Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 30 /24.09.10r./
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 30 /24.09.10r./
Dość zaskakujące notowanie w pewnym sensie. Wystarczy spojrzeć na liczbę Klaxonów wypadniętych. Dobrze, ale ja zacznę może od innego wątku. W zeszłym tygodniu jakoś tak mnie naszło na słuchanie złotych przebojów, więc raczej mniej poznawałem nowe kawałki. W tym tygodniu jeszcze tych nowości jest parę, ale to się pewnie odbije na nowościach za tydzień (albo będą takie bardziej komercyjne albo ich nie będzie, chociaż różnie to bywa, wiadomo, że bardzo często zmieniamy nastroje i to, co akurat chcemy słuchać). Do nowości dzisiejszych przejdę za chwilę, chociaż w większości są to "kampusowe" nowości. Przy okazji dziś gratka dla Kuby i dla wszystkich, którzy interesują się kącikiem radiowym na mojej liście.

Zaczynamy chyba tradycyjnie już od top 10. Pewnie zaskoczeniem dla was będzie lider. To jest kawałek należący do gatunku muzyki elektronicznej, bardzo mi się on obecnie podoba i myślę, że jeśli ktoś z was go nie zna to naprawdę zachęcam do poznania. Od paru dni bez przerwy ten kawałek chodzi mi po głowie i nie może spaść. Icon_razz Na podium także wszedł The Cuts z nagraniem, które także ostatnio jest moim odkryciem (zresztą jak i sam zespół). Tuż za podium wieeelki skok. "The Sound of Missing You" - jeśli uważnie śledziliście moją listą to wiecie, że ten kawałek był bardzo długo w poczekalni ale nie mógł wejść na listę gdyż zawsze byli lepsi. Jednak dałem jakiś czas temu szansę i to nie była szansa stracona. Zacząłem ostatnio na nowo poznawać ten kawałek i wg mnie jest on jednym z większych hitów tego roku jeśli chodzi o muzykę popularną. Najwyższa nowość akurat 'kampusową' nie jest. To jest nagranie promujące najnowszą płytę zespołu Pectus, która ukazała się bodajże w tym miesiącu. Bardzo przypomina mi zespół Volver. Niektórzy nie lubią tego zespołu upodabniając go do Feela, ja akurat osobiście nie mam nic do nich, a kawałki, nawet jeśli nie są aż tak ambitne to jednak wpadają w ucho.

Wielki spadek Serja, no niestety oberwało mu się troszkę. Ale w sumie muszę przyznać, że to chyba przez to, że ostatnio jakoś do niego nie zaglądałem, a wiele innych utworów po prostu go wyprzedziło. Także jeśli się postara, ma szanse na powrót chociaż do TOP 10. Za to wielki awans zaliczają Maniczki. Wspominałem tydzień temu, że nabędę nową ich płytę. Jednak ich nie nabyłem, jakoś szkoda mi było kasy a dwa, że nie miałem czasu w ogóle o tym myśleć, gdyż byłem chory a potem nawał lekcji w szkole i jakoś tak wypadło mi to z głowy. Stąd nieobecność nowych kawałków MSP na liście. Natomiast doceniłem wreszcie promujący ten album kawałek w wyniku czego znalazł się w połówce listy, jeśli taki sam skok wykona za tydzień to będzie sukces. B-Complex porównał bym do Sebastiena Telliera. Nie znam sie aż tak bardzo na muzyce elektronicznej wiec może znawcy tego rodzaju muzyki zaraz mi coś wytkną, ale bardzo mi serio to przypomina. Natomiast Mama Selita to zespół, który gra muzykę z pogranicza rocka i hip hopu. Wydał bodajże debiutancką płytę w tym roku, od lipca poszukiwałem tego kawałka w internecie, nie wiedziałem co to jest aż wreszcie znalazłem, no i słucham bardzo często.

O Vampire Weekend wam nic nie powiem poza tym, że ostatnio jakoś tak natrafiłem na nowy ich kawałek i mi się spodobał.

Aaahh ohh co to się dzieje na wylocie! 3x Klaxons out z listy! Może za dużo ich słuchałem? A może po prostu nie byli aż tak dobrzy? Nie wiem... na razie wypadli, ale myślę, że głównym powodem tego było to, że na razie odłożyłem płytę na półkę i przez najbliższy czas wracać do niej nie zamierzam z powodu braku czasu.

I upragniony przez większość forumowiczów Icon_razz kącik radiowy. W Radiu Kampus tworzę obecnie materiał na temat solidarności. W najbliższą środę między 10 a 12 właśnie tematem Studenterii będzie Solidarność. Ja dzisiaj się wybrałem na sondę zadając pytanie młodym ludziom, z czym im kojarzy się solidarność oraz co sądzą o postrzeganiu Solidarności przez współczesną młodzież. Kuba na Mycharts bardzo chciał, żebym wyłapywał różne kwiatki, no to proszę bardzo. Dziś np. szedłem chodnikiem z mikrofonem i przechodziłem przez taką małą uliczkę i pech chciał, że na środku tej małej uliczki złapałem kogoś z mikrofonem, a z tej uliczki wyjeżdżał samochód. Icon_mrgreen Nieźle musiał się wkurzyć kierowca samochodu widząc, że nagle przed niego na drodze pojawia się reporter, staje i robi wywiad. Icon_lol Ale na moje szczęście owa miła kobieta nie chciała brać udziału w sondzie i sobie poszła dalej. Drugim kwiatkiem może być odpowiedź pewnej dziewczyny. Na pytanie, z czym kojarzy jej się solidarność usłyszałem odpowiedź, że z cukierkami. No i jeszcze jedno w zasadzie... trafił swój na swego. Zadałem w sondzie pytanie pewnym dziewczynom, które okazały się koleżankami z Radia Kampus. Skończyło się tylko na tym, że powiedziałem im, do jakiej audycji robię materiał. Icon_mrgreen Tyle o Radiu Kampus, a i będę próbował swoich sił w internetowym radiu ProRock jako felietonista, ale na razie czekam na odpowiedź od rekrutanta, który ma przesłuchać próbki. Icon_wink2

I na koniec mały bonus... 1/2 materiałów, które dziś zmontowałem z sondy nt. Solidarności: http://www.sendspace.pl/file/d21b43680ee2f2afd375d17

Lp. Poprz. Ilość Tyg. Wykonawca i Utwór

01. 05. 03. Fake Blood - I Think I Like It
02. 01. 04. Dubska - Bialy czarny dla Kai
03. 06. 02. The Cuts - Smutna dziewczyna
04. 21. 03. Wildboyz & Ameerah - The Sound of Missing You
05. 04. 05. Sebastien Tellier - Fingers of Steel
06. 09. 02. Kobranocka - Intymne życie mrówek
07. 03. 07. Kumka Olik - Podobno nie ma już Francji
08. NE. 01. Pectus - Oceany
09. 07. 09. Wdowa - Pali się dach
10. 15. 05. Palikot Band - Nie zagłosuję na Jarka

11. 10. 07. Volver - Volveremos
12. 08. 04. Sabaton - Uprising
13. 13. 05. Faithless - Not Going Home
14. 02. 06. Serj Tankian - Left of Center
15. 12. 04. Hajer Boss - Bynajmniej to nie wyścig
16. 30. 06. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just the End of Love
17. NE. 01. B-Complex - Beautiful Lies
18. 18. 11. Rusko - Dial My Number
19. NE. 01. Mama Selita - Rocky
20. 20. 07. De Mono - Póki na to czas

21. 14. 20. Robert Gawliński - Kalejdoskop bardo
22. 16. 12. Hurt - Statek kosmiczny miłość
23. 19. 04. Eldo - Pożycz mi płuca
24. 23. 02. Monika Brodka - W pięciu smakach
25. 22. 04. Marina & The Diamonds - Oh No!
26. 24. 08. Enrique Iglesias & Pitbull - I Like It
27. 17. 04. Metronomy - Holiday
28. 29. 08. Eminem - Not Afraid
29. NE. 01. Vampire Weekend - White Sky
30. 25. 17. Pearl Jam - Just Breathe


WYPADLI:
Klaxons - Venusia
Klaxons - Echoes
Klaxons - Cypherspeed
Jack Johnson - You And Your Heart
24.09.2010 08:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
Paweł napisał(a):04. 21. 03. Wildboyz & Ameerah - The Sound of Missing You
ekhm... Icon_confused2
Paweł napisał(a):29. NE. 01. Vampire Weekend - White Sky
bardzo dobra nowość. Mam nadzieję, że nie wypadnie tak szybko ja Klaxonsi
Paweł napisał(a):08. NE. 01. Pectus - Oceany
fatalny tekst... melodia też nie najlepsza Icon_frown
Paweł napisał(a):16. 30. 06. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just the End of Love
pociesza mnie jednak świetny skok MSP - mojego nowego lidera Icon_wink2
chyba kiedyś mieliśmy dużo więcej wspólnych utworów...
25.09.2010 12:46 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
dzięki za kącik ogrodniczy, czyli z kwiatkami Icon_wink2.
Paweł napisał(a):Drugim kwiatkiem może być odpowiedź pewnej dziewczyny. Na pytanie, z czym kojarzy jej się solidarność usłyszałem odpowiedź, że z cukierkami.
dość przykre to raczej...
Paweł napisał(a):Zadałem w sondzie pytanie pewnym dziewczynom, które okazały się koleżankami z Radia Kampus.
dobre Icon_mrgreen .

no tak, wiedziałem od początku, że podejrzana jest ta pozycja Serja Icon_razz.
27.09.2010 02:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
ku3a napisał(a):dość przykre to raczej...
Nie, dziewczyny po prostu nie miały czasu na sondę a z oddali krzyknęły na szybko żartobliwie.
27.09.2010 06:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 637
Dołączył: May 2008
Post: #5
 
oj, chyba przeliczyłeś się wcześniej z tymi Klaksonami Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.09.2010 08:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości