Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 204 (31.10.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 204 (31.10.10)
Nowości na chomiku.

Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love - Co za duet! Niepokorne Crystal Castles zaprasza do studia nagraniowego legendarnego Robertha Smitha i wspólnie zmieniają skromniutki albumowy numer ''Not in Love'' w przebój tegorocznej jesieni!
Wydaje się, że historia zatoczyła koło. Dwadzieścia jeden lat po wydaniu singla ''Love Song'' lider The Cure nagrywa jego kontynuacje dopasowaną do współczesnych standardów inteligentnej muzyki rozrywkowej. Spina klamrą swoje miłosne wyznanie, pomimo iż ''Not in Love'' znajduje się na przeciwległym biegunie względem klasyka The Cure. Na papierze to niezwykle istotna rzecz w tegorocznej songografii. Teraz czas na listy przebojów.

Yello & Heidi Happy - Vicious Games 2010 - Miałem pewne obiekcje przed dopuszczeniem ''Vicious Games 2010'' na listę. W końcu to reinterpretacja dobrze znanego numeru. Ciężko nazwać ją coverem, a potencjał oryginału jest tak wielki, że niezależnie od liftingu ''Vicious Games'' pozostałoby w moich uszach świętością. W nowej wersji podrasowano nie tylko składniki melodii, ale też zmieniono ścieżki wokalne. Ruth Winters została zastąpiona przez niedawno kolaborującą z duetem Heidi Happy i jest to zmiana jak najbardziej na plus. Trochę mniej entuzjastycznie oceniam wycięcie melorecytacji Dietera Meiera i ograniczenie jego partii jedynie do ledwo słyszalnych chórków. Nie ulega jednak wątpliwości, ze nowa wersja ''Vicious Games'' ma szanse spodobać się każdemu miłośnikowi dobrej elektroniki - chociaż ten powinien znać już oryginał.

Deerhoof - Travels Broaden The Mind - Deerhoof ze okolicznościowej składanki ''Tradi-Mods vs. Rockers'' podoba mi się bardziej niż oficjalna zapowiedź ich własnej płyty. Cover nagrania grupy Kasai Allstars dla przeciętnego słuchacza może okazać się zbyt kakofoniczny przy pierwszym zetknięciu, ale zapewniam, że w porównaniu z ''The Merry Barracks'' wypada znacznie łagodniej i przyjaźnie. W wielkim kotle musują się wpływy krautrocka, art popu, muzyki eksperymentalnej i minimalistycznej. Muzycy Stereolab byliby dumni.

Red Box - The Sign - Powrót Red Box niekoniecznie musi skończyć się kompletnym fiaskiem. Singlowe ''The Sing'' pokazuje, że zespół (a tak naprawdę Simon Toulson Clarke) wciąż potrafi tworzyć ładne, popowe piosenki, które mogą podobać się szerszej publiczności. Na mycharts.pl widać już pierwsze pozytywne reakcje, a skoro Red Box zdobywa uznanie wśród takiej elity...Icon_smile
W ''The Sing'' nie słychać już syntezatorowego brzmienia. Jest zdecydowanie przytulnej i bezpieczniej. Gdybym miał przyrównać ten numer do którejkolwiek z pozostałych piosenek na mojej liście, to padłoby chyba na ''The Flood'' Take That. W obu przypadkach mamy do czynienia z klasycznie definiowanym popem, który w przypadku Red Box czerpie dodatkowo ze spuścizny dawnych przebojów. Oznacza to mniej więcej tyle, że na ''The Sing'' znów usłyszymy charakterystyczne etniczne podśpiewywanie tzw. ''modły szamana'' Icon_wink2 W oczach dawnych fanów zakręci się łezka, a młodsi pasjonaci z pewnością docenią tak artystyczne rozwiązania.

AP. PP. LT.

01. 02. 10. Hurts - Sunday
02. 01. 04. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
03. 04. 06. Stars - We Don't Want Your Body
04. 21. 02. Goldfrapp - Shiny And Warm
05. 30. 05. The Raveonettes - I Wanna Be Adored
06. 07. 07. Kings Of Leon - Radioactive
07. 05. 07. Monika Brodka - Granda
08. 03. 06. Ed Drewett - Champagne Lemonade
09. 11. 08. Janelle Monáe - Cold War
10. 06. 09. Belle & Sebastian - I Want The World To Stop

11. 08. 11. The National - Sorrow
12. 12. 03. Stereolab - Everybody's Weird Except Me
13. 13. 07. Grinderman - Worm Tamer
14. 09. 08. Blonde Redhead - Everything Is Wrong
15. 24. 02. Pet Shop Boys - Together
16. 14. 05. Twin Sister - All Around And Away We Go
17. 10. 04. Gorillaz - Doncamatic (All Played Out)
18. 17. 09. Built To Spill - Planting Seeds
19. 28. 04. My Chemical Romanse - Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)
20. 15. 10. Benjamin Biolay - Si Tu Suis Mon Regard

21. 16. 15. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
22. 23. 09. OMD - New Babies: New Toys
23. NE. 01. Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love
24. 18. 13. Hurts - Wonderful Life
25. 19. 09. Belle & Sebastian - I Didn't See It Coming
26. 22. 14. The Roots & John Legend - The Fire
27. 20. 11. The Raveonettes - Breaking Into Cars
28. 26. 04. Kylie Minogue - Mighty Rivers
29. 29. 08. Wavves - Green Eyes
30. 36. 03. Dorleac - Dying In Silence

31. 31. 05. Ladytron - Ace Of Hz
32. 35. 17. Stars - Changes
33. 38. 02. Take That - The Flood
34. 25. 10. Cee-Lo - Fuck You
35. 32. 19. Gorillaz - On Melancholy Hill
36. 33. 16. Scissor Sisters - Any Which Way
37. 41. 07. Marnie Stern - Transparency Is The New Mystery
38. 27. 12. Beach House - Silver Soul
39. 39. 03. Gabriella Cilmi - Hearts Don't Lie
40. NE. 01. Yello & Heidi Happy - Vicious Games 2010

41. 42. 06. Florrie - Fascinate Me
42. 34. 13. Tindersticks - Harmony Around My Table
43. 40. 17. Morcheeba - Self Made Man
44. 37. 15. Deerhunter - Revival
45. 44. 10. Arcade Fire - Suburban War
46. 48. 02. Skunk Anansie - Feeling The Itch
47. NE. 01. Deerhoof - Travels Broaden The Mind
48. 45. 12. Klaxons - Venusia
49. 46. 03. Ou Est Le Swimming Pool - The Key
50. 51. 09. Tamaryn - Love Fade
51. 47. 12. Veronica Falls - Beachy Head
52. 43. 14. Griderman - Heathen Child
53. 55. 32. The National - Bloodbuzz Ohio
54. 52. 16. Klaxons - Echoes
55. NE. 01. Red Box - The Sign
56. 54. 15. Joanna Newsom - Easy
57. 56. 18. All Saints Day - You Can't Be Alone
58. 49. 13. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
59. 50. 12. OMD - If You Want It
60. 60. 06. Greatest Hits - Danse Pop
61. 53. 11. Black Rebel Motorcycle Club - Bad Blood
62. 61. 20. Dum Dum Girls - Rest Of Our Lives
63. 62. 10. Dead Confederate - Run From The Gun
64. 65. 27. The National - Afraid Of Everyone
65. 57. 16. Crystal Castles - Baptism
66. 58. 11. Monika Brodka - W Pięciu Smakach
67. 59. 18. Best Coast - Boyfriend
68. 64. 28. Crystal Castles - Celestica
69. 63. 15. Skunk Anansie - My Ugly Boy
70. 67. 08. Kid Cudi & Kanye West - Wylin' Cause I'm Young

Z listy wypadły:

z 66 - Bright Light Bright Light - Love Part II po 4 tyg. (max: 44)
z 68 - UNKLE - Follow Me Down - po 14 tyg. (max: 35)
z 69 - Panda Bear - Tomboy - po 16 tyg. (max: 13)
z 70 - Arcade Fire - The Suburbs - po 22 tyg. (max: 1)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.10.2010 10:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #2
 
saferłel napisał(a):55. NE. 01. Red Box - The Sign
no cóz choc przybył nam wspólny numer na listach to i niestety totalnie się nie zgadzam z Twoja subiektywną oceną na temat The sigh.
30.10.2010 11:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
A cóż takiego Cię boli w mojej opinii? Icon_wink2 Jeśli porównanie do Take That (zapewne tak, bo ten zespół przez wielu jest bezwzględnie skreślany), to zauważ, że nie jest to bezpośrednie nawiązanie, a jedynie próba przyporządkowania do pewnego ogólne charakteru. Czysty pop z definicji, jak wspomniałem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.10.2010 11:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Aro Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 963
Dołączył: Nov 2007
Post: #4
 
saferłel napisał(a):Jeśli porównanie do Take That
dokładnie trafiłeś w sedno. Icon_wink2 Dla mnie to jednak nie ta liga co Red Box . Icon_smile2
RB było w pewien sposób wzorem (w tamtych smutnych czasach kartek i obowiązkowej nauki języka rosyjskiego w szkole Icon_wink2 ) dla pozostałych w zagrodzie jakim jest/był pop . Dzięki temu, że udało im się osiągnąć i stworzyć pewien styl brzmienia , specyficzny i wciągający klimat , którego nie udało się nikomu powtórzyć do dziś.

Ale najważniejsze pozostaje najważniejszym. Cieszy mnie widok The sign właśnie na Twojej liście. Icon_smile2
Jest jeszcze kilka innych świetnych rzeczy które znam od dłuższego czasu, w tym jedna, która nadal walczy o wejście na moją Icon_wink2 oraz kilka do których nie mam ponownie ochoty sięgać. m.in. Brodzi i KOL-a Icon_wink2
31.10.2010 12:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Zgoda. Nie twierdzę, że Red Box jest gorszy od Take That lub gra tak samo jak oni. To - powtarzam - było porównanie czysto gatunkowo. Obie ekipy w swój naturalny sposób tworzą klasyczny pop. To jedyny pomost. Reszta niech pozostanie do oceny publiczności.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.10.2010 12:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
 
Muszę się w końcu zapoznać z całą płytą.
Szkoda, że nie mogę znaleźć żadnego clipa do tego utworu. Chciałem dodać do emigranta no i ... jak na razie nic z tego. Icon_confused2
31.10.2010 02:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
A o co chodzi? Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.10.2010 02:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #8
 
saferłel napisał(a):A o co chodzi? Icon_wink2
O Red Box. Juz sobie ściągnąłem za jedyne 9,99.Póżniej posłucham.
31.10.2010 02:31 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #9
 
Już słucham Red Box !!! Ładna płytka.
Fanom Take That powinna się spodobać. Icon_wink2
31.10.2010 03:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
To ironia czy coś więcej? Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.10.2010 03:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #11
 
Żadna ironia. Skoro próbujesz zachęcić młodzież do posłuchania Red Box to wydaje mi się, że Take That jest tu całkiem na miejscu. Obawiam się jedynie czy aby ta płyta nie będzie zbyt nudna jak dla odbiorców TT? Red Box artystycznie to coś znacznie więcej.
Próbowałem wyszukać innego porównania, nie przychodzi mi jednak nic do głowy. Dla mnie Red Box to Red Box i nie umiem doszukiwać się porównań.

Nie ważne. Ważne, że odpalam sobie teraz ją drugi raz. Icon_wink2 Icon_biggrin3 The Sign za to, coś czuję zajdzie wysoko na Yanco Top ( najpierw musi się jednak tam pojawić). Szkoda, że to gra tak krótko Icon_frown
31.10.2010 04:00 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
 
przyznam się, że nie znałem wcześniej Red Box, a "The Sign" naprawdę jest całkiem niezłe (chyba nawet zgadzam się z gatunkowym porównaniem do TT) Icon_wink2
nie widzę 6 Day Riot ani Brother Icon_confused2
miałem już coś pisać o Bright Light Bright Light, ale mój komentarz do zamiennika będzie w podobnym tonie:
wielka szkoda, że Cee-Lo tak szybko spada... Icon_razz
31.10.2010 09:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
michal91d napisał(a):przyznam się, że nie znałem wcześniej Red Box, a "The Sign" naprawdę jest całkiem niezłe
Warto posłuchać starszych nagrań. Teoretycznie to ten synthpop, którego tak nie lubisz, a jednak zawsze grali dosyć bezpiecznie Icon_wink2 Icon_razz

michal91d napisał(a):nie widzę 6 Day Riot ani Brother Icon_confused2
Podglądu na wysokie rejony poczekalni nie prowadzę, fakt Icon_wink

michal91d napisał(a):miałem już coś pisać o Bright Light Bright Light, ale mój komentarz do zamiennika będzie w podobnym tonie:
Też już było Icon_wink Powtarzasz się.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.10.2010 10:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 621
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Nie wiedziałem, że Crystale nagrali ponownie ten numer przy okazji singla. W takim wypadku muszę koniecznie odwiedzić Twojego zwierzaka Icon_smile2
O nowości drugiej już czytałem na forum i raczej mnie nie interesuje, opis trzeciej natomiast brzmi bardzo zachęcająco, a o Red Box pierwsze słyszę Icon_surprised

Mimo wszystko fajnie, że "Sunday" wraca na szczyt, bo do "Synchronize" nie udało mi się dotychczas przekonać. Rozumiem, że Drewetta w HQ jeszcze nie ma? Icon_sad

Widzę, że Arcade Fire odpuściło. Będzie jeszcze coś od nich z ostatniej płyty w tym roku? Icon_smile
My Chemical Romance za to radzi sobie... Icon_eek2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.11.2010 12:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
aaktt napisał(a):O nowości drugiej już czytałem na forum i raczej mnie nie interesuje
Dlaczego tak ignorujecie Yello? U mnie to zespół na miarę nawet dwóch numerów do TWC Icon_sad

aaktt napisał(a):opis trzeciej natomiast brzmi bardzo zachęcająco
Ciekawe, bo akurat na ten opis kompletnie nie miałem pomysłu Icon_razz2 Pisałem go późno w nocy i ledwo co skojarzyłem kilka faktów, żeby jakoś to wyglądało Icon_razz2

aaktt napisał(a):Red Box pierwsze słyszę Icon_surprised
Byli kiedyś w Topłycie. Z drugiej strony zabłysnęli głównie jednym krążkiem i po latach mało kto o nich pamięta. W Polsce mają za to całkiem silne plecy.

aaktt napisał(a):Rozumiem, że Drewetta w HQ jeszcze nie ma? Icon_sad
Nie, ale nie sądzę, żeby pomogło mu to zachować podium.

aaktt napisał(a):Będzie jeszcze coś od nich z ostatniej płyty w tym roku? Icon_smile
Już o tym dyskutowałem z Łukaszem. Chciałbym, ale nie mam na razie chęci powrotu do ''The Suburbs''.

Cytat:My Chemical Romance za to radzi sobie... Icon_eek2
Jak za starych dobrych lat.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2010 12:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #16
 
Nieznającym Red Box proponuję posłuchać utworu Chenko i najlepiej w wersji z płyty P. Kaczkowskiego MINIMAX.
01.11.2010 12:22 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Która to wersja? Nie przypadkiem jeden z poczciwej serii ''extended mix', ten wyjęty z singla?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2010 12:26 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #18
 
saferłel napisał(a):Która to wersja? Nie przypadkiem jeden z poczciwej serii ''extended mix', ten wyjęty z singla?

to jest ta pierwsza która była grana w Trójce, nie ta ze sladanki LP'3 ani ta z płyty The Circle And The Square.
Ta właściwa jest na płycie MINIMAX PIOTR KACZKOWSKI PRZEDSTAWIA BIURO UTWORÓW ZNALEZIONYCH Czas trwania 6.22
Na tej płytce jest tez m.in. Cocteau Twins, The Wipers, Bolshoi, This Mortal Coil
Jeżeli nadal nie wiesz o co chodzi to daj mi znac.

Nie pamiętam czy była wyjęta z singla. Wiem, że to pierwsza wersja jak się ukazała chyba w 1984 roku?
01.11.2010 01:00 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
http://www.discogs.com/Red-Box-Chenko/release/2252635 - zapewne chodzi o tę wersję. Faktycznie było ich sporo. Oryginalna, ta z linku powyżej, albumowa i jeszcze wznowienie. Ciężko się połapać.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.11.2010 01:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #20
 
Tak to ta wersja z linku.
01.11.2010 01:15 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości