Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sufjan Stevens - The Age Of Adz
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Sufjan Stevens - The Age Of Adz
[Obrazek: 690853356-1.jpg]

Za portalem cgm.pl:
12 października na rynku ukaże się kolejne długogrające wydawnictwo od Sufjana Stevensa.

Album "The Age Of Adz" będzie pierwszym pełnoprawnym krążkiem wokalisty od czasu wydanego w 2005 roku "Illinois".

- Album będzie wprost wypełniony elektroniką (bandżo i akustyczne gitary ustąpią miejsca maszynom perkusyjnym oraz analogowym syntezatorom) i kosmicznymi motywami (przestrzeń, niebo, obcy, miłość). W efekcie otrzymacie wyraźne, ekstrawaganckie piosenki popowe, wzbogacone licznym instrumentarium i, być może, kilkoma tanecznymi momentami.


Tracklista:
01. “Futile Devices”
02. “Too Much”
03. “Age of Adz”
04. “I Walked”
05. “Now That I’m Older”
06. “Get Real Get Right”
07. “Bad Communication”
08. “Vesuvius”
09. “All for Myself”
10. “I Want To Be Well”
11. “Impossible Soul”

A tutaj do ściągnięcia utwór "I Walked":
http://sufjanstevens.bandcamp.com/track/i-walked
30.08.2010 01:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Czekam Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.08.2010 01:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #3
Re: Sufjan Stevens - The Age Of Adz
prz_rulez napisał(a):Album "The Age Of Adz" będzie pierwszym pełnoprawnym krążkiem wokalisty od czasu wydanego w 2005 roku "Illinois".

Srutu tutu - jak to pierwsze "pełnoprawne" od 2005 roku? W międzyczasie przecież ukazało się kilka płyt - "The Avalanche", zestaw świąteczny, "The Bqe" i ostatnio "All delighted people" (epka, ale trwająca godzinę). To, że są to różne projekty nic nie umniejsza ich 'pełnoprawności'. Wkurza mnie niesamowicie takie pisanie bez sprawdzenia choćby Wikipedii.

"I walked" podoba mi się i jestem ciekawy nowej płyty, chociaż najbardziej lubię Sufjana z czasów "Illinois" właśnie - kiedy jego piosenki nie trwały po 17 minut Icon_smile.
30.08.2010 05:38 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #4
 
Nagranie niezaspecjalne mówiąc szczerze. A okładka okropna. Może reszta będzie lepsza Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.09.2010 11:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Mi się kojarzy z ostatnią okładkę Janelle Monae.

przemek napisał(a):Srutu tutu
Spokojnie. prz może nie ujął tego idealnie, ale prawda jest taka, że ostatni album studyjny z nową muzyką, w takim podstawowym znaczeniu tego terminu, ukazał się właśnie w 2005.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
01.09.2010 11:20 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Nie czytacie zbyt dokładnie Icon_wink2 Ja tylko cytowałem cgm.pl
01.09.2010 12:35 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #7
 
No "BQE" było w sumie takim pobocznym projektem, choć bardzo lubię tę płytę to ciężko ją zaliczyć jako poważniejsze wydawnictwo. "All Delighted People" to EPka w dodatku póki co jedynie cyfrowa, "Run Rabbit Run" zostało nagrane przez Osso bardziej niż przez Sufjana, "The Avalanche" to były tylko b-sidy i odrzuty z "Illinois".

Co do nowego projektu. Okładka faktycznie niezbyt ciekawa.
"I Walked" na początku trochę mnie zawiodło, ale z każdym przesłuchaniem zaczynam się przekonywać. Myślę, że to nie będzie rewelacyjna płyta, ale mogę się mylić Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2010 01:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #8
 
Dziwne macie kryteria oceny co jest projektem pełnoprawnym, a co pobocznym Icon_smile
01.09.2010 01:41 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Dziwne? Całkiem normalne, choć to prawda, że takie określenie jak "pełnoprawne wydawnictwo" jest sprawą mocno subiektywnej oceny. Ja na pewno nie użyłbym w tym przypadku takiego określenia, chociaż rozumiem, że niekoniecznie wynikało ono z niewiedzy, a bardziej z takiej właśnie kalkulacji jak ta moja powyżej.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2010 02:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #10
 
A ja za to zajrzałem tam na stronkę i przesłuchałem sobie tą EP-kę. Całkiem fajna Icon_smile2 .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
01.09.2010 05:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #11
 
Pojawił się kolejny utwór z płyty - "Too much", do pobrania tutaj:

http://sufjanstevens.bandcamp.com/track/too-much

"Kosmiczne motywy" obecne i w mojej ocenie ujmują trochę piosence, takie dziwaczenie na siłę. Ostatnio znów słuchałem "Illinois" (to taka moja ulubiona płyta na wczesną jesień) i gdyby aranżacja tej piosenki przypominała np. "Casimir Pulaski Day" to byłbym w siódmym niebie Icon_smile.
10.09.2010 09:51 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Dziwna płyta, Sufjan bezbłędnie trafia jeśli chodzi o aranżacje łącząc klasykę i elektronikę; jest inaczej niż na wcześniejszych projektach, bardzo niespokojnie, ale słychać, że to porządna płyta, choć ja nie jestem jeszcze do końca przekonany na ile Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.09.2010 04:17 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #13
 
Oficjalnie uwielbiam ten album! Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
03.10.2010 12:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #14
 
aaktt napisał(a):słychać, że to porządna płyta, choć ja nie jestem jeszcze do końca przekonany na ile
5 dni później:
aaktt napisał(a):Oficjalnie uwielbiam ten album!
<033>

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.10.2010 12:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Ale od samego początku spodziewałem się, że to może się stać Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.10.2010 10:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #16
 
Ja także Icon_razz .

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
05.10.2010 11:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
"The Age of Adz" debiutuje w USA na #7 Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.10.2010 08:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
Wow! Icon_eek2

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&amp;num...gewidget=1]
21.10.2010 10:40 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 605
Dołączył: May 2008
Post: #19
 
Tak Icon_smile2 Choć to po części wina promocji amazonu, który w pierwszym tygodniu sprzedawał album za pół ceny Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
21.10.2010 05:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
No to słucham. Do ''Faktów'' zdążę z 3 kawałki przesłuchać Icon_razz2 Na razie kojarzy mi się trochę z Dirty Projectors....trochę agresywnie to brzmi jak na jego twórczość. Liczę na kawałki w stylu openera.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
30.10.2010 06:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Sufjan Stevens & Angelo De Augustine - A Beginner's Mind Szymek79 12 620 25.10.2021 09:00 PM
Ostatni post: Dyfeomorfizm
  Sufjan Stevens, Bryce Dessner, Nico Muhly & James McAlister - Planetarium prz_rulez 2 748 29.08.2017 12:53 PM
Ostatni post: AKT!

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości