Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
incarNations - Radio Retro
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 514
Dołączył: Aug 2008
Post: #1
incarNations - Radio Retro
[Obrazek: okl_23323.jpg]
Kayax, 2010
1 Wielkie jest czekanie
2 Zabrakło łez
3 Wiarę przywróć mi
4 Śniłeś
5 Daj mi tę noc
6 Mów do mnie jeszcze
7 Miłość Tobie dam
8 Miłość Tobie dam DUB
9 Liczenie gwiazd
10 Nie wierz tym
11 Uśnij mi uśnij
Cytat:Osobowości:
WOJTEK KRZAK, MAJA KLESZCZ – LIDERZY ZESPOŁU KAPELA ZE WSI WARSZAWA. Do udziału w nagraniach „Radio Retro” Maja i Wojtek zaprosili swoisty "dream team" - młodych polskich muzyków - Pawła Mazurczaka, Janka Smoczyńskiego, Huberta Zemlera - znanych ze współpracy z całą plejadą rodzimych artystów.

Opis albumu:
incarNations i „Radio Retro” to najnowszy projekt artystyczny muzyków z Kapeli ze Wsi Warszawa. Zespołu który znany jest publiczności na całym świecie. Muzycy od 2003 roku zagrali blisko 500 koncertów na całym świecie. Koncertowli na wszystkich najbaldziej preżstiżowych światowych festiwalach od Glastonbury przez Womad.
Ich ostatni album "Infinity" został uznany przez prestiżowy amerykański magazyn Popmatters za najlepszy album World Music 2009 roku na świecie a w Polsce zdobyło tytuł Folkowego Fonogramu Roku oraz nagrodę Fryderyk.

"Radio Retro" - to hołd złożony, nie tak znowu odległym, złotym czasom polskiej piosenki. Czasom, gdy w piosence ważna była zarówno muzyka jak i tekst oraz interpretacja. Dobra muzyka nie uznawała granic - lampowe radia niosły w świat dźwięki, które nie znały edycji, cyfrowej obróbki i innych tanich sztuczek. Królowała prostota, smak i elegancja. O przebojowości i popularności utworu decydowała melodia, dobry tekst i świetne wykonanie. Niby to oczywiste, a jednak jakże trudne a przede wszystkim aktualnie niespotykane... Gitara, pianino, kontrabas, perkusja, saksofon i piękny głos. Wtedy wystarczyło, może wystarczy i dziś? Album zawiera autorskie kompozycje Wojtka. Maja jest lauraetką wyróżnienia 31 Festiwalu Piosenki Aktorskiej. Autorem większości tekstów zawartych na płycie jest wspomniany wcześniej klasyk pióra - Bogdan Loebl - znany choćby z kultowej już dziś współpracy z zespołami Tadeusza Nalepy czy Stana Borysa, autor takich utworów jak: "Kiedy byłem małym chłopcem" czy legendarnej "Anny". Muzycznie dużo tutaj nawiązań do bluesa folku, gipsy swingu, reggae, soulu czy jazzu. To, co usłyszymy na płycie to efekt zaledwie dwóch sesji nagraniowych! Akustyczne utwory w połączeniu z charyzmatycznym głosem Mai stwarzają niezwykły klimat. „Radio Retro“ to efekt ogromnej pasji jego twórców, silnej potrzeby muzykowania i obcowania z muzyką. Album niezwykły, zaskakujący I czarujący

Muzyka - Wojciech Krzak
[ex. 5. Sokołowski; 6. Cz. Niemen]

Słowa - Bogdan Loebl
[ex. 5. A. Sobczak; 6. K.Przerwa - Tetmajer; 10. W Krzak]

Maja Kleszcz: śpiew
Wojtek Krzak: gitara, skrzypce
Jan Smoczyński: klawisze
Paweł Mazurczak: kontrabas
Hubert Zemler: perkusja
Wojtek Hurkacz: saksofon, klarnet

Nagrano -8,9 stycznia 2010 - Sound & More
Realizacja nagrań - Seba Witkowski
Mix Matering - Mario activator, Jarek "Smok" Smak - Studio AS ONE
Ciekawa sprawa, brzmi intrygująco ("Daj mi tę noc" w takiej wersji - hehe).

Singlem jest wspomniane Daj mi tę noc, ale "wspiera" go Zabrakło łez

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
15.09.2010 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Green Day - Revolution Radio Szymek79 2 1 087 11.08.2016 05:40 PM
Ostatni post: prz_rulez
  TV On The Radio - Seeds Rincewind 3 1 085 08.10.2014 08:45 PM
Ostatni post: thestranglers
  The Beach Boys - That's Why God Made the Radio AKT! 10 1 869 01.06.2012 07:40 PM
Ostatni post: AKT!
  Składanki BBC Radio 1 & 2 Szymek79 1 818 17.11.2011 04:36 PM
Ostatni post: AKT!
  BBC RADIO 1's LIVE LOUNGE 5 Szymek79 0 733 26.10.2010 07:25 PM
Ostatni post: Szymek79
  The Radio Dept. - Clinging To A Scheme saferłel 5 1 143 02.03.2010 02:58 PM
Ostatni post: furbul

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości