Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzyka Końca Lata - 2:1 dla dziewczyn
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #1
Muzyka Końca Lata - 2:1 dla dziewczyn
[Obrazek: ANG0003-2.jpg]

Muzyka Końca Lata - 2:1 dla dziewczyn

1. To, co widziałem
2. Piękna 7a
3. Ekstramocne (są na moim chomiku)
4. Fenoloftaleina
5. W środę wieczorem
6. 16 skończy w czerwcu
7. Chłopaki
8. Na cienkim
9. Dzidzia
10. Ona nie chce jeszcze spać
11. Rude drzewa
12. 126p
13. Nie pytaj



Nowa płyta zespołu ukazała sie już w październiku ale dopiero teraz doczekała sie promocji. No przynajmniej ja wcześniej nie słyszałem, że to wydali. Mariusz Owczarek zaprosił zespół do studia, pogadali, posmiali sie, poszło na antenie kilka utworów i zaczęło sie ... moje pragnienie zdobycia tej płyty. Zajrzałem do Merlina - nie było. Z innych sklepów nie korzystam ostatnio, więc poszedłem do Empiku. Nie znalazłem. Przedwczoraj znów nie znalazłem w Empiku i ... się zaczęło.
Pytanie do Pana z działu "MUZYKA", zdziwiona mina, chwila klikania w klawiaturę i - tak mamy dwa egzemplarze. no to super! Ale gdzie...? Pewnie na ... dziecięcych Icon_eek2 Czyli wynika z tego że jak układają płyty to patrzą tylko na okładki... Icon_wink2 No niestety, nie ma. Pod "m" szukałem, ale Pan nie dał za wygraną i ... nie znalazł Icon_frown Może na nowościach, ale staram się powiedziec że ta płyta ma 2-3 miesiace... No nie ma jej tam. W międzyczasie koledzy z empiku pytaja się czego szuka, mówi i widzę tylko zdziwione oczy... Pada podpowiedź: Na składankach Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 No tak sa Przeboje Lata, to może bć Muzyka Końca Lata Icon_biggrin3 Nie wytrzymłem i starałem sie wytłumaczyć, że na pewno nie ale szukali i nie znaleźli. No dobra umówiłem sie na drugi dzien bo może jest w magazynie jeszcze nie rozpakowana Icon_eek2 Icon_eek2 Icon_eek2 Jeszcze ja w międzyczasie rzuciłem że może ktoś zasugerował się tytułem i wrzucił pod "D" 2+1 ( 2:1 dla dziewczyn... no mogło sie pomylić Icon_mrgreen ). Nic z tego...
Poddałem sie ale szukalem jeszcze innych płyt z muzyka filmową, z polskich wziąłem sobie Andrzeja Poniedzielskiego i zajrzałem na "FOLKLOR". I ... znalazłem Muzyka Końca Lata - 2:1 dla dziewczyn Icon_exclaim Icon_lol

Napisałem to bo rozbawiłem sie wręcz do łez, może kogoś tez to rozbawi. Icon_wink2 I żeby było jasne - ja też nie znam całej muzyki, szczególnie dance, folkloru Icon_wink2 czy dziecięcej Icon_mrgreen . Ale ja NIE pracuję w Empiku. NIE ustawiam płyt na półkach. I NIE szufladkuję muzyki po okładkach czy tytułach. To tyle.

A płytę polecam! Po dwóch przesłuchaniach wydaje mi się ciekawsza od debiutu. Oprócz Ekstramocnych wpadła mi w ucho Dzidzia, Rude drzewa i kilka innych Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
05.01.2008 02:01 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #2
 
Yacy napisał(a):Napisałem to bo rozbawiłem sie wręcz do łez, może kogoś tez to rozbawi. Icon_wink2 I żeby było jasne - ja też nie znam całej muzyki, szczególnie dance, folkloru Icon_wink2 czy dziecięcej Icon_mrgreen . Ale ja NIE pracuję w Empiku. NIE ustawiam płyt na półkach. I NIE szufladkuję muzyki po okładkach czy tytułach. To tyle.
Mnie rozbawiło Icon_mrgreen

ja też się nie znam na rapie, hip-hopie itd (szczególnie tym najnowszym, z ostatnich paru lat Icon_razz ) a oni pewnie tak, w końcu o to się większość pyta :roll:

.
05.01.2008 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Jestem bardzo ciekaw tego singla? jak i również całej płyty. MKL miało udany debiut i spodziewam się wiele po tej ekipie!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.01.2008 06:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
po Empikach juz praktycznie nie chodze, ale jak mi sie zdarzalo, to nauczylem sie, ze wlasciwie nie ma sie co pytac pracownikow o cokolwiek... No niestety...

mi sie przypomnialo (ale to nie dotyczy Empiku, tylko nieistniejacego juz warszawskiego sklepu Planet Music) jak rozemocjonowany pytalem sie pare lat temu czy maja juz nowy singiel Kultu. Dziewczyna popatrzyla na mnie, pomyslala i w koncu powiedziala "Ta panna coś tam?". "Tak, 'Dziewczyna bez zęba na przedzie'"...
06.01.2008 02:53 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Posłuchałem już płytę i niestety chyba ten tzw kryzys drugi płyty ich dosięgnął Icon_wink Mówię to dając odpowiednią buźkę jak widzicie bo nie wierzę w coś takiego, ale akurat 2:1 Dla dziewczyn jest gorszym albumem niż debiut. Brakuje mi tam takiego killera...co by tu więcej nie przecięgać - po prostu hitu. Nie ma lepszych od Żabiego, Marii I Józefa, Skąd jest ten wiatr, Zielonch oczu - a przede wszystkim fantastycznych Wakacji z Mieście.
Szkoda, że na tym albumie zespół jeszcze bardziej poszedł w teksty o miłości, czasem zbyt banalne, choć często też fajne i humorystyczne. Zespół troszeczkę złagodniał jeszcze (w sumie nie dziwie się ze ktoś to mógł w folklor wrzucić Icon_razz2). Na płycie pojawia się też jakaś wokalistka Icon_wink

Najmocniejszym punktem płyty jest kompozycje Na Cienkim, która ma zadatki przebojowego utworu i fajny tekst. Bardzo dobrze prezentuje się też Fenoloftaleina, ale to już znany numer z czasów 1 krążka i Chłopcy razem z Ekstramocnymi.
Pół gwiazdki mniej, ale wciąż czuję, że moze z nich być fajna ekipa Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
07.01.2008 05:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
nie wiedzialem, ze dali "Fenoloftaleine" na ta plyte.
07.01.2008 09:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
"Ekstramocne" już mnie chwyciło. Na tyle ekstramocno, że już niedługo powinno się pojawić u mnie na liście.

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
08.01.2008 08:32 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
abd3mz Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 401
Dołączył: Jan 2008
Post: #8
 
Historia ... ciekawa. Icon_wink2 Icon_smile2 A utwory z tej płyty słyszałem tylko u Owczarka. Byli nawet z wizytą.
08.01.2008 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości