Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #1
Lauryn Hill - The Miseducation of Lauryn Hill
[Obrazek: hill2.png]

25 sierpnia, 1998

To jedna z moich ściśle ulubionych płyt, więc potraktujcie ją łaskawie Icon_wink W sumie nigdy wcześniej nie myślałem o zgłoszeniu jej do topłyty. Chyba zaczynam nabierać do niej większego dystansu, skoro tak bezpardonowo chcę się nią z Wami podzielić Icon_smile Ostatnio stwierdziłem, że w sumie fajnie byłoby poznać Wasze zdania na jej temat, bo Lauryn Hill nigdy na forum nie było poza moimi postami. Na zachętę napiszę jeszcze, że to numer 312 na liście 500 najlepszych płyt wszech czasów magazynu Rolling Stone i o wiele więcej, ale przede wszystkim świetna płyta, z duszą i przesłaniem.

1. "Roll Call Intro"
2. "Lost Ones"
3. "Ex-Factor"
4. "To Zion"
5. "Doo Wop (That Thing)"
6. "Superstar"
7. "Final Hour"
8. "When It Hurts So Bad"
9. "I Used to Love Him"
10. "Forgive Them Father"
11. "Every Ghetto, Every City"
12. "Nothing Even Matters"
13. "Everything Is Everything"
14. "The Miseducation of Lauryn Hill"
15. "Can't Take My Eyes Off of You"
16. "Tell Him"

Głosujemy do 5 października.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2018 10:28 AM przez AKT!.)
21.09.2010 01:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
O! O! Nie znam! Icon_smile2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
21.09.2010 01:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #3
 
A ja znam, ale ostatni raz słuchałem wieki temu - z przyjemnością sobie odświeżę pamięć Icon_smile
21.09.2010 08:03 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
bugman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 630
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
przemek napisał(a):A ja znam, ale ostatni raz słuchałem wieki temu - z przyjemnością sobie odświeżę pamięć Icon_smile

jak kolega. ale pamietam, ze mi sie podobala, nawet kasete oryginalna mialem ;] jak zdaze przesluchac to dam note. that thing to znakomity singiel-jego pamietam
21.09.2010 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Płyta bardzo udana, z kilkoma piosenkami, które naprawdę warto znać, choć mam wrażenie, że trochę za długa.
3,3/5

1. Everything Is Everything
2. Can't Take My Eyes Off of You
3. Tell Him
4. Lost Ones
5. Ex-Factor
6. Doo Wop (That Thing)
7. When It Hurts So Bad
8. Every Ghetto, Every City
9. I Used to Love Him
10. Superstar
11. Forgive Them Father
12. To Zion
13. The Miseducation of Lauryn Hill
14. Final Hour
15. Nothing Even Matters
16. Roll Call Intro

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.09.2010 10:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #6
 
1 Doo Wop
2 Everything Is Everything
3 Superstar
4 Ex-Factor
5 Every Ghetto, Every City
6 The Miseducation Of Lauryn Hill
7 Nothing Even Matters
8 Tell Him I Love Him
9 To Zion
10 Lost Ones
11 Can't Take My Eyes Off Of You
12 Final Hour
13 Forgive Them Father
14 When It Hurts So Bad
15 I Used To Love Him
16 Intro
25.09.2010 07:54 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
Hmmm... Właśnie zauważyłem, że nie napisałem, że Intro to Intro i w sumie nie powinniśmy go typować, bo nie ma startu to reszty piosenek, bo nie jest piosenką Icon_smile Ale najwyżej nie będę go liczył w klasyfikacji w takim razie po prostu Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.09.2010 05:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
1. "The Miseducation of Lauryn Hill"
2. "Lost Ones"
3. "Everything Is Everything"
4. "Ex-Factor"
5. "Tell Him"
6. "To Zion"
7. "Forgive Them Father"
8. "Every Ghetto, Every City"
9. "Doo Wop (That Thing)"
10. "I Used to Love Him"
11. "Can't Take My Eyes Off of You"
12. "Final Hour"
13. "Nothing Even Matters"
14. "When It Hurts So Bad"
15. "Superstar"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
26.09.2010 06:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Technicznie czas jest do jutra, ale liczę, że ktoś jeszcze zagłosuje Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2010 08:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
aaktt napisał(a):Hmmm... Właśnie zauważyłem, że nie napisałem, że Intro to Intro i w sumie nie powinniśmy go typować, bo nie ma startu to reszty piosenek, bo nie jest piosenką Icon_smile Ale najwyżej nie będę go liczył w klasyfikacji w takim razie po prostu Icon_wink2
Chyba sobie jaja robisz. Intro ma fajną gitarkę, dżwięki z tyłu, głos i szum sali. Przyjemnie się go słucha. Fakt, że jest krociutkie, bo pewnie gdyby się jeszcze trochę rozwinęło, to byłoby u mnie bardzo wysoko.
04.10.2010 09:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Skoro była prośba to ja napiszę tylko, że plyta mi się w sumie nie podoba, chociaż top7 jest co najmniej niezły, pierwsza trojka dobra, a dwójka znakomita.

1. To Zion
2. The Miseducation of Lauryn Hill
3. Nothing Even MattersTell Him
4. Ex-Factor
5. Can't Take My Eyes Off of You
6. Every Ghetto, Every City
7. Roll Call Intro
8. When It Hurts So Bad
9. Final Hour
10. I Used to Love Him
11. Sweetest Thing
12. Doo Wop (That Thing)
13. Everything Is Everything
14. Lost Ones
15. Forgive Them Father
16. Superstar

Jeżeli intro nie będzie brane pod uwagę, mojego topu proszę nie liczyć do podsumowania.
04.10.2010 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
No proszę Cię. Nie wymuszaj na mnie szantażem swoich warunków Icon_sad

I proszę, popraw swój głos, bo masz "The Sweetest Thing" (które było na wersji amerykańskiej) zamiast "Tell Him" z edycji europejskiej (w tym polskiej). Dziękuję.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2010 10:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
aaktt napisał(a):No proszę Cię. Nie wymuszaj na mnie szantażem swoich warunków Icon_sad
I proszę, popraw swój głos, bo masz "The Sweetest Thing" (które było na wersji amerykańskiej) zamiast "Tell Him" z edycji europejskiej (w tym polskiej). Dziękuję.
Ja niczego nie wymuszam, po prostu uważam, że liczenie mojego głosu bez Intra nie ma żadnego sensu. A co do Tell him to jakby co to policz zamiast Sweetest thing, bo słuchałem obu obok siebie i brzmią na porownywalnym poziomie. A co do płyty to ani na wiki (14 utworów) ani na Allmusic nie znalazłem informacji o takiej wersji, jaką Ty podałeś. Na Almusic są trzy wersje, 14, 16 (z TST) i 22 (z TH) utworowe.
04.10.2010 11:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
Na wszystkich wersjach jest 16 utworów, tylko na niektórych dwa ostatnie nie są wyszczególnione na trackliście. W Ameryce ostatnim kawałkiem było "The Sweetest Thing", w Europie "Tell Him", a w Japonii było wiele różnych wersji i dziwnych bonusów, w tym i ta z 22 utworami. I jestem tego na 100% pewien. Sam posiadam dwie kopie tego albumu i obie zawierają "Tell Him".
http://rateyourmusic.com/release/album/l...n_hill_f1/

A co do liczenia/nieliczenia Intro, nie rozumiem zupełnie Twojego podejścia. To nie jest pełnoprawna kompozycja. Równie dobrze na tej samej zasadzie moglibyśmy oceniać i szeregować interludy, na końcu niektórych piosenek, bo one też mają swoje nazwy, chociaż nie są wyszczególnione na trackliście i to dopiero byłoby bez sensu. Ja rozumiem, że są płyty, na których nie ma tradycyjnych piosenek, ale różne, szumy, szmery, bajery, które uważane są za pełnoprawne utwory, ale to jest piosenkowy album i układamy piosenki. Mogę jako ciekawostkę podać pozycję Intro, jeśli Ci bardzo zależy.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.10.2010 11:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 385
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
aaktt napisał(a):A co do liczenia/nieliczenia Intro, nie rozumiem zupełnie Twojego podejścia. To nie jest pełnoprawna kompozycja. Równie dobrze na tej samej zasadzie moglibyśmy oceniać i szeregować interludy, na końcu niektórych piosenek, bo one też mają swoje nazwy, chociaż nie są wyszczególnione na trackliście i to dopiero byłoby bez sensu. Ja rozumiem, że są płyty, na których nie ma tradycyjnych piosenek, ale różne, szumy, szmery, bajery, które uważane są za pełnoprawne utwory, ale to jest piosenkowy album i układamy piosenki. Mogę jako ciekawostkę podać pozycję Intro, jeśli Ci bardzo zależy.
Interludia nie są wydzielone jako osobne utwory, ale gdyby były to czemu by ich nie liczyć. A Intro może i nie jest pełnoprawną kompozycją, ale jest tam wokal, jest ładnie brzmiąca gitara, a na końcu jakieś klawisze. Tworzy to ładną zgrabną całość, która mi się podoba.
I jeszcze jedno, pojękiwania i rapowanie jakoś trudno uznać mi za piosenkę. Na moje ucho niektore utwory są uboższe niż to Intro. Po prostu nic ciekawego w nich się jak dla mnie nie dzieje. Rażą monotonią i wkurzającym wokalem.
04.10.2010 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Mamy dwa miejsca szóste, bo "To Zion"i "Doo Wop (That Thing)" osiągnęły remis absolutny tj. otrzymały od poszczególnych użytkowników dokładnie takie same ilości punktów Icon_smile

Scoreboard:
#01. [51] "Ex-Factor"
#02. [49] "Everything Is Everything"
#03. [46] "The Miseducation of Lauryn Hill"
#04. [41] "Tell Him"
#05. [41] "Every Ghetto, Every City"
#06. [40] "To Zion"
#06. [40] "Doo Wop (That Thing)"
#08. [39] "Can't Take My Eyes Off of You"
#09. [38] "Lost Ones"
#10. [30] "Nothing Even Matters"
#11. [25] "When It Hurts So Bad"
#12. [24] "Superstar"
#13. [24] "I Used to Love Him"
#14. [22] "Forgive Them Father"
#15. [21] "Final Hour"
#16. [13] "Roll Call Intro"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 24.08.2018 10:29 AM przez AKT!.)
08.10.2010 03:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości