Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Gdzie one są?
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #61
 
10 - The White Stripes - Little Cream Soda:
Według moich informacji w przyszłym roku są duże szanse na nowy album Pasków, na co bardzo bardzo liczę. "Little Cream Soda" to oczywiście pierwszorzędny numer, choć nie wiem czy ja zdecydowałbym się na wrzucenie go na listę. Z niesinglowych numerów z tego albumu zawsze jednak wolałem nielubiane przez Ciebie "Prickly Thorn, but Sweetly Worn" na spółę z równie energicznym "St. Andrew (This Battle Is in the Air)".

09 - David Gahan - A Little Lie:
Za solowym Gahanem nie przepadam jeszcze bardziej niż za Depeszami w komplecie. Nie wiem w sumie czemu, jestem chyba trochę uprzedzony. Nagranie ma pewne ciekawe elementy, ale raczej mnie nie porywa Icon_smile

08 - Spiritualized - Soul On Fire:
A ja ich właśnie nie znam tzn. kojarzę jako jedno z Twoich muzycznych objawień, ale nie miałem do czynienia z ich muzyką "Ladies and Gentlemen We Are Floating in Space" czeka na przesłuchanie z mojej strony już od ponad roku (na RYMie data dodania do archiwum pozycji do sprawdzenia to 14 listopada 2009!). Chyba czas najwyższy. Utwór mógłby mi się spodobać, ale musiałbym poświęcić mu więcej uwagi i sprawdzić samą płytę.

07 - Arcade Fire - Windowsill:
A ja wtedy nie miałem żadnego pojęcia o istnieniu Arcade Fire! Zresztą obecnie "Neon Bible" to ich najmniej znany przeze mnie album. Pewnie dlatego, że skutecznie przyćmiło go w swoim czasie "Funeral", a od tej pory nieczęsto już do AF wracałem. Piosenka w porządku, ale musiałbym jej dać więcej czasu. Trochę względem struktury pobrzmiewa mi "We Used to Wait"...

06 - Saint Etienne - Method of Modern Love:
Nie ma co prawda Tennanta na wokalu, ale mimo tego niekoniecznie Saint Etienne wpasowuje się w moje kanony dobrej muzyki. Nie mówię, że jest złe, ale za bardzo zalatuje mi Kylie, a z Kylie raczej się nie lubimy... A skoro ten numer jest z 2009 roku, to myślę, że jeszcze nie wszystko stracone. Mi się zdarza odkopywać takie numery sprzed półtora roku i robić z nich całkiem spore przeboje. Obecnie w takiej sytuacji jest N.A.S.A z Waitsem.

05 - Fleet Foxes - Mykonos:
Ja już w sumie o "Mykonos" i całej ep-ce zapomniałem, ale jak tak teraz słucham, to faktycznie kawałek jest genialny, choć nie pobija mojej czołówki płyty (do której zresztą często wracam). Ale Fleet Foxes to jedna z najlepszych rzeczy, jakie przydarzyły się muzyce w ostatnich latach, więc nie ma co się dziwić...

04 - Pj Harvey - When Under Ether:
Oczywiście PJ Harvey w owym czasie też przespałem, a mógł być hit, bo piosenka, jak i cała płyta są naprawdę klimatyczne. Dobra rzecz bez dwóch zdań!

03 - Black Rebel Motorcycle Club - Lien on Your Dreams:
Fajne. Znam ich z nazwy, ale nigdy nie słuchałem. Czas nadrobić! Icon_cool2

02 - Modest Mouse - Steam Engenius:
Modest Mouse nigdy nie pociągnęło mojej czułej struny i zawsze było mi z nimi nie po drodze, ale jak słucham tego numeru, to myślę, że niepotrzebnie, bo jest całkiem fajny. Rytm faktycznie funkujący!

A na 1. nie mam pojęcia co może się znaleźć... Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2010 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #62
 
aaktt napisał(a):Według moich informacji w przyszłym roku są duże szanse na nowy album Pasków
Ja wiedziałem, że kiedyś nadejdzie ''TEN'' moment. Spodziewałem się długiej przerwy, może nawet dłuższej niż 3-4 lata. Dla mnie to po prostu nius, nie niespodzianka.

aaktt napisał(a):Nie wiem w sumie czemu, jestem chyba trochę uprzedzony.
Jak do wielu ciekawych rzeczy Icon_razz2

aaktt napisał(a):(O Spiritualized) A ja ich właśnie nie znam
Mało kto niestety ich zna. To znaczy w takich umiarkowanych kręgach jak forum mycharts.pl. Rzuć hasło....echo się nawet nie odezwie ;P

aaktt napisał(a):"Ladies and Gentlemen We Are Floating in Space" czeka na przesłuchanie z mojej strony już od ponad roku
Ja od mniej więcej tego czasu próbuję wystawić ocenę płycie ''Pure Phase''. Oczywiście też z repertuaru tej grupy Icon_wink

aaktt napisał(a):Piosenka w porządku, ale musiałbym jej dać więcej czasu. Trochę względem struktury pobrzmiewa mi "We Used to Wait"...
Wszędzie piszesz ''więcej czasu'', co byłbym w stanie zrozumieć, ale przecież chyba nie pierwszy raz w życiu słuchasz Arcade Fire z 2007 roku Icon_razz2?

aaktt napisał(a):Nie ma co prawda Tennanta na wokalu
Może na najbliższej płycie Icon_wink2 W sumie przydałaby się jakaś kolaboracja między nimi. Tyle lat bez wspólnego projektu - aż dziwne.

PS - nie bierz tak do serca wszystkich moich porównań dotyczących PSB, bo chyba za mocno się tym kierujesz w ocenie!!! Icon_razz2

aaktt napisał(a):ale za bardzo zalatuje mi Kylie, a z Kylie raczej się nie lubimy
Tak, w XXI wieku zarówno Kylie, jak i St. Etienne nagrywają momentami w podobnych klimatach. Sądzę jednak, że muzycy z Londynu są bardziej nastawieni na artystyczny wymiar. Przeboje pokroju ''Method'' to tylko punkty na płytach, zwykle przyjaźniejsze dla ludzi single. Muzyka St. Etienne daje dużo więcej frajdy ze słuchania na dłuższą metę.

aaktt napisał(a):A na 1. nie mam pojęcia co może się znaleźć... Icon_smile
Weekend jak zwykle zleciał mi na nauce (mniej jej mam w tygodniu, o dziwo Icon_razz2), więc lista oraz dokończenie zabawy....jutro. Tak myślę. Może dzisiaj jeszcze coś w tej materii zdziałam.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.11.2010 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #63
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Nie wiem w sumie czemu, jestem chyba trochę uprzedzony.
Jak do wielu ciekawych rzeczy Icon_razz2
Ano, czasem po prostu inaczej się nie da Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):Piosenka w porządku, ale musiałbym jej dać więcej czasu. Trochę względem struktury pobrzmiewa mi "We Used to Wait"...
Wszędzie piszesz ''więcej czasu'', co byłbym w stanie zrozumieć, ale przecież chyba nie pierwszy raz w życiu słuchasz Arcade Fire z 2007 roku Icon_razz2?
Żeby przekonać się do "We Used to Wait" potrzebowałem wielu odsłuchów w sprzyjających warunkach. Tej płycie nie poświęcałem aż takiej uwagi Icon_smile Więcej czasu = więcej przesłuchań. Niestety tyle muzyki wokoło, że może to trochę potrwać Icon_razz

Cytat:PS - nie bierz tak do serca wszystkich moich porównań dotyczących PSB, bo chyba za mocno się tym kierujesz w ocenie!!! Icon_razz2
Czy ja wiem? Porównanie do PSB przecież na starcie nikogo nie skreśla Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.11.2010 11:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #64
 
aaktt napisał(a):Ano, czasem po prostu inaczej się nie da Icon_smile
No tak, znam to ze swojego podwórka - Susan Boyle i Linkin Park Icon_lol Icon_lol Icon_lol

aaktt napisał(a):Czy ja wiem? Porównanie do PSB przecież na starcie nikogo nie skreśla Icon_smile
Tym bardziej, że 50% popu na nich stoi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.11.2010 11:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #65
 
Chyba ich trochę przeceniasz Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
22.11.2010 12:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #66
 
Jeśli mówimy o tanecznym popie, to chyba nie. A widzę, że zapomniałem tam wpisać tego hasła.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
22.11.2010 12:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #67
 
chyba tylko PJ bym się tak wysoko mógł spodziewać. z całą pewnością nie byłoby w moim typie BRMC.
23.11.2010 01:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #68
 
saferłel napisał(a):17 - Kylie Minogue - 2 Hearts[/url][/size]
Do Kylie zawsze miałem słabość, ten singiel do mnie nie przemawiał, nawet nie pamiętam czy był u nas promowany. Za to pamiętam jak bardzo wałkowano kolejne. Czasami słysząc w radiu In My Arms miałem ochotę rzucić nim o ścianę, mimo iż lubiłem tą piosenkę. Co do innych singli - świetne są: I Believe In You, Come Into My World (właściwie z Fever wszystkie są dobre) i z nowszych dodam Get Outta My Way, które z początku też do mnie nie przemawiało.
saferłel napisał(a):13 - Girls Aloud - Call The Shots (2007)
Heh najlepsza od nich piosenka. Gdy u nas była na "topie" często leciało w moim odtwarzaczu. Sam tez miałem mały kult takiego rodzaju zespołu (sugababes) ale od czasu gdy się powymieniały, przeszło mi. Choć sentyment do ulubionych piosenek został. Tak czy inaczej Call The Shots obok The Promise to moje typy od GA.
saferłel napisał(a):12 - Coldplay - Lovers in Japan (2008)
Dodam tyle, że na mojej liście znajdzie się wysoko Icon_smile
29.11.2010 10:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #69
 
The Verve - Judas wrzuć to teraz. U mnie Sigur Ros tez jest z 2008 roku a wszedł w 2010.
Na dodatek chyba jeszcze Grace Jones wejdzie. Nagle się ocknąłem kiedy wczoraj posłuchałem jej ostatniej płyty. Często do pociągu zabieram starsze płyty i nagle odkrywam, że pominąłem na Yanco Top fajne kawałki. Muszę mniej słuchać singli a więcej całe albumy.
02.12.2010 04:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #70
 
Remo napisał(a):Do Kylie zawsze miałem słabość, ten singiel do mnie nie przemawiał, nawet nie pamiętam czy był u nas promowany.
Był, był!

Remo napisał(a):Za to pamiętam jak bardzo wałkowano kolejne
Potem tylko ''In My Arms'' miało ostrą kampanie, przynajmniej u nas....czyli w Polsce?, na forum? Nie wiem co masz na myśli.

Remo napisał(a):Heh najlepsza od nich piosenka.
Pozytywne słowo o GA na Mycharts.pl - bezcenne Icon_wink

emigrant napisał(a):he Verve - Judas wrzuć to teraz.
Tak, już, w najbliższym notowaniu Icon_wink2
Było minęło, mówi się trudno. Cyferki, pozycje odchodzą jednak w niepamięć, a piosenki pozostają Icon_smile2

emigrant napisał(a):Muszę mniej słuchać singli a więcej całe albumy.
O właśnie!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.12.2010 07:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #71
 
saferłel napisał(a):
Remo napisał(a):Do Kylie zawsze miałem słabość, ten singiel do mnie nie przemawiał, nawet nie pamiętam czy był u nas promowany.
Był, był!

Remo napisał(a):Za to pamiętam jak bardzo wałkowano kolejne
Potem tylko ''In My Arms'' miało ostrą kampanie, przynajmniej u nas....czyli w Polsce?, na forum? Nie wiem co masz na myśli.

Remo napisał(a):Heh najlepsza od nich piosenka.
Pozytywne słowo o GA na Mycharts.pl - bezcenne Icon_wink

Ad.1 no popatrz, a ja nie mogę skojarzyć żebym to gdzieś w radiu słyszał Icon_smile
Ad.2 w Polsce
Ad.3 złe nie są, ogółem w UK girlsbandy nagrywają całkiem dobre piosenki i nie są traktowe jako Gorące Laseczki (jak PCD) chociaż ostatnio to się strasznie ujednolicają i robią nijaką muzykę...
02.12.2010 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #72
 
[Obrazek: Overpowered3.jpg]
01 - Roisin Murphy - Overpowered
Królowa jest tylko jedna. Madonna? Lady Gaga? Nie, w nowoczesnym electropopie i muzyce tanecznej Roisin Murphy nie ma sobie równych odkąd w 2007 roku wydała krążek ''Overpowered''. Po trzydziestym roku życia dopadła ją szczytowa forma, która chociaż wielokrotnie dawała o sobie znać podczas współpracy z Markiem Brydonem w Moloko, to dopiero poprzez solową pracę skoncentrowała się w jednym tylko miejscu. Na prawie godzinnej ścieżce wypełniającej materiał na ''Overpowered''. Czy może być lepsze wprowadzenie w ten pełen tanecznych i wizualnych atrakcji świat niż nagranie tytułowe? Chyba nie. Ta futurystyczna podróż przez kilka wszechświatów i odłamów popu, wyznacza absolutnie pierwszorzędny i niepodrabialny trend. Niewielu artystów jest w stanie grać tak płynnie, przejrzyście, zachowując jednocześnie intymność i seksualny ładunek. ''Overpowered'' rządził klubową sceną w Europie, ale u mnie musiał ustąpić miejsca innemu szlagierowi - ''Let Me Know''. Po prostu nie zsynchronizowałem się z lipcową premierą singla. Niby przedział czasu nieduży (album wyszedł w listopadzie, ja poznałem go kilka tygodni wcześniej), ale wystarczył, żeby nie uwzględnić tej pozycji w propozycjach do DLP. Nie wiem czemu byłem tak rygorystycznie nastawiony. Moja strata.

Dzięki za topik. Miło mi, że kogoś zainteresowałem. Obiecuję, że już nigdy się nie spotkamy przy podobnej okazji - chyba, że u kogoś z Was Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
02.12.2010 08:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #73
 
No tak, nieobecność "Overpowered" to poważne niedopatrzenie. Idealnie na numer 1. Wstyd! ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
02.12.2010 11:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 095
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #74
 
Królowa jest tylko jedna. Dołączam do grona ludzi, którzy nie zauważyli i nie docenili tej pieśni, jak i samej artystki. Z błędów trzeba wyciągać wnioski.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.12.2010 10:31 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #75
 
saferłel napisał(a):Dzięki za topik. Miło mi, że kogoś zainteresowałem.
było bardzo ciekawie Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Obiecuję, że już nigdy się nie spotkamy przy podobnej okazji
Icon_mrgreen
03.12.2010 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #76
 
No dobra to czas teraz na inną okazję. Dawaj z aktualną DLP w końcu. Icon_wink2
03.12.2010 05:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #77
 
Tak po tobie spłynęło moje rozwiązanie topu, że chcesz tylko listy Chytry?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.12.2010 12:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #78
 
Ja Rożen Merfi wolałem z Mlekiem. "Overpowered" jako płyta było słuchane przeze mnie wielokrotnie ze względu na zapewnienia o jej genialności, ale ostatecznie nam nie wyszło Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.12.2010 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #79
 
saferłel napisał(a):Tak po tobie spłynęło moje rozwiązanie topu, że chcesz tylko listy Chytry?
Nie spłynęło. Zaglądam do Ciebie często a Listy jakoś nie ma Icon_smile2 Icon_wink2
05.12.2010 11:39 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #80
 
Będzie już niedługo Icon_smile Za chwil kilka.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2010 11:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości