Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Script - The Script
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #1
The Script - The Script
[Obrazek: 200px-Script_album.jpg]

1. We Cry
2. Before the Worst
3. Talk You Down
4. The Man Who Can't Be Moved
5. Breakeven
6. Rusty Halo
7. The End Where I Begin
8. Fall for Anything
9. If You See Kay
10. I'm Yours
11. Anybody There (Bonus Track)

Gatunek: rock
Wydany: 8 sierpnia 2008 (Irlandia), 11 sierpnia 2008 (UK), 19 września 2008 (Europa)
17.09.2010 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Jeden album! Zdecyduj się czy ma być to The Script czy Paramore Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2010 03:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #3
 
no właśnie, jeden album na 2 tygodnie Icon_wink2
(ja jestem za The Script, Paramore zgłosisz za 2 tygodnie) Icon_wink2
17.09.2010 04:15 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
Ja również chętniej posłuchałbym The Script niż Paramore. Tych drugich w ogóle możesz sobie darować ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.09.2010 04:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #5
 
no to the script Icon_wink2 sluchalem obu w ciągu ostatnich dwóch dni dlatego oba wątki założyłem Icon_wink2
17.09.2010 05:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
Jeśli chcesz, możemy zamknąć tamten temat i otworzyć go za dwa tygodnie,
albo go skasować i wtedy wybierzesz sobie za dwa tygodnie jakikolwiek album Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.09.2010 05:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #7
 
już go skasowałem więc nie ma dyskusji Icon_wink2 Za 2 tygodnie pogadamy o Paramore.

Teraz skupmy się na The Script - album mi przypadł do gustu.
The Script to kolejny fajny brytyjski zespół. Podoba mi się oryginalny głos wokalisty i przyjemny dźwięk jaki płynie z głośników podczas ich słuchania Icon_smile2. Obok Maroon 5 to mój zespół września - za sprawą singla "For the first time" (ale ten będzie zapewne na drugim krążku). Płytkę oceniam na 4/6. Trochę za mało żywszych utworów. A ocenie poszczególnych utworów poddam się później...
17.09.2010 06:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
mike napisał(a):już go skasowałem więc nie ma dyskusji Icon_wink2 Za 2 tygodnie pogadamy o Paramore.
Super, fajnie, że wszystko wyjaśniliśmy Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.09.2010 06:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Niestety zgłaszane przez ciebie płyty nie trafiają zbytnio w mój gust. Poprzednia była niesłuchalna, a ta nie ma wystarczającej osobowości...co mimo wszystko plasuje ją wyżej niż 3OH!3. ''The Script'' nie wymaga myślenia, interpretowania muzyki, którą się słyszy. Z drugiej strony jest raczej o lata świetlne od najlepszych, czysto zabawowych płyt (one ujmują w trochę inny sposób), więc nie ma mowy o jakimś kompromisie jednej wartości na rzecz drugiej. Tu jest po prostu całkiem mdło i zastanawiam się co jest w tym tak ujmujące, że ten krążek zdobył taką rzeszę fanów. Specjalnie użyłem powyżej kilku słów ''zawachania'', które nie pozwalają mi jednoznacznie skazać tego albumu na pożarcie, ponieważ wychwyciłem nieliczne (a jednak) pozytywne dźwięki. I te kawałki osiedliły się w top 4. Drugi odsłuch już nic nie zmienił.

01 - Rusty Halo
02 - We Cry
03 - Fall for Anything
04 - Anybody There
05 - Before the Worst
06 - Talk You Down
07 - The End Where I Begin
08 - The Man Who Can't Be Moved
09 - Breakeven
10 - I'm Yours
11 - If You See Kay

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.09.2010 11:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #10
 
Ja tę płytę bardzo lubię. Była na 4 miejscu moich płyt 2008 roku, a "The Man Who Can't Be Moved" był na drugim miejscu podsumowania utworów 2008.
Panowie z "The Script" potrafią tworzyć melodie, które szybko wpadają w ucho, niosą ze sobą powiew świeżości i lekkość.
Płytę znam na pamięć:

1. The Man Who Can't Be Moved
2. Breakeven
3. Before the Worst
4. Talk You Down
5. We Cry
6. Fall for Anything
7. If You See Kay
8. Anybody There
9. The End Where I Begin
10. Rusty Halo
11. I'm Yours
18.09.2010 11:21 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #11
 
No kurde, a ja właśnie mam nowy do odsłuchania Icon_mrgreen więc będę miał niezłą sesję z nimi Icon_wink2
18.09.2010 03:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #12
 
Też właśnie "nabyłem" nową płytkę Scriptów - zaraz zacznę słuchać. Jeden kawałek nosi intrygującą nazwę "This Love" który niejako kojarzy mi się z pewnym zespołem którego twórczość bardzo cenię Icon_biggrin3
18.09.2010 07:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
To może trochę nie na miejscu, ale nie spodziewałem się, że kiedykolwiek usłyszę frazę "którego twórczość bardzo cenię" w odniesieniu do Maroon 5 Icon_smile2 Nie mam nic do tego zespołu, ale mimo wszystko to chyba nie ten kaliber artyzmu, więc trochę mnie to rozbawiło Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2010 08:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Nie tyle nie na miejscu, co po prostu bez sensu. Jak inaczej wyrazić uznanie dla ich muzyki? Co jest złego w ''twórczości'' Maroon 5? Każdy ma swoją twórczość. Doda, Pink Floyd, Ich Troje, Grzegorz Turnau itd...
Kaliber artyzmu to już inna sprawa.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2010 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
saferłel napisał(a):Nie tyle nie na miejscu, co po prostu bez sensu.
Masz zły dzień? Icon_wink2

Nie ujmuję nikomu prawda do twórczości, nie o to tu chodzi.
To sformułowanie po prostu dotkliwie pogryzło się z obrazem Maroon 5 w mojej głowie, to niuans, ale mnie rozbawił, na tyle, żeby skomentować Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2010 09:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Co do samej płyty: muszę się zgodzić z Pawłem, że jest zbyt jednostajnie i trochę bez pomysłu, ale z drugiej strony myślę, że nie każda płyta musi przecież być nowatorska. Byłoby jednak fajnie gdyby choć trochę wychodzili poza konwencję i unikali popowych banałów, a szli w stronę indie rocka, tego brakuje. Płyta jakoś tam buja się do przodu, jest kilka znośnych kawałków, ale nic szczególnego. Nie zdawałem sobie sprawy, że oni się aż tak popularni. Niestety to odwrotnie proporcjonalnie do jakości materiału. Ostatnie trzy piosenki, szczególnie "I'm Yours" brzmią niemal boysbandowo.

1. "The Man Who Can't Be Moved"
2. "Rusty Halo"
3. "Breakeven"
4. "Before the Worst"
5. "We Cry"
6. "Talk You Down"
7. "Fall for Anything"
8. "The End Is Where I Begin"
9. "Anybody There"
10. "I'm Yours"
11. "If You See Kay"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.09.2010 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
aaktt napisał(a):Masz zły dzień? Icon_wink2

Tak, Europeistyka na UJ-ocie wymaga zdawania polskie lub matmy na rozszerzeniu, a nie tak jak w tamtym roku np. WOSu i anglika Icon_sad

A tak na serio Icon_wink2, to nie chciałem w żadnym wypadku, żeby moja odpowiedź wypadła tak ostro. Jeżeli przyjąłeś ją w ten sposób - przepraszam. Rozumiem, że to twoje bardzo osobiste przemyślenia dotyczące Maroonów, więc niech tak będzie. Nie sądzę wszakże, by NIE CHODZIŁO o tę twórczość w ogóle. Osoby postronne (jak widać) mogą to zinterpretować trochę inaczej.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.09.2010 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #18
 
Jeden ceni Dodę, drugi Coldplay, a trzeci Maroon 5 i to chyba jego sprawa, co mu się podoba ?? Czyż nie tak?
19.09.2010 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Ale ja tego przecież nikomu nie bronię Icon_wink2 Ceńcie pęczkami! Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
19.09.2010 11:55 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #20
 
Bardzo przyjemna płytka. Każdy kawałek ma w sobie coś. Nie przypadła mi do gustu tylko ostatnia dwójka. Ogólnie płytkę oceniam na 4-/6 Icon_wink2
1. Breakeven
2. I'm Yours
3. Anybody There
4. We Cry
5. The End Where I Begin
6. The Man Who Can't Be Moved
7. Rusty Halo
8. Fall for Anything
9. Before the Worst
10. If You See Kay
11. Talk You Down
19.09.2010 12:15 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości