Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2007
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
ku3a napisał(a):Pora na zakonczenie opowiesci.
Moją piosenką roku 2007 zostalo...

1. M.I.A. - Avenged Sevenfold 146

Icon_biggrin3 Icon_eek2 Icon_biggrin3 Icon_surprised Icon_biggrin3 Icon_mrgreen Icon_exclaim

Takiego wyniku się nie spodziewałem, ale cieszy mnie to niezmiernie, tym bardziej że miejsce drugie tak nie za bardzo mi leży... Z perspektywy czasu trochę żałuję że nie zdecydowałem się wypromować tego u siebie, ale teraz już trochę za późno... Na szczęście na nowym albumie jest parę dobrze rokujących na przyszłość utworów... Icon_smile2

A w Top20 tylko jeden numer z mojego podsumowania, czyli "Heart-Shaped Glasses": nie spodziewałbym się że u kogoś Manson będzie wyżej niż u mnie, a tu nawet pierwsza dziesiątka! Icon_biggrin3

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
17.01.2008 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #62
 
Taak Muse... Nawet teraz zastanawiam się czy nie wprowadzić tego utworu na moją listę. Icon_wink2 No, ale raczej skłaniam się do zasady, że starych i "starych" utworów nie będę wprowadzał. Ciągle brzmi fenomenalnie.
Cytat:Tak jakbym wtedy przejrzal na oczy (przeslyszal na uszy? Icon_mrgreen )
Icon_biggrin3
Nie wiem jak w innych językach, ale w języku polskim stanowczo przeceniana jest rola wzroku. Icon_smile
17.01.2008 01:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #63
 
abd3mz napisał(a):Nawet teraz zastanawiam się czy nie wprowadzić tego utworu na moją listę.
skoro sie zastanawiasz to dobry objaw, wiec... sie nie zastanawiaj tylko wrzucaj skoro Ci sie tak podoba! Icon_smile2
17.01.2008 01:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
Zupełnie nie spodziewałem się takiego zakończenia. Wcześniej cały czas myślałem, że na pewno znajdzie się coś lepszego. Ale przewaga "M.I.A." nad resztą stawki mówi sama za siebie. Inaczej to się nie mogło rozstrzygnąć. Cieszy mnie to pierwsze miejsce. Nie tylko dlatego, że zespół z najwyższej półki, ale również dlatego, że ja byłem prekursorem tego utworu, bo to u mnie na początku się pojawił. Po przeciętnych wynikach poprzednich kawałków i po tym co pisałeś jeszcze przed wyborem "M.I.A." nie można było się spodziewać, że to się tak skończy...

Drugie miejsce przypadło w udziale zespołowi Muse. Ten kawałek jest u mnie co prawda wyżej w podsumowaniu niż "M.I.A.", ale jego sukces przyjąłem tylko z niewielkim zadowoleniem. Może dlatego, że świetnie radził sobie na wszystkich listach.

Rok temu u mnie w podsumowaniu na dwóch pierwszych miejscach były utwory Avenged Sevenfold. Teraz przyszedł czas na Twoją listę. Kto będzie następny? Icon_wink2 Na razie wszystko wskazuje na to, że znowu ja, bo u mnie w podsumowaniu 2008 na razie również prowadzi Avenged Sevenfold. Jeśli dotrzyma to prowadzenie do końca, będzie to niewątpliwie wynik godny podziwu.

No cóż... Pozostaje mi czekać na debiut "A Little Piece Of Heaven" u Ciebie na liście Icon_wink2
...i żałować, że u mnie "M.I.A" dopiero na piętnastym miejscu w podsumowaniu roku... Może gdyby zespół wstrzymał się z wydaniem nowej płyty, byłoby inaczej...?

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
17.01.2008 02:48 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #65
 
mrsap napisał(a):Po przeciętnych wynikach poprzednich kawałków i po tym co pisałeś jeszcze przed wyborem "M.I.A." nie można było się spodziewać, że to się tak skończy...
na pewno nie mozna sie bylo spodziewac. Chcialbym jednak podkreslic cos o czym nie mozna zapominac - gdyby "Seize The Day" nie przetarlo sciezek, to nie wiem czy "M.I.A." az tak genialnie by sobie radzilo.
mrsap napisał(a):No cóż... Pozostaje mi czekać na debiut "A Little Piece Of Heaven" u Ciebie na liście
u Ciebie ALPOH zadebiutowalo 02.12, a ja juz kilka tygodni wczesniej pisalem, ze to mi sie bardzo podoba Icon_smile2. Pisze to po to, zeby uwiarygodnic to co najwazniejsze - szanse na pojawienie sie na mojej liscie sa bardzo duze Icon_smile2.
17.01.2008 11:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Muse 5/5

To był hicior Icon_wink U mnie też dużo zawojował, ale spodziewałem się więcej. Mogłem nawet myśleć, że będzie u mnie w podsumowaniu na 1 miejsce. Ale jak wszedł na listę, to w sumie 2 razy był pierwszy, kilka razy w top 5. Nawet 20 tyg nie osiągnął...
Mimo to uważam nadal, że oprócz Knights Of Cydonia to najlepszy kawałek z tej kapitalnej płyty. Tylko czekać takich numerów w 2008 roku, który na razie jest cienki.

M.I.A. 2'5/5

To już trochę pisałem o tym numerze, więc nie ma co za bardzo komentować. Za słaby kawałek na 10 tak dobrej listy jak twoja, ale to tylko moje skromne zdanie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.01.2008 03:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
No cóż nie muszę tym razem nic kopiować, bo ocena może być tylko jedna, choć u mnie "MIA" nie dosięgła jeszcze pułapu "10", ale jest ku temu na najlepszej drodze.
Szczerze mówiąc to gdy pisałem, że wygra "Miaaaaap" to raczej spodziewałem się zwycięzcy z akcentem na literę "p" na końcu. Pomyślałem sobie, że jednak A7F nie zdołali doścignąć Muse, a jednak się udało! I to ze sporą przewagą! Bardzo mi miło, że mam w tym swój skromny udział, tzn. w sukcesie "Map" a 2 pozycja? No cóż, mają pecha i wszędzie ktoś inny ich ubiega. Icon_wink2

No to teraz czas na płyty roku! Icon_smile2
17.01.2008 05:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #68
 
ku3a napisał(a):
abd3mz napisał(a):Nawet teraz zastanawiam się czy nie wprowadzić tego utworu na moją listę.
skoro sie zastanawiasz to dobry objaw, wiec... sie nie zastanawiaj tylko wrzucaj skoro Ci sie tak podoba! Icon_smile2
Raczej nie. Pewnie nie osiągnąłby już tak wiele jak kilka miesięcy temu. Poza tym nie chcę żeby lista zamieniła się w odgrzewane kawałki.

saferłel napisał(a):Tylko czekać takich numerów w 2008 roku, który na razie jest cienki.
17 stycznia...
17.01.2008 07:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #69
 
Gary napisał(a):No to teraz czas na płyty roku! Icon_smile2
a pewnie, ze tak Icon_smile2.
to juz w oddzielnym wątku bedzie.
17.01.2008 07:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
abd3mz napisał(a):saferłel napisał/a:
Tylko czekać takich numerów w 2008 roku, który na razie jest cienki.


17 stycznia...
Jeszcze nie poznałem żadnej płyty z 2008 roku. A ty, Saferłel?
17.01.2008 07:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #71
 
Saferłelowi chodziło chyba o to, że nawet w zapowiedziach płytowych na początek roku nie ma nic ciekawego.
17.01.2008 07:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
Ale za to sporo jeszcze można wyciągnąć z płyt wydanych w roku 2007 Icon_smile2
Choć muszę przyznać, że rzeczywiście już od dłuższego czasu nie było jakiegoś takiego odstrzału, jakimi często są single promujące nowe płyty niektórych zespołów.
W 2007 roku na początku był taki odstrzał, więc może i tym razem tak będzie...?

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
18.01.2008 03:02 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #73
 
Ja akurat poznałem już ponad 20 i polecić mogę tylko Goldfrapp, British Sea Power, Earth (mrsap chyba..coś dla ciebie) i Sons And Daughters. I to są płyty dobre (tylko Goldfrapp zasługuje na miano bardzo dobrej myślę) Po za tym reszta to naprawdę marne płytki, kilka nawet beznadziejnych. Choć wynika to może z faktu, że narazie nikt wielki nic nie wydał. Czekam więc na Nicka Cave'a, R.E.M. i The Cure.

PS - Zapowiedzi właśnie znam dobrze, ale jak mogę oceniać po nich 2008 rok nie znając muzyki Icon_wink?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2008 01:20 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Jopkolog Niedostępny
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 979
Dołączył: Sep 2007
Post: #74
 
ku3a napisał(a):10. Open Your Eyes - Snow Patrol 69
To miejsce cieszy mnie chyba najbardziej! Snow Patrol to w ostatnich miesiącach jeden z moich ulubionych zespołów. Co ciekawe, ta piosenka nie dostała się do mojego zestawu, bo najpierw rekordowo długo znajdowało się tam "Chasing Cars", a później przebój 2007 czyli "Set The Fire To The Third Bar". "Open Your Eyes" nie mogło się wtedy przebić, a gdy już miało dojść do głosu, wtedy pojawiły się dwa kolejne single czyli "Signal Fire" oraz "Shut Your Eyes", które piosenkę po prostu wyparły... Czyżby zadziałała tu tzw. Teoria Blokady? Icon_wink2 Mimo wszystko cieszę się z wysokiej pozycji utworu w Twoim zestawie!
18.01.2008 01:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
saferłel napisał(a):Earth (mrsap chyba..coś dla ciebie)
A możesz polecić jakiś utwór na początek?

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
18.01.2008 06:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #76
 
Oj nie wiem...w sumie to jest płyta wypełniona długimi (średnio 7-9 minut) kompozyjami z gatunku experimental rocka/post rocka i cięższych brzmień. W sumie niektóre mogą cię znudzić, bo ten sam motyw przewija się cały czas np. w openerze tego albumu...ale mnie to jakoś dziwnie chwyciło. Miło się tego słucha, choć może się wydać niby takie przydługie i zbyt jednostajne. Mi się najbardziej spodobał kawałek Rise To Glory oraz Engine Of Ruin.
Płytk nosi fajny tytuł: The Bee(s) Made Honey In The Lion's Skull Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.01.2008 06:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
a moze zachomikujesz ten kawalek?
18.01.2008 08:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #78
 
Płyta całkiem w porządku. Do tej pory raczej rzadko słuchałem tego typu muzyki. Tak na codzień, to chyba ciężko byłoby mi tego słuchać, ale do nauki jest bardzo dobra.
Nie jest to jednak muzyka, która miałaby szanse pojawić się na mojej liście. Może u purha miałaby jakieś szanse...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
19.01.2008 04:58 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 866
Dołączył: Aug 2007
Post: #79
 
ku3a napisał(a):2. Map Of The Problematique - Muse 128
... ciapowata piosenka Icon_lol
skąd (dlaczego) wyszła ta ocena? Icon_razz

ku3a napisał(a):Myslalem, ze to bedzie piosenka roku
i ja tak myslałam (podobnie jak Gary) {właściwie to mi sie sniło Icon_smile2 } po tym jak okazało sie ze "Martyr" na 4...
A wiec potrafisz nas zaskakiwac, Ku3o... Icon_smile2

ku3a napisał(a):1. M.I.A. - Avenged Sevenfold 146
Cóż, mnie tak nie porusza ale nie próbowałam słuchac najpierw "Seize The Day" Icon_wink2
Ale ogólnie lubie ta piosenke (poznana głównie dzieki NL 4 Icon_wink2 ) ...
Fakt, ze spodziewałam sie czegoś innego na 1. ale mimo wszystko jest nienajgorzej Icon_razz

Heh, nie zatopiłam największego masztowca...
19.01.2008 07:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
Lilian napisał(a):skąd (dlaczego) wyszła ta ocena? Icon_razz
bo najpierw nic w tej piosence nie widzialem i wydawala mi sie kompletnie nijaka, taka wlasnie ciapowata.
Lilian napisał(a):Cóż, mnie tak nie porusza ale nie próbowałam słuchac najpierw "Seize The Day" Icon_wink2
Ale ogólnie lubie ta piosenke (poznana głównie dzieki NL 4 Icon_wink2 ) ...
"Seize The Day" bylo w NL1 Icon_mrgreen.
20.01.2008 12:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości