Ankieta: Komu kibicujesz w podsumowaniu roku na mojej li
Hurt - Overdose
Finger Eleven - Paralyzer
Onesidezero - Sleep
Tool - Right In Two
Hurt - Danse Russe
Porcupine Tree - Fear Of A Blank Planet
Billy Talent - Surrender
Evans Blue - The Pursuit
Fair To Midland - Dance Of The Manatee
Muse - Map Of The Problematique
The White Stripes - You Don't Know What Love Is (You Just Do What You're Told)
Hurt - Ten Ton Brick
Alter Bridge - Rise Today
Blackfield - End Of The World
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie roku 2007
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #41
 
mrsap napisał(a):Czas na kolejną odsłonę. Emocje jak zwykle w jak najmniejszych dawkach
i o to chodzi Icon_smile2

7 FOLLOW THE COPS BACK HOME - Placebo 24 3 834
7
u mnie kilka tygodni w drugiej dziesiatce, ale jesli dobrze pamietam, to jeszcze przed czasami kiedy poznalem mychę

6 THE PURSUIT - Evans Blue 23 1 (2) 837
6

mrsap napisał(a):A co się dzieje na Billboardzie (patrz: miejsce siódme - ten utwór akurat jest w zestawie do głosowania, ale co z tego, skoro nikt go nie zna...?)
jak to sie w ogole stalo, ze dopiero teraz to zdobywa Billboard?
11.01.2008 12:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #42
 
ku3a napisał(a):jak to sie w ogole stalo, ze dopiero teraz to zdobywa Billboard?
W USA już tak jest, że jak jakiś kawałek odniesie sukces w stacjach o profilu rockowym, to dopiero wtedy trafia do mainstreamu. Druga możliwość jest taka, że po prostu podpatrzyli, że pojawiło się w trójkowym zestawie Icon_wink2

p.u.r.h. napisał(a):Wśród dotychczasowych pozycji z pierwszej dziesiątki, widzę jedną pozycję z mojego Top10 a do tego dwie z mojego Top30 I jedną która nie poradziła sobie u mnie tak dobrze jak powinna...
Z dziesiątki to pewnie FTM, z Top30 Onesidezero i Finger Eleven, a Evans Blue nie poradziło sobie i wylądowało pod koniec Top100 Icon_razz

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
11.01.2008 01:31 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
mrsap napisał(a):Z dziesiątki to pewnie FTM, z Top30 Onesidezero i Finger Eleven, a Evans Blue nie poradziło sobie i wylądowało pod koniec Top100 Icon_razz
Całkiem nieźle kombinujesz Icon_wink2 Za parę dni wszystko będzie jasne Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
12.01.2008 12:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #44
 
Już od pewnego czasu nie pojawiały się w tym podsumowaniu żadne piosenki pewnego zespołu. No dobra, nie ma co owijać w bawełnę. Wiadomo, że o HURT chodzi Icon_wink2
To dziwne, bo wydawałoby się, że ten zespół będzie najgęściej rozsiany na liście. Tymczasem dwie piosenki pojawiły się gdzieś na końcu trzydziestki, a potem długo, długo nic.
Tak to już jest w tych podsumowaniach, że ciężko jest je wyważyć np. tak, żeby obok siebie nie występowały dwie piosenki tego samego zespołu. Jednak w zeszłym roku zespół Avenged Sevenfold dokonał czegoś niesamowitego. Umieścił na samym szczycie aż dwa utwory. Wydawało się, że taka sytuacja była prawdziwym ewenementem (fakt, że to samo w podsumowaniu Active Rock Listy 2006 osiągnął zespół Hurt przemilczę Icon_mrgreen ).
Oczywiście nic dwa razy się nie zdarza i w tym roku Avenged Sevenfold nie miał aż tak dużych sukcesów (za to zapowiada się, że rok 2008 znów będzie do nich należał).
Jednak całkowicie wszystkich zdeklasował zespół HURT. Nie wiem czy kiedykolwiek zdarzyła się sytuacja, że jakiś zespół umieścił w pierwszej dziesiątce trzy utwory. Tym bardziej wątpliwe jest, czy zdarzyło się, że jakiś zespół umieścił trzy utwory... w pierwszej piątce...
Największą sensacją jest piąta pozycja utworu z płyty wydanej we wrześniu tego roku. Singiel pojawił się nieco wcześniej i zdążył przez dwadzieścia tygodni pohasać po liście. Co ciekawe tylko raz był na pierwszym miejscu...

5 TEN TON BRICK - Hurt 20 1 (1) 854

I po co by był ten cały wstęp, gdyby drugim kawałkiem było co innego niż zespół HURT? Nie wiem po co, ale w każdym razie czwarte miesjce jeszcze się uchowało pod naporem HURT.
Nie spodziewałem się, że ten utwór tak dobrze sobie na mojej liście poradzi. O sukcesie zadecydowała promocja na LP3. I w ten sposób niespodziewanie z płyty, która była przebojem wakacji 2006 udało się wydobyć przebój wakacji 2007 Icon_mrgreen
Cztery razy na pierwszym miejscu w lipcu i w sierpniu. Pół roku na liście... Piękny wynik wyśrubowany przez ostatni singiel zespołu Muse z płyty "Black Holes And Revelations".

4 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse 26 1 (4) 890

No i wyszło na to, że zdradziłem co pozostało. Ale to akurat nie było niespodzianką. Zresztą ułatwieniem jest ankieta, ktora cieszy się sporą popularnością Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.01.2008 01:35 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #45
 
5 TEN TON BRICK - Hurt 20 1 (1) 854
8
wczesniej nagrania Hurtu nie do konca do mnie trafialy. Podobaly sie, ale jednak byly dosc daleko od wejscia na moja liste. "Ten Ton Brick" jakos rozni sie od tego co nagrali wczesniej i strasznie mocno mnie chwycilo. Co prawda dosc szybko wypadlo z mojej listy, ale zdolalo zaliczyc czwarte miejsce. Poki co, to dla mnie zdecydowanie najlepszy ich kawalek. 3 razy w pierwszej piatce podsumowania roku to rzeczywiscie fenomenalny wynik Icon_exclaim

4 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse 26 1 (4) 890
10
niesamowite, ze piosenka moze osiagnac tak duzy sukces na liscie, mimo tego, ze znalo sie ją juz wiele miesiecy przed tym zanim weszla na liste.
12.01.2008 02:43 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #46
 
5 TEN TON BRICK - Hurt 20 1 (1) 854
7

4 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse 26 1 (4) 890
8

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.01.2008 11:18 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gary Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 619
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
5 TEN TON BRICK - Hurt 20 1 (1) 854
7

4 MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse 26 1 (4) 890
10
12.01.2008 11:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #48
 
Została już tylko pierwsza trójka. Można by ją wrzucić od razu, ale ciekawiej będzie, jak po kolei odsłonię te trzy utwory. Na dobry początek... HURT!
No tak, tylko że to jeszcze nikomu nic nie mówi Icon_wink2
Dopowiem, że ten utwór pojawił się w ostatnim notowaniu 2006, czyli mniej więcej w tym czasie, kiedy zapoznałem się z płytą "Vol.1". Debiut był bardzo udany i szybko udało się dotrzec do pierwszego miesjca.
Tam ten utwór wymieniał się z "Paralyzerem" i ostatecznie przegrał jeśli chodzi o ilość pierwszych miejsc. Ale w podsumowaniu to się nie liczy.
Dodam jeszcze, że ten kawałek nie pojawił się nigdy na singlu. Zresztą ja się temu wcale nie dziwię, bo jest bardzo mroczny i ma taki trochę neurotyczny klimat Icon_wink2

3 OVERDOSE - Hurt 23 1 (4) 935

"Overdose" całkiem niedawno wygrał podsumowanie roku na Active Rock Liście. Tak się złożyło, że w tym roku mam w dziesiątce wspólne 5 utworów z podsumowaniem ARL. A w pierwszej trójce aż dwa!

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.01.2008 01:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
3 OVERDOSE - Hurt 23 1 (4) 935
nie pamietam tego Icon_redface2
12.01.2008 01:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 080
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #50
 
mrsap napisał(a):3 OVERDOSE - Hurt 23 1 (4) 935
nie pamietam tego
ja też Icon_redface2 Icon_redface2 Icon_redface2 a nie mam teraz dostępu do ich płyty

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
12.01.2008 03:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #51
 
Yacy napisał(a):
mrsap napisał(a):3 OVERDOSE - Hurt 23 1 (4) 935
nie pamietam tego
ja też Icon_redface2 Icon_redface2 Icon_redface2 a nie mam teraz dostępu do ich płyty
W takim razie wrzucę ich całą dyskografię na swojego chomika. "Overdose" za chwilę pojawi się w katalogu głównym. Pojawią się też dwie nowości z tego tygodnia (jeszcze przed premierą notowania).

Warto jeszcze odnotować, że pierwszą płytą z 2008 roku jaką przesłuchałem, jest Course Of Nature "Damaged". Singiel z tej płyty w tym tygodniu debiutuje w poczekalni, a za tydzień już pewnie będzie na liście i... na chomiku Icon_smile2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.01.2008 03:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #52
 
Widzę że w pierwszej piątce Hurt występuje w ilościach hurtowych Icon_mrgreen A o ile się nie mylę, to jeszcze nie wyczerpałeś wszystkich jego zapasów Icon_wink2 Oczywiście taka sytuacja bardzo mi się podoba i mogę zdradzić że w moim Top10 też pojawi się ten zespół Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
12.01.2008 10:37 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #53
 
p.u.r.h. napisał(a):Widzę że w pierwszej piątce Hurt występuje w ilościach hurtowych Icon_mrgreen A o ile się nie mylę, to jeszcze nie wyczerpałeś wszystkich jego zapasów Icon_wink2 Oczywiście taka sytuacja bardzo mi się podoba i mogę zdradzić że w moim Top10 też pojawi się ten zespół Icon_smile2
Hurrraa!!! I to nawet chyba wiem z jakim kawałkiem Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
12.01.2008 11:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
I teraz już wszystko będzie jasne...

"Hold onto me please
Don't you let go of me
Come on over
Roll on over
I just need to feel you breathe

Hold onto me please
Don't you let go of me
Think on over
Roll on over
I just need to feel you breathe....

Into my head is out of my mind
Then I become a day behind
And I can't help but wonder why that some days are the very worst case
When I cannot believe that I'm living this way
Kismet tell me its okay and I'll guess it's just a twist of the fate

There's a tiny dancer in my bed
And she never has too much to say
She reminds me of the Danse' Russe
When my emotions are wounded
Her motions and movements chase the ghosts from me(...)"


2 DANSE RUSSE - Hurt 28 2 1017

A więc stało się! HURT zmiażdżył wszystkich w tym roku umieszczając w pierwszej piątce podsumowania aż trzy utwory. Ogromną niespodzianką jest jednak druga pozycja "Danse Russe". Ten utwór na początku był dla mnie jednym z wypełniaczy na płycie "Vol.1". Jeszcze przed pierwszym przesłuchaniem wiedziałem, że to jest trzeci singiel z tej płyty, więc moje oczekiwania były bardzo duże. Czas leciał, ja obsłuchiwałem się w "Vol.1" tak często, jak z żadną inną płytą i bardzo szybko odkryłem, że na tej płycie nie ma wypełniaczy.
"Danse Russe" już w chwili debiutu na mojej liście było jednym z najczęściej słuchanych przeze mnie utworów na last.fm. Tak więc całkowicie zrozumiałe jest, że teraz jest najczęściej słuchanym przeze mnie utworem w ciągu ostatnich 16 miesięcy i ma przewagę piętnastu odsłuchań nad drugim miejscem...
Wystarczy się wsłuchać...
JAK TO MOŻLIWE, ŻE TEN UTWÓR NIE DOTARŁ NIGDY DO MIEJSCA PIERWSZEGO???
No cóż... Nie bez powodu ma miejsce drugie, a nie pierwsze w podsumowaniu roku...

"(...)
Quietly while you sleep
Whispering the sweetest things
Close those eyes and start the dream
'Cause all of this is what you mean to me

Come over and I'll show you
Shamrocks are an eight-leaf clover
Won't you reach up and touch my shoulder
And sing to me heavenly
Yes, sing for the life of me
(...)"


Rękawica została rzucona!
Około 7 lutego wszystko powinno być jasne Icon_wink2

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
13.01.2008 02:55 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
2 DANSE RUSSE - Hurt 28 2 1017
nigdy nie zdecydowalem sie, zeby to poznac... Icon_redface2 Icon_redface2
za to teraz bardzo chetnie poznam cala ich dyskografie.
13.01.2008 09:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
p.u.r.h. Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 070
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
mrsap napisał(a):Rękawica została rzucona!
Około 7 lutego wszystko powinno być jasne Icon_wink2
Że co proszę? Icon_eek2
Już nie bądź taki, myślę że wszyscy i tak wiedzą kto wygrał Icon_wink2
Numer dwa oczywiście cieszy mnie bardzo, pomimo tego że u mnie w ogóle się nie pojawił, ale to tylko dlatego że skoncentrowałem się na innych Hurtach Icon_smile2

[Obrazek: musicbar.php?username=purh50&color=black]
14.01.2008 12:18 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
30 STADIUM ARCADIUM - Red Hot Chili Peppers 7
28 AUTUMNSONG - Manic Street Preachers 7
26 ONCE - Blackfield 7
24 CLOSER - Travis 7
23 SMOKERS OUTSIDE THE HOSPITAL DOORS - Editors 6
22 INVINCIBLE - Muse 6
21 LISTOPAD - Coma 7

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.01.2008 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #58
 
20 SURRENDER - Billy Talent 7
19 ZAPRZEPASZCZONE SIŁY - Coma 7
18 FLUORESCENT ADOLESCENT - Arctic Monkeys 7
17 ICKY THUMP - The White Stripes 6
15 M.I.A. - Avenged Sevenfold 6
14 LOVE HURTS - Incubus 8
13 FEAR OF A BLANK PLANET - Porcupine Tree 7
11 YOU DON'T KNOW WHAT LOVE IS (YOU JUST DO AS YOU'RE TOLD) - The White Stripes 6

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.01.2008 02:08 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
tadzio3 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 688
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
10 PARALYZER - Finger Eleven 6

DANCE OF THE MANATEE - Fair To Midland 9
MAP OF THE PROBLEMATIQUE - Muse 8

MOJA LISTA DO ODSŁUCHU
14.01.2008 02:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mrsap Offline
Weteran
*****

Liczba postów: 2 339
Dołączył: Jun 2007
Post: #60
 
Dla formalności podam jeszcze pierwsze miejsce.


"Angels on the sideline,
Puzzled and amused.
Why did Father give these humans free will?
Now they're all confused.

Don't these talking monkeys know that
Eden has enough to go around?
Plenty in this holy garden, silly monkeys,
Where there's one you're bound to divide it.
Right in two"


mrsap napisał(a):Rękawica została rzucona!
Około 7 lutego wszystko powinno być jasne
Te słowa odnoszą się do Topu Walentynkowego, ale jeszcze nie wiadomo czy on w ogóle powstanie.

Pięć razy na pierwszym miejscu był w zeszłym roku "Vicarious". Niestety szybko spadł i zaliczył tylko dziewiątą pozycję w podsumowaniu roku.
Wydawało się wówczas, że kolejne utwory już nie osiągną tak dobrego wyniku. Tę teorię potwierdzały kolejne single - "The Pot" i "Jambi", które nie dotarły nawet do pierwszego miejsca.


"Angels on the sideline,
Baffled and confused.
Father blessed them all with reason.
And this is what they choose.

Monkey killing monkey killing monkey
Over pieces of the ground.
Silly monkeys give them thumbs,
They forge a blade,
And where there's one
they're bound to divide it,
Right in two.
Right in two"


Jednak ja już od początku miałem asa w rękawie. Po kilku przesłuchaniach płyty jeden utwór podobał mi się zdecydowanie bardziej niż inne. Czekałem z nim jednak, aż Tool skończy wydawać single. Po cichu liczyłem, że ten utwór na singlu się pojawi...
Nie pojawił się, ale i tak zadebiutował na mojej liście. W wielkim stylu, bo od razu na miejscu czternastym.

[Obrazek: afe4225b9da0aa63014fa010._AA240_.L.jpg]

1 RIGHT IN TWO - Tool 29 1 (5) 1136

Później wszedł na pierwsze miejsce. Po dwóch tygodniach został zdetronizowany przez Onesidezero, jednak później jeszcze przez trzy tygodnie utrzymywał się na pierwszym miejscu z ogormną przewagą nad resztą stawki. Spadł z niego dopiero wtedy, kiedy zaczęły się wakacje. Został zdetronizowany przez bardzo melodyjny i chwytliwy utwór - "Surrender" zespołu Billy Talent.


"Monkey killing monkey killing monkey.
Over pieces of the ground.
Silly monkeys give them thumbs.
They make a club.
And beat their brother, down.
How they survive so misguided is a mystery.

Repugnant is a creature who would squander the ability
to lift an eye to heaven conscious of his fleeting time here.

Cut it all right in two"


Jednak jeszcze długo utrzymywał się w pierwszej dziesiątce i w końcu wypadł z listy po 29 tygodniach. Z tym wiąże się spory niedosyt, bo myślałem, że będzie celować w rekord. A tak był tylko o tydzień dłużej niż "Danse Russe" i nawet o tydzień krócej niż "House Carpenter".


"Fight over the clouds, over earth, over canyon
They fight for our love, for our blood, over heaven,
Fight over love, over sun,
over nothing, they fight till they die,
and for what? For their lives ending"


Nie zmienia to faktu, że ten utwór nigdy mi się nie znudził i prawdopodobnie od teraz będzie się plasował wysoko we wszelkiego rodzaju podusmowaniach. Jak będzie w podsumowaniu 200 notowań? O tym przekonacie się już wkrótce Icon_smile2

"Angels on the sideline again.
Benched along with patience and reason.
Angels on the sideline again
Wondering when this tug of war will end.

Cut it all right in two

Right in two…"

Moja lista na Spotify
Archiwum mojej listy
Profil na Last.fm
20.01.2008 03:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podsumowanie roku 2021 mrsap 2 220 08.02.2022 02:18 AM
Ostatni post: mrsap
  Podsumowanie roku 2020 mrsap 11 688 11.01.2021 02:40 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2018 mrsap 2 1 070 17.01.2019 01:48 PM
Ostatni post: kajman
  Podsumowanie roku 2016 mrsap 14 1 473 26.01.2017 01:01 AM
Ostatni post: mrsap
  Podsumowanie roku 2010 mrsap 4 1 901 20.01.2011 02:02 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  Podsumowanie roku 2009 mrsap 4 1 414 04.06.2010 11:58 AM
Ostatni post: AKT!
  Podsumowanie roku 2008 mrsap 70 56 950 22.02.2009 04:03 PM
Ostatni post: Miszon
  podsumowanie drugiej połowy roku 2006 i pierwszej 2007 mrsap 0 1 185 01.07.2007 08:49 PM
Ostatni post: mrsap

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości