Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podsumowanie 2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
podsumowanie 2007
Swoje podsumowanie 2007 w piosenkach umieszcze w kilku odslonach. Przedstawie tylko pierwsza dwudziestke przebojow roku, bo po pierwsze zawsze taki top tylko sobie zestawiam, a po drugie nie chce tu wrzucac rzeczy ktore moga Was nie zainteresowac. A tak to wiadomo - wszystko co tu sie pojawi to wielkie przeboje moje listy.

Obok kazdego tytulu bede przedstawiac tylko ile punktow zdobyl, do tylko to sie dla mnie liczy, nie wazne jaka najwyzsza pozycja, ile tygodni. Aha, na mojej liscie punktuje tylko pierwsza dziesiatka, wiec pierwsze miejsce = 10 punktow, dziesiate = 1 punkt.

W tym miejscu pojawia sie pelne wyniki podsumowania, gdy skoncze je prezentowac w odcinkach.

-------------------------------------------------------------------------------------

No i oto one - pelne wyniki pierwszej dwudziestki:

1. M.I.A. - Avenged Sevenfold 146
2. Map Of The Problematique - Muse 128
3. The 80's - Robbie Williams 121
4. Martyr - Depeche Mode 120
5. If You Were A Sailboat - Katie Melua 111
6. Bleed It Out - Linkin Park 100
7. Surrender - Billy Talent 94
8. Heart-Shaped Glasses - Marilyn Manson 83
9. Running Up That Hill - Placebo 72
10. Open Your Eyes - Snow Patrol 69
11. Goodbye - Lionel Richie 68
12. Ruby - Kaiser Chiefs 67
13. Brothers In Arms - Metallica 64
14. Alinka - Pogodno 63
15. Długa droga w dół - Happysad 62
16. Marzec - Kasia Stankiewicz 61
17. Maria i Józef - Muzyka Końca Lata 55
18. Lady Madonna - The Beatles 54
19. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers 51
20. Całkiem sam - Totentanz 49
06.01.2008 02:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
20. Całkiem sam - Totentanz 49

Wielki przeboj mojej listy w ostatnich tygodniach roku. Punkt mniej i w dwudziestce znalazlyby sie ex-aequo jeszcze dwie inne piosenki.

19. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers 51

Bez watpienia dominacja MSP byla przez kilka tygodni na mojej liscie bardzo wyrazna Icon_smile2. Tak sie jednak zlozylo, ze choc mieli kilka duzych przebojow w tym roku, to do dwudziestki zalapalo sie tylko "Imperial Bodybags"... To w ogole najwiekszy ich przeboj na mojej liscie. Dodam jeszcze moze tylko, ze w pierwszej trojce poza dwudziestka roku sa dwie piosenki Maniakow Icon_razz.

18. Lady Madonna - The Beatles 54

O tak, bardzo spodobala mi sie ta przerobka, czego wyraz zreszta dalem w glosowaniu na zaprzyjaznionym forum na top Beatlesow. Wielki przeboj mojej listy w pierwszych poczatkach roku.

17. Maria i Józef - Muzyka Końca Lata 55

"Maria i Józef" bedzie mi sie chyba zawsze kojarzyc z poczatkiem 2007, kiedy to prawie zawsze sluchalem Mariusza Owczarka dwie godziny po zakonczeniu LP3.

16. Marzec - Kasia Stankiewicz 61

To wlasciwie pierwsza piosenka Kasi ktora mi sie spodobala, i to od razu tak bardzo. 3 razy to byl moj numer jeden. Do tej pory to pieknie brzmi i robi wielkie wrazenie.

To tyle w tym odcinku Icon_smile2.
06.01.2008 02:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
ku3a napisał(a):Bez watpienia dominacja MSP byla przez kilka tygodni na mojej liscie bardzo wyrazna Icon_smile2 .
Nie da się ukryć. Icon_wink2
ku3a napisał(a):Tak sie jednak zlozylo, ze choc mieli kilka duzych przebojow w tym roku, to do dwudziestki zalapalo sie tylko "Imperial Bodybags".
U mnie w dwudziestce też będą mieć jedną piosenkę. Na miejscu.... :roll:
ku3a napisał(a):Dodam jeszcze moze tylko, ze w pierwszej trojce poza dwudziestka roku sa dwie piosenki Maniakow Icon_razz .
Za to w płytach trochę to sobie odbiją. Icon_smile2
06.01.2008 02:37 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #4
 
ku3a napisał(a):20. Całkiem sam - Totentanz 49
Na mojej liscie starczyło w tym roku 47 punktów
ku3a napisał(a):16. Marzec - Kasia Stankiewicz 61
U mnie też w dwudziestce, ale wyżej Icon_wink2

.
06.01.2008 01:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
20. Całkiem sam - Totentanz 49
8/10 (na razie)

19. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers 51
9/10

18. Lady Madonna - The Beatles 54
6/10

17. Maria i Józef - Muzyka Końca Lata 55
tego chyba nie było na ich przedostatniej płycie...?

16. Marzec - Kasia Stankiewicz 61
7,5/10

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.01.2008 04:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Totentanz 3'5/5
Manics 3'5/5
Beatles 3/5
Muzyka Końca Lata 4'5/5
Marzec 4/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
06.01.2008 05:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
stavanger napisał(a):Na mojej liscie starczyło w tym roku 47 punktów
u mnie od baaardzo dawno nie bylo tak, ze trzeba bylo miec ponizej 50 punktow. To swiadczy tylko o tym, ze byly wieksze ruchy w dziesiatce, oczywiscie glownie dzieki Wam Icon_smile2.
mrsap napisał(a):17. Maria i Józef - Muzyka Końca Lata 55
tego chyba nie było na ich przedostatniej płycie...?
"Jedno wesele, dwa pogrzeby"
06.01.2008 09:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):stavanger napisał/a:
Na mojej liscie starczyło w tym roku 47 punktów

u mnie od baaardzo dawno nie bylo tak, ze trzeba bylo miec ponizej 50 punktow. To swiadczy tylko o tym, ze byly wieksze ruchy w dziesiatce, oczywiscie glownie dzieki Wam Icon_smile2 .
Ja z ciekawości też zrobiłem zestawienie pierwszych dziesiątek. I bardzo ciekawie to wyszło. Po przedstawieniu całego podstawowego podsumowania, wkleję jako ciekawostkę. U mnie piosenka z 20 zgromadziła 49 pkt. Icon_smile2 Piosenka z 10 miejsca 76 pkt. No i przede wszystkim są trochę inne od podsumowania 30 tek.
Aha, jeszcze 76 piosenek weszło u mnie do dziesiątki.
06.01.2008 10:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
A u mnie to by wyglądało tak:
- pierwsze miejsce zgromadziłoby 123 punkty i miałoby 26-punktową przewagę nad drugim miejscem
- dziesiąte miejsce zgromadziłoby 84 punkty
- dwudzieste - 59 punktów
- trzydzieste - 43 punkty
- 94 utwory w tym roku załapały się do pierwszej dziesiątki

Takie podsumowanie podoba mi się zdecydowanie bardziej niż podsumowanie pięćdziesiątek. Za to w podsumowaniu 200 notowań wszystko stanęłoby na głowie. Na przykład pierwsze miesjce spadłoby na sam koniec pięćdziesiątki Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
07.01.2008 03:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
mrsap napisał(a):- pierwsze miejsce zgromadziłoby 123 punkty i miałoby 26-punktową przewagę nad drugim miejscem
to u mnie nigdy nie bylo tak, zeby tylko jedna piosenka przekroczyla setke Icon_smile2. Najmniej to byly chyba 3 piosenki (ale z pamieci pisze).
mrsap napisał(a):Za to w podsumowaniu 200 notowań wszystko stanęłoby na głowie. Na przykład pierwsze miesjce spadłoby na sam koniec pięćdziesiątki Icon_wink2
ale jak widac u Ciebie to tez ewenement Icon_smile2
07.01.2008 08:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #11
 
ku3a napisał(a):20. Całkiem sam - Totentanz 49
można sie było spodziewac ze bedzie dosyc wysoko.. kilka tygodni na szczycie i oto jest w podsumowaniu miejsce 20. Icon_mrgreen

ku3a napisał(a):Punkt mniej i w dwudziestce znalazlyby sie ex-aequo jeszcze dwie inne piosenki.
zdradzisz jakie? Icon_razz

ku3a napisał(a):Bez watpienia dominacja MSP byla przez kilka tygodni na mojej liscie bardzo wyrazna Icon_smile2.
to pamiętam Icon_wink2
ku3a napisał(a):do dwudziestki zalapalo sie tylko "Imperial Bodybags"... To w ogole najwiekszy ich przeboj na mojej liscie.
a ja tego nie znam Icon_redface2 możesz jakos pomóc? :->
ku3a napisał(a):Dodam jeszcze moze tylko, ze w pierwszej trojce poza dwudziestka roku sa dwie piosenki Maniakow Icon_razz.
czyżby "Your Love Alone Is Not Enough" i "AutumnSong"? (strzelam Icon_razz )

ku3a napisał(a):18. Lady Madonna - The Beatles 54
O tak, bardzo spodobala mi sie ta przerobka
całkiem niezła..

ku3a napisał(a):16. Marzec - Kasia Stankiewicz 61
To wlasciwie pierwsza piosenka Kasi ktora mi sie spodobala, i to od razu tak bardzo. 3 razy to byl moj numer jeden. Do tej pory to pieknie brzmi i robi wielkie wrazenie.
super! musze przyznac ze to pierwsza piosenka w wykonaniu Kasi, która naprawde mi sie spodobała od czasu odejscia z Varius Manx Icon_smile2

ku3a napisał(a):Swoje podsumowanie 2007 w piosenkach umieszcze w kilku odslonach
rozumiem, ze chcesz, by nie zabrakło nam emocji...? Icon_smile2
07.01.2008 08:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Lilian napisał(a):a ja tego nie znam Icon_redface2 możesz jakos pomóc? :->
wrzucilem na chomika
Lilian napisał(a):czyżby "Your Love Alone Is Not Enough" i "AutumnSong"? (strzelam Icon_razz )
wygralas wycieczke, wez teczke, hej!
Lilian napisał(a):zdradzisz jakie? Icon_razz
druga to "Summer Wine"
Lilian napisał(a):rozumiem, ze chcesz, by nie zabrakło nam emocji...? Icon_smile2
Wam nie moze zabraknac emocji, bo mi brakuje czasu Icon_wink2
07.01.2008 09:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
15. Długa droga w dół - Happysad 62

Od pierwszego przesluchania plyty wiedzialem, ze to bedzie moja ulubiona piosenka na niej. To dla mnie kwintesencja Happysad. Taki Happysad jaki najbardziej lubie. Wrzucilem to na swoja liste i zaczelo swoja piekna historie na forumowej. A jak zespol wybierze to do promocji, to bedzie jeszcze piekniej.

14. Alinka - Pogodno 63

Niesamowity sukces tej bardzo krotkiej piosenki. Przez wiele tygodni sluchalem jej i nie nudzila mi sie, a w dodatku bardzo dobrze mnie nastrajala. Na pewno pomogl tez sluchany wiele razy singiel z ciekawymi dodatkami.

13. Brothers In Arms - Metallica 64

Metallica to Metallica! Zagrali akustyczny koncert i prosze - jeden z najwiekszych przebojow roku. Ale jak moglo byc inaczej skoro porwali sie na moj utwor wszechczasow?! Jak tylko dowiedzialem sie, ze to zagrali, to nie mialem watpliwosci, ze na pewno zrobili to z wielka klasa i ze to bedzie cos wielkiego. I jest!

12. Ruby - Kaiser Chiefs 67

Wielki zeszloroczny przeboj byl takze wielkim przebojem u mnie. Myslalem, ze szybciej sie znudzi, ale nic z tych rzeczy - sporo tygodni w czolowce. A jeden z najwazniejszych faktow dotyczacych "Ruby" jest taki, ze to wlasnie ta piosenka zrzucila po wielu miesiacach z tronu rekordziste "Martyra".

11. Goodbye - Lionel Richie 68

Bezsprzecznie jedna z najwazniejszych piosenek tego roku. A fanom LP3 juz do konca swiata bedzie sie kojarzyc z odejsciem Pana Marka. Tematyka pozegnan jest jednak tak rozlegla, ze ja osobiscie bardzo czesto bede do piosenki Lionela wracac przy przeroznych okazjach. Piekny tekst zaspiewany w ogromnie przejmujacy sposob.
07.01.2008 09:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Cytat:12. Ruby - Kaiser Chiefs 67
Zaskakująco wysoko. U Ciebie to był chyba największy sukces na forum. U większości to był meteor - szybko do góry i błyskawicznie w dół.

PS. Lilian to chyba prywatna fanka Ku3y. Komentuje prawie wyłącznie u niego. Jestem zazdrosny. Icon_lol
07.01.2008 10:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 624
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
20. Całkiem sam - Totentanz 49
8

19. Imperial Bodybags - Manic Street Preachers 51
8

18. Lady Madonna - The Beatles 54
8

17. Maria i Józef - Muzyka Końca Lata 55
8

16. Marzec - Kasia Stankiewicz 61
7

15. Długa droga w dół - Happysad 62
9 (na razie)

14. Alinka - Pogodno 63
7

13. Brothers In Arms - Metallica 64
9

11. Goodbye - Lionel Richie 68
8
07.01.2008 11:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #16
 
1981 napisał(a):PS. Lilian to chyba prywatna fanka Ku3y. Komentuje prawie wyłącznie u niego. Jestem zazdrosny. Icon_lol
Rzeczywiście, ale sprawdziłem, że pierwszy post był u mnie Icon_razz Icon_lol http://www.mycharts.pl/forum/viewtopic.p...c&start=19 Icon_wink2

.
08.01.2008 12:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #17
 
ku3a napisał(a):wrzucilem na chomika
dzieki Icon_smile2
ku3a napisał(a):
Lilian napisał(a):czyżby "Your Love Alone Is Not Enough" i "AutumnSong"? (strzelam Icon_razz )
wygralas wycieczke, wez teczke, hej!
super! ależ się cieszę! Icon_mrgreen
08.01.2008 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Lilian Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 879
Dołączył: Aug 2007
Post: #18
 
ku3a napisał(a):15. Długa droga w dół - Happysad 62
A jak zespol wybierze to do promocji, to bedzie jeszcze piekniej.
tez 3mam mocno kciuki Icon_smile2

ku3a napisał(a):13. Brothers In Arms - Metallica 64
Metallica to Metallica! Zagrali akustyczny koncert i prosze - jeden z najwiekszych przebojow roku. Ale jak moglo byc inaczej skoro porwali sie na moj utwor wszechczasow?!
dlatego nie miałam wątpliwości ze to bedzie wysoko w Twoim podsumowaniu! Icon_smile2 Utwór pięknie odświeżony przez Metallike. (nadal mnie kreci, a to coś znaczy Icon_razz )
btw - A ja własnie słucham "Sultans Of Swing" na Topie Marka Icon_biggrin3 .... chwilke później.... "Money For Nothing" (a prowadzi już Niedźwiedź! Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 )

ku3a napisał(a):12. Ruby - Kaiser Chiefs 67
Wielki zeszloroczny przeboj byl takze wielkim przebojem u mnie. Myslalem, ze szybciej sie znudzi, ale nic z tych rzeczy - sporo tygodni w czolowce. A jeden z najwazniejszych faktow dotyczacych "Ruby" jest taki, ze to wlasnie ta piosenka zrzucila po wielu miesiacach z tronu rekordziste "Martyra".
równiez lubie ale aż tak mnie nie porwało...
poza tym nie mam pojęcia jak "Martyr" mógł dac sie pokonać... Icon_razz

ku3a napisał(a):11. Goodbye - Lionel Richie 68
Bezsprzecznie jedna z najwazniejszych piosenek tego roku. A fanom LP3 juz do konca swiata bedzie sie kojarzyc z odejsciem Pana Marka.
tak, ta piosenka zapadła nam głęboko w pamięć... niesie ze sobą ogrom smutku... takie są pozegnania... niezwykle ważna dla fanów LP3

Cóż moge jeszcze napisać... czuję nosem ze (przynajmniej) dwie moje ulubione (jedne z najbardziej lubianych w roku 2007) piosenki będą na bardzo wysokich miejscach u Ciebie...

1981 napisał(a):PS. Lilian to chyba prywatna fanka Ku3y. Komentuje prawie wyłącznie u niego. Jestem zazdrosny. Icon_lol
Chcielibyście teraz zobaczyć minę Lilian...
08.01.2008 01:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
15. Długa droga w dół - Happysad 62
9/10

14. Alinka - Pogodno 63
5,5/10

13. Brothers In Arms - Metallica 64
9/10

12. Ruby - Kaiser Chiefs 67
8/10

11. Goodbye - Lionel Richie 68
6,5/10

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.01.2008 01:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
15. Długa droga w dół - Happysad 2'5/5

14. Alinka - Podogno 3'5/5


13. Brothers In Arms - Metallica 3'5/5


12. Ruby - Kaiser Chiefs 3/5


11. Goodbye - Lionel Richie 1'5/5

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
08.01.2008 06:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości