Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 199 (27.09.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 199 (27.09.10)
Ed Drewett - Champagne Lemonade - Gdy dowiedziałem się kto będzie producentem najnowszej pieśni Pet Shop Boys (''Together''), natychmiast postanowiłem sprawdzić jego katalog i poszerzyć horyzonty. Tim Powell nie wyprodukował jeszcze hymnu pokolenia (wszak na własną rękę działa naprawdę od niedawna), ale pierwszy kandydat już jest. Ed Drewett to postać anonimowa, racja. Jestem jednak PRZEKONANY, że jesień 2010 roku w ofercie dyskotek w Wielkiej Brytanii będzie stać pod znakiem kawałka ''Champagne Lemonade''. To pełnokrwisty, rozbujany slasher z posmakiem twórczości Calvina Harrisa i melodyjną lekkością najlepszych synthpopowych numerów dekady (ah te chórki i harmonie wokalne!). Radosny, z sympatycznym, promującym bezalkoholowe podejście do życia Icon_biggrin tekstem. Chłopak nie jest wynalazkiem żadnego odpowiednika naszego ''Idola'', ani nie słucha byle amatorszczyzny (Williams, Elton John, George Michael - to jego ulubieńcy).
Napisał autentyczny przebój (podkreślam ''ON napisał'', ponieważ w dzisiejszych czasach sami wiecie jak to jest) i tylko od dobrej woli słuchaczy zależy czy wyjdzie mu tylko pod względem artystycznym, czy też osiągnie coś więcej. Trzymam kciuki.

Stars - We Don't Want Your Body - Bo w tym cały jest ambaras, żeby dwoje chciało na raz. To zdanie jest dobrym podsumowaniem drugiego singla z najnowszej płyty Kanadyjczyków ze Stars. Niewykluczone, że powtórzy on sukces ''Changes'', ponieważ kwintet po raz kolejny popisał się eleganckim, niezwykle trafnym i napisanym z przymrużeniem oka tekstem na tle post-synth popowej szkoły dobrej zabawy.

Florrie - Fascinate Me - Kontynuujemy wątek komercyjnego, wysokoprocentowego popu z kategorii okołotanecznej. Na Eda Drewetta trafiłem poprzez twitter Pet Shop Boys, potem Tima Powella. Z tamtych stron wystarczył jeden link, aby teleportować się na blog Xenomanii i zdobyć kilka informacji na temat młodej gwiazdy rodem z Bristolu.
Przede wszystkim zaskoczyła mnie informacja, że Florrie oprócz talentu songwriterskiego jest też bardzo dobrą...perkusistką (proszę tylko obejrzeć te filmiki z jej strony!). Mało tego, to ona nadawała odpowiedni rytm kawałkom z płyty ''Yes'' dobrze znanego zespołu, a ja nie miałem o tym zielonego pojęcia. Współpracowała również z Girls Aloud. Obecnie siedzi w studio z niejakim Fredem Falke i nagrywa materiał na debiutancki krążek. Wiele piosenek upowszechnia zupełnie za darmo na swojej stronie internetowej i jedną z nich jest ''Fascinate Me''. Tak właśnie wyobrażam sobie klawiszowy pop. Ma być ''smukły'', przestrzenny, musi unosić się nad ziemią, ale jednocześnie wbijać w nią swoją treścią. Kolorowo, aczkolwiek z nutką swoistego dystansu. Florrie dobrze spełnia te wymagania. W tej kategorii nie ma większego komplementu niż przyrównać kogoś/coś do St. Etienne, Annie czy nawet Little Boots. Ona ma ich czar.

Greatest Hits - Danse Pop - Nazwa zespołu i tytuł kawałka mogłyby sugerować, że o ile powyższe numery wprawią nas w dobry nastój, to ten będzie prawdziwą perłą w koronie muzyki popularnej. Nic bardziej mylnego. Słychać Delorean, MGMT, DOM, Taugh Allice, ale to przecież mimo wszystko pokręcona, psychodeliczna alternatywa. Z tym, że podana w przystępnej, energetycznej pigułce. Dobre wibracje biją z ''Danse Pop'' we wszystkie strony strona, a my przez chwilę możemy poczuć się jakbyśmy stacjonowali na Ibizie i byli w centrum wydarzeń sceny klubowo-rozrywkowej.
Dzięki dla furbula Icon_wink


AP. PP. LT.

01. 01. 05. Hurts - Sunday
02. 02. 04. Belle & Sebastian - I Want The World To Stop
03. 12. 08. Tindersticks - Harmony Around My Table
04. 03. 06. The Raveonettes - Breaking Into Cars
05. 04. 08. Hurts - Wonderful Life
06. 05. 06. The National - Sorrow
07. 10. 05. Cee-Lo - Fuck You
08. 11. 10. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
09. 16. 04. Belle & Sebastian - I Didn't See It Coming
10. 06. 11. Scissor Sisters - Any Which Way

11. 08. 05. Arcade Fire - Suburban War
12. 09. 09. Griderman - Heathen Child
13. 14. 05. Benjamin Biolay - Si Tu Suis Mon Regard
14. 07. 07. OMD - If You Want It
15. 13. 07. Veronica Falls - Beachy Head
16. 30. 02. Monika Brodka - Granda
17. 22. 07. Beach House - Silver Soul
18. 17. 12. Stars - Changes
19. 21. 03. Blonde Redhead - Everything Is Wrong
20. 27. 09. The Roots & John Legend - The Fire

21. 15. 07. Klaxons - Venusia
22. 19. 11. Klaxons - Echoes
23. 24. 08. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
24. 35. 02. Grinderman - Worm Tamer
25. NE. 01. Ed Drewett - Champagne Lemonade
26. 20. 12. Morcheeba - Self Made Man
27. 28. 03. Janelle Monáe - Cold War
28. 18. 14. Gorillaz - On Melancholy Hill
29. 25. 13. Best Coast - Boyfriend
30. NE. 01. Stars - We Don't Want Your Body

31. 26. 15. Dum Dum Girls - Rest Of Our Lives
32. 42. 02. Kings Of Leon - Radioactive
33. 39. 10. Deerhunter - Revival
34. 23. 10. Skunk Anansie - My Ugly Boy
35. 31. 11. Crystal Castles - Baptism
36. 37. 04. Built To Spill - Planting Seeds
37. NE. 01. Florrie - Fascinate Me
38. 34. 18. Arcade Fire - The Suburbs
39. 36. 04. OMD - New Babies: New Toys
40. 41. 03. Wavves - Green Eyes

41. 33 06. Black Rebel Motorcycle Club - Bad Blood
42. NE. 01. Greatest Hits - Danse Pop
43. 38. 04. Tamaryn - Love Fade
44. 29. 10. Joanna Newsom - Easy
45. 46. 02. Marnie Stern - Transparency Is The New Mystery
46. 32. 13. All Saints Day - You Can't Be Alone
47. 43. 15. Blonde Redhead - Here Sometimes
48. 47. 06. Monika Brodka - W Pięciu Smakach
49. 40. 14. Massive Attack - Girl I Love You
50. 44. 05. Dead Confederate - Run From The Gun
51. 48. 54. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
52. 53. 10. UNKLE - Follow Me Down
53. 56. 23. Crystal Castles - Celestica
54. 58. 12. Panda Bear - Tomboy
55. 50. 13. Tricky - Murder Weapon
56. 51. 22. The National - Afraid Of Everyone
57. 55. 03. Kid Cudi & Kanye West - Wylin' Cause I'm Young
58. 45. 15. Wavves - King Of The Beach
59. 49. 20. Flying Lotus & Thom Yorke - ...And The World Laughs With You
60. 54. 18. Janelle Monáe & Saul Williams - Dance Or Die
61. 59. 17. Yeasayer - O.N.E.
62. 52. 08. Antony & The Johnsons - Thank You For Your Love
63. 57. 09. Arab Strap - Daughters Of Darkness
64. 61. 19. Tame Impala - Solitude Is Bliss
65. 63. 27. The National - Bloodbuzz Ohio
66. 64. 17. !!! - AM/FM
67. 67. 18. Goldfrapp - Alive
68. 60. 12. Archive - Come On Get High
69. 62. 16. Rush - Caravan
70. 65. 19. Menomena - Five Little Rooms

Z listy wypadły:

z 66 - Toro Y Moi - Leave Everywhere - po 15 tyg. - po 15 tyg. (max: 2)
z 68 - Ariel Pink's Haunted Graffiti - Round And Round - po 23 tyg. (max: 1)
z 69 - Washed Out & Caroline Polachek - You And I - po 14 tyg. (max: 11)
z 70 - The Vaselines - I Hate The 80's - po 12 tyg. (max: 41)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.09.2010 09:40 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #2
 
Nie sądziłem , że ''Fuck You'' będzie u Ciebie tak wysoko. Wpada w ucho fakt. Ale za to ''Granda'' i u mnie może mieć szanse.
28.09.2010 03:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #3
 
Szukam nowości w Bazie Muzyki Pawła i nie ma, ani tych nowych, ani z zeszłego tygodnia Icon_sad

Znalazłem za to "Cold War" i "Wylin' Cause I'm Young" (obecnością tego drugiego jestem wielce zaskoczony), których wcześniej nie widziałem, bo ostatnio postujesz listę jak Ci się podoba Icon_razz Fajnie, że się pojawiły w każdym razie Icon_smile2

Z nowości nie znam nic, poza tym, że widziałem jak męczyłeś to "Danse Pop" ostatnio, na last.fm i mnie zaciekawiło, toteż chciałem sprawdzić Icon_wink

"Fuck You" nadspodziewanie dobrze, Biolay też lepiej niż myślałem Icon_surprised "W pięciu smakach" niekoniecznie robi tu furorę, ale już "Granda" zdecydowanie tak Icon_smile Drugie OMD coś nie może się przebić...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.09.2010 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Chętnie poznam wreszcie tego Eda. Skoro tak wysoko debiutuje, to nie może być złe Icon_wink
Świetnie, że Danse Pop się pojawia. Jaki to prestiż mieć wpływ na kształt nowości na DLP Icon_mrgreen
Mój numer 1 już bardzo wysoko. Liczę na to, że również tutaj będzie miał ambicje objąć prowadzenie. Belle aż dwa razy w Top 10. A widzisz w przyszłości "Write About Love" na liście?
Granda wystrzeliła ponad moje oczekiwania, które zmniejszyła kondycja "W pięciu smakach" tutaj. Liczę na dużo zatem Icon_biggrin
My Ugly Boy po kilku notowaniach w czołówce zaczęło niespodziewanie spadać ponad miarę. tłumacz się albo daj coś nowego ;P
Jestem zawiedziony wynikami New Babies.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.09.2010 04:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
aaktt napisał(a):Szukam nowości w Bazie Muzyki Pawła i nie ma, ani tych nowych, ani z zeszłego tygodnia Icon_sad
Dodałem już wszystko oprócz ''Grandy'', bo tego nie mam w mp3.

aaktt napisał(a):Znalazłem za to "Cold War" i "Wylin' Cause I'm Young"
Tak jak pisałem. ''Cold War'' to pewniak. Ten drugi kawałek jest za to dosyć interesujący jak na hip hop. Pewne elementy kojarzą mi się z krążkiem ''Let Love In'' Cave'a Icon_wink2

aaktt napisał(a):których wcześniej nie widziałem, bo ostatnio postujesz listę jak Ci się podoba Icon_razz
To prawda. Taka sytuacja może się niestety powtarzać w ciągu najbliższych miesięcy.

aaktt napisał(a):Z nowości nie znam nic, poza tym, że widziałem jak męczyłeś to "Danse Pop"
Przez przypadek. Numer ma dwie minuty, a pamiętam, że wtedy musiałem na chwilę wyjść z pokoju i się dosyć szybko nabiło. Nawet nie wiedziałem, że 25 razy z rzędu. Gdyby to ode mnie zależałoby bardziej męczyłbym te wyższe nowości Icon_smile

aaktt napisał(a):"Fuck You" nadspodziewanie dobrze, Biolay też lepiej niż myślałem
Jak na czarną muzykę - pewnie tak. Jak na wielki przebój - może więcej.

aaktt napisał(a):Drugie OMD coś nie może się przebić...
Pisałem już w komentarzu do listy furbula, że raczej nie widzę ich zbyt wysoko. Trzeba coś wybrać z płyty.

furbul napisał(a):Chętnie poznam wreszcie tego Eda. Skoro tak wysoko debiutuje, to nie może być złe Icon_wink
Niestety mój rip nie jest w ekstremalnie dobrej jakości, ale jest ok. Pewne smaczki pewnie wyjdą przy okazji premiery. Już na początku października.

furbul napisał(a):A widzisz w przyszłości "Write About Love" na liście?
Przesłucham płytę, to podejmę pewnie jakieś kroki.

furbul napisał(a):My Ugly Boy po kilku notowaniach w czołówce zaczęło niespodziewanie spadać ponad miarę. tłumacz się albo daj coś nowego ;P
Wcale nie tak niespodziewanie. Obraz płyty trochę przystopował mój zapał, aczkolwiek są rzeczy warte wprowadzenia na listę. Nie jestem jednak pewien czy będzie to twój singiel/single.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2010 05:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Niestety mój rip nie jest w ekstremalnie dobrej jakości, ale jest ok. Pewne smaczki pewnie wyjdą przy okazji premiery. Już na początku października.
Poznam przy okazji układania kolejnego notowania ;]
saferłel napisał(a):Przesłucham płytę, to podejmę pewnie jakieś kroki.
A nie znasz jeszcze?
saferłel napisał(a):Wcale nie tak niespodziewanie. Obraz płyty trochę przystopował mój zapał, aczkolwiek są rzeczy warte wprowadzenia na listę. Nie jestem jednak pewien czy będzie to twój singiel/single.
Może być Twój numer 1 z Toppowania ;d

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
28.09.2010 08:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Cytat:A nie znasz jeszcze?
Nie, zasypiam zawsze na ''Come On Sister''. Leci pierwszy track, potem dziesiąty i jedenasty (bo tak mi się to ułożyło w mptrójce ze względu na nieszczegółowe otagowanie), następnie wspomniane ''Come On Sister''....ale wtedy jest już pierwsza w nocy i idę spać Icon_smile

furbul napisał(a):Może być Twój numer 1 z Toppowania ;d
No, prawdopodobnie Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.09.2010 08:45 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Coś z ostatniej płyty Swans było u Ciebie na liście? Icon_wink

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2010 06:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Nie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2010 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
A będzie? Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2010 07:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
A czemu tak się dopytujesz? Nie wiem, muszę jeszcze kilka razy posłuchać albumu, ale to raczej nie jest pozycja, z której można cokolwiek wrzucić na listę. Zakładam, że nic się nie pojawi.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2010 07:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Rozumiem Icon_smile
Swoją drogą przesłuchałem sobie "Danse Pop" i "Champagne Lemonade", i o ile to pierwsze raczej po mnie spłynęło, to ten drugi kawałek okazał się zaskakująco wkręcający Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2010 08:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
A nie pomyliłeś przypadkiem kolejności Icon_wink? Jakoś bardziej widziałbym na twojej playliście ''Danse Pop'' niż ''Champagne Lemonade''. To kompletnie nie twoja bajka, nawet w kategoriach popu....więc tym bardziej się cieszę Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2010 10:08 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
To napiszę jeszcze, że spodobało mi się też "Sunday" Hurts i "Firework" Katy Perry (choć to ostatnie niezwiązane z Tobą) Icon_razz
Ale to ewentualne debiuty dopiero na kolejne tygodnie, bo mam już ponad 100 piosenek na liście propozycji Icon_frown

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2010 10:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Przecież to wspaniale-nielogiczne Icon_lol Icon_mrgreen ...no Perry to może już mniej, zdecydowanie mniej.

A co z tymi Swans? Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2010 10:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
saferłel napisał(a):Przecież to wspaniale-nielogiczne Icon_lol Icon_mrgreen ...no Perry to może już mniej, zdecydowanie mniej.
Ale właśnie słuchałem tych utworów pod rząd i w sumie aż tak się nie różniły muzycznie, tzn. są oczywiste różnice, ale generalnie można by ich wrzucić na tę samą playlistę i by się nie pogryzły Icon_smile

Cytat:A co z tymi Swans? Icon_wink2
Nic, byłem ciekaw, bo ostatnio wszędzie trafiam na ich nowy album, że wspaniały powrót etc., tzn. wiem, że on jest od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie słuchałem Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.09.2010 10:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Ja po wstępnych przesłuchania mogę stwierdzić, że to fajna płyta, ale nie ma mowy o nawiązaniu do najwybitniejszych dzieł. To nie jest jakiś fenomenalny come back.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.09.2010 10:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości