Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 194 (23.09.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #21
 
furbul napisał(a):Miałem przed poprzednią listą zapoznać OMD, wokół którego taki szum stworzyłeś
Ktoś musi.

furbul napisał(a):Deerhunter kontynuuje marsz w dół. U mnie też bardzo szybko zaczęło się osuwać.
Spokojnie czekam na płytę. Nadal jest to potencjalnie jedna z najlepszych rzeczy. Singiel tutaj nic nie wyznacza.

furbul napisał(a):Mój apel w sprawie CC przyniósł efekt. Oby nie było to jednorazowe wydarzenie Icon_wink
Myślę, że się przyłożą.

furbul napisał(a):Toro baardzo w dół Icon_sad Antony i u Ciebie ma pod górkę.
Toro chyba będzie już tylko spadał, a Antony nie wytoczył jeszcze najcięższych dział. W sumie niewiele go ostatnio słuchałem. Może dlatego.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 05:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #22
 
saferłel napisał(a):Ktoś musi.
Jeśli okaże się dobre, to będę wdzięczny za szum, bo inaczej pewnie nie zwróciłbym na to uwagi Icon_wink2
saferłel napisał(a):Singiel tutaj nic nie wyznacza.
Wyznacza. Kondycję singla wyznacza. Ja tylko o nim pisałem. Nic o płycie, bo pełna płyta raczej nie ma wpływu na listę przebojów.
saferłel napisał(a):Myślę, że się przyłożą.
Dopilnuj, żeby tak było Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 09:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #23
 
furbul napisał(a):bo inaczej pewnie nie zwróciłbym na to uwagi Icon_wink2
No wiesz, na taki powrót nie zwrócić uwagi Icon_wink2

furbul napisał(a):Wyznacza. Kondycję singla wyznacza.
Świetna piosenka niekoniecznie musi ''leżeć'' liście.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 09:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #24
 
saferłel napisał(a):Świetna piosenka niekoniecznie musi ''leżeć'' liście.
To prawda.
saferłel napisał(a):No wiesz, na taki powrót nie zwrócić uwagi Icon_wink2
Nawet nie wiedziałbym, że to jakiś wielki powrót. Co prawda nazwa OMD chyba mi parę razy przeskoczyła w przeszłości, ale niczego od nich nie słyszałem. Absolutnie.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 09:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
http://www.youtube.com/watch?v=oIP-BPzuI...re=related - ''Pandora''
http://www.youtube.com/watch?v=w5B5nYjlF7E - ''We Love You''
http://www.youtube.com/watch?v=yfgyXfOQS...ure=search - ''So In Love''
http://www.youtube.com/watch?v=6wBpe6Zt7...re=related - ''Sailing''

Na pewno co z tego powyżej znasz Icon_wink Zresztą fan DM powinien swoich braci rozpoznawać Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 09:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #26
 
No i muszę przerwać Janowi Bo. Bo posłucham tego OMD Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Hehe, zakładam, że nie będziesz żałował...nawet gdyby OMD okazało się słabe Icon_lol

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 09:54 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #28
 
Jan Bo niespodziewanie porządny. Myślałem, że to będą męczarnie, ale nie. Jest przyzwoicie.

Ta "Pandora" to radosna twórczość jak u PSB Icon_mrgreen Dyskoteeeeka Icon_lol

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 09:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #29
 
furbul napisał(a):Jan Bo niespodziewanie porządny. Myślałem, że to będą męczarnie, ale nie. Jest przyzwoicie.
Też posłucham niedługo do Topłyty.

furbul napisał(a):Ta "Pandora" to radosna twórczość jak u PSB Icon_mrgreen Dyskoteeeeka Icon_lol
W sumie OMD to radosny zespół, ale raczej nie gra jak PSB. Jest nieco bardziej staroswiecki.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #30
 
saferłel napisał(a):Na pewno co z tego powyżej znasz Icon_wink
Nie znam nic.

Najbardziej wpadający pewnymi elementami pod DM wydaje mi się "We Love You".

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
Ale oni są jeszcze dalsi DM niż nawet PSB Icon_lol
To zaskoczyłes mnie tą nieznajomoscią ''So In Love'' (szczególnie), no ale w sumie może tylko ja słuchałem RMF FM jak byłem mały.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 10:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #32
 
Ogólnie rzecz biorąc nie jest źle. Jest... nieźle Icon_wink2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
No bo taki zespół na ''nieźle''. Aczkolwiek ma kilka piekielnie mocnych singli. To zdecydowanie grupa tego typu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 10:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #34
 
A więc ja zacznę ;]

1. Hurts - Wonderful Life
2. OMD - If You Want It
3. The National - Sorrow
4. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
5. Scissor Sisters - Any Which Way
6. Skunk Anansie - My Ugly Boy
7. Klaxons - Echoes
8. Klaxons - Venusia
9. The Roots & John Legend - The Fire
10. Veronica Falls - Beachy Head

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.08.2010 11:18 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #35
 
O właśnie. Tyle już tu komentarzy, a dopiero pierwszy głos na Znawcę!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 11:22 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #36
 
Od kilku dni próbuję napisać komentarz do samej listy i zabieram się już chyba czwarty raz. Tym razem mam nadzieję się uda Icon_smile

Zaskoczyłeś mnie tym "Sorrow". W sumie nie analizowałem jakoś specjalnie Twojej czołówki ostatnich Nationali, ale liczyłem po cichu na "Anyone's Ghost". Odsłuchałem wczoraj "Sorrow" ze dwa razy i nadal specjalnie do mnie nie przemawia, ale czasami tak mam, że muszę poświęcić muzyce więcej uwagi i czasu, żeby do mnie trafiła.

Z nieco innego powodu zaskoczyła mnie Brodka, ale też cieszę się, że się pojawiła. Na początku byłeś dość powściągliwy w stosunku do tego numeru i może dlatego nie sądziłem, że ma szanse trafić na DLP tak szybko Icon_wink2 Być hit na forumowej?

The Raveonettes kojarzyłem do tej pory chyba tylko z okładki, która mi się nie podoba, chyba, że nie zakodowałem, że czegoś od nich słuchałem. Ten numer całkiem miły, może uda mu się i u mnie coś zwojować, ale na razie muszę się osłuchać. To singiel czy Twój "własnowykrojony" przebój? Icon_biggrin3

Co do lansowanych ostatnio przebojów - zgadzam się w 100%. Boli mnie bardzo, że mainstream i alternatywa tak bardzo się poróżniły w ostatnich latach. Zawsze istniały pewne subtelne transfery muzyczne między nimi, a i często brzmienie muzyki w radiu nie odbiegało tak bardzo od projektów, których radio z jakichś przyczyn nie puszczało. A teraz mamy dwa zupełnie różne światy.

Hurt z Twojego numeru 1 średnio do mnie przemawia. Miło, że RMF to puszcza, na ich playliście faktycznie to perła, ale w zestawieniu z innymi projektami nie przekonują mnie za bardzo. Tekst jest pewnie dość przewrotny, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że momentami mocno banalny, a bębny w tle brzmią jak z produkcji Timbalanda Icon_smile2

OMD szykuje się na szczyt. To już nie Orchestral Manoeuvres in the Dark? Oficjalnie zmienili nazwę. Póki co nie wiem co myśleć o tym numerze, na pewno będę się jeszcze zastanawiał. Też jest tu coś niepokojąco oczywistego, czego nie było chociażby na "Architecture & Morality". Nie mogę oprzeć się skojarzeniom z PSB, ale oczywiście mają lepszy wokal Icon_mrgreen

Wychodzi na to, że "Notoryczni debiutanci" u mnie radzą sobie lepiej niż tutaj Icon_surprised
A szkoda, bo naprawdę mnie wzięło na ten numer. Dawno mi się już nie zdarzyło, żebym idąc ulicą nucił współczesną polską piosenkę Icon_surprised

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.08.2010 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #37
 
aaktt napisał(a):liczyłem po cichu na "Anyone's Ghost".
Ta piosenka raczej się nie pojawi. Jest jeszcze kilka lepszych rzeczy na płycie. Rozumiem wszak dlaczego akurat ją wybrali na singla.

aaktt napisał(a):Na początku byłeś dość powściągliwy
Tylko po pierwszym odsłuchu. Potem już nabrała wiatru w żagle.

aaktt napisał(a):Być hit na forumowej?
Pewnie trochę to potrwa zanim, powiedzmy, starsza generacja fanów się przekona do tego kawałka i da mu szansę. Wszystko zależy od synchronizacji, chociażby na jeden, dwa tygodnie Icon_smile2

aaktt napisał(a):The Raveonettes kojarzyłem do tej pory chyba tylko z okładki, która mi się nie podoba, chyba, że nie zakodowałem, że czegoś od nich słuchałem. Ten numer całkiem miły, może uda mu się i u mnie coś zwojować, ale na razie muszę się osłuchać. To singiel czy Twój "własnowykrojony" przebój? Icon_biggrin3
Niestety mój. Oni sami nic w tym temacie nie zrobili od czasu wydania ''Last Dance''.
A okładka ''Control'' jest przecież bardzo fajna!!!

aaktt napisał(a):OMD szykuje się na szczyt. To już nie Orchestral Manoeuvres in the Dark? Oficjalnie zmienili nazwę.
To nie ma znaczenia. Obie formy są poprawne i funkcjonuje na okładkach płyt, singli. Nie ma jakiegoś odgórnego rozporządzenia, aby nazywać ich tak czy tak.

aaktt napisał(a):Póki co nie wiem co myśleć o tym numerze, na pewno będę się jeszcze zastanawiał. Też jest tu coś niepokojąco oczywistego, czego nie było chociażby na "Architecture & Morality".
Żeś zrobił porównanie Icon_wink2 W muzyce pop wiele rzeczy jest oczywistych. Nie wiem akurat co masz konkretnie na myśli, ale dla mnie liczy się przede wszystkim świetna melodia, mocne tąpnięcie po wielu latach milczenia. Jest zabawa i to się liczy w przypadku OMD. Na pewno samo w sobie ''If You Want'' nie stanie się furtką dla jakiegoś nowego gatunku, ale przy całej masie innych rozrywkowych kawałków w dzisiejszych czasach brzmi fenomenalnie.

aaktt napisał(a):Nie mogę oprzeć się skojarzeniom z PSB, ale oczywiście mają lepszy wokal Icon_mrgreen
Ja nadal patrzę na takie rzeczy z perspektywy oryginalności, więc PSB mało co przebije Icon_wink I to się liczy, a nie stereotypowy wokal np. w Hurts (skoro już jesteśmy na tej działce - to chyba ich pięta Achillesowa, wypada momentami bardzo boysbandowo). Wracając do OMD, to McCluskey też jest nie do podrobienia. Przynajmniej ja nie słyszałem żadnych sobowtórów. Ma on ten swój, jak to nazwać, hmmm.....szarmancki posmak.

aaktt napisał(a):Hurt z Twojego numeru 1 średnio do mnie przemawia. Miło, że RMF to puszcza, na ich playliście faktycznie to perła, ale w zestawieniu z innymi projektami nie przekonują mnie za bardzo. Tekst jest pewnie dość przewrotny, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że momentami mocno banalny, a bębny w tle brzmią jak z produkcji Timbalanda Icon_smile2
Proszę nie mylić Hurts z Hurt, bo to bardzo bolesna pomyłka Icon_mrgreen Mi tekst bardzo się podoba, jest konkretny, mocno zaakcentowany i taki...''chemiczny''. ''Wonderful Life'' to fajny, mroczny numer Icon_wink2
A Timbaland nie pierwszy i nie ostatni nagrał tak bębny ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.08.2010 03:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
bardzo zachęcająco brzmi ten opis do "Sorrow". na pewno po to sięgnę przy kolejnej wizycie na Twoim chomiku. potrafię sobie wyobrazić, że to utwór który mógłby się znaleźć wśród kandydatów do topu wszech czasów, skoro porusza taki temat każdemu znany i taki który każdego co jakiś czas spotyka. różnie ludzie reagują, ja należę do takich, którzy w czasie smutku lubią posłuchać kogoś dołującego, nie po to, by się zdołować (po to już niejako nastąpiło wcześniej, bez ingerencji piosenki), ale by poczuć, że nie jestem w takim uczuciu sam. no i liczę, że ten utwór będzie należał do grona tych, które w takich chwilach będzie można słuchać.
saferłel napisał(a):Black Rebel Motorcycle, trochę zapomniani na naszym forum, wracają z singlem ''Bad Blood''. Tytułowe nagranie z nowej płyty to nic innego jak solidny mix bluesa, garage rocka i noise'u.
czemu "tytułowe"? słuchałem płyty BRMC kilka razy, ale jakoś nie mogłem jej złapać, nie chwyciła mnie w swe szpony. nie wiem czy kiedykolwiek załapała się do mojej pierwszej dwudziestki w płytach, ale mimo wszystko podobała się. tyle że nie na tyle, by teraz do niej wracać i gdy ciągle są kolejne albumy do poznawania to ten jest coraz dalej w kolejce, aż w końcu po kilku tygodniach uznam, że już nie chce mi się go słuchać i usunę z playlisty albumów.

mamy tą samą piosenkę na drugim miejscu Icon_wink2.
a z Twojej pierwszej piątki 3 utwory są na mojej liście - nieźle, co? Icon_mrgreen

mój typ:
01. 01. 04. Hurts - Wonderful Life
02. 03. 05. Skunk Anansie - My Ugly Boy
03. 05. 04. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
04. 02. 06. Scissor Sisters - Any Which Way
05. 07. 03. OMD - If You Want It
06. 16. 02. The National - Sorrow
07. 04. 07. Klaxons - Echoes
08. 24. 02. The Raveonettes - Breaking Into Cars
09. 18. 03. Veronica Falls - Beachy Head
10. 12. 03. Klaxons - Venusia
25.08.2010 04:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #39
 
saferłel napisał(a):O właśnie. Tyle już tu komentarzy, a dopiero pierwszy głos na Znawcę!
właściwie to mój jest pierwszy, bo ja napisałem "Dzisiaj 16:38", a furbul: "Dzisiaj 23:18" Icon_razz
25.08.2010 04:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #40
 
saferłel napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=oIP-BPzuI...re=related - ''Pandora''
http://www.youtube.com/watch?v=w5B5nYjlF7E - ''We Love You''
http://www.youtube.com/watch?v=yfgyXfOQS...ure=search - ''So In Love''
http://www.youtube.com/watch?v=6wBpe6Zt7...re=related - ''Sailing''

Na pewno co z tego powyżej znasz Icon_wink Zresztą fan DM powinien swoich braci rozpoznawać Icon_wink2
Ja dorzucę jeszcze
MAID OF ORLEANS
ENOLA GAY
TESLA GIRLS
LOCOMOTION
25.08.2010 04:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości