
02. 03. 07. Stars - We Don't Want Your Body
03. 05. 06. The Raveonettes - I Wanna Be Adored
04. 15. 03. Pet Shop Boys - Together
05. 01. 11. Hurts - Sunday
06. 02. 05. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
07. 33. 03. Take That - The Flood
08. 23. 02. Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love
09. 09. 09. Janelle Monáe - Cold War
10. 12. 04. Stereolab - Everybody's Weird Except Me

11. NE. 01. The National - You Were A Kindness
12. 13. 08. Grinderman - Worm Tamer
13. 06. 08. Kings Of Leon - Radioactive
14. 08. 07. Ed Drewett - Champagne Lemonade
15. 11. 12. The National - Sorrow
16. 07. 08. Monika Brodka - Granda
17. 16. 06. Twin Sister - All Around And Away We Go
18. 14. 09. Blonde Redhead - Everything Is Wrong
19. 18. 10. Built To Spill - Planting Seeds
20. 10. 10. Belle & Sebastian - I Want The World To Stop

21. NE. 01. Jamiroquai - White Knuckle Ride
22. 17. 05. Gorillaz - Doncamatic (All Played Out)
23. 28. 05. Kylie Minogue - Mighty Rivers
24. 19. 05. My Chemical Romanse - Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)
25. 24. 14. Hurts - Wonderful Life
26. 29. 09. Wavves - Green Eyes
27. 21. 16. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
28. 22. 10. OMD - New Babies: New Toys
29. 30. 04. Dorleac - Dying In Silence
30. 26. 15. The Roots & John Legend - The Fire

31. 20. 11. Benjamin Biolay - Si Tu Suis Mon Regard
32. 27. 12. The Raveonettes - Breaking Into Cars
33. NE. 01. The Pains Of Being Pure At Heart - Heart In Your Heartbreak
34. 35. 20. Gorillaz - On Melancholy Hill
35. 25. 10. Belle & Sebastian - I Didn't See It Coming
36. 36. 17. Scissor Sisters - Any Which Way
37. 31. 06. Ladytron - Ace Of Hz
38. 40. 02. Yello & Heidi Happy - Vicious Games 2010
39. 32. 18. Stars - Changes
40. NE. 01. The Roots & Dice Raw - How I Got Over

41. 34. 11. Cee-Lo - Fuck You
42. 37. 08. Marnie Stern - Transparency Is The New Mystery
43. 41. 07. Florrie - Fascinate Me
44. 43. 18. Morcheeba - Self Made Man
45. 45. 11. Arcade Fire - Suburban War
46. 55. 02. Red Box - The Sign
47. 38. 13. Beach House - Silver Soul
48. 47. 02. Deerhof - Travels Broaden The Mind
49. NE. 01. Mason & Roisin Murphy - Boadicea
50. 46. 03. Skunk Anansie - Feeling The Itch
51. 48. 13. Klaxons - Venusia
52. 50. 10. Tamaryn - Love Fade
53. 39. 04. Gabriella Cilmi - Hearts Don't Lie
54. 42. 14. Tindersticks - Harmony Around My Table
55. 44. 16. Deerhunter - Revival
56. 49. 04. Ou Est Le Swimming Pool - The Key
57. 53. 33. The National - Bloodbuzz Ohio
58. 57. 19. All Saints Day - You Can't Be Alone
59. 56. 16. Joanna Newsom - Easy
60. 51. 13. Veronica Falls - Beachy Head
61. 52. 15. Griderman - Heathen Child
62. 54. 17. Klaxons - Echoes
63. 58. 14. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
64. 64. 28. The National - Afraid Of Everyone
65. 65. 17. Crystal Castles - Baptism
66. 60. 07. Greatest Hits - Danse Pop
67. 59. 13. OMD - If You Want It
68. 62. 21. Dum Dum Girls - Rest Of Our Lives
69. 63. 11. Dead Confederate - Run From The Gun
70. 61. 12. Black Rebel Motorcycle Club - Bad Blood

Z listy wypadły:

z 66 - Monika Brodka - W Pięciu Smakach - po 11 tyg. (max: 46)
z 67 - Best Coast - Boyfriend - po 18 tyg. (max: 2)
z 68 - Crystal Castles - Celestica - po 28 tyg. (max: 2)
z 69 - Skunk Anansie - My Ugly Boy - po 15 tyg. (max: 3)
z 70 - Kid Cudi & Kanye West - Wylin' Cause I'm Young - po 8 tyg. (max:5)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.11.2010 09:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #2
 
WOW Icon_biggrin3 Take That - co za skok
08.11.2010 09:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
wow! ładnie Take That!
nie spodziewałem się, że ten singiel Stars dojdzie u Ciebie tak wysoko! Przyznam się, że od razu go skreśliłem...
Poprzedni lider był lepszy Icon_wink2
Jamiroquai całkiem niezłe, choć jest na płycie kilka lepszych kawałków
a niektórych utworów ciągle nie widać... Icon_razz
08.11.2010 10:11 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
michal91d napisał(a):Przyznam się, że od razu go skreśliłem...
Od zespołu pop wiele osób wymaga piosenek na ''raz''. Ale to nie jest zwykły zespół pop i trzeba wczuć się w klimat. Najlepiej dokonać tego słuchając całej płyty. Ja tak zawsze wybieram single.

michal91d napisał(a):wow! ładnie Take That!
Wszyscy będą o tym teraz trąbić. Bo to TT Icon_razz2

michal91d napisał(a):Poprzedni lider był lepszy Icon_wink2
W poprzednim wcieleniu może lubiłeś dobry synthpop (chlip, chlip)

Cytat:a niektórych utworów ciągle nie widać... Icon_razz
Co masz na myśli?

...

Ok, chyba wiem. Swoją droga na chomiku też utworów nie widać jeszcze, ale zaraz zarzucę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.11.2010 10:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #5
 
saferłel napisał(a):Od zespołu pop wiele osób wymaga piosenek na ''raz''. Ale to nie jest zwykły zespół pop i trzeba wczuć się w klimat. Najlepiej dokonać tego słuchając całej płyty. Ja tak zawsze wybieram single.
płytę przesłuchałem chyba dużo wcześniej od Ciebie Icon_biggrin3
saferłel napisał(a):W poprzednim wcieleniu może lubiłeś dobry synthpop (chlip, chlip)
nie mówię nie Icon_razz ostatnio Red Box mi się spodobało Icon_wink2
Cytat:Co masz na myśli?
...
Ok, chyba wiem.
chyba co tydzień Ci będę o nich przypominał Icon_razz
a Cee-Lo ciągle spada...
08.11.2010 10:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Cytat:płytę przesłuchałem chyba dużo wcześniej od Ciebie Icon_biggrin3
Wiem, że ''Fixed'' na pewno wcześniej przesłuchałeś Icon_mrgreen , a co do płyty to możliwe, nie przeczę. To nawet logiczne by było Icon_razz2

michal91d napisał(a):ostatnio Red Box mi się spodobało Icon_wink2
No tak, ale to taki bezpieczny synthpop, a w sumie już obecnie mało ma z tanecznych klimatów. Porównaj chociażby z tym Goldfrapp Icon_razz2 Dlatego mówię, że ty lubisz takie - powtarzam - bezpieczne klimaty. Nie twierdzę, że to źle. Absolutnie.

michal91d napisał(a):a Cee-Lo ciągle spada...
Icon_mrgreen Daj spokój....przesłuchałeś płytę Icon_razz2?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.11.2010 10:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Szymek79 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 40 430
Dołączył: Sep 2010
Last.fm
Post: #7
 
Cytat:07. 33. 03. Take That - The Flood
Nice

[Obrazek: 1522fe537720d3c6gen.jpg]
08.11.2010 11:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #8
 
Cytat:02. 03. 07. Stars - We Don't Want Your Body
podzielamy numer 2, to bardzo udana kompozycja

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
10.11.2010 08:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
"W pięciu smakach" już wyrzuciłeś? Icon_sad
Cieszy za to Janelle w top 10 Icon_biggrin3 Muszę koniecznie sprawdzić suplement do płyty The National, do tej pory jakoś nie znalazłem chwili Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
10.11.2010 12:19 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Cytat:"W pięciu smakach" już wyrzuciłeś? Icon_sad
Oczywiście. To nie jest wybitny singiel. Rozumie, że jak na nasze warunki może zachwycać, ale nie o to chodzi.
''Granda'' też zresztą spada. Jakoś szybko mi przechodzi na Brodkomania Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.11.2010 05:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #11
Re: DLP - Notowanie 205 (08.11.10)
saferłel napisał(a):01. 04. 03. Goldfrapp - Shiny And Warm

Wow, chyba wpuszczę na moją listę, bo to jeden z moich ulubionych kawałków z Head First Icon_smile

saferłel napisał(a):04. 15. 03. Pet Shop Boys - Together
Klimaty jak z lat 80/90, a mnie to kręci Icon_smile

saferłel napisał(a):05. 01. 11. Hurts - Sunday
Jeszcze długa droga dla tego kawałka, zanim trafi na moja listę Icon_smile

saferłel napisał(a):07. 33. 03. Take That - The Flood
Ładnie, mam nadzieję że to wróży 1m ?? Icon_razz2
10.11.2010 07:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Je, je, je, Jamiroquai debiutuje! Świetnie! Icon_biggrin3
A Kula Shaker gdzie? Icon_wink2

Trzymam kciuki za Gorillaz - za szybko spadają!
11.11.2010 02:25 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Cytat:A Kula Shaker gdzie? Icon_wink2
Spodobało się kajmanowi, więc boję się po nie sięgnąć Icon_wink

Cytat:Trzymam kciuki za Gorillaz - za szybko spadają!
Spoko, niedługo nowa płyta, więc cokolwiek się stanie z tym nagraniem, to sobie odbiją w innej materii.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.11.2010 12:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):Spodobało się kajmanowi, więc boję się po nie sięgnąć Icon_wink
Ha, też się na tym złapałem, że co kajman lubi, to ja na pewno nie. Icon_biggrin3 Żart! Ale w tym przypadku zaryzykuj! Icon_wink2
11.11.2010 01:24 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #15
 
saferłel napisał(a):
Cytat:"W pięciu smakach" już wyrzuciłeś? Icon_sad
Oczywiście. To nie jest wybitny singiel. Rozumie, że jak na nasze warunki może zachwycać, ale nie o to chodzi.
''Granda'' też zresztą spada. Jakoś szybko mi przechodzi na Brodkomania Icon_smile

Mam podobne odczucia
12.11.2010 02:30 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości