Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 202 (17.10.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 202 (17.10.10)
Nowości na chomiku.

Stereolab - Everybody's Weird Except Me - Pisząc kilka tygodni temu o Belle & Sebastian zapomniałem, że tak naprawdę jeszcze jeden zespół z mojej prywatnej czołówki nigdy nie pojawił się na DLP (a tak naprawdę jest jeszcze drugi, ale on najwcześniej zawita do mnie w 2011 roku) To właśnie Stereolab. Premiera albumu ''Not Music'' kompletnie wyleciała mi z głowy. Prawdopodobnie dlatego, że całość osnuta była mgiełką tajemnicy, do końca nie wiedziałem też czy faktycznie krążek pojawi się o czasie, i w końcu nie jest to taka zwykła premiera. ''Not Music'' to inaczej ''Chemical Chords II''. Kontynuacja wydanego w 2008 roku projektu ''Chemical Chords''. Materiał powstał na tej samej sesji, lecz zespół nie złożył wtedy dwudyskowego dzieła i po dwóch latach dostajemy ekstra płytę z wciąż premierowym materiałem. Wszystko to ma za zadanie umilić czas fanom Stereolab, którzy z bólem przyjęli informację, że zespół postanowił chwilowo odpocząć od pracy w studio i koncertowania. Dla mnie taka rekompensata jest całkowicie wystarczająca tym bardziej, że już pierwszy numer na płycie, singlowe ''Everybody's Weird Except Me'' (wow, co za Jarvisowy slogan - swoją drogą pan Cocker na pierwszym miejscu dzisiejszego notowania na spółkę z grupą Discodeina - hurra!) natychmiast spodobał mi się na tyle, żeby trafić do czołowej 30-stki DLP. Więcej o stylu Stereolab, o ich nietuzinkowej i zaskakującej muzyce napisałem w dziale z albumami. Polecam więc zajrzeć zarówno tam, jak i na mojego chomika.

Dorléac - Dying In Silence - Dobrze wszyscy wiemy jak to bywa z rekomendacjami od innych. Jeśli po drugiej stronie nie stoi osoba, która podziela nasze muzyczne pasje w co najmniej 75-80%, to może być z nimi ciężko. Ja jednak posiadam spory kredyt zaufania w stosunku do emigranta (dokładnie o niego tutaj chodzi), bo chociaż nasz współczynnik nie wynosi pewnie progowych 75%, to piękną, klimatyczną i często nieoczywistą muzykę potrafimy odbierać na tych samych falach. Wiele razy dzieliliśmy na naszych listach rzeczy pozostawione kompletnie bez odzewu wśród reszty forowiczów i takie pojedyncze perełki są chyba najbardziej przyjemne w ogólnym rozliczeniu Icon_wink
I właśnie jedną z takich perełek jest polecona przez Janka Dorléac, czyli Geike Arnaert, była wokalistka być może najlepszej belgijskiej kapeli wszech czasów, Hooverphonic. Dorléac brzmi jak Portishead. Portishead środka, Portishead z roku 1997, z płyty nazwanej tak samo jak zespół. ''Dying in Silence'' to kawałek minimalistyczny, ocierający się o trip hop, ''akustyczną elektronikę'' i jazz. Pochmurny, nieco przygaszony - jednym słowem esencjonalny dla gatunku, szczególnie w dzisiejszych czasach, tak trudnych dla tego rodzaju grania. Janku, chciałbym poznać cały album!

Gabriella Cilmi - Hearts Don't Lie - Tak się złożyło, że jedno z milszych wspomnień z tegorocznych wakacji trafia na listę dopiero w październiku. Gabriella Cilmi wciąż budzi we mnie wielką sympatię, chociaż została on nieco nadszarpnięta tegoroczną płytą ''Ten''. Dziewczyna poszła w electropop. Problem w tym, iż jest to nierówny electropop. Czasem ociera się o totalny kicz i bezguście (singlowe ''On a Mission''), a czasem przybierają pociągające, taneczne formy tak jak w przypadku omawianego ''Hearts Don't Lie''. Naprawdę ciężko żyje się z kimś kto tworzy rzeczy świetne i beznadziejne jednocześnie. Rzadko mam do czynienia z takimi artystami, więc moje działania prowadzące do umieszczenia Gabrielli na liście można spokojnie określić jako ostrożne i niezbyt zdecydowane (psychika, hehe) Na szczęście wszystko kończy się w tym przypadku happy endem, co umożliwia mi jeszcze trochę rozruszać kości przed zimowym snem.

Ou Est Le Swimming Pool - The Key - Ou Est le Swimming Pool to debiutanci na DLP. ''The Key'' jest pierwszy singlem tego brytyjskiego projektu i być może jednym z ostatnich w ogóle. Nie sposób nie wspomnieć o tym, iż wokół grupy zrobiło się spore zamieszanie nie tylko ze względów czysto muzycznych, ale też z powodu tragicznej (samobójczej?) śmierci wokalisty podczas festiwalu Pukkelpop.
Już w tym momencie czuję, że przez to zdarzenie scena muzyki elektronicznej straciła jeden z najbardziej obiecujących talentów. Oficjalnie Ou Est Le Swimming Pool wciąż istnieje. ''The Key'' to jak najbardziej pełnoprawny singiel, który promuje album ''The Golden Year''. Wszystko dzieje się już po zdarzeniach z Pukkelpop, zgodnie z życzeniem zespołu i członków rodziny Charlesa Haddona. Czy jednak za kilka miesięcy grupa nadal będzie razem?
Na razie postawmy znak zapytania i skupmy się na materiale. ''The Key'' - jak i całe ''The Golden Year - krąży wokół dyskotekowych brzmień sięgających lat 80. Stylem nawiązuje bardziej do brzmienia mechanicznych kapel pokroju La Roux niż synthpopowych romantyków. Nie pozbawia to wszak piosenki niezwykłej przebojowości i nośności godnej najlepszych radiostacji.

AP. PP. LT.

01. 13. 02. Discodeine & Jarvis Cocker - Synchronize
02. 02. 08. Hurts - Sunday
03. 04. 04. Ed Drewett - Champagne Lemonade
04. 03. 07. Belle & Sebastian - I Want The World To Stop
05. 01. 09. The National - Sorrow
06. 07. 05. Monika Brodka - Granda
07. 09. 04. Stars - We Don't Want Your Body
08. 29. 02. Gorillaz - Doncamatic (All Played Out)
09. 15. 05. Grinderman - Worm Tamer
10. 05. 13. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies

11. 06. 07. Belle & Sebastian - I Didn't See It Coming
12. 10. 08. Benjamin Biolay - Si Tu Suis Mon Regard
13. 08. 09. The Raveonettes - Breaking Into Cars
14. 17. 06. Janelle Monáe - Cold War
15. 16. 06. Blonde Redhead - Everything Is Wrong
16. 23. 05. Kings Of Leon - Radioactive
17. 12. 11. Hurts - Wonderful Life
18. 24. 03. Twin Sister - All Around And Away We Go
19. 14. 08. Cee-Lo - Fuck You
20. 11. 11. Tindersticks - Harmony Around My Table

21. 21. 12. The Roots & John Legend - The Fire
22. 20. 10. Beach House - Silver Soul
23. 32. 07. OMD - New Babies: New Toys
24. 27. 07. Built To Spill - Planting Seeds
25. 18. 14. Scissor Sisters - Any Which Way
26. 50. 02. Kylie Minogue - Mighty Rivers
27. 25. 17. Gorillaz - On Melancholy Hill
28. 33. 03. Ladytron - Ace Of Hz
29. 19. 08. Arcade Fire - Suburban War
30. NE. 01. Stereolab - Everybody's Weird Except Me

31. 22. 12. Griderman - Heathen Child
32. 28. 13. Deerhunter - Revival
33. 39. 06. Wavves - Green Eyes
34. 26. 15. Stars - Changes
35. 37. 15. Morcheeba - Self Made Man
36. 53. 02. My Chemical Romanse - Na Na Na (Na Na Na Na Na Na Na Na Na)
37. 30. 10. OMD - If You Want It
38. NE. 01. Dorleac - Dying In Silence
39. NE. 01. Gabriella Cilmi - Hearts Don't Lie

40. 34. 10. Klaxons - Venusia

41. 31. 10. Veronica Falls - Beachy Head
42. 42. 05. Marnie Stern - Transparency Is The New Mystery
43. 47. 03. The Raveonettes - I Wanna Be Adored
44. 36. 04. Florrie - Fascinate Me
45. 35. 14. Klaxons - Echoes
46. NE. 01. Ou Est Le Swimming Pole - The Key
47. 38. 09. Black Rebel Motorcycle Club - Bad Blood
48. 45. 30. The National - Bloodbuzz Ohio
49. 52. 07. Tamaryn - Love Fade
50. 40. 14. Crystal Castles - Baptism
51. 46. 09. Monika Brodka - W Pięciu Smakach
52. 43. 18. Dum Dum Girls - Rest Of Our Lives
53. 41. 11. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
54. 49. 26. Crystal Castles - Celestica
55. 48. 16. Best Coast - Boyfriend
56. 44. 03. Bright Light Bright Light - Love Part II
57. 57. 25. The National - Afraid Of Everyone
58. 60. 08. Dead Confederate - Run From The Gun
59. 56. 04. Greatest Hits - Danse Pop
60. 59. 06. Kid Cudi & Kanye West - Wylin' Cause I'm Young
61. 51. 13. Skunk Anansie - My Ugly Boy
62. 54. 16. All Saints Day - You Can't Be Alone
63. 55. 21. Arcade Fire - The Suburbs
64. 61. 15. Panda Bear - Tomboy
65. 63. 13. UNKLE - Follow Me Down
66. 58. 13. Joanna Newsom - Easy
67. 64. 18. Blonde Redhead - Here Sometimes
68. 62. 11. Antony & The Johnsons - Thank You For Your Love
69. 66. 18. Wavves - King Of The Beach
70. 67. 57. Grizzly Bear - While You Wait For The Others

Z listy wypadły:

z 65 - Massive Attack - Girl I Love You - po 16 tyg. (max: 6)
z 68 - Janelle Monáe & Saul Williams - Dance Or Die - po 20 tyg. (max: 14)
z 69 - Tricky - Murder Weapon - po 15 tyg. (max: 4)
z 70 - Arab Strap - Daughters Of Darkness - po 11 tyg. (max: 41)


Na koniec pragnę dodać, iż przygotowałem dla miłośników Icon_wink2 DLP małą niespodziankę. Mam nadzieję, że czas pozwoli mi zrealizować ten projekt w najbliższym czasie. Więcej szczegółów wkrótce.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2010 09:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #2
 
Dorleac - 38 pozycja Icon_biggrin3 cieszę się bardzo. Nie myliłem się, że podkradniesz tę muzykę do siebie. Liczę, że i kolejne fragmenty tej płyty pojawią się w przyszłości na DLP. Bardzo bliskiej przyszłości. Icon_biggrin3

saferłel napisał(a):Janku, chciałbym poznać cały album!

Wypatruj listonosza Icon_biggrin3 Posłałem super szybki Priorytet.
17.10.2010 11:05 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Wielkie dzięki. Szkoda, że jeszcze nie dotarła. Będę mógł dopiero jutro w nocy posłuchać Icon_sad Ale wytrzymam Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.10.2010 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #4
 
Cierpliwość się zapewne opłaci. Wyczekiwana lepiej posmakuje. Icon_wink2 Wiadomo. Poczta nie zawsze dobrze działa. Icon_wink2
17.10.2010 11:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
Ja jakoś nigdy nie byłem przekonany do Cilmi. Pamiętam, miała kilka lat temu jakiś hit, który zupełnie mnie nie przekonał.
Ou Est Le Swimming Pool kojarzę raczej pozytywnie, ale też bez szału, sprawdzę ten numer.
Dwóch pozostałych zespołów zupełnie nie znam, choć o Dorleac ostatnio sporo widziałem na forum.

Twojego nowego lidera jeszcze nie udało mi się przesłuchać, ale przed kolejnym notowaniem na pewno nadrobię.
Generalnie dziesiątka mi się podoba, choć tego Gorillaz też jeszcze nie znam. Fajnie, że Brodka w górę wciąż!

"Cold War" blisko top 10, no no Icon_smile2
Kings of Leon też nie spodziewałem się tu w takich rejonach Icon_surprised

To chyba już pożegnanie z Grizzly? Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.10.2010 08:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
aaktt napisał(a):Ja jakoś nigdy nie byłem przekonany do Cilmi. Pamiętam, miała kilka lat temu jakiś hit, który zupełnie mnie nie przekonał.
Tamta płyta była taka pop-jazzowa i to mi się podobało. Młoda dziewczyna gra w bardzo dojrzały sposób. Nie unika przy tym uśmiechniętych od ucha do ucha melodii i odniesień do klasyki gatunku. Tutaj jest nieco inaczej, ale kawałek polecam. Skoro masz dobry czas na chłonięcie elektronicznego popu Icon_razz2 Może akurat się spodoba. Na pewno przebojowości mu nie można odmówić.

Cytat:Ou Est Le Swimming Pool kojarzę raczej pozytywnie, ale też bez szału, sprawdzę ten numer.
To tacy rzemieślnicy. Szałowi faktycznie nie są. Brzmią dosyć ''podwórkowo'', ale mają kilka cech, które wyróżniają ich z tłumu.

aaktt napisał(a):Dwóch pozostałych zespołów zupełnie nie znam
Szkoda, bo Stereolab liczy sobie więcej lat niż wszyscy pozostali artyści razem wzięci (ze strefy nowości oczywiście). Absolutna klasyka bardzo pokręconego grania. Jednej szufladki na to nie ma. Nie gwarantuje, że słucha się ich w prosty i przyjemny sposób (chociaż kilak alternatywnych hitów mają, o tak!), ale z pewnością jest okazja obcowania z czymś niezwykłym z samego założenia.

Cytat:"Cold War" blisko top 10, no no Icon_smile2
Właśnie wyrównało rekord ''Dance'' Icon_smile

Cytat:Kings of Leon też nie spodziewałem się tu w takich rejonach Icon_surprised
Za nisko czy za wysoko? Wiesz chyba, że bardzo cenię sobie singlowe poczynania Kings of Leon. Zawsze mieli u mnie dobrą passę (sprawdź dział z biografiami!). Singiel jest bardzo dobry. W ciągu kilku odsłuchów bardzo urósł w moich uszach, bardzo! Nie jest to z pewnością kandydat na top 3.....ale może coś innego z płyty zaatakuje. Tradycyjnie - jak to ostatnio u nich bywa - całość jest niezła/dobra, lecz absolutnie nie błyszczy. Za to momenty...Icon_smile

Cytat:To chyba już pożegnanie z Grizzly? Icon_sad
Chyba tak, w tym tygodniu nawet nie przesłuchałem! Tak automatycznie przeskoczyli na koniec notowania i cóż....nie wiem co napisać. Niby czas nadszedł, ale nagle uświadamiam sobie, że to kawał dobrej historii listy i jakoś pusto będzie bez Grizzly.

Może 4 singiel w zamian Icon_biggrin?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2010 08:49 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
W tym tygodniu znam tylko The Key z nowości. Pozostałe postaram się posłuchać kiedyś.
Discodeine nie spodziewałem się już teraz na pierwszym. Myślałem, że trochę więcej czasu im to zajmie. Nie mam zastrzeżeń jednak.
Granda chyba może zapomnieć o miejscu pierwszym.
Gorillaz też powyżej oczekiwań ;]
Ładny skok mojego OMD ;D Na to liczyłem i mam nadzieję, że to nie jednorazowy ruch Icon_wink
I Kylie zaskakująco dobrze sobie radzi. Ona zawsze spoko ;D
Trochę dziwnie wygląda na liście "Baptism", ale tylko dlatego, że już bardzo dawno tego nie słuchałem.
saferłel napisał(a):Na koniec pragnę dodać, iż przygotowałem dla miłośników Icon_wink2 DLP małą niespodziankę.
Podsumowanie?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.10.2010 10:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
furbul napisał(a):W tym tygodniu znam tylko The Key z nowości. Pozostałe postaram się posłuchać kiedyś.
Gabriella powinna się spodobać. Za pozostałe nie ręczę, chociaż byłoby miło.

furbul napisał(a):Gorillaz też powyżej oczekiwań ;]

Czy patrząc na ich wyniki na DLP można faktycznie stwierdzić, że POWYŻEJ oczekiwań jest to 8 miejsce Icon_wink?

furbul napisał(a):Ona zawsze spoko ;D
W tym wypadku jak najbardziej. Bez plastiku, bez laleczek Barbie, z Xenomanią u boku Icon_smile

furbul napisał(a):Trochę dziwnie wygląda na liście "Baptism", ale tylko dlatego, że już bardzo dawno tego nie słuchałem.
Dziwnie to będzie jak znajdę trzeci singiel z tej wybitnie ''przebojowej'' płyty. Ale chyba znajdę Icon_smile

furbul napisał(a):Podsumowanie?
Powiedzmy Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2010 10:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
saferłel napisał(a):Czy patrząc na ich wyniki na DLP można faktycznie stwierdzić, że POWYŻEJ oczekiwań jest to 8 miejsce Icon_wink?
W drugim tygodniu... tak!
saferłel napisał(a):W tym wypadku jak najbardziej. Bez plastiku, bez laleczek Barbie, z Xenomanią u boku Icon_smile
Ty chyba umiłujesz sobie wszystko, co na szyldzie ma tę Xenomanię ;P
saferłel napisał(a):Dziwnie to będzie jak znajdę trzeci singiel z tej wybitnie ''przebojowej'' płyty. Ale chyba znajdę Icon_smile
Ja chyba kiedyś powinienem powtórzyć płytę ;]
saferłel napisał(a):Powiedzmy Icon_smile
Taka tajemnica?

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.10.2010 10:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
furbul napisał(a):W drugim tygodniu... tak!
Hehe, popatrz uważnie w archiwa Icon_wink

furbul napisał(a):Ty chyba umiłujesz sobie wszystko, co na szyldzie ma tę Xenomanię ;P
No cóż, przyznam, że wszystko zaczęło się w momencie wyprodukowania przez nich ''Yes''. Podchodziłem do tej pracy nieco sceptycznie, mając na uwadze listę artystów, z którymi współpracowali wcześniej. Efekt jednak mnie zadowolił na tyle (w końcu ich try co-written tracks są być może najlepszymi na całym krążku), że postanowiłem rozejrzeć się za podobnymi produkcjami pop. Odczuwam ciągle pewien deficyt takiego grania, więc czemu nie? I proszę. W ciągu kolejnych miesięcy byli ojcami i matkami sukcesu Annie, Mini Viva, Florrie, Gabrielli Cilmi czy właśnie Kylie Minogue, chociaż w przypadku tych dwóch ostatnich były to minimalne kooperacje. Poza tym odkryłem świetne kawałki, które napisali/wyprodukowali dla Saint Etienne, Girls Aloud, Sophie Ellis Bextor, Franz Ferdinanda.....sporo tego.
Dla ''pocieszenia'' dodam, że z drugiej strony Brian Higgins zaczynał bardzo skromnie. W końcu to gość, który stoi za jednym z najgorszych numerów electro ostatnich lat, czyli ''Believe'' Cher Icon_wink
Xenomania ma pomysł i wizję jak wykorzystać potencjał nagrał. Po prostu Ci ludzie mają talent. Może dlatego, że współpracują ze sobą razem i dzielą różnymi ideami i koncepcjami. Oczywiście to tylko jakby wisienka na torcie. I tak najwięcej zależy od dema, które artysta przyniesie ze sobą do studia.

furbul napisał(a):Taka tajemnica?
Raczej ma to być swoista niespodzianka. Nie jest to jakiś projekt tysiąclecia, ale chyba ciekawa, nietypowa rzecz Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2010 10:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
saferłel napisał(a):Hehe, popatrz uważnie w archiwa Icon_wink
No dobrze. Ale ja pisałem tylko o tym numerze i moich przewidywaniach/odczuciach.
saferłel napisał(a):Raczej ma to być swoista niespodzianka. Nie jest to jakiś projekt tysiąclecia, ale chyba ciekawa, nietypowa rzecz Icon_smile
No to napisz chociaż kiedy.

Faktycznie, te kilka rzeczy, które promowałeś od Xenomanii, były OK. Niech robią dalej taki pop, bo mają wizję i wiedzą jak to robić.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.10.2010 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Cytat:No dobrze. Ale ja pisałem tylko o tym numerze i moich przewidywaniach/odczuciach.
Gorillaz to Gorillaz. Nigdy nie zawodzą. I oby taka tendencja trwała jak najdłużej Icon_smile

furbul napisał(a):No to napisz chociaż kiedy.
No właśnie nie wiem dokładnie kiedy! Muszę pokombinować trochę z całą otoczką związaną z prezentacją oraz po prostu skupić się i na spokojnie skompletować, ustawić kilka rzeczy. Na pewno czas od czwartku do niedzieli to dla mnie swoiste luzy, więc wtedy kosztem przesłuchania kilku płyt pogrzebię się trochę w tym projekcie Icon_smile Zobaczymy czy będę miał na tyle natchnienia, żeby już w kolejnym tygodniu ruszyć pełną parą.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.10.2010 11:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 097
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #13
 
Ou Est Le Swimming Pool - The Key u mnie też zadebiutował, w ubiegłym roku był kawałek Dance the way i feel. Ale zaskoczyłeś mnie tą smutna informacją. Discodeine świetny, Grizzly Bear nawet jak wypadnie to już wiemy, że to był wielki utwór.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
19.10.2010 10:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
kurczę, opuściłem ostatnie notowania, czas nadrobić.
z nowości nie znam nic, ale przynajmniej wykonawców kojarzę Icon_wink2. mam nadzieję poznać przynajmniej niektórych z nich dzięki Twojej klatce.
w Twoich notkach dotyczących nowości często są peany na temat różnych utworów czy wykonawców, a potem okazuje się, że to ma problem z wejściem do trzydziestki Icon_wink2, ale pamiętam jak Twój opis "Sorrow" szczególnie mocno mi za wyobraźnię podziałał i przewidywałem, że to faktycznie będzie przebój u Ciebie. no i było pierwsze miejsce, więc chyba plan maksimum Icon_wink2.
a nowego lidera jeszcze nie znam. który to już numer jeden Jarvisa?
pierwszy singiel KOL z nowej płyty wydawać by się mogło, że powinien szturmem zdobywać wszystkie listy, a tu proszę - u Ciebie "ledwo" druga dziesiątka w piątym tygodniu. to i tak nieporównywalnie lepiej niż u mnie...
"Na Na Na" ładnie do góry. kolejny numer którego nie znam... Choć tu już zdecydowanie powinienem go znać. no nic, kiedyś się nadrobi, teraz trochę ważnych rzeczy na głowie jest Icon_smile2.
no i oczywiście jestem ciekaw co to za niespodziankę przygotowałeś Icon_smile2.
20.10.2010 03:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
ku3a napisał(a):w Twoich notkach dotyczących nowości często są peany na temat różnych utworów czy wykonawców, a potem okazuje się, że to ma problem z wejściem do trzydziestki Icon_wink2
Wiesz, generalnie dobra reklama powinna przysłużyć się tym kawałkom na tyle, że znajdą się chętni je poznać. Nie piszę komentarzy pod listę. Prezentuje poszczególne, ale obszerne stanowiska na temat konkretnej pozycji i (teoretycznie) przykuwam do nich uwagę. To co uważam za dobre, chcę promować jak najszerzej. Tylko nie myślcie sobie, że serwuję Wam jakąś wielką ściemę Icon_wink W czołówce po prostu nie ma miejsc dla wszystkich. Nie wymaga to chyba wielkiego tłumaczenia.

Cytat:a nowego lidera jeszcze nie znam. który to już numer jeden Jarvisa?
Jarvis jest tu tylko gościnnie. Mam nadzieję, że zespół Discodeine będzie w stanie wylansować równie sprawne kawałki podczas jego nieobecności na innych utworach z EP-ki Icon_smile Można jednak powiedzieć, że to jego drugi numer jeden na DLP(zaskoczony, że DOPIERO drugi, prawda ;P?)

ku3a napisał(a):pierwszy singiel KOL z nowej płyty wydawać by się mogło, że powinien szturmem zdobywać wszystkie listy, a tu proszę - u Ciebie "ledwo" druga dziesiątka w piątym tygodniu. to i tak nieporównywalnie lepiej niż u mnie...
Pnie się w górę, z tygodnia na tydzień. Też jestem nieco zaskoczony jego wynikami. Gdy pojawia się nowa płyta znanego wszerz i wzdłuż popularnego zespołu, to zawsze chociażby ten pierwszy singiel robi furrorę. Czyżby KoL był w wielkim kryzysie? Z płytą można dyskutować, ale ma tak mocne pojedyncze momenty, że nie powinni klepać biedy w tym roku na DLP.

ku3a napisał(a):"Na Na Na" ładnie do góry. kolejny numer którego nie znam...
Znając twój stosunek do Green Day mógłbym zaryzykować, że się spodoba....ale z drugiej strony ty też znasz mój stosunek do Green Day, a jednak MCR pojawili się na DLP (o tym pisałem zresztą w komentarzu do ''Na Na Na'').


Cytat:no i oczywiście jestem ciekaw co to za niespodziankę przygotowałeś Icon_smile2 .
Też jestem ciekawy jak wyjdzie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.10.2010 04:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Można jednak powiedzieć, że to jego drugi numer jeden na DLP(zaskoczony, że DOPIERO drugi, prawda ;P?)
zdecydowanie. myślałem, że przynajmniej z czwarty Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Z płytą można dyskutować
ja jeszcze nie słuchałem. nawet zapuściłem ściąganie przedwczoraj, ale szło jak krew z nosa i nie zdążyło się ściągnąć, a wczoraj nie miałem czasu. pewnie dziś ściągnę, a jutro przesłucham.
saferłel napisał(a):Znając twój stosunek do Green Day mógłbym zaryzykować, że się spodoba
zależy co masz na myśli, bo na przykład uważam, że mało było w ostatnich latach tak dennych kawałków jak "21 Guns" Icon_wink2.
20.10.2010 04:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Hmm, akurat uważam ''21 Guns'' za jeden z najlepszych z ostatniej płyty Icon_lol

Cytat:zdecydowanie. myślałem, że przynajmniej z czwarty Icon_smile2 .
Gdzie tam....a zresztą. Jak będziesz miał ochotę to looknij za kilka minut do działu z biografiami artystów. Przygotuję temat o Jarvisie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.10.2010 04:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
saferłel napisał(a):Hmm, akurat uważam ''21 Guns'' za jeden z najlepszych z ostatniej płyty Icon_lol
Tak! Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2010 08:30 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #19
 
saferłel napisał(a):07. 09. 04. Stars - We Don't Want Your Body
no proszę, jednak Stars trzymają się w czołówce Icon_wink2
saferłel napisał(a):16. 23. 05. Kings Of Leon - Radioactive
mam nadzieję, że będą wyżej
saferłel napisał(a):56. 44. 03. Bright Light Bright Light - Love Part II
widzę, że tak szybko jak się spodobał, równie szybko spada Icon_biggrin3
Nie wiem czy przesłuchałeś ostatnią moją propozycję dla Ciebie - Brother, ale ostatnio znalazłem utwór, który, wydaje mi się, że również może Ci się spodobać - http://www.youtube.com/watch?v=kJ9rPz2KVkU
22.10.2010 09:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości