Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
78 - 25-09-2010
emigrant
Unregistered

 
Post: #1
78 - 25-09-2010
Tylko jedna nowość.

LISTA

01 01 05 ANATHEMA – A Simple Mistake TA PŁYTA JEST GENIALNA A TEN UTWÓR TO JEJ APOGEUM
02 03 07 TOM HELSEN & EVA DEROOVERE – It Ain’t That Bad NAJLEPSZY MOMENT Z PŁYTY
03 02 06 HARVEY QUINNT – Black Pearl A ICH TO W KOŃCU MUSZĘ KUPIĆ
04 04 03 KINGS OF LEON - Radioactive
05 11 09 INTERPOL - Barricade
06 14 04 OZZY OSBOURNE – Life Won’t Wait
07 07 06 OMD – If You Want It
08 06 12 ÓLÖF ARNALDS & BJÖRK - Surrender
09 05 10 BRENDAN PERRY - Wintersun
10 09 11 ACUTE MIND – Grief And Pain

11 10 35 SIGUR ROS – Ara batur
12 08 13 KASHMIR - Mantaray
13 16 05 ANATHEMA – Angels Walk Among Us
14 13 08 JONSI – Grow Till Tall
15 20 05 PROLETARYAT - Ból
16 18 12 ED KOWALCZYK - Grace
17 19 16 ACUTE MIND - Misery
18 12 09 ROBERT PLANT – Angel Dance
19 23 04 JAMIROQUAI – White Knuckle Ride
20 24 05 THE NATIONAL - Sorrow

21 21 06 ANTONY AND THE JOHNSONS – Thank You For Your Love
22 26 03 OZARK HENRY – Black Hole Sun
23 28 07 SIOEN – People Of The Sun
24 15 15 BRENDAN PERRY - Babylon
25 17 16 SCISSOR SISTERS – Fire With Fire
26 30 05 WE CALL IT A SOUND - Yellow Night Clouds
27 36 03 JOHN ILLSLEY & MARK KNOPFLER – Only Time Will Tell
28 48 02 GOOSE - Words
29 39 02 PLASTIC – Money For Nothing
30 37 03 THE RAVEONETTES – Breaking Into Cars

31 31 09 KULA SHAKER – Peter Pan R.I.P.
32 44 02 THE CORAL – 1000 Years
33 27 06 THE KLAXONS - Echoes
34 41 03 DIRTY PROJECTORS & BJORK – On And Ever Onward
35 35 04 BAND OF HORSES – On My Way Back Home
36 22 13 TOM HELSEN & MARIE DAULNE - Hide From The Sun
37 32 04 CARLOS SANTANA - While My Guitar Gently Weeps
38 45 02 BJORK – The Comet Song
39 47 02 GINDERMAN – Heathen Child
40 25 08 SCISSOR SISTERS – Any Which Way

41 29 05 ADID DRINKERS feat ANIA BRACHACZEK – Love Shack
42 38 04 BALTHAZAR – I’ ll Stay Here
43 34 13 ARNO – Get Up Stand Up
44 42 07 MANIC STREET PREACHERS – It’s Not War…
45 NE 01 KOMBAJN DO ZBIERANIA KUR PO WIOSKACH - Tornado
46 46 09 VILLA ft.THE NEW SINS – Beats Of Love
47 49 09 SELAH SUE - Raggamuffin
48 43 10 SKUNK ANANSIE – My Ugly Boy
49 33 07 PIANO CLUB – Elephant In A Room
50 40 06 BRENDON FLOWERS - Crossfire


PŁYTY


Ozark Henry jednak opuścił listę albumów ( poczekam jednak do fizycznej premiery). Czuję, że jak wróci to i tak zajdzie wysoko. Z nowości w tym tygodniu słuchałem jedynie Ironów i nowego Roberta Planta. Wybrałem do zestawu tych pierwszych. Płyta Roberta jakoś mi jeszcze nie weszła. Czy wejdzie? Zobaczymy. Chyba mnie czeka parę innych odsłuchań w najbliższym czasie więc jest szansa na zmiany w Topie albumów.

01 01 05 ANATHEMA – We’re Here Because We’re Here
02 04 03 JOHN ILLSLEY – Streets Of Heaven
03 06 12 TOM HELSEN – The Truth About That Girl And Me
04 02 11 ACUTE MIND – Acute Mind
05 07 15 BRENDAN PERRY - Ark
06 03 08 SCISSOR SISTERS – Night Work
07 10 13 ARNO - Brussld
08 08 26 KASHMIR - Trespassers
09 09 28 JONSI - Go
10 NE 01 IRON MAIDEN – The Final Frontier
24.09.2010 10:07 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #2
Re: 78 - 25-09-2010
emigrant napisał(a):01 01 05 ANATHEMA – A Simple Mistake TA PŁYTA JEST GENIALNA A TEN UTWÓR TO JEJ APOGEUM
Już za 10 dni będę po koncercie Anathemy. Mam nadzieję że zagrają całą nową płytę, którą oceniam tak jak Ty Icon_biggrin3

emigrant napisał(a):02 03 07 TOM HELSEN & EVA DEROOVERE – It Ain’t That Bad NAJLEPSZY MOMENT Z PŁYTY
Chyba u mnie też najlepszy, choć z tym poczekam jeszcze aż spadną wszystkie kawałki z tej płyty, a przecież jeszcze nie wszystkie weszły Icon_wink2 Tak czy owak, zdecydowanie większe wrażenie robi na mnie płyta jako całość i niż poszczególne "kromki"

emigrant napisał(a):03 02 06 HARVEY QUINNT – Black Pearl A ICH TO W KOŃCU MUSZĘ KUPIĆ
Jest już do kupienia ? Próbowałem dotrzeć do ich płyty i na razie bez skutku Icon_neutral2
Dasz znać jak będziesz miał ?


emigrant napisał(a):Ozark Henry jednak opuścił listę albumów ( poczekam jednak do fizycznej premiery).
Będę czekał aż obwieścisz premierę Icon_wink2

emigrant napisał(a):Chyba mnie czeka parę innych odsłuchań w najbliższym czasie więc jest szansa na zmiany w Topie albumów.
Bardzo dużo płyt wyszło we wrześniu. U mnie już w następnym notowaniu pierwsza z tego wysypu.

emigrant napisał(a):01 01 05 ANATHEMA – We’re Here Because We’re Here
Pobiłeś mnie w tygodniach na szczycie Icon_wink2
Ale u mnie tyle razy na 1-ym to niezwykle rzadkie zjawisko. Zobaczymy jak umieścimy tą płytę w podsumowaniu roku Icon_biggrin3

emigrant napisał(a):02 04 03 JOHN ILLSLEY – Streets Of Heaven
Już jestem po pierwszym przesłuchaniu, ale debiut dopiero za tydzień, bo dzisiaj już dla mnie się zaczął ten następny tydzień Icon_lol

emigrant napisał(a):03 06 12 TOM HELSEN – The Truth About That Girl And Me
No proszę ! Tom reaktywacja. Aleśmy się zgrali. W notowaniu z dzisiejszą datą ten album ... no na pewno się uśmiechniesz, szczególnie że znam tą płytę dzięki Tobie Icon_biggrin3

emigrant napisał(a):05 07 15 BRENDAN PERRY - Ark
Muszę go w końcu posłuchać. Słyszałem wiele dobrego o tej płycie, u Ciebie widze że też już 4 miechy w czołówce. Mam już tą płytę od dobrych dwóch miesięcy, ale ciągle jakoś nie miałem nastroju na Brendana. Mam nadzieję że będzie lepiej niż na poprzedniej jego płycie, a opinie które słyszałem to potwierdzają. No ale Brendana zostawie sobie chyba na "po koncercie" Anathemy, bo na razie wprawiam się w nastrój do tegoż.

emigrant napisał(a):08 08 26 KASHMIR - Trespassers
09 09 28 JONSI - Go
No i tych też w końcu muszę posłuchać Icon_wink2

emigrant napisał(a):10 NE 01 IRON MAIDEN – The Final Frontier
Mnie na razie nie zachwyciła, ale dostanie jeszcze wiele szans. Na razie poza TOP-5.


W notowaniu z dzisiejszą datą dwie płyty u mnie debiutują, których jeszcze na listach w ogóle nie masz, więc może Cię zaciekawi. Publikacja dopiero w środę, bo mnie znawca nawiedził Icon_biggrin3
25.09.2010 11:16 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
 
Zapomnij o ściągnięciu Harvey Quinnt z sieci, Nowości w Belgii są silnie strzeżone. Zresztą tutaj płyty często są tańsze niż w Polsce i niewielu ściąga. Info o płycie znajdziesz TUTAJ
Można zakupić poprzez iTunes za już za 9,99 euro.

Polecam Ci jeszcze jedną nową rzecz. Na razie znam tylko dwa kawałki ale niebawem pewnie sięgnę po więcej. DORLEAC - to project w który zaangażowana jest Geike Arnaert z Hooverphonic. Za tydzień pewnie dorzucę do emigranta. POSŁUCHAJ
Dorzucam też Evę de Roovere - POSŁUCHAJ
25.09.2010 01:57 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #4
 
emigrant napisał(a):Można zakupić poprzez iTunes za już za 9,99 euro.
To może niewiele na europejskie warunki, ale na polskie tak Icon_neutral2
Koncert Anathemy kosztuje 2 razy więcej i jest tego wart. Podobnie jak płyta Anathemy z całą wkładką, okładką i nadrukiem na CD w takiej cenie (bo 44,90 zł.).

emigrant napisał(a):Polecam Ci jeszcze jedną nową rzecz. Na razie znam tylko dwa kawałki ale niebawem pewnie sięgnę po więcej. DORLEAC - to project w który zaangażowana jest Geike Arnaert z Hooverphonic. Za tydzień pewnie dorzucę do emigranta. POSŁUCHAJ
Dorzucam też Evę de Roovere - POSŁUCHAJ
Dzięki, posłucham.
25.09.2010 02:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #5
 
emigrant napisał(a):Info o płycie znajdziesz TUTAJ
zaglądnąłem i cena jest nawet wyższa (żeby nie powiedzieć kosmiczna)

CD Universal 2735938 (UMG) [be] / EAN 0602527359380
kopen (19.99 EUR)
25.09.2010 04:17 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #6
 
Klikając w iTunes jest za 9.99 - iTunes . niestety nie działa na polskich kartach choć muszę spróbować na Visie ale nie Elektron bo tych nie akceptują.
Tak szczerze biorąc pod uwagę ile się w Polsce zarabia to Ci powiem, że większość Polaków pracuje na taka płytę cały dzień a nawet dwa. Tutaj 1-2 godziny pracy i masz taką płytę. Za kilka tygodni cena spadnie do 15 euro za rok kupisz ją w sklepie za 10 euro. Tak to wygląda w rzeczywistości. Dodam, że rodzimy Riverside ''ADHD'' to był koszt 25 euro.

Koncerty zagraniczne to koszt 50-100 euro a więc czasem taniej niż w Polsce. U2 kosztowało w ostatniej chwili 150. Gdyby mi się udało kupić bilety w przedsprzedaży to zmieściłbym się w stówce. Czy w PL czy w BE płacimy w zasadzie tyle samo.
25.09.2010 09:56 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
 
emigrant napisał(a):Klikając w iTunes jest za 9.99.
Wiem po 0.99 za kawałek.
Ale cenę 19,99Euro wziąłem z linku który podesłałeś, bo jak rozumiem to jest cena za płytę z okładką, książeczką itd. Jest bardzo wysoka cena. W Stanach nowości kosztują 10-14$, więc biorąc pod uwagę niski kurs dolara dwa razy mniej.

emigrant napisał(a):Tak szczerze biorąc pod uwagę ile się w Polsce zarabia to Ci powiem, że większość Polaków pracuje na taka płytę cały dzień. Tutaj 1-2 godziny pracy i masz taką płytę.
Bo ceny są zbliżone, a płace 5-10 razy niższe.


emigrant napisał(a):Za kilka tygodni cena spadnie do 15 euro za rok kupisz ją w sklepie za 10 euro. Tak to wygląda w rzeczywistości.
Tak właśnie kompletowałem płytotekę, a oryginałów mam ponad 500. Ale ostatnią płytę którą kupiłem bez wcześniejszego poznania zawartości było "Myśli I Słowa". Od tego momentu powiedziałem sobie dość wydawania pieniędzy na rzeczy nieznane tylko dlatego że poprzednia płyta była pyszna. I trzymam się tego do dziś.


emigrant napisał(a):Dodam, że rodzimy Riverside ''ADHD'' to był koszt 25 euro.
CD po tyle ?!?!
Nie no jaja. Przecież tutaj była w takiej cenie tylko w polskiej walucie, więc cztery razy tańsza. A bilet na koncert promujacy tą płytę kupiłem za 40zł.
100 zł. wydałem na DVD "Pulse" Pink Floyd i dwupłytowe "DVD" Led Zeppelin !


emigrant napisał(a):Koncerty zagraniczne to koszt 50-100 euro a więc czasem taniej niż w Polsce. U2 kosztowało w ostatniej chwili 150. Gdyby mi się udało kupić bilety w przedsprzedaży to zmieściłbym się w stówce.
Na tych na których byłem kształtowały się następująco:
Rolling Stones - 315 zł. (ale trybuna siedziąca blisko sceny) stojące byłe znacznie tańsze, poza malutkim sektorem VIP (chyba 1.500 zł.) - masakra dla snobów praktycznie nie lepsze miejsca niż za 300zł.
Genesis - 165zł. (sektor siedziący, ale na stadionie, więc daleko od sceny, ale na wprost)
Red Hot Chilli Peppers - 170zł. (sektor siedziący, ale na stadionie, więc daleko od sceny, ale na wprost)
Leonard Cohen - 350zł. (sektor siedziący na wprost sceny w hali)
Deep Purple - 185zł. (sektor siedziący na wprost sceny w hali)
Roger Waters - 330zł. (na przyszły rok w hali) a 90zł. w 2002r. na lotnisku
wymieniłem kilka tych największych gwiazd.
Anathema np. w tym roku: 90zł.

emigrant napisał(a):Czy w PL czy w BE płacimy w zasadzie tyle samo.
Często tak jest , ale chyba znacznie częściej na koncerty Icon_confused2
25.09.2010 10:37 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #8
 
Na iTunes kupujesz z okładką,którą później możesz wydrukować i zrobić sobie płytę z pudełkiem, nawet chyba książeczki są do wydrukowania.
Często są dodawane bonusy, których nie ma w sklepowych wydaniach.
A co do USA to przy Stanach to i Polska jest droga. Icon_mrgreen Amerykanin w Europie musi się liczyć ze swoim portfelem.

Icon_mrgreen Ja tak się mądruje ale ... sam nie jestem święty Icon_wink2 i wybieram często mniej legalne formy pozyskiwania muzyki. W końcu tyle tego jest... Icon_biggrin3 ale jak mi się już coś spodoba to mam wyrzuty sumienia i pobiegnę do sklepu. Niektórym artystom (których kocham od zawsze) w ogóle nie robię tego świństwa.

A tutaj na Watersa bilety się rozeszły Icon_frown a przecież to ma być dopiero w maju.
26.09.2010 12:05 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #9
 
No Włodarczyk obronił z trudem pas mistrzowski Icon_biggrin3

emigrant napisał(a):Na iTunes kupujesz z okładką,którą później możesz wydrukować i zrobić sobie płytę z pudełkiem, nawet chyba książeczki są do wydrukowania.
No tak, ale płacić tyle kasy żeby potem się gimnastykować żeby to miało jakiś wygląd Icon_confused2
I tak nigdy nie będzie tak wyglądało jak trzeba (drukarka musiała być dobra, papier dobry, kwestia przycięcia itd.). Nie no jeśli chodzi o itunes to mnie nie przekonasz. Dla mnie to pomyłka, płacić tyle kasy za pliki komputerowe.

emigrant napisał(a):Często są dodawane bonusy, których nie ma w sklepowych wydaniach.
No to jest sku... wytwórni, że coraz to jakieś nowe wydania są z jakimś nieznanym dodatkiem. Kiedyś słyszałem jak w Minimax Kaczkowski powiedział mądrze, że to jest nienormalne żeby mieć to co artysta nagrał podczas sesji to trzeba kupić 10 różnych wydań tego samego produktu. I to jest sedno całej sprawy czyli to żeby nas wydoić. Do tego my klienci służymy, do tego żeby być całe życie dojonymi. I tak jest ze wszystkim. Produkuje się rzeczy z 2-3 letnią gwarancją, które niewiele dłużej wytrzymują, po to żeby ten sam towar klienci kupowali po kilka razy. Dla mnie stwierdzenie: "klient nasz pan" to czarny humor. W muzyce robi się wiele wydań tego samego dodając 1 inny utwór do każdego wydania. Udławią się w końcu swoją pazernością. I mam, tu na myśli przemysł muzyczny, a nie artystów którzy najczęściej zdają sobie sprawę jak to działa i wiedzą że to jest granda, tylko nic nie mogą zrobić, bo jak podskoczą to ich przemysł wyłączy ze wszelkiej promocji. Poza tym oni też są dojeni.

emigrant napisał(a):A co do USA to przy Stanach to i Polska jest droga. Icon_mrgreen
No tak, tylko do kogo należy w większości przemysł muzyczny.
Dla przykładu:
w USA nowy Iron Maiden kosztuje 9,99$ czyli około 30zł.
w Polsce około 55zł.
a w Belgii ? Sprawdź, zobaczysz. Szacuje 17Euro czyli około 70zł.
To już wystarczy do wysnucia wniosków. Do tego jak doda się zarobki ludności. Wyjdzie Ci że Belg płaci dwa razy więcej niż Amerykanin, a Polak 5 lub więcej razy więcej niż Amerykanin.

emigrant napisał(a):Icon_mrgreen Ja tak się mądruje ale ... sam nie jestem święty Icon_wink2 i wybieram często mniej legalne formy pozyskiwania muzyki.
Słuchaj, Twoja prywatna sprawa. Poza tym tak naprawdę zamiast przyjmować oczywistego stwierdzenia że piractwo to złodziejstwo (co oczywiście jest prawdą) zastanówmy się czy czasami kupowanie legalnej muzyki też nie jest złodziejstwem tylko tym razem w stosunku do klienta (o czym pisałem 2 cytaty wyżej). Bez powodu nie powstały systemy P2P. To jest efekt obrony "dojonych" przed dojącymi.

emigrant napisał(a):W końcu tyle tego jest... Icon_biggrin3
No właśnie. Jak to poznać ? Kupować wszystko ? Staram się słuchać rocznie około 200 płyt, żeby mieć jako takie pojęcie. Ile musiałby zarabiać żeby to wszystko kupić ? Pomijając fakt, że co druga, trzecia rzecz w ogóle jest warta tego żeby do niej wracać, czyli słuchać więcej niż raz, dwa.

emigrant napisał(a):Niektórym artystom (których kocham od zawsze) w ogóle nie robię tego świństwa.
Też tak mam, tylko paradoksalnie na moje szczęście ci artyści są już dawno po przecenach Icon_lol

emigrant napisał(a):A tutaj na Watersa bilety się rozeszły Icon_frown a przecież to ma być dopiero w maju.
W Polsce tak samo. Ja kupiłem jeszcze w przedsprzedaży, a po miesiącu dodali drugi koncert w tym samym miejscu dzień później i z tego co patrzyłem też poszedł. Zresztą jestem na newsletterze Watersa i od czasu ogłoszenia pierwotnej trasy dodano już kilkadziesiąt koncertów. Po prostu się świetnie sprzedają.
26.09.2010 02:21 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #10
 
To już jutro setka na e-migrancie Icon_biggrin3
30.09.2010 01:55 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #11
 
Setka będzie z lekkim opóźnieniem 3go lub 4go października! Icon_wink2 Icon_biggrin3 Właśnie skończyłem podsumowanie. Wszystko ukaże się w nowym design.
03.10.2010 12:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #12
 
emigrant napisał(a):Setka będzie z lekkim opóźnieniem 3go lub 4go października! Icon_wink2 Icon_biggrin3 Właśnie skończyłem podsumowanie. Wszystko ukaże się w nowym design.
Wiem, czytałem ogłoszenie na stronce. Na podsumowanie poczekam cierpliwie.
Chodziło mi o jubileusz, który przecież wiąże się z konkretnym dniem, czyli że Twoje "dziecko" skończyło 100 tygodni Icon_biggrin3
Miałem składać gratulacje w nowym notowaniu Yanco Top, ale skoro masz poślizg z wiadomych względów, to zrobię to w tym temacie.
GRATULACJE i wielu, wielu kolejnych jubileuszy !
03.10.2010 01:20 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #13
 
DZIĘKUJĘ BARDZO.

Dziś wkleję nowe notowanie Yanco to poinformuję o e-migrancie. Lista już jest podliczona, podsumowanie też. Nastąpiło kilka zmian. Myślę, że na lepsze. Kilka kategorii będzie dostępne dopiero po zalogowaniu się ale Lista zostaje otwarta dla wszystkich. Icon_biggrin3

e-migrant powinien być dostępny już dziś wieczorkiem Icon_biggrin3
03.10.2010 01:50 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości