Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2007
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #41
 
ku3a napisał(a):5. If You Were A Sailboat - Katie Melua 111

Choc na forum nie zdobyla wielkiej popularnosci,
U mnie cały czas zdobywa Icon_smile2

.
13.01.2008 12:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
Linkin Park 2'5/5 - Jak na LP ten utwór jest naprawdę dobry....tylko, że LP to cienkie bolki, więc ogólnie nie robi tak wyśmienitego wrażenia jak podczas słuchania płyty.

Katie Melua 4/5 - Na początku nie przepadałem za tą kompozycją, ale zmieniło się to za którymś słuchaniem drugiej płyty. Dziwne, że popowe przyjemne z założenia piosenki musiały do mnie trafić dopiero za którymś razem...ale warto było słuchać, bo płyta równa i ładna. A jednym z najlepszych tracków jest wyżej wymieniony.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.01.2008 04:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
Lilian napisał(a):I do tego jeszcze króciutka wymiana słów z artystką przy podpisywaniu płyty Icon_wink2
no faktycznie Icon_wink2
Lilian napisał(a):to teraz "If You Were A Sailboat" jest najpiekniejsze?
mimo tego, ze punktow wiecej niz "Spider's Web", to jednak w zestawieniu wszech czasow byloby wciaz nizej.
saferłel napisał(a):Katie Melua 4/5 - Na początku nie przepadałem za tą kompozycją, ale zmieniło się to za którymś słuchaniem drugiej płyty.
trzeciej plyty Icon_wink2
13.01.2008 06:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Heh faktycznie, jakoś pominąłem ten jej pierwszy krążek. Wiadomo, ze jej wielka kariera w Polsce zaczęła się od Piece By Piece Icon_smile I jej kariera u mnie tez sie zaczęła od tego albumu Icon_wink Oczywiście postaram sie szybko w miarę zapoznać z tym krążkiem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
13.01.2008 09:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
4. Martyr - Depeche Mode 120

Tak Icon_exclaim Wszyscy obstawiali, ze to bedzie u mnie piosenka roku, a tymczasem "tylko" czwarte miejsce! Nalezy sobie jednak przypomniec i uzmyslowic, ze rekordzista juz w 2006 byl 12 razy na pierwszym i zebral 129 punktow lokujac sie na piatym miejscu w podsumowaniu roku. W 2007 dorzucone jeszcze 8 pierwszych miejsc i w rezultacie absolutnie miazdzacy rekord 20 tygodni na pierwszym miejscu. Pomimo zdobycia kilku punktow mniej niz rok temu, udalo sie znalezc o oczko wyzej w podsumowaniu. Mozna wiec powiedziec, ze z piatego na czwarte, 2 lata w podsumowaniach, "Martyr", Depeche Mode Icon_smile2.

3. The 80's - Robbie Williams 121

A to prawdopodobnie najbardziej radujaca mnie osobiscie informacja z podsumowania. Radujaca dlatego, ze sam sobie wykroilem z plyty tak wielki przeboj, a i niektorych z Was udalo sie nim zarazic. Cala plyta "Rudebox" szalenie mi sie podobala, tylko ze single wybralbym z niej calkowicie inne. "The 80's" az 7 razy bylo na pierwszym miejscu! Podium podsumowania roku - niesamowity wynik Icon_exclaim

I jeszcze dwa slowa a propos "Before I Fall To Pieces" - Razorlight. Faktycznie bylo bardzo dlugo na liscie, 27 tygodni, ale tylko 6 w pierwszej dziesiatce i najwyzej doszlo do 8. miejsca, wiec niestety w podsumowaniu w ktorym punktuje pierwsza dziesiatka sobie nie poszalalo.

A wiec zostala juz tylko dwojka... Icon_smile2
13.01.2008 11:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #46
 
Czwarte miejsce "Martyr" jest sporą niespodzianką, ale ja się z niej bardzo cieszę, bo to oznacza, że pierwsza dwójka jest absolutnie rewelacyjna!!!

Martyr 7,5
The 80's 7

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
14.01.2008 12:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
4. Martyr - Depeche Mode 120
7

3. The 80's - Robbie Williams 121
7

ku3a napisał(a):Tak Icon_exclaim Wszyscy obstawiali, ze to bedzie u mnie piosenka roku, a tymczasem "tylko" czwarte miejsce!
Tak czy owak zwycięzca będzie na "M". Icon_wink2 I z każdego się będę cieszył. "Miaaaaap" na 1 miejscu Icon_exclaim Icon_biggrin3
14.01.2008 07:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
[quote="ku3a"]10. Open Your Eyes - Snow Patrol 69

nie kojarzę za bardzo, ale pewnie gdybym usłyszał to bym poznał, bo tytuł znajomy.

9. Running Up That Hill - Placebo 72
9

8. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson 83
7

7. Surrender - Billy Talent 94
7 W moim zestawieniu pół roku, ale dotarł tylko do 3 dziesiątki. Na pewno jednak utwór na dlugo zapamiętam

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.01.2008 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
6. Bleed It Out - Linkin Park 100
6

5. If You Were A Sailboat - Katie Melua 111
6+
Dla mnie utwór bez rewelacji

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.01.2008 12:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #50
 
Sorry, że 3 post z rzędu, ale z poprzednich zakladaek nie da się cytować selektywnie.

4. Martyr - Depeche Mode 120
8
Wszyscy byli przekoni, że to bedzie nr 1, a ja bylem pewny, że bedzie co najwyżej w top 5. Dokładnie pamiętam, jak duży dorobek piosenka zebrała w 2006 roku, a inne z tego roku jak zwykle ogromną ilość pkt zdobywają. U mnie zdobycie 120 pkt to ewenement, nie mówiąc o większej ilości.

3. The 80's - Robbie Williams 121
8
Tak, Ku3a i mnie przekonał do tego utworu, który dotarł aż do top 10 zważając na fakt, że Robbie w ostatnich latach bardzo dużo stracil w moich oczach. W ogóle miałem go już nie brać pod uwage. Jednak pojawiła się "Shes Madonna", a potem "The 80's", co sprawiło, ze jakaś sympatia wróciła.
Chociaż i tak Robbie to dla mnie przede wszystkim świetne "The Road To Mandalay"

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.01.2008 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Martyr - 4'5/5
Uwielbiam ten track, ale nie aż tyle by uznać go za utwór genialny (5/5).
Pojawił się u mnie dość późno. W 2007 roku, na 13 tyg...nie zwojował wiele, ale wtedy już był dość wypalony w moich uszach. Bo chyba nie muszę mówić, że ostro go katowałem w czasie gdy wyciekł do internetu i gdy była premiera singla....Tylko klip mnie zawiódł Icon_smile Ale moje kochane DM pokazuje, że są w świetnej formie i tylko czekać na nowy album.

The 80's - 4'5/5
Jeden z moich faworytów z płytki Williamsa, szkoda, że w końcu nie pojawił się na singlu wbrew zapowiedziom. Ja żałuję że nie wprowadziłem na liste go...ciekawe ile przyjdzie mi czekać na nowe utwory Robbiego, tym bardziej że chce nagrywać płytkę z muzyką Swingową, a więc nie moje klimaty.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.01.2008 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
saferłel napisał(a):Tylko klip mnie zawiódł Icon_smile
a ja klipu chyba nie widzialem Icon_mrgreen
tadzio3 napisał(a):Sorry, że 3 post z rzędu, ale z poprzednich zakladaek nie da się cytować selektywnie.
taa, szkoda, ze tak jest
14.01.2008 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #53
 
ku3a napisał(a):4. Martyr - Depeche Mode 120
Tak Icon_exclaim Wszyscy obstawiali, ze to bedzie u mnie piosenka roku, a tymczasem "tylko" czwarte miejsce! Nalezy sobie jednak przypomniec i uzmyslowic, ze rekordzista juz w 2006 byl 12 razy na pierwszym i...
Heh,... no właśnie tych szczegółów to nie znałam... wiec trudno było mi przewidziec :roll:
4 miejsce to najbardziej krzywdząca pozycja w skali sportowców... bo miało sie apetyt na więcej - tylko 1 punkt więcej i... byłoby pudło... a tak Icon_cry (pewnie nie do końca to chciałbys przeczytac ale cóż...)
pocieszeniem jest fakt ze to rekordzista i gdyby liczyc lata 2006 i 2007 jako jedno byłby na 1 (heh, chyba marne pocieszenie Icon_razz )

Gary napisał(a):Tak czy owak zwycięzca będzie na "M". Icon_wink2 I z każdego się będę cieszył. "Miaaaaap" na 1 miejscu Icon_exclaim Icon_biggrin3
Taa.. to teraz jedyne możliwe realne rozwiązanie Icon_smile2 tak sie zastanawiam czy ja gdzies juz tego nie czytałam... Ku3a, nie pisałes juz gdzies wczesniej co jest Twoja piosenka roku? Bo mam jakies dziwne wrażenie... Icon_razz

ku3a napisał(a):
saferłel napisał(a):Tylko klip mnie zawiódł Icon_smile
a ja klipu chyba nie widzialem Icon_mrgreen
pierwotny klip chyba zawiódł chłopaków dlatego jest ten ("zastępczy") taki jaki jest. Moze ktoś chce sobie odświeżyc pamięć? Icon_mrgreen
http://teledyski.onet.pl/10174,1687525,teledyski.html
15.01.2008 02:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
Lilian napisał(a):4 miejsce to najbardziej krzywdząca pozycja w skali sportowców...
na szczescie nie jestesmy na stadionie Icon_wink2
Lilian napisał(a):Ku3a, nie pisałes juz gdzies wczesniej co jest Twoja piosenka roku? Bo mam jakies dziwne wrażenie...
nie pisalem Icon_smile2
Lilian napisał(a):pierwotny klip chyba zawiódł chłopaków dlatego jest ten ("zastępczy") taki jaki jest. Moze ktoś chce sobie odświeżyc pamięć?
chetnie, ale w domu, bo w pracy mam zablokowane Icon_razz
15.01.2008 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #55
 
ku3a napisał(a):
Lilian napisał(a):Ku3a, nie pisałes juz gdzies wczesniej co jest Twoja piosenka roku? Bo mam jakies dziwne wrażenie...
nie pisalem Icon_smile2
to pewnie mi sie przysniło Icon_lol mówie serio Icon_mrgreen
ku3a napisał(a):
Lilian napisał(a):pierwotny klip chyba zawiódł chłopaków dlatego jest ten ("zastępczy") taki jaki jest. Moze ktoś chce sobie odświeżyc pamięć?
chetnie, ale w domu, bo w pracy mam zablokowane Icon_razz
i jak wypadł? :->
16.01.2008 01:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
Pora na zakonczenie opowiesci.
Moją piosenką roku 2007 zostalo...

1. M.I.A. - Avenged Sevenfold 146

Niezwykly kawalek, ktorego historia na mojej liscie tez jest ciekawa. Gdy kupilem sobie plyte, bardziej zwracalem uwage na kilka innych utworow, choc ten tez mi sie podobal. Dopiero po wielu tygodniach spojrzalem na to jak na kandydata na liste. Okazalo sie, ze podoba sie na tyle, ze spokojnie moze sie dostac do trzydziestki. Potem szybki awans do dziesiatki i przez 19 tygodni niemal bez przerwy w pierwszej piatce. Na pierwszym miejscu 5 tygodni. Wspanialy, pieknie sie rozwijajacy,rozbudowany, wzbudzajacy wiele emocji kawalek. Coz mozna wiecej napisac - PIOSENKA ROKU Icon_exclaim

2. Map Of The Problematique - Muse 128

Fenomenalny numer!! Fenomenalna... ciapowata piosenka Icon_lol. Heh, tak kiedys o tym pisalem, nie widzialem na poczatku co Wam sie w tym podoba. Wszystko sie zmienilo gdy zobaczylem jak niejaki mrmadadam gra to na perkusji! Powalilo mnie. Tak jakbym wtedy przejrzal na oczy (przeslyszal na uszy? Icon_mrgreen ) i dopiero uslyszal najwazniejszy dla mnie w muzyce instrument. Potem wszystko potoczylo sie blyskawicznie. 4 razy na pierwszym. Wciaz nie moge siedziec bezczynnie jak to slysze. Myslalem, ze to bedzie piosenka roku, ale znakomity finisz Avenged Sevenfold sprawil, ze Muse konczy rok na absolutnie genialnym drugim miejscu Icon_exclaim

Dziekuje pieknie wszystkim za komentarze i tutaj przy podsumowaniu, i przez caly rok Icon_exclaim Od wielu z Was wyciagnalem wiele piosenek, ktore tak mi sie spodobaly, ze trafily na moja liste. Przede wszystkim chcialbym podziekowac Garemu za zarazenie mnie Manic Street Preachers (a chyba wiekszosc pamieta co u mnie potem wyczyniali :mrgreenIcon_smile i za pomoc w zdjeciu mi klapek z uszu przy "Map...", mrsapowi za Avenged Sevenfold i sporo innych kawalkow ktore trafily na liste i Tadziowi, bo to chyba od Ciebie "zapozyczylem" najwieksza liczbe piosenek.
16.01.2008 11:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #57
 
Ech... to już wolałbym Muse na pierwszym, M.I.A mi sie źle kojarzy :-> Icon_wink2

.
16.01.2008 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
Lilian napisał(a):i jak wypadł? :->
no na pewno lepiej od poprzedniego Icon_smile2
ale szkoda, ze normalnego teledysku nie nakrecili...
16.01.2008 11:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 694
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
ku3a napisał(a):M.I.A. - Avenged Sevenfold 146
Tak tez przypuszczałem. U mnie wciąż walczy w poczekalni, ale najprawdopodobniej zakończy na tym etapie:
ku3a napisał(a):bardziej zwracalem uwage na kilka innych utworow, choc ten tez mi sie podobal.
Z resztą jeszcze czas pokaże. Jak na razie ocena 6+
PS. Właśnie sobie tego słucham.

ku3a napisał(a):Map Of The Problematique - Muse 128
Świetny kawałek. Długi okres minął zanim zaczęła mi się podobac. Potem jak chwyciło, długo z mojej listy nie mogli zejść. Dopiero w ostatnim notowaniu nieoczekiwanie wypadli.
Muse w swoim nowym wcieleniu zaczął mi się równie podobać jak ten z poprzedniej płyty. Ocena 8+
Z tego co piszesz, dwa pierwsze miejsca nie od razu zaczęły sie Tobie podobać, to pokazuje, że prawdziwe przeboje, które nabierają swojej siły z kazdym nastepnym przesłuchaniu, a nie odwrotnie.

Szkoda, ze to już koniec Icon_neutral2
ku3a napisał(a):Przede wszystkim chcialbym podziekowac ... Tadziowi, bo to chyba od Ciebie "zapozyczylem" najwieksza liczbe piosenek.
tylko szoda, że w top 20 żaden sie nie załapał. Najwyżej pewnie była "Wiosna".
Za to cieszę się (wciąż) niezmiernie iż miałem wpływ na to, że poznałeś i co ważniejsze polubiłeś Comę, Akurat (w jakims stopniu), teraz Zabili Mi Żółwia, no i Pidżamą chyba trochę się bardziej zainteresowałeś.

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
17.01.2008 12:20 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Coma to Twoja gigantyczna zasluga jeszcze w 2006 Icon_smile2. Od tamtej pory 3 razy widzialem ich na zywo, jestem oczarowany ZSWAŚZ i jest to ostatnio zdecydowanie jeden z moich ulubionych polskich zespolow Icon_biggrin3.
17.01.2008 12:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości