Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pierwsze notowania naszych list
emigrant
Unregistered

 
Post: #121
 
No racja, nie spostrzegłem tego. Może wydali tylko ten utwór? To w takim razie niezły rarytas.
Trzeba by się zapytać... Fronczewskiego Icon_mrgreen

P.S.Muszę kupić nowy gramofon. Icon_cry Przecież ja wiele z tych płyt mam. Janerka, Obywatel GC, 2x Joy Division, Cocteau Twins, ''Lonely Is An Eyesore'' znakomity składak, Depeche Mode, Aya RL, Siekiera, Iron Maiden. Każda złotówkę kiedyś pakowałem w płyty.
19.03.2010 01:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #122
 
ja parę lat temu zakupiłem na allegro Technicsa za całkiem przyzwoitą kwotę i sobie chwalę. Słucham niezbyt często, ale nie wyobrażam sobie, bym nie mógł sobie wrzucić płyty kiedy mam na to ochotę Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2010 02:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #123
 
Mój gramofon się zepsuł swego czasu a, że teraz jestem za granicą to jakoś tak nie myślałem o zakupie nowego ( tutaj są normalnie w sklepach - nowe, dobrej jakości pomiędzy 100-200 euro)ale prędzej czy później to zrobię i na pewno wybiorę się do tych sklepików kupić coś nowego. Tylko po to aby poczuć tę adrealinkę sprzed lat jak się kupowało nowe płyty. A co tam 30 euro. Raz nie zawsze. Icon_smile2
Tylko obawiam się czy ta wizyta w sklepie skończyłaby się na jednym zakupie Icon_wink2
19.03.2010 02:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #124
 
myślę, że temat zaczął odbiegać od "pierwszych notowań naszych list" Icon_wink2
19.03.2010 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #125
 
Też tak myślę. Ale chyba można go uważać za zakończony.

Wracajac do mojej prywatnej Listy z tamtych lat to w pierwszym notowaniu dwa pierwsze miejsca zajął Maanam; na 1 - Szał niebieskich ciał, na 2 - O! Nie rób tyle hałasu.
Co jeszcze? Do 1989 roku najdłużej na liście utrzymało się U2 - The Unforgettable Fire - 114 tygodni - nie umiałem się pożegnać z tym utworem, z polskich kawałków z pewnością prowadziły by, Ciało, Moja krew - Republiki, Ulica miasta - Aya RL i pewnie Krakowski spleen - Maanamu. Długo tez był na liście zespół Ziyo z ''Graffiti''.
Ciekawe jakby to wyglądał teraz?
19.03.2010 04:33 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #126
 
ku3a napisał(a):myślę, że temat zaczął odbiegać od "pierwszych notowań naszych list" Icon_wink2

Ale przynajmniej z mojego punktu widzenia dyskusja była fascynująca Icon_wink


Co do gramofonu, to nie potrzebuję, bo mam niewiele płyt tego rodzaju.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2010 08:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #127
 
saferłel napisał(a):Ale przynajmniej z mojego punktu widzenia dyskusja była fascynująca Icon_wink
ależ oczywiście. jeśli jednak by trwała dalej, to trzeba by ją wydzielić do innego wątku Icon_wink2.
a Ty co żeś se strzelił taką małą sygnaturkę? taka mała, że nic na niej nie widać. tylko pół ekranu, co to jest.
19.03.2010 10:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #128
 
To jest jakaś aluzja do tego, bym ją usunął czy też naprawdę coś Ci się nie wyświetla?

Postanowiłem oddać hołd naszemu genialnemu wokaliście, Muńkowi Staszczykowi, i jego namiętnej piosence ''Stary Boy'', która już na dobre potwierdza jego songwriterską klasę i wprowadza do ''Rock n' Roll Hall Of Fame''.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
19.03.2010 11:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #129
 
saferłel napisał(a):To jest jakaś aluzja do tego, bym ją usunął czy też naprawdę coś Ci się nie wyświetla?
po prostu nie wiem po co komu sygnaturka na pół ekranu i każdy to musi przy każdym poście oglądać.
a tak już zupełnie przy okazji, to mi się "Stary Boy" bardzo podoba Icon_razz.
19.03.2010 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #130
 
abyście za daleko nie odbiegli od tematu Icon_razz postanowiłem wkleić moją pierwszą listę... A właściwie to lista 3 p.m.l. [przed moją listą] Icon_mrgreen Tylko nie wiem co zrobię jak znajdę jeszcze jakieś starsze notowania... Nie wykluczam tego.

no to kilka zdań:
- lidera raczej dziś nie lubię !!! delikatnie pisząc!
- zupełnie nie kojarzę Big Day! nawet pomyślałem, że coś źle zapisałem! nie mam pojęcia co to jest...
- cover The Police, uważam za nieszkodliwy, ale żeby go umieszczać na liście? nie do wiary...
- Varius miał zdecydowanie lepsze utwory, nawet w tym okresie...
- Mariah nie kojarzę...
- Will Icon_eek2 Icon_redface2 podobnie Natalia Icon_redface2
- tytuł Chumbawamba napisany jak za dawnych lat Icon_wink2 dziś tego kawałka nie lubię...
- no i jeszcze zapis tytułu Natalii... z "angielska - I'm ... Icon_mrgreen uśmiałem się nieżle jak to zobaczyłem Icon_smile2

O numer 1 dziś walczyliby Maniacy, Martdith i Joe Icon_smile2 I chyba takie byłoby podium. Musiałbym sobie przypomnieć te kawałki...

W płytach wygrali Sixteen :roll: i Genesis. A wygrać powinni: Lipnicka lub muzyka z Ekstradycji!!! oraz 10000 Maniacs

No i zapis LISTA !!! Nie wiem jak ja to wymyśliłem Icon_smile2 Albumy [LP] miałem podzielone na TU i TAM ...

i jeszcze jedno. data. to też był poniedziałek... 3 lata później zacząłem układać listę i data była poniedziałkowa... podświadomie? Icon_smile2

Dowód rzeczowy:

[Obrazek: d3c5805d33a78af2med.jpg]

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
19.03.2010 11:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #131
 
Icon_biggrin3 Icon_biggrin3
a ja uwielbiałem "You're Not Alone" Icon_smile2. było u mnie w dziesiątce.
9 z nich zresztą było Icon_smile2.
a 3 się załapały do dwudziestki podsumowania roku Icon_mrgreen : "Bitch", "I'll Be Missing You", "Men In Black".
nie mogę tego Big Daya rozczytać. co tam jest napisane? "Ocaid"?
20.03.2010 01:48 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 122
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #132
 
OCSID Icon_smile2 to z czwartej płyty. A mi sie wydawało, że poza dwiem pierwszymi dopiero ostatnia mi się podobała. Słucham teraz tego http://w480.wrzuta.pl/audio/9PFcpTi8ONy/. nie pamiętam... Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
20.03.2010 01:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #133
 
w życiu tego discO nie słyszałem Icon_smile2
20.03.2010 03:19 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #134
 
A w ogóle to co się dzieje z Big Day? Albo takie Firebirds?
20.03.2010 03:40 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #135
 
ku3a napisał(a):1.po prostu nie wiem po co komu sygnaturka na pół ekranu i każdy to musi przy każdym poście oglądać.
2.a tak już zupełnie przy okazji, to mi się "Stary Boy" bardzo podoba Icon_razz.

1.Spokojnie, zniknie w nowym tygodniu. To co chciałem już przekazałem.
2.Pojawi się na liście?

Co do listy Jacka, ja grupy Sixteen w ogóle nie kojarzę, ale widzę tu kilka smaczków pokroju Genesis, Chambawamby, 10 000 Maniacs i Bartosiewicz. Nie masz się co wstydzić Icon_wink W każdym razie bardzo popowa lista Ci wyszła.

ku3a napisał(a):"I'll Be Missing You"
Z trójki, którą wymieniłeś znam tylko ten numer i w sumie uważam, że to trochę naciągana rzecz. Jakby to brzmiało bez dotyku The Police?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.03.2010 08:56 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 102
Dołączył: Jun 2007
Post: #136
 
saferłel napisał(a):2.Pojawi się na liście?
oczywiście Icon_cool2
20.03.2010 10:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 494
Dołączył: Aug 2008
Post: #137
 
Bardzo ciekawe to pierwsze notowanie Icon_wink2
"Jenny", "Kiler", Will Smith, Varius, myślę, że moja lista gdyby wtedy istniała, wyglądałaby podobnie Icon_wink2
20.03.2010 03:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #138
 
saferłel napisał(a):Z trójki, którą wymieniłeś znam tylko ten numer i w sumie uważam, że to trochę naciągana rzecz. Jakby to brzmiało bez dotyku The Police?
Czy to, że sampel nadaje brzmienie temu utworowi skreśla go na wstępie?
28.07.2010 05:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #139
 
prz_rulez napisał(a):Czy to, że sampel nadaje brzmienie temu utworowi skreśla go na wstępie?
W tym wypadku tak, bo bez niego praktycznie by nie istniał Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2010 05:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #140
 
Po pierwsze to nie sampel, bo wszystkie partie są wykonywane przez Faith Evans i 112, a tekst został lekko zmieniony. Ja lubię obie wersje i ciężko stwierdzić, która jest lepsza, bo obie mają zupełnie inny klimat, wydźwięk i sens.

A jakby to brzmiało bez dotyku The Police? Prawdopodobnie nie istniałoby w takiej postaci.
Ale w ogóle kwestionowanie zapożyczania motywów z innych utworów, Safer, w XXI wieku nie ma sensu, bo chociaż sam nie jestem wielkim zwolennikiem takich metod tworzenia muzyki, to w każdej dziedzinie sztuki dochodzi o jakichś form intertekstualności. A oceniamy nie autorskie partie, ale całość i efekt końcowy, a ten jest moim zdaniem bardzo udany i zdecydowanie natchniony.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.07.2010 05:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Notowania przedświąteczne 2005 prz_rulez 26 10 996 21.12.2008 02:58 AM
Ostatni post: bigmisiek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości