Ankieta: Ulubiona p
Pablo Honey
The Bends
OK Computer
Kid A
Amnesiac
Hail to the Thief
In Rainbows
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50: Radiohead
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #21
 
45.
A WOLF AT THE DOOR. (IT GIRL. RAG DOLL.)
Hail to the Thief 2003
link

44.
I WILL. (NO MAN'S LAND.)
Hail to the Thief 2003
link

43.
PALO ALTO
'OK Computer' b-side 1998
link

42.
15 STEP
In Rainbows 2007
link

41.
MORNING BELL/AMNESIAC
Amnesiac 2001
link

Płyty:
16: Hail to the Thief
13: In Rainbows
13: Amnesiac
8: OK Computer

[Obrazek: Radiohead.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
05.09.2010 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #22
 
"15 Step" to jedyny utwór Radiogłowych, który trafił do mojego top 40 Icon_wink2 Co oczywiście nie oznacza, że to jedyny, który lubię Icon_smile2
Muszę wrócić do ich dyskografii, szczególnie do "Złodzieja", bo ostatnio słuchałem go zanim jeszcze dowiedziałem się o syndromie Radiohead i o kulcie, który otacza ten zespół w cyberlandzie Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2010 10:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #23
 
aaktt napisał(a):Muszę wrócić do ich dyskografii
O tak. To zawsze wskazane. Możesz zacząć od sprawdzania linków Icon_biggrin

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
06.09.2010 12:01 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #24
 
Jutro je przejrzę bardziej szczegółowo Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2010 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #25
 
Solidny plan!

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
06.09.2010 12:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #26
 
Było już aż 6 utworów z Hail to the Thief, co znaczy, że albo tak lubisz tę płytę, że postanowiłeś umieścić ją tu w całości (licząc nieszczęśliwą) albo to jeden z tych albumów, z których większość piosenek lokuje się na niskich miejscach. Myślę, że to chyba jednak opcja numer 2. "Sit Down. Stand Up." jest fajne, zwariowane, lekko elektroniczne, szkoda, że nie załapało się do top 50.

Amnesiac w ogóle umknęło mi, że istniało jako płyta i pewnie nieprędko ją sprawdzę. Bardziej ciekawi mnie krytykowane przez część fanów Pablo Honey, czyli podobno najsłabsza płyta Radiohead i uwielbiane przez Pawła The Bends, choć nie sądzę, żeby któraś z nich stała się nagle przełomową dla zespołu w moim odczuciu, ale to już chyba pisałem...? Icon_wink2

Z ostatniej piątki: "Palo Alto" jest ciekawe, lekko eksperymentalne, mocno rockowe, trochę kosmiczne, ale nadal ma dość ospałe wokale, czego, łagodnie mówiąc, nie jestem wielkim fanem Icon_razz Ratują go gitary, jest w porządku, choć "Sit Down Stand Up" było lepsze Icon_razz

"Morning Bell/Amnesiac" to jeden z takich numerów, kiedy zaczynam się zastanawiać dlaczego zupełnie nie czuję tej muzyki. Fajna ambientowa aranżacja z dzwoneczkami, można by z tego zrobić fajny beat do jakiegoś hip-hopowego numeru Icon_biggrin3 Byłoby fajniejsze gdyby było instrumentalne, bo znowu wokal Yorke'a wpędza mnie w depresję. Chyba do tego punktu nie sądziłem, że aż tak bardzo te wokale mnie denerwują, choć denerwują to może nie najlepsze słowo. Podobną sprawę mam z Coldplay, jakoś tak się ciągną te numery przez wokal właśnie...

"Go to Sleep" z poprzedniej piątki jest w miarę w porządku, choć brzmi jakby powstał w połowie lat 90tych, a płyta wyszła w 2003, ale to żaden minus Icon_smile2 Ciekawie prezentuje się "I Will", ma chyba najlepszy klimat z tych wszystkich kawałków. Jest dość ospałe, ale tutaj akurat wcale to nie razi.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
06.09.2010 09:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #27
 
Rzeczywiście się wziąłeś za linki Icon_wink

aaktt napisał(a):Było już aż 6 utworów z Hail to the Thief, co znaczy, że albo tak lubisz tę płytę, że postanowiłeś umieścić ją tu w całości (licząc nieszczęśliwą) albo to jeden z tych albumów, z których większość piosenek lokuje się na niskich miejscach.
Nie jestem w stanie na to odpowiedzieć. Przy układaniu topu, piosenki traktuję wyłącznie indywidualnie. Nie ma znaczenia na której płycie zostały wydane. Poza tym układam top na bieżąco. Mam ogólny pomysł na poszczególne utwory w głowie, ale nie znam jeszcze konkretnych miejsc dla nich. Wiem na pewno jedynie jakie to będą piosenki. Hail to the Thief jeszcze będzie oczywiście.
aaktt napisał(a):Myślę, że to chyba jednak opcja numer 2.
To bardziej możliwe od opcji numer 1, bo w całości jej tu nie będzie.
aaktt napisał(a):"Sit Down. Stand Up." jest fajne, zwariowane, lekko elektroniczne, szkoda, że nie załapało się do top 50.
Ale doceniłem. Wyróżniłem. Jest w sześćdziesiątce jedynce najlepszych ;D
aaktt napisał(a):Amnesiac w ogóle umknęło mi, że istniało jako płyta i pewnie nieprędko ją sprawdzę.
Kiedyś, gdy słuchałem "Amnesiac" moi współokatorzy kazali mi wyłączyć bo im było smutno Icon_biggrin3 Nie ma sensu pisać, że to solidna płyta, bo Radiohead mają siedem niezwykle solidnych krążków.
aaktt napisał(a):Bardziej ciekawi mnie krytykowane przez część fanów Pablo Honey, czyli podobno najsłabsza płyta Radiohead
Pablo Honey jest zupełnie inna niż pozostała część dyskografii. Jest britpopowa. Jeszcze nie art rockowa ;] Ja ją lubię na równi z kilkoma innymi albumami R.
aaktt napisał(a):"Morning Bell/Amnesiac" to jeden z takich numerów, kiedy zaczynam się zastanawiać dlaczego zupełnie nie czuję tej muzyki.
I to jest prawidłowe podejście. Może niedługo zaczniesz coś czuć Icon_wink
Pierwsza wersja "Morning Bell" ukazała się na "Kid A". Oto ona. Może ta Ci bardziej przypadnie do gustu.
Jak widać w topie i w dodatku do topu, tę wersję lubię mniej, choć lubię bardzo Icon_biggrin3
aaktt napisał(a):można by z tego zrobić fajny beat do jakiegoś hip-hopowego numeru Icon_biggrin3
Już to widzę: The Roots feat. Radiohead. RYM dostałby zawału. Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
06.09.2010 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #28
 
35.
INSIDE MY HEAD
'Pablo Honey' b-side 1992
link

34.
WHERE I END AND YOU BEGIN. (THE SKY IS FALLING IN.)
Hail to the Thief 2003
link

33.
(NICE DREAM)
The Bends 1995
link

32.
BULLET PROOF..I WISH I WAS
The Bends 1995
link

31.
PROVE YOURSELF
Pablo Honey 1993
link

Płyty:
51: Pablo Honey
40: In Rainbows
37: The Bends
33: Hail to the Thief
19: OK Computer
13: Amnesiac
12: Kid A

[Obrazek: Radiohead+_nc.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.09.2010 12:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
furbul napisał(a):39.
HOW TO DISAPPEAR COMPLETELY
Aj aj aj. Ależ nisko! U mnie na bank w pierwszej piątce. Zdarzało mi się płakać przy tym utworze.
07.09.2010 03:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
 
30.
POP IS DEAD
1993
link

29.
I MIGHT BE WRONG
Amnesiac 2001
link

28.
A PUNCHUP AT THE WEDDING. (NO NO NO NO NO NO NO NO.)
Hail to the Thief 2003
link

27.
RECKONER
In Rainbows 2007
link

26.
SULK
The Bends 1995
link

Płyty:
64: In Rainbows
62: The Bends
56: Hail to the Thief
51: Pablo Honey
35: Amnesiac
19: OK Computer
12: Kid A

[Obrazek: Radiohead+2.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
07.09.2010 10:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #31
 
Ja nie zbyt lubię tenże zespół.
Jedynie o kilku pojedynczych utworach mogę powiedzieć, że są dobre i mi odpowiadają. Nie rozumiem tego zamieszania wokół tej kapeli. Płyta "Ok Computer" jest bardzo dobra, reszta natomiast przeciętna. Moich faworytów jeszcze nie było Icon_cool2
07.09.2010 11:32 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #32
 
furbul napisał(a):
aaktt napisał(a):Amnesiac w ogóle umknęło mi, że istniało jako płyta i pewnie nieprędko ją sprawdzę.
Kiedyś, gdy słuchałem "Amnesiac" moi współokatorzy kazali mi wyłączyć bo im było smutno Icon_biggrin3 Nie ma sensu pisać, że to solidna płyta, bo Radiohead mają siedem niezwykle solidnych krążków.
Ja nie jestem przekonany do takiego pojmowania ich twórczości Icon_razz

Cytat:
aaktt napisał(a):Bardziej ciekawi mnie krytykowane przez część fanów Pablo Honey, czyli podobno najsłabsza płyta Radiohead
Pablo Honey jest zupełnie inna niż pozostała część dyskografii. Jest britpopowa. Jeszcze nie art rockowa ;] Ja ją lubię na równi z kilkoma innymi albumami R.
To może będzie fajniejsza? Icon_razz

Cytat:
aaktt napisał(a):można by z tego zrobić fajny beat do jakiegoś hip-hopowego numeru Icon_biggrin3
Już to widzę: The Roots feat. Radiohead. RYM dostałby zawału. Icon_lol
Czy ja wiem... pewnie miałby tyle samo zwolenników, co przeciwników Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.09.2010 07:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #33
 
40. "THE TOURIST" - "OK Computer" to chyba faktycznie ich najlepsza płyta, muszę naprawdę porządnie zacząć się wsłuchiwać w tę muzykę (i "Kid A"), żeby to stwierdzić, ale na tę chwilę tak mi się wydaje. "The Tourist" jest naprawdę w porządku, fajna aranżacja i nawet się nie zmęczyłem Icon_biggrin3

39. "HOW TO DISAPPEAR COMPLETELY" - raczej niezbyt mnie to jara, wolno się rozkręca ten kawałek, choć w którymś momencie wchodzą całkiem fajne psychodeliczne smyczki

38. "NUDE" - to był pierwszy utwór Radiohead, który pojawił się na mojej liście (doszedł do #63), tak więc po kilku odsłuchach wpadł mi w ucho, choć jest trochę na tę samą modłę, co większość ich kawałków

37. "DOWN IS THE NEW UP" - nie wiedziałem, że była jakaś dwupłytowa edycja "In Rainbows"... sam numer nieco dziwaczny, ale mógłbym go polubić przy bliższym poznaniu

36. "STOP WHISPERING" - britpopowe Radiohead nie jest takie złe, mniej intelektualistyczne, a bardziej od serca, co na plus; całkiem fajny numer, bardziej żywiołowy

35. "INSIDE MY HEAD" - a to jest prawie, że post-punkowe Icon_surprised chyba najlepszy do tej pory kawałek w tym topie Icon_smile zdecydowanie bardziej moja nuta niż ich granie zazwyczaj

34. "WHERE I END AND YOU BEGIN. (THE SKY IS FALLING IN.)" - fajnie psychodeliczne, jeden z lepszych kawałków ze "Złodzieja"

33. "(NICE DREAM)" - ten nawias jest mocno pretensjonalny, ale piosenka już na szczęście nie, fajne smyczki w tle, generalnie na plus

32. "BULLET PROOF..I WISH I WAS" - łał, to ma nawet teledysk! no chyba, że to tylko jakiś film o pływających meduzach, bo tak to wygląda, ale podoba mi się i pasuje do piosenki, która jest spokojna, ale raczej w dobry sposób - muszę sprawdzić to "Bends", bo dwa numery z tej 10tki są w porządku i odróżniają się na plus od innych

31. "PROVE YOURSELF" - ta płyta chyba cała taka jest, z jednej strony to miła odmiana, z drugiej strony to trochę męczenie słuchacza w inny sposób niż zazwyczaj; raczej średnio mi podchodzi

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.09.2010 08:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #34
 
Tomekk napisał(a):Nie rozumiem tego zamieszania wokół tej kapeli.
Na początku też nie do końca rozumiałem. A teraz wyrosłem na kogoś w rodzaju fana Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.09.2010 09:45 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #35
 
aaktt napisał(a):Ja nie jestem przekonany do takiego pojmowania ich twórczości Icon_razz
Że smutna czy że solidna, solidna i (uwaga) solidna?
aaktt napisał(a):To może będzie fajniejsza? Icon_razz
Muszę Ci pisać co powinieneś zrobić aby zaspokoić ciekawość? ;P
aaktt napisał(a):"OK Computer" to chyba faktycznie ich najlepsza płyta, muszę naprawdę porządnie zacząć się wsłuchiwać w tę muzykę (i "Kid A"), żeby to stwierdzić, ale na tę chwilę tak mi się wydaje.
Ja jakiś czas temu za najlepszą uważałem "The Bends", a później przesiadłem się na "OK" i tak jest do dziś ;]
aaktt napisał(a):i nawet się nie zmęczyłem Icon_biggrin3
O proszę!
aaktt napisał(a):nie wiedziałem, że była jakaś dwupłytowa edycja "In Rainbows"
Była. Drugi krążek raczej nie powala (przynajmniej mnie), ale znalazłem tam taką rewelację jak DItNU Icon_wink
aaktt napisał(a):35. "INSIDE MY HEAD" - a to jest prawie, że post-punkowe Icon_surprised chyba najlepszy do tej pory kawałek w tym topie Icon_smile zdecydowanie bardziej moja nuta niż ich granie zazwyczaj
Chyba bisajdy przypadają Ci wyjątkowo do gustu. Będzie jeszcze chyba jeden utwór spoza regularnych płyt.
aaktt napisał(a):łał, to ma nawet teledysk! no chyba, że to tylko jakiś film o pływających meduzach
Nie wiem. Nie jestem dużym fanem teledysków. Teledysków Radiohead znam kilka. Przy wstawianiu linków sprawdzam tylko czy to akurat ta piosenka, a w obraz się nie zagłębiam ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.09.2010 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
furbul napisał(a):
aaktt napisał(a):Ja nie jestem przekonany do takiego pojmowania ich twórczości Icon_razz
Że smutna czy że solidna, solidna i (uwaga) solidna?
No, że solidna po stokroć. Ja mam wątpliwości czy na pewno. Zrobili kilka fajnych rzeczy, ale bez przesady. Ja jakoś nie potrafię się zachwycać Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
08.09.2010 10:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #37
 
30.
POP IS DEAD
1993
link

29.
I MIGHT BE WRONG
Amnesiac 2001
link

28.
A PUNCHUP AT THE WEDDING. (NO NO NO NO NO NO NO NO.)
Hail to the Thief 2003
link

27.
RECKONER
In Rainbows 2007
link

26.
SULK
The Bends 1995
link

Płyty:
64: In Rainbows
62: The Bends
56: Hail to the Thief
51: Pablo Honey
35: Amnesiac
19: OK Computer
12: Kid A

[Obrazek: Radiohead+2.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
08.09.2010 11:01 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
furbul napisał(a):Nie wiem. Nie jestem dużym fanem teledysków. Teledysków Radiohead znam kilka. Przy wstawianiu linków sprawdzam tylko czy to akurat ta piosenka, a w obraz się nie zagłębiam ;]
''Bullet'' nie ma klipu.

Widzę, że przez ten top przewija się dużo kawałków ze ''Złodziei'', co mnie trochę nuży, bo to jedna z ich słabszych płyt moim zdaniem. B-sidy pokroju ''Inside My Head'' czy ''Palo Alto'' to też nie te b-sidy, które u mnie plasowały się całkiem wysoko w klasyfikacji. Nasze topy bardzo się różnią jak do tej pory. Też trochę ubolewam nad niskim miejscem ''How To Disappear Completely''. Widać wiele osób uznaje go za klasyk. ''Pop Is Dead'' zaczynał u mnie całą zabawę Icon_smile Teraz mógłbym dać mu kilka oczek bonifikaty, bo to jednak przezabawny numer Icon_wink Rozkręca się powoli ''The Bends'', ale najlepszych jeszcze (na szczęście) nie było.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
10.09.2010 04:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #39
 
25.
LUCKY
OK Computer 1997
link

24.
EXIT MUSIC (FOR A MOVIE)
OK Computer 1997
link

23.
ELECTIONEERING
OK Computer 1997
link

22.
PYRAMID SONG
Amnesiac 2001
link

21.
OPTIMISTIC
Kid A 2000
link

Płyty:
100: OK Computer
64: In Rainbows
62: The Bends
56: Hail to the Thief
54: Amnesiac
51: Pablo Honey
42: Kid A

[Obrazek: Radiohead.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.09.2010 03:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #40
 
Silna piątka. ''Optimistic'' to mój numer 10. ''Lucky '' 12. ''Pyramid Song''....22 Icon_wink2 ''Electioneering'' 36, a ''Exit'' 46. Wszystko z top 50, w tym dwie piosenek, które mam notowane wyżej, wiec kolejni wielcy faworyci poszli w odstawkę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.09.2010 04:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości