Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLP - Notowanie 193 (16.08.10)
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
DLP - Notowanie 193 (16.08.10)
Niusy na chomiku.

Klaxons - Venusia - Ulalal, Klaxons szaleją. Co to będzie z tym ''Surfing the Void''. Płyta co prawda jeszcze jest zamknięta na klucz w sejfie wytwórni Polydor, lecz złożony z sześciu numerów sampler krąży po internecie. A tam oprócz miażdżącego ''Ehoes'' m.in. ''Venusia''. Przestudiowanie odrobinę fantastycznego tekstu każe mi sądzić, że moje przypuszczenia się sprawdzają. Zresztą pewnie wiele osób wyczuło swoistą koncepcyjność ''Surfing the Void'' po samych tytułach piosenek. To będzie rzecz o kosmosie, o przyszłości człowieka, zabarwiona sci-fiction i naznaczona międzygalaktyczną wędrówką. Wypada więc oczekiwać równie astronomicznych dźwięków. ''Venusia'' pod tym względem nie zawodzi. Prowadzi ją marszowa perkusja, ta towarzysząca grupie Muse za ich najlepszych czasów. Klawisze malują obraz odległej planety, nieco mrocznej, fascynującej i pełnej tajemnicy. Gitarowy jazgot wyczula każdy zmysł. Klaxons podbijają galaktykę.

OMD - If You Want It - Prawie 15 lat czekania dzisiaj przestaje być istotne. Ja byłem wtedy w pieluszkach Icon_wink2 , ale niektórzy stąd zapewne pamiętają pożegnalne single ''Walking In The Milky Way'' oraz ''Universal'' z albumu z 1996 roku. To był pop na poziomie. Niestety dziesiąta płyta w dyskografii zespołu (a wtedy na dobrą sprawę tylko Andy'ego McClusky) trzymała tradycyjny, niefajerwerkowy poziom. Wydaje się, że teraz życie pisze podobny scenariusz. Na razie. Od kilku godzin uszy cieszy znakomity, wyrazisty numer ''If You Want'' (podobny swoją drogą do ''Milky''), promujący zbliżający się longplay ''History Of Modern''. Bardzo dobrze się tego słucha, szczególnie że doświadczenie robi swoje i jednak w swojej lidze OMD nadal króluje. Po prostu. Kwartet (a na potrzeby promocji duet) jest w stanie nagrać jedną ze swoich najlepszych płyt. Czuję to. XXI wiek otworzył przed nimi nowe możliwości. Muzyka jest po ich stronie. Trzymam kciuki.

Veronica Falls - Beachy Head - Pochodzą z Londynu, chociaż brzmią zupełnie jakby żyli i tworzyli w Stanach. Veronica Falls to tegoroczni debiutanci, którzy w lutym wydali uroczo zatytułowany singiel ''Found Love In A Graveyard''. Niestety nie byłem w stanie dotrzeć do nich w swoim czasie, ale teraz postaram się być już na bieżąco. Wnioski są bowiem następujące. Dwa single + dwie strony b. Wszystko pyszne. Lo-fi, shoegaze, noise rock. Na szybko, na popowo, bez kompleksów. Do tego dołóżmy konkretną wokalistkę (ah te wokalistki), a dostaniemy prawdziwy alternatywny hit. Podoba mi się takie podejście i czekam z niecierpliwością na album numer jeden.

Beach House - Silver Soul - Drugi singiel z fantastycznej płyty dream popowych romantyków z Beach House. Jeszcze bardziej dostojny od ''10 Mile Stereo'', z najpiękniejszym tekstem na ''Teen Dream''. Wspaniałe organy, gitara a'la Mazzy Star oraz przejmujący, jak zwykle rozczulający Alex Scally, to atrybuty z najwyższej półki. Nie do przecenienia jest również niezwykle ujmujący klimat, coś na kształt soundtracku do podróży w niebiosa. Wyciska łzy.

AP. PP. LT.

01. 01. 05. Klaxons - Echoes
02. 16. 02. Hurts - Wonderful Life
03. 03. 05. Scissor Sisters - Any Which Way
04. 15. 03. The Roots & John Legend - The Fire
05. 26. 04. Skunk Anansie - My Ugly Boy
06. 02. 12. Arcade Fire - The Suburbs
07. 05. 06. Morcheeba - Self Made Man
08. 09. 08. Gorillaz - On Melancholy Hill
09. 04. 09. Wavves - King Of The Beach
10. 07. 07. Best Coast - Boyfriend
11. 14. 03. Griderman - Heathen Child

12. 06. 08. Massive Attack - Girl I Love You
13. 28. 02. Manic Street Preachers - (It's Not War) Just The End Of Love
14. 11. 06. Stars - Changes
15. NE. 01. Klaxons - Venusia
16. 08. 10. Toro Y Moi - Leave Everywhere
17. 13. 11. Yeasayer - O.N.E.
18. 12. 04. Joanna Newsom - Easy
19. 17. 04. Deerhunter - Revival
20. 10. 07. Tricky - Murder Weapon

21. 18. 10. Rush - Caravan
22. 23. 14. Flying Lotus & Thom Yorke - ...And The World Laughs With You
23. 22. 13. Menomena - Five Little Rooms
24. 24. 09. Dum Dum Girls - Rest Of Our Lives
25. 21. 13. Tame Impala - Solitude Is Bliss
26. 19. 09. Blonde Redhead - Here Sometimes
27. NE. 01. OMD - If You Want It
28. 32. 04. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Bright Lit Blue Skies
29. 30. 06. Archive - Come On Get High
30. 20. 06. Panda Bear - Tomboy

31. 39. 02. Tindersticks - Harmony Around My Table
32. 29. 12. Janelle Monáe & Saul Williams - Dance Or Die
33. 31. 16. The National - Afraid Of Everyone
34. 33. 17. Crystal Castles - Celestica
35. 25. 15. MGMT - Brian Eno
36. 35. 07. All Saints Day - You Can't Be Alone
37. 34. 09. Washed Out & Caroline Polachek - You And I
38. 38. 12. Goldfrapp - Alive
39. NE. 01. Veronica Falls - Beachy Head
40. 46. 11. !!! - AM/FM

41. 41. 03. Arab Strap - Daughters Of Darkness
42. 36. 05. Crystal Castles - Baptism
43. 42. 04. UNKLE - Follow Me Down
44. NE. 01. Beach House - Silver Soul
45. 48. 02. Antony & The Johnsons - Thank You For Your Love
46. 37. 10. The Drums - Forever And Ever, Amen
47. 40. 13. DOM - Living In America
48. 45. 15. Wolf Parade - Ghost Pressure
49. 44. 06. Tired Pony - Dead American Writers
50. 27. 13. The Pains Of Being Pure At Heart - Say No To Love
51. 43. 12. Scissor Sisters - Fire With Fire
52. 51. 03. Interpol - Barricade
53. 54. 05. Muchy - Notoryczni Debiutanci
54. 49. 07. The Vaselines - I Hate The 80's
55. 52. 16. Gorillaz - Plastic Beach
56. 50. 18. Ariel Pink's Haunted Graffiti - Round And Round
57. 56. 05. of Montreal - Coquet Coquette
58. 55. 21. The National - Bloodbuzz Ohio
59. 62. 07. Kylie Minogue - Aphrodite
60. 58. 21. Skunk Anansie - Squander
61. 47. 11. Sun Kil Moon - Australian Winter
62. 53. 18. Blur - Fool's Day
63. 69. 15. The Flaming Lips - Convinced Of The Hex
64. 63. 11. The Veils - Three Sisters
65. 65. 35. Massive Attack - Paradise Circus
66. 66. 48. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
67. 60. 12. Arcade Fire - Month Of May
68. 61. 14. Mitchell Museum - Warning Bells
69. 57. 08. ceo - Come With Me
70. 59. 16. CocoRosie - Trinity's Crying

Z listy wypadły:

z 64 - Suckers - Black Sheeps - po 8 tyg. (max: 41)
z 67 - Stone Temple Pilots - Between The Lines - po 17 tyg. (max: 5)
z 68 - Broken Social Scene - Forced To Love - po 20 tyg. (max: 3)
z 70 - Scissor Sisters - Invisible Light - po 16 tyg. (max: 11)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
chris975 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 204
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
02. 16. 02. Hurts - Wonderful Life

A cóż się stało? Icon_eek2
Parę miesięcy temu niby Ci się to podobało ale jakoś tak dość sceptycznie do tego kawałka podchodziłeś?

GŁOSUJ NA IMHO LISTĘ

[Obrazek: imho3odod7.jpg]
16.08.2010 07:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Ano widzisz Icon_smile Teraz mi się bardzo podoba. Odkryłem w Hurts swoich nowych idoli Icon_wink
Poza tym czuję, że czas tej piosenki nastał dopiero teraz. Wszak przed kilkoma tygodniami wyszedł dopiero profesjonalny klip, za kilka dni oficjalna światowa premiera...heh. To jest nowość Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 07:57 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #4
 
Trzeba przyznać, że w tym tygodniu podium Ci się udało Icon_razz
16.08.2010 08:51 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
No więc Klaksonom się udało i nie będzie fatalnego "max: 2".
Cytat:65. 65. 35. Massive Attack - Paradise Circus
66. 66. 48. Grizzly Bear - While You Wait For The Others
Icon_wink2
16.08.2010 09:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Cytat:Trzeba przyznać, że w tym tygodniu podium Ci się udało Icon_razz
Wyjątkowo Icon_smile

Cytat:No więc Klaksonom się udało i nie będzie fatalnego "max: 2".
Kto wie jak poradzi sobie ''Venusia'' Icon_razz2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 09:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
aha, szkoda trochę, że Yesayer i Wavves w dół. No, ale happens.
P.S. A co będzie z "Oso panda"?
16.08.2010 09:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Cytat:P.S. A co będzie z "Oso panda"?
Nie wiem. Poczekam chyba na płytę i na spokojnie do tego podejdę.

prz_rulez napisał(a):aha, szkoda trochę, że Yesayer i Wavves w dół. No, ale happens.
Oj, nic się nie stało. Naprawdę Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 09:38 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #9
Re: DLP - Notowanie 193 (16.08.10)
saferłel napisał(a):Klaxons - Venusia
No proszę, tak jak zapowiadałeś - tak zrobiłeś. Zapowiada się kolejny hit na DLP. Ja póki co wczuwam się w "Echoes" i jestem na dobrej drodze, choć to niekoniecznie "moje" granie, ale na pewno ciekawe Icon_wink2

Cytat:OMD - If You Want It
Jednak znalazłeś wersję studyjną Icon_biggrin3
Chętnie sprawdzę, chociaż remix mnie nie porwał.

Cytat:Beach House - Silver Soul
Do tej płyty muszę wrócić - może dlatego, że wczoraj wypadła z mojego top 100 płyt roku, a może właśnie z powodu tego zachwalanego przez Ciebie numeru. Choć to też nie moje klimaty, nie łapię ochów i achów na ich temat i nie podoba mi się okładka "Teen Dream" Icon_razz

Cytat:03. 03. 04. Scissor Sisters - Any Which Way
04. 15. 03. The Roots & John Legend - The Fire
06. 02. 12. Arcade Fire - The Suburbs
Łał, ale poszybowali Rootsi, pewnie trochę na fali odsłuchów "Phrenology" Icon_wink2
Cieszę się, że Scissor Sisters już nie na szczycie, bo po usłyszeniu tego numeru chyba nie zostanę jego fanem.
Arcade Fire poważnie w dół jak na swoją okolicę. Masz coś kolejnego w zanadrzu już?

Cytat:18. 12. 04. Joanna Newsom - Easy
19. 17. 04. Deerhunter - Revival
Ał, no wiesz? Oczywiście Joanna boli mnie bardziej, bo zapowiadało się malowniczo. Mam nadzieję, że nadal są w strefie awansu Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2010 09:38 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
aaktt napisał(a):Chętnie sprawdzę, chociaż remix mnie nie porwał.
Dżisys! Po jaką cholerę słuchałeś Icon_smile2 ? Ja zawsze sobie daruję jakieś wczesne live, remixy, dema itd...

aaktt napisał(a):Do tej płyty muszę wrócić - może dlatego, że wczoraj wypadła z mojego top 100 płyt roku,
Jeszcze większe dżisys!

Cytat:Łał, ale poszybowali Rootsi, pewnie trochę na fali odsłuchów "Phrenology" Icon_wink2
Trochę, aczkolwiek nadal czuję się zawiedziony tym albumem. Chciałbym dać więcej niż maxymalnie wyciągnięte 3'5.

Cytat:Arcade Fire poważnie w dół jak na swoją okolicę. Masz coś kolejnego w zanadrzu już?
Pewnie.

aaktt napisał(a):Cieszę się, że Scissor Sisters już nie na szczycie, bo po usłyszeniu tego numeru chyba nie zostanę jego fanem.
Jest kapitalny. O to chodzi w ich muzyce. Gay Party 100% Icon_mrgreen

aaktt napisał(a):Ał, no wiesz? Oczywiście Joanna boli mnie bardziej, bo zapowiadało się malowniczo. Mam nadzieję, że nadal są w strefie awansu Icon_razz
Trzeba było zrobić miejsce dla kilku nagrań. Spokojnie. Nic się nie stało tak naprawdę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 09:43 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
Kurde, pisałem Ci złożony, opasły komentarz i przez przypadek zamknąłem Frajerfoxa. Później znowu spróbuję, bo się trochę zniechęciłem Icon_confused2

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.08.2010 09:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
Icon_smile2

Cóż, spróbuj, spróbuj. Ja też miałem chwilę zwątpienia kiedy rypnęło mi wszystkie opisy do nowości. Naprawdę. Heheh, ale na szczęście wiele słów-kluczy miałem zakodowanych w głowie i jakoś w miarę szybko (i chyba ładnie) to odbudowałem.
Jak spróbujesz jeszcze dzisiaj, to odpiszę. Jutro wyjeżdżam na wieś. Na tydzień. Ciekawe czy moja kuzynka ma już internet Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 09:51 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
Dzisiaj, dzisiaj.
saferłel napisał(a):Nie wiem. Poczekam chyba na płytę i na spokojnie do tego podejdę.
Wiesz kiedy Papa Topo wydają płytę? Icon_mrgreen

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.08.2010 09:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
saferłel napisał(a):
aaktt napisał(a):Chętnie sprawdzę, chociaż remix mnie nie porwał.
Dżisys! Po jaką cholerę słuchałeś Icon_smile2 ? Ja zawsze sobie daruję jakieś wczesne live, remixy, dema itd...
W sumie nie wiem, można było ściągnąć za darmo, to wziąłem Icon_razz

Cytat:
aaktt napisał(a):Do tej płyty muszę wrócić - może dlatego, że wczoraj wypadła z mojego top 100 płyt roku,
Jeszcze większe dżisys!
Tak, myślę, że mam przynajmniej jedną gorszą płytę tam wciąż - chyba je wymienię. W ogóle muszę zrobić przemeblowanie, ale to we wrześniu, jak nadsłucham zaległości Icon_smile

Cytat:
Cytat:Łał, ale poszybowali Rootsi, pewnie trochę na fali odsłuchów "Phrenology" Icon_wink2
Trochę, aczkolwiek nadal czuję się zawiedziony tym albumem. Chciałbym dać więcej niż maxymalnie wyciągnięte 3'5.
A ja lubię ten krążek - i mam sentyment. Mój drugi ulubiony od nich, choć kilku nadal nie znam.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2010 09:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
Odwiedziłem stronę ich wytwórni i akurat pojawił się materiał dotyczący nowego singla.

Tutaj link do klipu, świeżutki: http://www.youtube.com/watch?v=1xtfCZENO...embedded#!

Poza tym będą pracowali teraz nad nowymi kawałkami, by zarejestrować je jako kolejne single. O płycie nic nie wiadomo na razie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 09:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
aaktt napisał(a):A ja lubię ten krążek
Ja też, ale oczekiwałem więcej, mówiąc szczerze. Oczywiście nie brak tam świetnych rzeczy.

aaktt napisał(a):W sumie nie wiem, można było ściągnąć za darmo, to wziąłem Icon_razz
No cóż. Ja nie wiem jak brzmi ten remix, ale generalnie nie słucham takich rzeczy. Oryginalna wersja jest na chomiku.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 10:01 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Zaraz tam zajrzę Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2010 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Miszon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 11 508
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
Z tym Rush to mnie trochę zaskoczyłeś (że tak ładnie mu szło). Blonde Redhead znam słabo, ale wspominam pozytywnie, zarówno to co znam, jak i to co w płytach 10-lecia puszczałeś. To ciekawy zespół.

[Obrazek: jswidget.php?username=Miszon&num...gewidget=1]
16.08.2010 11:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
Lista płyt:

01 - Simple Minds - New Gold Dream 81-82-83-84 (1982)
02 - Depeche Mode - The Best Of (2006) [własny składak, hehe]
03 - The Roots - Phrenology (2002)
04 - Elysian Fields - Dream That Breathe Your Name (2003)
05 - Blackfield - Blackfield (2004)
06 - Strangelove - Love and Other Demons (1996)
07 - Coldplay - Parachutes (2000)
08 - Monarchy - Monarchy (2010)
09 - Black Rebel Motorcycle Club - Howl (2005)
10 - Crustation - Bloom (1997)

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.08.2010 09:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #20
 
Hehe @ "własny składak, hehe" Icon_mrgreen
Ja kiedyś też sporo takich robiłem. Do niektórych zresztą nadal sporo wracam Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
17.08.2010 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości