Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WhoSampled.com
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
WhoSampled.com
Ostatnio podczas pewne dyskusji na forum PSB wywiązał się temat samplowania kawałków i ktoś rzucił takim oto linkiem:

http://www.whosampled.com

Pomyślałem, że warto wrzucić tutaj link, bo stronka jest naprawdę ciekawa. To rodzaj bazy, która gromadzi wszelkie informacje na temat coverów, remiksów i przede wszystkim sampli użytych w przeróżnych piosenkach. Możemy dowiedzieć się od kogo nasi ulubieni artyści (przypadkowo lub nie) czerpali inspiracje oraz kto ''ściągał'' od nich samych. Serwis jest oczywiście na bieżąco aktualizowany, a z tego co na razie udało mi się ustalić jest naprawdę bogaty w informacje. Świetną rzeczą jest możliwość zestawienia ze sobą dwóch numerów dzięki linkom z youtube lub innych stron tego typu. Od razu można sprawdzić stopień podobieństwa, a strona podaje nam nawet informacje (co do sekundy) kiedy dany motyw pojawia się w obu porównywanych kompozycjach.
Witryna reklamuje się hasłem ''exploring and discussing the DNA of music'' Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2010 12:45 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Fajna rzecz, dzięki za link Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.08.2010 11:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości