Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
notowanie 876 - 23.12.2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
notowanie 876 - 23.12.2007
W tym tygodniu ze zrozumialych wzgledow dominowala inna niz zwykle muzyka, choc nie do konca znalazlo to odzwierciedlenie na liscie. Nowosc tylko jedna, ale za to w koncu runal mur za ktorym wczesniej skryla sie czolowka. Tym razem w pierwszej piatce tylko 2 utwory ktory byly w piatce tydzien temu.

O tym, ze "Wesolych swiat" Róż Europy to moja ulubiona swiateczna piosenka pisalem juz kilka razy. Ewentualny powrot tego na moja liste zapowiadalem tez tydzien temu. Wystarczylo przesluchac kilka razy i efekt od razu widoczny. Malo brakowalo, a bylby powrot od razu do dziesiatki. Ta jednak jest strasznie mocna i sil troche zabraklo. Udalo sie za to w plytach - powrot do dziesiatki. To juz 71. tydzien spedzony przez krazek "Poganie! Kochaj i obrazaj" w mojej dziesiatce ulubionych plyt tygodnia. Uwielbiam ta plyte! Dodam tylko jeszcze, ze przy "Wesolych swiat" napisalem, ze to 18. tydzien. Dla mnie zawsze liczyly sie tylko pierwsze dziesiatki na mojej liscie i pozostalych miejsc nie mam nawet zarchiwizowanych, stad 17 to liczba tygodni, ktore ta piosenke spedzila jak dotad w pierwszej dziesiatce, a nie na calej mojej liscie.

Czy pamietacie jak sie podniecalem po koncertach ktore supportowali Normalsi i Totentanz? Minelo kilka tygodni i te dwa zespoly zajmuja 2 czolowe miejsca na mojej liscie Icon_mrgreen. To bylo spodziewane i jak nie nastapi jakis nagly krach, to tak jeszcze moze potrwac przez kilka tygodni. A za ich plecami walka na calego, zupelnie nieprzypominajaca radosnej swiatecznej atmosfery, gdzie kazdy jest mily dla blizniego Icon_wink2. To byl wprost rewelacyjny tydzien dla dwoch kawalkow. "The Bleeding" po raz trzeci pod rzad awansuje o 7 lub wiecej oczek! Za tydzien ta seria juz sie niestety skonczy, ale walka o obrone miejsca na podium to bedzie tez szalenie emocjonujace dla zespolu wydarzenie. Tydzien temu nic nie wskazywalo na to, ze Sex Pistols moga teraz az tak... wystrzelic! Z dwudziestego na czwarte?! Hoł hoł hoł! Czy to byl jednorazowy wybryk? Czy teraz beda dalej przec do przodu czy raczej tylko starac sie bronic swojej fantastycznej pozycji? Sam jestem ciekaw. Bardzo dobrze poradzil sobie tez Seether. Skok na pewno nie az tak imponujacy jak dwa wczesniej opisane, ale "No Jesus Christ" od kilku juz tygodni solidnie buduje swa silna pozycje. To dopiero ich drugi kawalek ktory dotarl do mojej dziesiatki. "Broken" bylo tu 8 tygodni i dotarlo do 2. miejsca.

Przy tych wszystkich ruchach sporo stracily Metallica, Lionel Richie, Raz, Dwa, Trzy i Happysad. W przypadku Lionela jest to jednak wynik do przyjecia, bo to ze wciaz jest tak wysoko, mozna uznac za bardzo duzy sukces. Z dziesiatki wyleciala tez Katie Melua. Tak pieknie sie trzymala przez wiele tygodni. I tak bedzie w podsumowaniu roku - piekne miejsce pieknej piosenki. W najblizsza niedziele ostatnie notowanie roku i potem to, na co zawsze najbardziej czekam odkad prowadze moja liste - podsumowanie roku Icon_smile2.

Notowanie 876:

01. 01. 05. 05. Całkiem sam - Totentanz
02. 04. 03. 03. Nie ma mowy - Normalsi
03. 10. 02. 02. The Bleeding - Five Finger Death Punch
04. 20. 01. 01. God Save The Queen - Sex Pistols
05. 06. 18. 18. M.I.A. - Avenged Sevenfold
06. 02. 07. 07. Brothers In Arms - Metallica
07. 03. 10. 04. Goodbye - Lionel Richie
08. 12. 01. 01. No Jesus Christ - Seether
09. 05. 06. 06. Piosenka starych kochanków - Raz, Dwa, Trzy
10. 07. 11. 11. Długa droga w dół - Happysad

11. 08. 07. Let's Dance To Joy Division - The Wombats
12. NN. 18. Wesołych Świąt - Róże Europy
13. 16. 02. Karp 07 - Przyjaciele Karpia
14. 09. 17. If You Were A Sailboat - Katie Melua
15. 11. 14. Empty Walls - Serj Tankian
16. 13. 10. Ludzie chcą usłyszeć wieści złe - Happysad
17. 14. 05. Pavietrany šar - NRM
18. 19. 09. Endlessly - Muse
19. 21. 02. Elect The Dead - Serj Tankian
20. 15. 05. Goodbye Philadelphia - Peter Cincotti
21. 22. 07. Tears Fall - David Knopfler & Jule Neigel
22. 25. 03. Saw Something - Dave Gahan
23. 17. 13. Nieprzygoda - Happysad
24. 18. 16. Take Her Back - The Pigeon Detectives
25. 26. 02. Starálfur - Sigur Rós
26. 24. 07. Król - Zespół Reprezentacyjny
27. 23. 04. Prisoners - Clawfinger
28. 30. 15. Milowy las - Happysad
29. 27. 15. Sing For Absolution - Muse
30. 29. 07. Wired - New Model Army

Wypadły (z którego, ile razy były na liście):

28. 04. Wspomnienia - Suchy Chleb Dla Konia

Legenda:
Pierwsza dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, liczba tygodni w dziesiatce, liczba tygodni w dziesiatce pod rzad.
Druga i trzecia dziesiatka - miejsce, miejsce tydzien temu, licza tygodni w trzydziestce.

Lista płyt. Notowanie 864:

01. 01. 05. 05. Nieból - Totentanz
02. 03. 15. 15. Nieprzygoda - Happysad
03. 02. 07. 07. Elect The Dead - Serj Tankian
04. 07. 03. 03. Soliloquium - Normalsi
05. NN. 71. 01. Poganie! Kochaj i obrażaj - Róże Europy
06. 04. 07. 07. Avenged Sevenfold - Avenged Sevenfold
07. 10. 15. 15. Absolution - Muse
08. 06. 10. 05. All The Lost Souls - James Blunt
09. 05. 10. 10. Pictures - Katie Melua
10. 09. 11. 11. Ship Of Dreams - David Knopfler
26.12.2007 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Z pierwszej dziesiątki aż cztery utwory były u mnie w dziesiątce!!! Nawet nie wiesz jak mnie cieszy znakomity wynik "The Bleeding". Od kiedy pojawiło się u Ciebie, u mnie na liście złapało drugi oddech. Niestety nie udało mi się jeszcze zapoznać z płytą "The Way Of The Fist". Na szczęście tych tegorocznych zaległości jest u mnie niewiele, więc może nawet sięgnę po tę płytę jeszcze w tym roku kalendarzowym.

Skład pierwszej trójki jest więc bardzo w porządku Icon_smile2 Normalsi jakoś u mnie nie mogą się przebić na listę. Totentanzowi na szczęście się udało. Prawdopodobnie "Nieból" jest moją polską płytą numer dwa w tym roku. Numer jeden to oczywiście "Nieprzygoda". Tym bardziej cieszy mnie, że te dwa albumy są u Ciebie w tej chwili na szczycie listy płyt.
Na koniec wspomnę o jeszcze jednym pozytywie. To oczywiście awans Seethera do pierwszej dziesiątki. Niestety ich najnowsza płyta, mimo że była u mnie trzykrotnym numerem jeden, nie ma żadnych szans na powtórzenie sukcesu "Karma And Effect" z 2005 roku. To była ogromna niespodzianka, albowiem ten krążek zdobył wtedy tytuł płyty roku!

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2007 12:11 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Uff, przynajmniej tutaj Karp nie na pierwszym... Icon_mrgreen A wynik FFDP szokujący Icon_eek2 Ale tego szału na punkcie archiwalnego kawałka Pistolsów to nie bardzo rozumiem Icon_wink2 Do pozytywów notowania należy natomiast pierwsza dwójka i skok na 8 Icon_smile2 Trochę zaskakuje kiepska forma Metalliki i kontratak "M.I.A." Jeden kawałek Serja niestety już opada z sił, ale na szczęście drugi już rusza z odsieczą Icon_wink2
Krótko mówiąc: jest ciekawie Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
27.12.2007 12:58 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
mrsap napisał(a):Normalsi jakoś u mnie nie mogą się przebić na listę.
moze sprobuj z innym kawalkiem. Tak jak juz kiedys pisalem, "Juda" mi sie podoba, ale jest kilka kawalkow, ktore jeszcze bardziej lubie. A cala plyta nabiera juz takiego rozpedu jakiego oczekiwalem.
mrsap napisał(a):Numer jeden to oczywiście "Nieprzygoda".
szalenie mnie to cieszy! Icon_smile2
mrsap napisał(a):To była ogromna niespodzianka, albowiem ten krążek zdobył wtedy tytuł płyty roku!
no tak, ciezko na zawolanie zdobywac tytul plyty roku Icon_smile2. Bardzo jestem ciekaw wszystkich Twoich podsumowan i na pewno z zaciekawieniem je przesledze Icon_smile2. Moze uda mi sie z nich znowu cos dla siebie wyciagnac Icon_smile2.
p.u.r.h. napisał(a):skok na 9 Icon_smile2
rozumiem, ze na osme Icon_wink2
p.u.r.h. napisał(a):Trochę zaskakuje kiepska forma Metalliki
mam nadzieje, ze to chwilowe, choc teraz awansowac z powrotem bedzie bardzo ciezko...
p.u.r.h. napisał(a):Krótko mówiąc: jest ciekawie Icon_smile2
a pewnie Icon_wink2
27.12.2007 01:08 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 697
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Happysad w płytach na koniec roku znowu w górę! Icon_smile2
Normalsi już na drugim. Czy bedą na pierwszym? Sie zobaczy.
Sex Pistols nigdy mi za bardzo nie leżał, ta piosenka jest całkiem fajna, ale dawno osłuchana przeze mnie. Chyba jedyna którą lubię i najbardziej znam.
Metallica jednak to nie "Martyr"
Zastanawiałem się czy w tym roku pojawią się Róże Europy. No i są. U mnie powrotów nie ma, z tym, że... akurat "Wesołych świat" nigdy nie było u mnie na liscie. Podobnie jednak jak Ty w każde świata słucham tej piosenki Icon_smile
"Milowy las" utrzymał się Icon_smile Pewnie niestety na LP3 spadnie... Icon_neutral2 Trzeba czekac na nowy singielek, no i aby na LP3 pojawił się "Brothers In Arms" Metallicy! Ku3a działaj! Icon_wink2

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
27.12.2007 02:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
tadzio3 napisał(a):Happysad w płytach na koniec roku znowu w górę! Icon_smile2
caly czas szalenie mi sie podoba. a jesli ostatnio byli "tylko" na trzecim, to jedynie dlatego, ze Totentanz i Serj akurat w danym tygodniu mieli wiecej szczescia, czasem wynika to z warunkow w ktorych slucham plyty. Teraz Serj mial troche gorzej i sie zsunal. Za tydzien moze byc znowu inaczej, no i wydaje sie, ze Normalsi chca sie wlaczyc do gry.
tadzio3 napisał(a):Pewnie niestety na LP3 spadnie... Icon_neutral2 Trzeba czekac na nowy singielek
a u nich na stronie ani widu ani slychu zadnego info o nowym singlu... moze jak juz ochlona po trasie to cos z tym zrobia, bo najwyzsza pora.
tadzio3 napisał(a):no i aby na LP3 pojawił się "Brothers In Arms" Metallicy! Ku3a działaj! Icon_wink2
jesli tylko beda warunki to zrobie co sie da Icon_wink2.
teraz juz bedzie mniej tematow, ktorymi bede musial zawracac Balonikowi glowe, wiec mam nadzieje, ze uda sie wcisnac Metallike gdzies Icon_razz.
27.12.2007 03:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
ku3a napisał(a):jesli tylko beda warunki to zrobie co sie da .
teraz juz bedzie mniej tematow, ktorymi bede musial zawracac Balonikowi glowe, wiec mam nadzieje, ze uda sie wcisnac Metallike gdzies
To może jeszcze nowy Stone Sour? A gdyby Alter Bridge znów pojawił się w zestawie, to byłbym w siódmym niebie Icon_razz Kiedyś było "Open Your Eyes" i "Broken Wings", więc czemu nie miałby się pojawić nowy singiel "Watch Over You"...?

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
27.12.2007 12:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: notowanie 876 - 23.12.2007
05. 06. 18. 18. M.I.A. - Avenged Sevenfold
Niezaprzeczalnie świetny kawałek. Od tego czasu na różnych listach pojawiły się 4 A7F, a M.I.A. jest ponownie ich najwyżej notowanym utworem na Forumowej. Ale jak na moje to rośnie groźny konkurent.
19. 21. 02. Elect The Dead - Serj Tankian
Kolejny Serj, który podoba mi się znacznie bardziej niż EW. Mam nadzieje, że to nie będzie efemerydą na Twojej liście.
20. 15. 05. Goodbye Philadelphia - Peter Cincotti
Wygląda, że wkrótce faktycznie Goodbye Icon_evil
25. 26. 02. Starálfur - Sigur Rós
Muszę sobie przypomnieć, bo nie za bardzo kojarzę, ale na moją listę i tak jest za stary.
27.12.2007 01:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
kajman napisał(a):Wygląda, że wkrótce faktycznie Goodbye Icon_evil
w poprzednim tygodniu bardzo malo tego sluchalem, choc i bez tego byloby ciezko...
kajman napisał(a):Muszę sobie przypomnieć, bo nie za bardzo kojarzę, ale na moją listę i tak jest za stary.
zajrzyj w gardlo chomikowi Garego.
27.12.2007 01:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
Ale skok Pistolsów Icon_smile Heh Metallica już na 6. Ścisła czołówka może być. Normalsi mają szansę się u mnie pojawić. Róże Europy i ich ostatnia płyta to porażka i jakoś nie mam chęci poznawać ich nowe nagranie. Happysad spada, faktycznie zaczyna swoją dłuugą frogę w dół. Icon_smile Dave Gahan spokojnie sunie w górę. Niesamowicie trzyma się Pigeon Detectives, przy okazji mają nowego singla..., ciekawe czy się pojawi. Dobrze, że jeszcze uratowało się Wired. W sumie lista bardzo dobra tylko jakoś nie podobają mi się kawałki tych ,,mocnych'' ekip takich jak Clawfinger, Seether czy Serj Tankian

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2007 02:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
ku3a napisał(a):
kajman napisał(a):Muszę sobie przypomnieć, bo nie za bardzo kojarzę, ale na moją listę i tak jest za stary.
zajrzyj w gardlo chomikowi Garego.
To akurat nie o to chodzi, bo mam ten utwór tylko dawno już nie słuchałem i chyba w najbliższym czasie nie będę miał czasu, żeby to uczynić. Icon_smile2
27.12.2007 02:06 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
saferłel napisał(a):Róże Europy i ich ostatnia płyta to porażka i jakoś nie mam chęci poznawać ich nowe nagranie.
to "nowe" nagranie jest z 1992 roku Icon_mrgreen
saferłel napisał(a):Niesamowicie trzyma się Pigeon Detectives, przy okazji mają nowego singla..., ciekawe czy się pojawi.
calkiem mozliwe, choc jednak zeby sie dostac do trzydziestki nie wystarczy mi sie podobac, trzeba naprawde prezentowac rewelacyjna forme.
27.12.2007 02:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Posłuchałem w tym tygodniu po dłuuuuugiej przerwie "Absolution". "Endlessly" niestety nie zachwyciło, ale takie "Sing For Absolution" czy (zwłaszcza!) "Falling Away From Me"... mistrzostwo!
27.12.2007 02:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Może być i z 1992, wątpie by było na wysokim poziomie, choć jak pojawi się na chomiku z nudów mogę posłuchać Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2007 06:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
jak masz takie podejscie, to lepiej zebys nie sluchal,
a jakbys sprawdzil na chomiku, to bys zobaczyl, ze wrzucilem tam jeszcze przed Swietami.
27.12.2007 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Niestety jak zespół za wiele razy zawodzi to trudno dawać mu 3,4,5 szansę, choć czasem faktycznie zdarzyć się może cud. Twojego chomika ostatni raz sprawdzałem bodajże w niedziele...więc chyba nie zauważyłem jej. Zaraz pobiorę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.12.2007 07:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Konrad Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 067
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
04. 20. 01. 01. God Save The Queen - Sex Pistols - jednak ku3a jest godnym reprezentantem pokolenia the 70's Icon_mrgreen

Coś Metallica spada a już myślałem że to drugi Martyr tej listy

Z tymi Różami Europy to trochę cepeliada żeby powracały

[Obrazek: musicbar.php?username=konrad144&color=green]
28.12.2007 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
Konrad napisał(a):Z tymi Różami Europy to trochę cepeliada żeby powracały
kazdy ma takie zasady jakie mu sie podobaja Icon_cool2
28.12.2007 01:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 625
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Bardzo cieszy mnie awans A7F, zwłaszcza, że taki ścisk w czołówce, że nawet Metallica go nie przetrzymała. Icon_smile2
Zajrzałem do gardła Twojego chomika Icon_wink2 i znalazłem tam Normalsów i muszę przyznać, że po jednym przesłuchaniu wrażenia moje są pozytywne. Na pewno ma miejsce na mojej playliście.
Natomiast z Seether muszę się dopiero zapoznać. Na razie znam ich jedną piosenkę i jednocześnie jedną lubię, więc skuteczność mają 100 %.
Fiu, fiu! Ale Pistolsi zaskoczyli! Icon_eek2

ku3a napisał(a):a jakbys sprawdzil na chomiku, to bys zobaczyl, ze wrzucilem tam jeszcze przed Swietami.
Wieki tego nie słyszałem. Tak więc do chomika marsz, mimo że już po świętach. Icon_frown
30.12.2007 01:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 134
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #20
 
nr1 się obronił i bardzo dobrze. sam jestem ciekawy czy u mnie ma szanse na nr 1. A dokładniej - szanse ma tylko czy ją wykorzysta ... Icon_wink2

Brother in arms aż tak mocno poleciało???

ku3a napisał(a):30. 29. 07. Wired - New Model Army
jeszcze się obronili Icon_wink2

ku3a napisał(a):a jakbys sprawdzil na chomiku, to bys zobaczyl, ze wrzucilem tam jeszcze przed Swietami.
a ja od kilku dni mam ściągnięte 0,7 MB i dalej nic Icon_redface2 Icon_wink2

minęłó kilka minut
jak ja mogłem o nich zapomnieć, chociaż brak tam "dzwoneczków" Icon_wink2 świetny kawałek ze świetnej płyty.

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
30.12.2007 04:58 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości