Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Velvet Underground - The Velvet Underground & Nico
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #1
The Velvet Underground - The Velvet Underground & Nico
[center][Obrazek: Velvet_Underground_and_Nico.jpg]

12 marca, 1967

Chciałem dać coś niedługiego, niezobowiązującego, ale klasycznego i istotnego dla muzyki, a jednocześnie coś do czego nie miałbym osobistego stosunku. To dobra płyta, ciekawa. Postanowiłem ostatnio, że ją kupię, ale jeszcze tego nie zrobiłem. Chyba ze trzy miesiące próbuję odkryć jej geniusz i wychodzi mi raczej średnio. Jest fajna, ale cholera potrzebuję przełomu. Polecam tak czy owak.

A1 "Sunday Morning"
A2 "I'm Waiting for the Man"
A3 "Femme Fatale"
A4 "Venus in Furs"
A5 "Run Run Run"
A6 "All Tomorrow's Parties"
B1 "Heroin"
B2 "There She Goes Again"
B3 "I'll Be Your Mirror"
B4 "The Black Angel's Death Song"
B5 "European Son"

Głosujemy do 3 września.[/center]

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2010 01:03 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #2
 
Słuchałem tego kiedyś. Ja nie wiem dlaczego wszyscy się tak tym zachwycają. Same piątki na rymie. Ode mnie ma 3 o ile pamiętam.
A okładka jest świetna.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.08.2010 01:06 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Oj, będzie problem, bo nie będziesz się mogł na mnie wściekać, że nie doceniam muzyki. Icon_wink2 Lubię VU i Nico zarówno razem jak i osobno.
A swoją drogą to chyba jako wykonawca powinno figurować The Velvet Underground & Nico. Tak mi się zawsze wydawało, a zarowno wiki jak i allmusic to potwierdzają.
20.08.2010 02:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #4
 
Ucina mi się końcówka jak wstawiam w tytule dwa znaczki "&", a inaczej się nie mieści, więc niech tak zostanie.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2010 02:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
aaktt napisał(a):Ucina mi się końcówka jak wstawiam w tytule dwa znaczki "&", a inaczej się nie mieści, więc niech tak zostanie.
No fakt, mi też coś ucinało i musiałem skracać.
Przez Ciebie nie zapostuję dzisiaj mojej listy. Icon_frown Icon_biggrin3
20.08.2010 03:39 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
A co, zamierasz poświęcić się w pełni odsłuchiwaniu The Velvet Underground & Nico? Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2010 03:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
aaktt napisał(a):A co, zamierasz poświęcić się w pełni odsłuchiwaniu The Velvet Underground & Nico? Icon_biggrin3
Nie, ale potrzebowałem jakiś dwoch z godzin z hakiem na dwa ostatnie przesłuchania mojej listy, a teraz czasu mi zabraknie (od 18 przerzucam się na RADIO).
20.08.2010 04:10 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 708
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
Re: The Velvet Underground - The Velvet Underground & Ni
Dla mnie to album, ktorym chciano zadowolić wszystkich, bo z jednej strony są ładne, chwytliwe pioseneczki, a z drugiej dzieła jak na owe czasy niezwykle awangardowe (przyznaje się, że nie pamiętałem, z którego roku pochodzi ta płyta i jak zobaczyłem to jeszcze bardziej doceniłem nowatorstwo). I w długich, dziwnych utworach czuli się chyba znacznie lepiej. Ale nawet wśród tych piosenek nie ma rzeczy słabych i poza dwoma oceniam je jako dobre. No a pierwsza czwórka to już rzeczy wybitne. I jeszcze jedno. Numer 1 przypomina mi The end Doorsów.

1. "European Son"
2. "Venus in Furs"
3. "Heroin"
4. "All Tomorrow's Parties"
5. "There She Goes Again"
6. "Run Run Run"
7. "I'll Be Your Mirror"
8. "Sunday Morning"
9. "The Black Angel's Death Song"
10. "I'm Waiting for the Man"
11. "Femme Fatale"
21.08.2010 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Fajnie, że zgłosiłeś ten krążek Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
21.08.2010 08:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
Jest lepiej. Może to ja dojrzałem. Może to ta płyta jest teraz lepsza. Może to działanie czegoś zupełnie zewnętrznego, ale w tej chwili mam dla nich 3,5/5 Icon_smile2

The Velvet Underground & Nico
1. Sunday Morning
2. Venus in Furs
3. Heroin
4. Femme Fatale
5. I'm Waiting for the Man
6. I'll Be Your Mirror
7. There She Goes Again
8. All Tomorrow Parties
9. Run Run Run
10. The Black Angel's Death Song
11. European Son

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
21.08.2010 09:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Tak się zastanawiałem przed chwilą co ja takiego ostatnio tu zgłosiłem do Topłyty Icon_smile2
Informuję, że został niecały tydzień na oddawanie typów. Ja ze swoim też w sumie poczekam do ostatniej chwili Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
28.08.2010 04:03 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Saferłelu? Ktokolwiek? Będziecie typować? Bo termin dobiegł końca.
Moje głosy dzisiaj i Waszych ewentualnych spodziewam się nie później.

To smutne, że ludzie przesłuchują na gwałt takiego Muńka, a nie są w stanie sięgnąć po klasykę pokroju Velvet Underground Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2010 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
Raczej Muniek wielu osobom był już znany, a klasykę nie każdy zna wcześniej ;]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
04.09.2010 12:42 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #14
 
jeśli wytrzymasz do poniedziałkowego popołudnia to oddam głosy Icon_wink2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
04.09.2010 12:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Może się uda Icon_wink2

furbul napisał(a):Raczej Muniek wielu osobom był już znany, a klasykę nie każdy zna wcześniej ;]
No to właśnie jest okazja, żeby poznać Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2010 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
Cholernie ciężko było mi ułożyć tu kolejność. To bardzo zróżnicowana i złożona płyta. Jej geniusz jest wypadkową wielu czynników. Ja nadal je powoli zbieram i może za rok czy dwa będę potrafił w miarę trafnie ją ocenić i uporządkować kolejność utworów. Ta jest dość prowizoryczna choć, jak pokazuje mój last.fm, przesłuchałem ten album bagatela 15 razy. Tym razem postanowiłem podejść do niego bardziej piosenkowo i oceniałem bardziej melodie niż samo brzmienie, choć oczywiście jedno bez drugiego nie ma racji bycia.

1. "Femme Fatale"
2. "There She Goes Again"
3. "Venus in Furs"
4. "Run Run Run"
5. "Sunday Morning"
6. "The Black Angel's Death Song"
7. "I'm Waiting for the Man"
8. "Heroin"
9. "European Son"
10. "All Tomorrow's Parties"
11. "I'll Be Your Mirror"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
04.09.2010 02:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Wiesz, dla nas klasyką jest Velvet, a inni uznają za nią wczesne płyty Ace of Base, bo kręci ich współczesne dance itd....
Wszystkich nie zwołamy, natomiast jestem znów negatywnie zaskoczony frekwencją. Nie będę pokazywał posłuchałem, ale po niektórych osobach spodziewałem się wzięcia udziału. Ok, choćby nie mieli czasu, akurat ten album im wyjątkowo nie pasował (bo nie), ale oni nawet nie głosują raz na 3-4 miesiące. Tylko okazyjnie. Nawet starzy wyjadacze potrafią się zniechęcić w momencie, gdy po 2-3 osoby biorą udział w typowaniu. Ja np. ciągle nie wstawiłem kolejnej propozycji od siebie i nie wiem kiedy to nastąpi.

I tylko się zastanawiam po co to napisałem. Reakcji przecież nie ma żadnej Icon_frown Icon_wink2

Ja zagłosuję na ten album.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.09.2010 08:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
aaktt napisał(a):"Femme Fatale"
Ooooo. Zaskoczyłeś mnie Icon_smile

aaktt napisał(a):Sunday Morning
A miałeś oceniać melodie. Dopiero 5 miejsce? Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.09.2010 08:27 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Nie wiem czy dać 5 czy 4'5 Icon_razz2 Ciągle się waham. Czy to płyta wszech czasów czy po prostu rzecz genialna (ale nie od dzisiaj wiemy, że często moje 4'5 jest silniejsze od 5 Icon_mrgreen ) Ważne, że dobra płyta Icon_smile

01 - Venus in Furs
02 - Sunday Morning
03 - All Tomorrow's Parties
04 - I'm Waiting for the Man
05 - There She Goes Again
06 - The Black Angel's Death Song
07 - European Son
08 - I'll Be Your Mirror
09 - Run Run Run
10 - Heroin
11 - Femme Fatale

A ta Nico fajnie wpasowuje się klimat, ale miała szczęście, że to taka ''rzężąca'' płyta Icon_wink Głosu to ona za grosz nie ma.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
04.09.2010 09:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 614
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Nico jest wspaniała Icon_surprised
Ja uwielbiam ten jej twardy akcent i ponury "droniczny" głos Icon_biggrin3
"Femme Fatale" dzisiaj cały dzień chodziłem i nuciłem, co tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że dobrze wybrałem numer 1. Tym bardziej, że płyta jest na tyle wyrównana, że nie ma mowy o słabych utworach. "Sunday Morning" mogło być wyżej. Było w propozycjach do mojego TWC, ale ostatecznie odpadło, może właśnie dlatego że to niekoniecznie najmocniejszy numer z tej płyty, ale tego jeszcze ciągle nie wiem...

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
05.09.2010 03:10 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości