Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top Red Hot Chili Peppers
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Top Red Hot Chili Peppers
1 Californication
2 Road Trippin'
3 Soul To Squeeze
4 Dosed
5 Otherside
6 By The Way
7 Stadium Arcadium
8 Parallel Universe
9 Don't Forget Me
10 Can't Stop

11 Especially In Michigan
12 Breaking The Girl
13 Scar Tissue
14 Desecration Smile
15 Universally Speaking
16 Snow (Hey Oh)
17 Venice Queen
18 The Zephyr Song
19 Around The World
20 My Friends

21 21st Century
22 Higher Ground
23 Wet Sand
24 Savior
25 On Mercury
26 Save The Population
27 Coffee Shop
28 Midnight
29 I Could Die For You
30 Give It Away

31 Dani California
32 Fortune Faded
33 Slow Cheetah
34 Cabron
35 Strip My Mind
36 Hey
37 This Is The Place
38 Under The Bridge
39 The Power Of Equality
40 Porcelain

Płyty:

1. By The Way
2. Californication
3. Stadium Arcadium
przepaść...
4. One Hot Minute
5. Blood Sugar Sex Magik

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
05.07.2007 12:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Fajne zestawienie. Wiele piosenek zajęło by u mnie podobne miejsca. Byłyby na pewno 2 wyjątki. Porcelain to jeden z moich ulubionych kawałków z Californication i pewnioe moja 10, ale to taki dla mnie zupełnie nietypowy w ich repertuarze utwór, więc każdy odbiera go po swojemu. Natomiast ciężkim szokiem jest dla mnie dopiero 38 miejsce Under the bridge.
06.07.2007 01:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
kajman napisał(a):Fajne zestawienie. Wiele piosenek zajęło by u mnie podobne miejsca. Byłyby na pewno 2 wyjątki. Porcelain to jeden z moich ulubionych kawałków z Californication i pewnioe moja 10, ale to taki dla mnie zupełnie nietypowy w ich repertuarze utwór, więc każdy odbiera go po swojemu.
Ja też go lubię i dlatego tu się znalazł. Ale kiedyś mi się bardziej podobał niż teraz... Takie lekkie przynudzanie. Co prawda "Road Trippin'" jest dosyć podobne, ale jednak w "Porcelain" brakuje mi tego klimatu.. Blisko listy znalazł się utwór "Pea" Icon_razz

kajman napisał(a):Natomiast ciężkim szokiem jest dla mnie dopiero 38 miejsce Under the bridge.
Nie lubię tego utworu. Początek jest całkiem niezły, ale końcówka koszmarna :roll: W dodatku bardzo upodobały sobie ten utwór komercyjne stacje, przez co kompletnie mnie do niego zniechęciły. Ale nie mogę powiedzieć, że jest słaby, bo coś w nim jednak jest...

Utwory RHCP dzielą się na kilka grup. Ostatnio wśród singli panują tylko dwie: wielkie hity typu "By The Way", "Dani California", "Tell Me Baby" czy "Fortune Faded" i utwory, w których drzemie coś więcej. Do tej drugiej grupy należy m.in. "Desecration Smile" i sporo niesinglowych utworów z "Stadium Arcadium". Ja preferuję utwory z drugiej grupy, stąd spore sukcesy "Stadium Arcadium", "Especially In Michigan" czy "Dosed". Natomiast te przeboje dosyć szybko się nudzą... "Dani California" zaliczyło chyba rekordowy wypadek z listy... "Tell Me Baby" było dosyć krótko na liście i nigdy mnie nie zachwyciło... "Fortune Faded" osiągnęło sukces, ale w końcu też się znudziło...
Podobnie byłoby z "Under The Bridge". To nie jest utwór na Top Wszechczasów, tylko zwykły hit, jakich wiele...

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.07.2007 01:59 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Nie robiłem jeszcze swojego topu red Hotów, ale 1 miejsce na pewno u mnie będzie takie same. Na drugim na 99% utwór z miejsca 38. Icon_wink2
mrsap napisał(a):przepaść...
5. Blood Sugar Sex Magik
no to ładnie, żeś docenił tę kultową płytę dla większości fanów zespołu. Icon_razz Choć przyznam, że ja również wolę "Californication". Icon_wink2 Co do "Stadium Arcadium" to jednak dla mnie jest za "BSSM". Za to ze wstydem muszę przyznać, że nie znam płyty "By the Way". Icon_redface2
06.07.2007 02:05 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Gary napisał(a):Nie robiłem jeszcze swojego topu red Hotów, ale 1 miejsce na pewno u mnie będzie takie same. Na drugim na 99% utwór z miejsca 38. Icon_wink2
U mnie byłaby ta sama 2 tylko w odwrotnej kolejności. A na 3 Road tripping, które jest dla mnie bardzo beatlesowskie.
06.07.2007 07:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #6
 
mrsap napisał(a):38 Under The Bridge
to mnie sprowokowało do tego że też zrobię swój top. I to pewnie pierwsza "10".

A płyty:
1. Californication (1999)
2. Blood Sugar Sex Magik (1991)
3. Stadium Arcadium (2006)
4. One Hot Minute (1995)
5. By the Way (2002)
6. Mother's Milk (1989)

a tych nie znam Icon_frown
Red Hot Chili Peppers (1984)
Freaky Styley (1985)
The Uplift Mofo Party Plan (1987)

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.07.2007 11:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Gary napisał(a):no to ładnie, żeś docenił tę kultową płytę dla większości fanów zespołu. Choć przyznam, że ja również wolę "Californication".
Ja poznałem RHCP dopiero kiedy wydali płytę "Californication" i dlatego ta płyta jest dla mnie znacznie bardziej kultowa. "Blood Sugar Sex Magik" chyba nawet nie słyszałem w całości, ale i wśród tych utworów, które znam, zdecydowanie przeważają przeciętne...

Gary napisał(a):Za to ze wstydem muszę przyznać, że nie znam płyty "By the Way".
Nie wierzę Icon_eek2 To jedna z najważniejszych płyt w moim życiu. O ile "Californication" wywarła duży wpływ na mój gust muzyczny, o tyle "By The Way" była dla mnie swego czasu najważniejszą płytą w życiu. Teraz już jest jedną z trzech najważniejszych, ale i tak żadna płyta nie pobije "By The Way" w ilości przesłuchań Icon_wink2 Icon_biggrin3 Nawet Hurt "Vol. 1"... Tak więc nie mogła się ona pojawić na innym miejscu niż na pierwszym Icon_biggrin3 (zwłaszcza, że aż 12 utworów z tej płyty znalazło się w tym Top 40). Ale nie znaczy to, że "Warm Tape", "Throw Away Your Television", "Minor Thing" i "Tear" to piosenki, które mi się już znudziły. Wręcz przeciwnie. Szczególnie "Tear" było bardzo blisko, ale przecież musiałem zmieścić utwory z innych płyt Icon_razz

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.07.2007 11:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 377
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
mrsap napisał(a):
Gary napisał(a):Za to ze wstydem muszę przyznać, że nie znam płyty "By the Way".
Nie wierzę Icon_eek2 To jedna z najważniejszych płyt w moim życiu. O ile "Californication" wywarła duży wpływ na mój gust muzyczny, o tyle "By The Way" była dla mnie swego czasu najważniejszą płytą w życiu.
A dla mnie By the way była po Californication kompletnym rozczarowaniem. Owszem, było na niej sporo miłych piosenek, nawet kilka bardzo dobrych, ale spodziewałem się czegoś znacznie lepszego.
06.07.2007 12:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #9
 
mrsap napisał(a):O ile "Californication" wywarła duży wpływ na mój gust muzyczny
tu się zgadzam Icon_smile2
mrsap napisał(a):o tyle "By The Way" była dla mnie swego czasu najważniejszą płytą w życiu.
tu zdecydowanie nie Icon_frown Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.07.2007 01:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Yacy napisał(a):
mrsap napisał(a):o tyle "By The Way" była dla mnie swego czasu najważniejszą płytą w życiu.
tu zdecydowanie nie Icon_frown Icon_mrgreen
Jak to nie?? Była!! I Ty tego nie zmienisz Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.07.2007 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #11
 
mrsap napisał(a):Jak to nie?? Była!! I Ty tego nie zmienisz

no dobra - tylko próbowałem Icon_mrgreen
Twóje posty sprowokowały mnie do tego aby posłuchac tych płyt a że mam na CD całą moją 6-stkę to nie będzie problemu. Zacząłem już od Californication w czasie koncertu - a następna będzie By the way lub BSSM

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
06.07.2007 01:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Yacy napisał(a):
mrsap napisał(a):Jak to nie?? Była!! I Ty tego nie zmienisz

no dobra - tylko próbowałem Icon_mrgreen
Twóje posty sprowokowały mnie do tego aby posłuchac tych płyt a że mam na CD całą moją 6-stkę to nie będzie problemu. Zacząłem już od Californication w czasie koncertu - a następna będzie By the way lub BSSM
Ja już słuchałem "Californication" i próbowałem słcuhać "By The Way" w tym tygodniu, ale niestety nie mogłem dosłuchać do końca... No i może w ten weekend spróbuję przesłuchać "Blood Sugar Sex Magik" i "One Hot Minute".

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.07.2007 01:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
mrsap napisał(a):Gary napisał/a:
Za to ze wstydem muszę przyznać, że nie znam płyty "By the Way".
Nie wierzę Icon_eek2 To jedna z najważniejszych płyt w moim życiu. O ile "Californication" wywarła duży wpływ na mój gust muzyczny, o tyle "By The Way" była dla mnie swego czasu najważniejszą płytą w życiu. Teraz już jest jedną z trzech najważniejszych, ale i tak żadna płyta nie pobije "By The Way" w ilości przesłuchań Icon_wink2 Icon_biggrin3 Nawet Hurt "Vol. 1"... Tak więc nie mogła się ona pojawić na innym miejscu niż na pierwszym Icon_biggrin3 (zwłaszcza, że aż 12 utworów z tej płyty znalazło się w tym Top 40). Ale nie znaczy to, że "Warm Tape", "Throw Away Your Television", "Minor Thing" i "Tear" to piosenki, które mi się już znudziły. Wręcz przeciwnie. Szczególnie "Tear" było bardzo blisko, ale przecież musiałem zmieścić utwory z innych płyt Icon_razz
Po prostu mam duże zaległości...taką "muzyczną dziurę w życiorysie" i wszystkiego jeszcze nie nadrobiłem. Icon_wink2
06.07.2007 05:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #14
 
No i ściągnął ode mnie pomysł no... Icon_razz2
06.07.2007 10:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Paweł napisał(a):No i ściągnął ode mnie pomysł no... Icon_razz2
Nie. Ja tylko podchwyciłem Twój pomysł Icon_biggrin3 Nadal jesteś pomysłodawcą Icon_mrgreen

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
06.07.2007 11:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
1. Californication
2. By The Way
3. Around The World
4. Love Rollercoaster
5. Under The Bridge
6. Scar Tissue
7. Give It Away
8. Aeroplane
9. Parallel Universe
10. On Mercury

11. Road Trippin'
12. Dosed
13. The Zephyr Song
14. Stadium Arcadium
15. Desecration Smile
16. Otherside
17. Snow (Hey Oh)
18. Save The Population
19. Tear
20. Can't Stop
_________________
22.07.2007 10:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
ku3a napisał(a):14. Stadium Arcadium
15. Desecration Smile
17. Snow (Hey Oh)
Jak na to, że oględnie mówiąc nie przepadasz za płytą "SA" to 3 piosenki w dwudziestce robią wrażenie. Icon_smile2

ku3a napisał(a):4. Love Rollercoaster
z jakiej to jest płyty, bo zdaje się że to powinienem znać, ale nijak melodii do tego skojarzyć nie mogę.
22.07.2007 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #18
 
Gary napisał(a):ku3a napisał/a:
4. Love Rollercoaster

z jakiej to jest płyty, bo zdaje się że to powinienem znać, ale nijak melodii do tego skojarzyć nie mogę.

a to jest z filmu Beavis i Butt-Head zaliczają Amerykę i chyba było na Greatest hits - ale tu nie jestem pewien a nie bardzo chce mi sie sprawdzać - a właściwie oddalam się od komputera na godzinę - dwie i już muszę spadać Icon_mrgreen

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
22.07.2007 12:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
na "Greatest Hits" tego niestety nie ma. Bylo tylko na soundtracku. I na LP3 Icon_wink2
Gary napisał(a):Jak na to, że oględnie mówiąc nie przepadasz za płytą "SA" to 3 piosenki w dwudziestce robią wrażenie. Icon_smile2
trzeci singiel byl fajny, czwarty jeszcze fajniejszy (choc bez rewelacji), no a tytulowa piosenka od poczatku najbardziej mi sie podobala. Pewnie bylaby wyzej, gdybym czesciej jej sluchal.
22.07.2007 02:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
a prześle mi ktoś tego "rollercostera". Być może załapie się na jakieś wysokie miejsce. Icon_smile2

Na razie wyselekcjonowałem 32 utwory, a przede mną jeszcze płyta "Stadium Arcadium". Niby pierwszą trójkę już mam w głowie od dawna, ale o 3 miejsce reszta piosenek może sobie jeszcze powalczyć. 1 i 2 już zarezerwowane na amen.
22.07.2007 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości