Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 2 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Melodrom - Vse kar si pustila da leži na tleh (2010)
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Melodrom - Vse kar si pustila da leži na tleh (2010)
[Obrazek: l_303f1f31df764446b07918f4db646525.jpg]

1. Padaš v meni
2. Premiki
3. Besi
4. Odprta okna
5. Prednosti norosti in nasilja
6. Vsi smo kdaj še nekdo drug
7. By the Bedlam Wall + Chris Eckman
8. Strah pred skokom
9. Rdeča na belem
10. Ko čakaš na večere
11. Preden grem naprej

Melodrom to słoweński zespół grający, ogólnie mówiąc, muzykę alternatywną. Powstali w 1999 i mają na koncie 3 płyty (4, wliczając w to album z remiksami). Najnowsza została wydana 10 maja tego roku, większość utworów została tym razem nagrana w ojczystym języku zespołu, słoweńskim. Bardzo plastyczne dźwięki (efekt uboczny nagrywania w przeszłości ścieżek dźwiękowych do filmów i przedstawień). Polecam!

http://www.sendspace.com/file/gao7nh
28.08.2010 07:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
ścieżki dźwiękowe do filmów i przedstawień brzmią zachęcająco Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
29.08.2010 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
A da się gdzieś tego posłuchać?
29.08.2010 11:24 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
No przecież jest link. Mi ściągnęło się błyskawicznie! Icon_smile2 I teraz słucham.
29.08.2010 11:41 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
O! Jest zainteresowanie! A już się bałem, że ta płyta zostatnie całkowicie pominięta...
Kurczę, muszę dorwać "Larvę", to wtedy w końcu skusicie się na posłuchanie Eivør Pálsdóttir Icon_biggrin3
29.08.2010 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Dobra, ja już raz przesłuchałem.
Przyznam, że ciężko jest mi określić ten styl, którym operują. Zakładam, że jest tam trochę odniesień do ich rodzimego folkloru. Poza tym pewnie słuchają artystów pokroju Bjork Icon_wink Art pop, no.

1981 napisał(a):No przecież jest link. Mi ściągnęło się błyskawicznie! Icon_smile2 I teraz słucham.
Tylko, że kajman i tak nie posłucha tej płyty, bo on szuka linków, gdzie można płytę odsłuchać w internecie, ale nie pobierać (chomiki głównie).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2010 01:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Trudno. Przynajmniej jej nie zmiesza z błotem Icon_wink2
29.08.2010 01:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
1981 napisał(a):No przecież jest link. Mi ściągnęło się błyskawicznie! Icon_smile2 I teraz słucham.
Ja chcę posłuchać a nie zapychać sobie dysk.
29.08.2010 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
A masz ty na dysku w ogóle jakąś muzykę? Icon_wink2 Poza tym znając twój sposób przesłuchiwania płyt, to raz dwa możesz coś ściągnąć, a potem wyrzucić z komputera.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2010 02:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
saferłel napisał(a):1. A masz ty na dysku w ogóle jakąś muzykę? Icon_wink2
2. Poza tym znając twój sposób przesłuchiwania płyt, to raz dwa możesz coś ściągnąć, a potem wyrzucić z komputera.
1. Trochę by się znalazło.
2. Dużo trudniej mi wyrzucić co już mam niż nie ściągnąć tego czego nie mam. A rzeczy, które mam muszę otagować i skatalogować, co jednak pochłania trochę czasu.
29.08.2010 03:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Ooo! Czyżby jednak było Ci żal tych wszystkich gniotów, których musisz słuchać? Icon_razz
29.08.2010 03:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
O fajnie, że w końcu wziąłeś się za Topłytę. Czy to znaczy, że w pozostałych typowaniach też zaczniesz brać udział? Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
29.08.2010 05:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 669
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
prz_rulez napisał(a):Ooo! Czyżby jednak było Ci żal tych wszystkich gniotów, których musisz słuchać? Icon_razz
Gnioty i tak wyrzucam. Natomiast nie wyrzucam utworow, ktorych nie uważam za złe. Z kolei po przesłuchaniu ściągam tylko utwory, ktore uważam za bardzo dobre.
29.08.2010 05:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
furbul napisał(a):O fajnie, że w końcu wziąłeś się za Topłytę. Czy to znaczy, że w pozostałych typowaniach też zaczniesz brać udział? Icon_wink2
No wiesz, już raz typowałem...
Zastanawiam się nad płytą Amy Macdonald. Ale generalnie niedługo nie będę mieć czasu na zaawansowane muzyczne pierdoły Icon_wink2
29.08.2010 11:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
Niestety nie porwała mnie ta płyta. Tylko dwie piosenki uważam za niezłe. Raczej nie będę do niej wracał.
2,2/5

1. Ko čakaš na večere
2. By the Bedlam Wall
3. Preden grem naprej
4. Padaš v meni
5. Vsi smo kdaj še nekdo drug
6. Besi
7. Premiki
8. Rdeča na belem
9. Strah pred skokom
10. Prednosti norosti in nasilja
11. Odprta okna

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
30.08.2010 10:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Bardzo ciężko słuchało mi się tej płyty. Uczyniłem to kilka ładnych razy, ale i tak ciągle czuję, że nie potrafiłbym zanucić większość kompozycji. Po pół godziny zapominam ''jak to leciało'' :/ Może to przez to, iż krążek jest trochę mało barwny, może ten język mnie tak sennie nastraja. Nie wiem. Sama treść przy bliższym przysłuchaniu poprawna. Baśniowa, trochę dream popowa, aczkolwiek czuję to jakiś szerszy kolaż stylów alternatywnych.

01 - By the Bedlam Wall
02 - Preden grem naprej
03 - Ko čakaš na večere
04 - Besi
05 - Premiki
06 - Rdeča na belem
07 - Padaš v meni
08 - Strah pred skokom
09 - Vsi smo kdaj še nekdo drug
10 - Prednosti norosti in nasilja
11 - Odprta okna

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
31.08.2010 12:16 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
saferłel napisał(a):Po pół godziny zapominam ''jak to leciało'' :/
Mam ten sam problem niestety. Płyta słabo zapamiętywalna. Icon_neutral2
31.08.2010 04:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #18
 
Ze Słowenii znam tylko krążek "Odpotovanja" niejakiego Tomaža Pengova (zresztą bardzo dobry), ostatnią płytę słoweńsko-włoskiego projektu Devil Doll i zespół Buldožer. Melodrom można sklasyfikować więc jako czwarty element. Nie rozumiem co pani tutaj śpiewa, ale patrząc na inne płyty, których dzisiaj słuchałem można to zaliczyć jako na plus. To dosyć dziwna płyta, ciężko ją sklasyfikować, choć może to dlatego, że generalnie nie słucham raczej takiej muzyki. Trochę trip hop, trochę synth pop, trochę jakieś lekko orkiestrowe aranżacje... Niestety faktem jest, że płyta się ciągnie. Jest kilka ciekawych rozwiązań rozrzuconych po fragmentach różnych piosenek, ale generalnie rzecz jest dość monotonna, a głos wokalistki z jednej strony ładny, z drugiej mocno mdły. Utwór po angielsku niepotrzebny, zwłaszcza, że pani ma raczej niezbyt przekonywający akcent. W momencie, gdy w "Bedlam Wall" wchodzi męski głos, zdałem sobie sprawę, że dużo lepiej i wyraziściej brzmiałoby to, gdyby album był śpiewany przez faceta.

1. "Besi"
2. "Strah pred skokom"
3. "Odprta okna"
4. "Ko čakaš na večere"
5. "Vsi smo kdaj še nekdo drug"
6. "Padaš v meni"
7. "Prednosti norosti in nasilja"
8. "Preden grem naprej"
9. "By the Bedlam Wall"
10. "Premiki"
11. "Rdeča na belem"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
01.09.2010 10:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
saferłel napisał(a):Baśniowa, trochę dream popowa, aczkolwiek czuję to jakiś szerszy kolaż stylów alternatywnych.
aaktt napisał(a):Trochę trip hop, trochę synth pop, trochę jakieś lekko orkiestrowe aranżacje...
No to przecież w sam raz dla was płyta, a wy narzekacie Icon_biggrin3
Ale, żeby nie być nieobiektywnym... Też miałem trochę takie uczucie. Po trzecim utworze czekałem już na singlowe "Vsi smo kdaj še nekdo drug", które też nie smakowało tak, jak jeszcze tydzień temu (może to przez niesprzyjającą aurę pogodową, może dlatego, że minęło już trochę czasu od wizyty w kraju pochodzenia zespołu, nie wiem).
1 Vsi smo kdaj še nekdo drug
2 Ko čakaš na večere
3 Padaš v meni
4 Besi
5 By The Bedlam Wall
6 Preden grem naprej
7 Strah pred skokom
8 Premiki
9 Prednosti norosti in nasilja
10 Rdeča na belem
11 Odprta okna
03.09.2010 07:50 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Tak szybko zleciało... Oto wyniki:
o1 Ko čakaš na večere 11 + 9 + 8 + 10 = 38
o2 Besi 6 + 8 + 11 + 8 = 33
o3 By The Bedlam Wall 10 + 11 + 3 + 7 = 31
o4 Preden grem naprej 9 + 10 + 4 + 6 = 29
o5 Vsi smo kdaj še nekdo drug 7 + 3 + 7 + 11 = 28
o6 Padaš v meni 8 + 5 + 6 + 9 = 28
o7 Strah pred skokom 3 + 4 + 10 + 5 = 22
o8 Premiki 5 + 7 + 2 + 4 = 18
o9 Rdeča na belem 4 + 6 + 1 + 2 = 13
10 Odprta okna 1 + 1 + 9 + 1 = 12
11 Prednosti norosti in nasilja 2 + 2 + 5 + 3 = 12
14.09.2010 02:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości