Ankieta: Ulubiona p
Pablo Honey
The Bends
OK Computer
Kid A
Amnesiac
Hail to the Thief
In Rainbows
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 50: Radiohead
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #61
 
No to ładnie trafiłem Icon_smile Lepszego zakończenia być nie mogło. Mój lider i vicelider w top 5 Icon_wink
Pewnie każdy z tych numerów jest równocześnie kandydatem do topu wszech czasów. Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o jakieś komentarze.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.09.2010 08:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #62
 
saferłel napisał(a):Pewnie każdy z tych numerów jest równocześnie kandydatem do topu wszech czasów.
Top 2 na pewno. Pozostałe trzy też mają duże szanse.
saferłel napisał(a):Szkoda tylko, że nie pokusiłeś się o jakieś komentarze.
Ja nie jestem w tym dobry.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.09.2010 09:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #63
 
Faktyczna klasyfikacja płyt bazująca na ocenach i odczuciach.

1. OK Computer
2. Kid A
3. The Bends
4. Hail to the Thief
5. In Rainbows
6. Pablo Honey
7. Amnesiac

Już nie raz wiele w tym ułożeniu się zmieniało i jestem pewien, że jeszcze będzie się zmieniać, ale mniej więcej tak jest na dzień dzisiejszy, na chwilę obecną.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.09.2010 02:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #64
 
No, tak, "Idioteque" Icon_biggrin3
Nie wiem skąd, ale dobrze kojarzę ten numer, nie wydaje mi się, żeby jedynie z nielicznych odsłuchów "Kid A", może ktoś to gdzieś samplował? W każdym razie bardzo fajna rzecz, trochę brzmi jakby wyciągnięta z solowego krążka Yorke. Oczywiście "Creep" - przez wielu nielubiany, tylko dlatego, że to chyba najpopularniejszy medialnie kawałek zespołu.

No i mamy wspólny ulubiony utwór Radiohead, bo ja też najwyżej cenię "Karma Police", żeby było oryginalnie Icon_razz Co do "No Surprises", chyba nie podzielam Twojego entuzjazmu Icon_smile2

Dzięki za top i dodatkową klasyfikację Icon_smile2 Muszę jak najszybciej poznać w całości "The Bends" Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.09.2010 05:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #65
 
A tak w ogóle przykleić ten temat? Bo top Kravitza masz przyklejony Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.09.2010 06:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #66
 
aaktt napisał(a):Oczywiście "Creep" - przez wielu nielubiany, tylko dlatego, że to chyba najpopularniejszy medialnie kawałek zespołu.
Chyba jest w tym trochę prawdy. Ja tego nie rozumiem i piosenkę uważam za rewelacyjną Icon_wink
aaktt napisał(a):No i mamy wspólny ulubiony utwór Radiohead, bo ja też najwyżej cenię "Karma Police", żeby było oryginalnie Icon_razz
Poważnie? Nie spodziewałem się, że w ogóle masz jasno określony numer 1 od RadioheadIcon_wink Najlepszy wybór Icon_mrgreen
aaktt napisał(a):Co do "No Surprises", chyba nie podzielam Twojego entuzjazmu Icon_smile2
Ja doceniłem NS dawno temu, kiedy po raz pierwszy to usłyszałem. Od początku bardzo przypadło mi do gustu.

Przy układaniu topu przez cały czas miałem w głowie taką pierwszą dwójkę. Dopuszczałem ewentualny spadek No Surprises o jedno-dwa miejsca w wyniku zmasowanych odsłuchań, ale od początku nie miałem wątpliwości, że to Karma musi wygrać ;]

Jeszcze wracając do "No Surprises", taka ciekawostka. Rok temu, ku mojemu wielkiemu zadowoleniu, wykorzystano ten utwór do czołówki/pierwszej sceny jednego odcinka szóstej serii House'a Icon_mrgreen O tu
aaktt napisał(a):Muszę jak najszybciej poznać w całości "The Bends" Icon_smile2
Koniecznie!
aaktt napisał(a):A tak w ogóle przykleić ten temat? Bo top Kravitza masz przyklejony Icon_smile2
Możesz przykleić. Od razu ogarnij też Depeche Mode i Nosowską, jeśli możesz Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.09.2010 08:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #67
 
Przyklejone Icon_smile2

Jakoś tak naturalnie mi się "Karma Police" wysunęła na pozycję lidera, nie myślałem nad tym zbyt dużo, a teraz jak słuchałem różnych kawałków przy okazji tego topu i dzisiaj typowania "OK Computer", tylko się w tym utwierdziłem Icon_smile2

Jakbym robił analogiczny top, to pewnie "Creep" i "The National Anthem" też byłyby wysoko Icon_smile2 Może jeszcze "Everything in Its Right Place", musiałbym ich więcej posłuchać i trochę nad tym pomyśleć, a to może trochę potrwać Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.09.2010 08:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości