Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 1021 - 03.10.2010
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 1021 - 03.10.2010
Scissor Sisters królują! W płytach wciąż pierwsze miejsce, a do tego doszło pierwsze miejsce "Running Out" w już drugim tygodniu w dziesiątce! Ale po zeszłotygodniowym skoku nie powinno to dla nikogo być niespodzianką. Podobnie jest z debiutem "Deserving?" - nietrudno było przewidzieć wejście do pierwszej dziesiątki. Kolejna piosenka Serja w tym roku w pierwszej dziesiątce. Czy jest szansa powalczyć o pierwszy w historii solowy numer jeden? Konkurencja teraz bardzo duża. Na przeciwległym biegunie trudności odgadnięcia debiuitu jest Vypsana Fixa. Zresztą przyznam, że sam tydzień nie obstawiałbym, że teraz będzie pierwsza dziesiątka ani że kiedykolwiek będzie. Jeśli się nie mylę, to pierwszy w historii czeski utwór w mojej pierwszej dziesiątce Icon_smile2.

Nowości na liście 4, tak samo jak tydzień temu i dwa tygodnie temu. Nowy Volbeat na początku mnie nie chwytał i spodziewałem się, że jeśli w końcu złapie i wejdzie na listę, to będzie się stopniowo piął, tymczasem pojawia się w trzeciej dziesiątce z niemałymi szansami na pierwszą dziesiątkę w przyszłości. Chyba jeszcze dłużej o wejście na listę musiała walczyć Anouk. Ale w nagrodę mają dwie najwyższe nowości tego tygodnia Icon_wink2. Dommin miał już na mojej liście dwie piosenki. To było już jakiś czas temu, płyta też już nie była słuchana od kilku miesięcy i nie spodziewałem się, że coś z tej płyty jeszcze nie złapie. W pewnym sensie nawet miałem rację, ponieważ to co mnie złapało, to utwór którego wcześniej nie znałem, nie było go w tej wersji płyty, której słuchałem. W ramach nadrabiania zakupów w końcu kupiłem płytę i okazało się, że są tam dodatkowe nagranie. Jeden z nich od pierwszego przesłuchania mi się bardzo spodobał - to ballada "Remember". Na Orange Warsaw Festival nastawiałem się na trzech wykonawców, a dwóch pozostałych po prostu trzeba było zaliczyć, bo byli w międzyczasie. Jednym z nich było Hole. No i żadnej niespodzianki nie było. Natomiast już w trakcie koncertu uznałem, że Hole wypadałoby bardzo fajnie, gdyby Courtney częściej swoim zniszczonym głosem śpiewała balladki, naprawdę fajnie brzmiały niektóre. I chyba najbardziej z całego koncertu podobała mi się piosenka której wcześniej nie znałem, a która jak się później okazało była jednym z singli. Chodzi o "Pacific Coast Highway". Nie potrzebowałem wielu przesłuchań, by upewnić się, że ta piosenka na tyle mi się podoba, żeby trafić na moją listę. Dwie nowości pojawiają się również w pierwszej dziesiątce płyt. Teraz w tej kategorii wyjątkowa zażarta walka, i wygląda na to, że tak będzie przez najbliższe kilka tygodni - bardzo wysoki poziom całej pierwszej dziesiątki. Manic Street Preachers chyba mogliby osiągać jeszcze lepsze wyniki, jakby album wyszedł z miesiąc wcześniej. To płyta moim zdaniem lepsza na lato, niż na jesień. Apocalyptica po kilku tygodniach walki w drugiej dziesiątce przebiła się do pierwszej. Być może będzie miała w najbliższej przyszłości spory handicap w postaci koncertu. Biletów teoretycznie już nie ma w sprzedaży, ale walka o nie trwa Icon_wink2.

"All Nightmare Long" wyrównało rekord wszech czasów liczby tygodni spędzonych w pierwszej dziesiątce Icon_exclaim

Notowanie 1021:

01. 03. 02. 02. Running Out - Scissor Sisters
02. 04. 03. 03. Say You'll Haunt Me - Stone Sour
03. 01. 04. 04. Another Way To Die - Disturbed
04. 02. 07. 07. Any Which Way - Scissor Sisters
05. 11. 01. 01. Deserving? - Serj Tankian
06. 05. 05. 05. (It's Not War) Just The End Of Love - Manic Street Preachers
07. 07. 29. 29. doDekafonia - Strachy na Lachy
08. 06. 11. 11. Nothing - Qube
09. 27. 01. 01. Klenot - Vypsana Fixa
10. 10. 74. 16. All Nightmare Long - Metallica

11. 08. 08. Czarne auto - Cuba De Zoo
12. 12. 16. Invisible Light - Scissor Sisters
13. 14. 07. Disowned Inc. - Serj Tankian
14. 15. 03. The Final Frontier - Iron Maiden
15. 09. 10. Pala Tute - Gogol Bordello
16. 25. 03. End Of Me - Apocalyptica & Gavin Rossdale
17. 17. 16. Hate Worldwide - Slayer
18. 21. 14. Old Mary - The Dead Weather
19. 13. 15. Only Time Will Tell - John Illsley & Mark Knopfler
20. 33. 02. Money For Nothing - Plastic
21. 16. 20. My Companjera - Gogol Bordello
22. 22. 20. Jeszcze raz, jeszcze dziś - Armia
23. 20. 20. Grief and Pain - Acute Mind
24. 19. 08. Twoje oczy lubią mnie - Strachy na Lachy
25. 18. 14. El Dorado - Iron Maiden
26. 23. 18. Misery - Acute Mind
27. 28. 46. Made In China - Happysad
28. 24. 13. You Just Can't Win - The Dead Weather
29. NN. 01. Fallen - Volbeat
30. 38. 02. Tornado - Kombajn do zbierania kur po wioskach
31. 26. 19. Nightmare - Avenged Sevenfold
32. 31. 16. Chant For Eschaton 2000 - Behemoth
33. 29. 10. Buried Alive - Avenged Sevenfold
34. 30. 13. Where Did All The Love Go - Kasabian
35. 32. 11. Być jak Kaziemierz Deyna - Spięty
36. 40. 02. All Night Long - Buckcherry
37. 34. 13. Girl I Love You - Massive Attack & Horace Andy
38. 37. 15. Faza delta - Hey
39. NN. 01. For Bitter Or Worse - Anouk
40. 36. 07. Thick As Thieves - Kasabian
41. 35. 12. Deep Inside - Terminal
42. 39. 29. Radio Dalmacija - Strachy na Lachy
43. NN. 01. Remember - Dommin
44. 45. 05. Czarno-czarny film - Jean Lubera & Piotr Nalepa
45. 42. 34. Just Breathe - Pearl Jam
46. 41. 28. Prąd stały / Prąd zmienny - Lao Che
47. NN. 01. Pacific Coast Highway - Hole
48. 46. 09. Fucking - Scars On Broadway
49. 49. 54. Resistance - Muse
50. 48. 16. Ov Fire And The Void - Behemoth

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

43. 03. Never Again - Disturbed
44. 15. Trouble Is - Turboweekend
47. 20. Chrystus miasta - Buldog
50. 05. The Rat - Dead Confederate

Legenda:
Pierwsza dziesiątka - miejsce, miejsce tydzień temu, liczba tygodni w dziesiątce, liczba tygodni w dziesiątce pod rząd.
Kolejne dziesiątki - miejsce, miejsce tydzień temu, licza tygodni w pięćdziesiątce.

Lista płyt. Notowanie 1009:

01. 01. 06. 06. Night Work - Scissor Sisters
02. 02. 05. 05. Asylum - Disturbed
03. 03. 10. 10. Trans-Continental Hustle - Gogol Bordello
04. 04. 03. 03. Imperfect Harmonies - Serj Tankian
05. 09. 02. 02. Wonderlustre - Skunk Anansie
06. 08. 02. 02. Audio Secrecy - Stone Sour
07. 05. 31. 31. Dodekafonia - Strachy na Lachy
08. NN. 01. 01. Postcards from a Young Man - Manic Street Preachers
09. 06. 14. 14. West Ryder Pauper Lunatic Asylum - Kasabian
10. NN. 01. 01. 7th Symphony - Apocalyptica

Wypadły (z którego, ile razy były w dziesiątce, ile razy były w dziesiątce pod rząd):

07. 25. 05. To Lose My Life... - White Lies
10. 71. 15. Load - Metallica

--------------------------

11. Chrystus miasta - Buldog
12. To Lose My Life... - White Lies
13. Load - Metallica
14. A Thousand Suns - Linkin Park
15. Women and Children Last - Murderdolls
16. Streets of Heaven - John Illsley
17. Death Magnetic - Metallica
18. World Painted Blood - Slayer
19. Nightmare - Avenged Sevenfold
20. The Final Frontier - Iron Maiden
06.10.2010 11:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Wyniki Znawcy.

No proszę - tydzień temu skok z dwudziestego na trzecie, a mimo wszystko w tym tygodniu nikt nie obstawiał, że to będzie nowy lider Icon_mrgreen .
Mimo tego już po obejrzeniu pierwszego typu byłem niemal pewien kto zostanie zwycięzcą typowania Icon_smile2. Bardzo dziękuję wszystkim za udział! Icon_smile2
Typ wspólny:

1. Another Way To Die - Disturbed 10+10+10+10+10=50
2. Running Out - Scissor Sisters 9+8+9+9+9=44
3. Say You'll Haunt Me - Stone Sour 8+9+7+8+8=40
4. Any Which Way - Scissor Sisters 7+7+8+6+7=35
5. Deserving? - Serj Tankian 6+5+2+7+6=26
6. (It's Not War) Just The End Of Love - Manic Street Preachers 5+6+4+5+5=25
7. doDekafonia - Strachy na Lachy 4+3+6+3+2=18
8. Disowned Inc. - Serj Tankian 2+4+4=10
9. Nothing - Qube 3+4+3+2+3=15
10. All Nightmare Long - Metallica 1+1+1+1+1=5
Czarne auto - Cuba De Zoo 5=5
The Final Frontier - Iron Maiden 2=2

Wyniki:
piotreklp3 8
wspólny 10
Aro 12
Yacy 12
pabloyd 14
miniu 20

Strzelcy:
piotreklp3 6
wspólny 5
Aro 5
Yacy 3
miniu 2
pabloyd 2

Brawa dla piotrkalp3 za znakomite typowanie! Icon_biggrin3 Z przyjemnością ogłaszam, że to właśnie na Twojej liście teraz będziemy typować Icon_smile2.
06.10.2010 12:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #3
 
Gratulacje dla zwycięzcy !

ku3a napisał(a):No proszę - tydzień temu skok z dwudziestego na trzecie, a mimo wszystko w tym tygodniu nikt nie obstawiał, że to będzie nowy lider Icon_mrgreen .
Może byłoby mi łatwiej gdybym nie znał tego "dzieła" Icon_wink2
06.10.2010 03:03 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
a co to ma do rzeczy? obstawiasz moją listę, a nie swoją Icon_wink2.
zresztą to kapitalny popowy kawałek Icon_smile2.
06.10.2010 03:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #5
 
ku3a napisał(a):a co to ma do rzeczy? obstawiasz moją listę, a nie swoją Icon_wink2.
Wiem, ale pewnie podświadomie oprócz analizy konkretnych ruchów na liście też jednak pamięta się co to jest Icon_wink2
06.10.2010 03:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 497
Dołączył: Aug 2008
Post: #6
 
ku3a napisał(a):Scissor Sisters królują!
to dla mnie fenomen Icon_lol
też mi się spodobał zespół Vypsana Fixa. szturmem zdobywają dziesiątkę. teraz więc im kibicuję Icon_wink2
06.10.2010 07:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Kertoip Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 698
Dołączył: Apr 2009
Post: #7
 
ku3a napisał(a):Scissor Sisters królują!
szkoda Icon_razz
ku3a napisał(a):"All Nightmare Long" wyrównało rekord wszech czasów
to jest kurde wynik niesamowity Icon_exclaim
06.10.2010 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
piotreklp3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 473
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #8
 
ku3a napisał(a):Brawa dla piotrkalp3 za znakomite typowanie! Z przyjemnością ogłaszam, że to właśnie na Twojej liście teraz będziemy typować .
Wielkie dzięki. Zapraszam na moją listę, za moment wkleje nowe notowanie. Icon_smile2
09.10.2010 10:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Ach! Scissor Sisters zdobywają drugi numer jeden z tej samej płyty! Fenomen! Icon_biggrin3
Lubię "Running Out", chociaż nie jest moim faworytem.
11.10.2010 10:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Płyty Scissor Sisters nie słuchałem, ale nie wiem czy po nią sięgnę. "Any Which Way" wielkich sukcesów u mnie nie osiągnął, więc i zachęta mniejsza. Z drugiej strony wyniki u Ciebie na liście mówią co innego. No zobaczymy jak to będzie. "doDekafonia" to już chyba największy przebój Strachów na Twojej liście.
Ostatnio krucho z naszymi wspólnymi piosenkami. W top 30 porównując to notowanie z moim wczorajszym są tylko 3 wspólne, chociaż jest trochę takich, które były, bądź będą u mnie na liście. Zwykle jednak bywają takie okresy oddalenia, aby potem nastał czas przybliżenia Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
11.10.2010 12:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
1981 napisał(a):Ach! Scissor Sisters zdobywają drugi numer jeden z tej samej płyty! Fenomen! Icon_biggrin3
i to nie chwilowy, bo naprawdę ta płyta mnie porwała Icon_smile2. ciekawe jak będzie jesienią Icon_wink2.
Cytat:Płyty Scissor Sisters nie słuchałem, ale nie wiem czy po nią sięgnę.
na razie zapoznaj się z "Running Out" i może wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję Icon_wink2.
tadzio3 napisał(a):Zwykle jednak bywają takie okresy oddalenia, aby potem nastał czas przybliżenia Icon_wink2
hehe, no właśnie Icon_wink2. jakby ciągle było po 10, to by się nie odczuwało jaki to znakomity wynik, więc trzeba kilku chudych tygodni, żeby potem znów móc się cieszyć zwykłą codziennością Icon_wink2.
12.10.2010 11:30 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Zachęciłeś mnie, żebym przysłuchał się bliżej ''Runinng Out'' i efekt jest lepszy niż podczas słuchania płyty po raz pierwszy, drugi czy trzeci. To wciąż jednak chyba za mało, żeby pojawić się na DLP. A wypada już wybrać następny singiel.
Niestety żaden z Serjów z czołówki nie jest w moim osobistym top 3 z krążka. Fenomen Klenot mnie zaskakuje. Moim zdaniem nie różni się ten kawałek od wielu pozycji jakie serwował nam na przestrzeni last prz_rulez, próbując przekonać do walorów muzyki europejskiej przez duże E. Chętnie poznam nowe nagranie Annouk. Pamiętam, że kiedyś mieli fajnego singla reprezentowanego na liście michala91. Tak z dwa lata temu.
Widzę, że jednak nie okazało się takie złe. Coś tam się pojawia. No ja wolę jednak od nich zniszczone, głośne piosenki śpiewane zniszczonym, głośnym głosem Icon_wink2
Fajnie, że symbolicznie pojawia się MSP. Ja trochę się na ''Postcards'' przejechałem, a na początku byłem pełen entuzjazmu, że znów wrócili z albumem pełnym hitów....ale to już nie to.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2010 11:57 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #13
 
W końcu ktoś umieszcza tak wysoko ANOUK. Icon_biggrin3 Icon_biggrin3 Liczę, że w końcu wejdzie tym kawałkiem na Listę Trójki. Icon_biggrin3 Bo ja głosuję, głosuję i jak na razie nic z tego nie wychodzi.
12.10.2010 12:02 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):A wypada już wybrać następny singiel.
ciekawe co wybierzesz Icon_smile2.
saferłel napisał(a):Chętnie poznam nowe nagranie Annouk. Pamiętam, że kiedyś mieli fajnego singla
Anouk to kobieta Icon_wink2.
saferłel napisał(a):Fajnie, że symbolicznie pojawia się MSP.
jak to symbolicznie? są w pierwszej dziesiątce! obecnie jest potwornie silna konkurencja w płytach. pierwsza dziesiątka to płyty których słucham z wielką przyjemnością i bardzo trudno się przebić, a do drugiej dziesiątki nie mieści się kilka płyt których co tydzień-dwa słucham i mi się podobają i żałuję, że nie dają rady.
saferłel napisał(a):na początku byłem pełen entuzjazmu, że znów wrócili z albumem pełnym hitów....ale to już nie to.
też na początku myślałem, że potencjał jest większy niż obecnie mi się wydaje. zobaczymy jeszcze co się z tego rozwinie. na pewno tak jak już wcześniej pisałem - moim zdaniem zdecydowanie lepiej by na tym wyszli, gdyby wydali płytę jakoś w czerwcu.
emigrant napisał(a):W końcu ktoś umieszcza tak wysoko ANOUK. Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
dobijała się od ładnych paru tygodni Icon_smile2. cieszę się, że w końcu się udało Icon_smile2.
emigrant napisał(a):Liczę, że w końcu wejdzie tym kawałkiem na Listę Trójki. Icon_biggrin3
postaram się pamiętać, żeby sprawdzić na którym jest miejscu.
12.10.2010 02:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
ku3a napisał(a):Anouk to kobieta Icon_wink2 .
Dobrze wiedzieć Icon_biggrin

ku3a napisał(a):jak to symbolicznie?
Haha. Jak napisałem tamten post, to też na chwilę zatrzymałem się przy tym fragmencie. Przemknęło mi przez myśl, że może być w ten sposób odebrane, ale postanowiłem nie edytować Icon_smile2
Może to przez to, że oczekiwałem sukcesów jak po ''Send Away'', i to tak od razu? Może dlatego, że sam jestem trochę zawiedziony (jak na poziom MSP). Nie wiem. Twoja lista płyt to coś o wiele bardziej prestiżowego niż u mnie, więc oczywiście rozumiem wagę tego 8 miejsca Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
12.10.2010 07:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 698
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
ku3a napisał(a):na razie zapoznaj się z "Running Out" i może wtedy będzie łatwiej podjąć decyzję
A zapoznam się jak nie zapomnę Icon_smile2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
13.10.2010 11:46 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
w tym przypadku Rockiestra nie pomoże Icon_wink2
13.10.2010 12:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości