Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOM HELSEN - Człowiek orkiestra
emigrant
Unregistered

 
Post: #1
TOM HELSEN - Człowiek orkiestra
[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcTSALUOONQ0OwlPrgOknRw...qWteR1Xxw=]

Z muzyką Toma Helsena zetknąłem się po raz pierwszy na przełomie 2008/9. Po przeniesieniu się z Holandii do Belgii (już istniał e-migrant chart' 30). Tutejsza rozgłośnia radiowa Studio Brussel specjalizująca się w graniu muzyki rock i pop, grała do bólu kawałek ''Home'' TOUTUBE . Wspaniały duet z Geike Arnaert (Hooverphonic). Świąteczno-noworoczny okres utwór ten spędził na 1 miejscu na belgijskiej Liście Przebojów. Wrzuciłem go oczywiście na e-migrant chart'30. Tutaj dotarł jedynie albo aż do 8 miejsca. Raczkująca lista przebojów nie docierała jeszcze za bardzo do rodaków na emigracji.

Czym prędzej zapoznałem się z całą płytą ''Home'' i oczywiście nie zawiodłem się w ogóle. Przyjemny, wypielęgnowany pop. Idealny do posłuchania w każdej chwili. Świetna muzyka na poprawienie samopoczucia. Skojarzenia? Może coś z Maroon 5? Może OneRepublic? Ta płyta przyniosła jeszcze dwa przeboje ''Sun In Her Eyes'' YOUTUBE - właśnie w tych dniach przebój ten powrócił na holenderskie listy oraz ''Every Little Thing'' YOUTUBE - ta ostatnia również zaliczyła e-migrantową listę (poz.17).

Tom Helsen wypłynął dzięki coverowi grupy dEUS "Hotellounge". Współpracował z wieloma muzykami i wokalistami. Duet pod szyldem Regi & Tom Helsen ''Night And Day'' YOUTUBE również przyniósł artyście popularność. Jest jednym z producentów oraz współautorów debiutanckiej płyty Toma Dice (Eurowizja 2010). Najnowszy singel Toma Dice ''Lucy'' jest właśnie współautorstwa Helsena.

Wydana w tym roku płyta ''''The Truth About That Girl And Me'' na której gościnnie występuje wiele kobiet jest kolejnym dowodem na to, że mamy do czynienia z prawdziwym artystą i producentem przebojów. Posłuchajcie promującego ''I Am'' YOUTUBE w duecie z Barbarą Dex ( w chwili pisania jeszcze na liście e-migranta) albo magicznego ''It Ain't That Bad'' YOU TUBE , który wieńczy ten album. Ten utwór zadebiutował właśnie na mojej prywatnej liście Yanco Top. Więcej o płycie możecie poczytać wiadomo, gdzie.


Polecam Wam twórczość Toma Helsena. Ja go słucham zawsze kiedy mam chęć poprawić sobie nastrój. Pomaga. Icon_wink2
Nie ma sensu, abym się tutaj więcej rozpisywał. Wystarczy kliknąć w Wikipedię albo w Google hasło TOM HELSEN.
16.08.2010 12:46 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #2
 
Chyba nie do końca o takie biografie chodzi w tym dziale. A o jakie? Zapraszam do któregokolwiek innego tematu tutaj Icon_wink2
Ale miło, że się z nami tym podzieliłeś!

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2010 12:52 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #3
 
Brakuje kategorii np. ''Sylwetki''. Nie mam nic przeciwko aby ktoś to przeniósł w inne miejsce.
16.08.2010 12:55 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #4
 
aaktt napisał(a):Chyba nie do końca o takie biografie chodzi w tym dziale. A o jakie? Zapraszam do któregokolwiek innego tematu tutaj Icon_wink2
Ale miło, że się z nami tym podzieliłeś!
Szczerze powiedziawszy kompletnie nie rozumiem sensu traktowania biografii artysty jako rzędu cyferek. Natomiast tekst o artyście, szczególnie mało (lub wcale) znanym jest jak najbardziej pożyteczna i chętnie bym takie coś poczytał. Wiem że niektórzy piszą "parę słów" o artystach przy okazji wprowadzania nowości na własnych listach, ale w taki sposób ciężko na takie informacje trafić. Moim zdaniem powinno być jedno miejsce gdzie można byłoby takie tematy tworzyć i propagować wykonawców którzy zdaniem forumowiczów na to zasługują. Skoro "biografie artystów" są zajęte na jakieś cyferki, to pod inną nazwą, ale w "widocznym" miejscu na forum.
16.08.2010 01:44 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #5
Re: TOM HELSEN - Człowiek orkiestra
emigrant napisał(a):Wydana w tym roku płyta ''''The Truth About Girl And Me'' na której gościnnie występuje wiele kobiet jest kolejnym dowodem na to, że mamy do czynienia z prawdziwym artystą i producentem przebojów.

Polecam Wam twórczość Toma Helsena. Ja go słucham zawsze kiedy mam chęć poprawić sobie nastrój. Pomaga. Icon_wink2
Nie ma sensu, abym się tutaj więcej rozpisywał. Wystarczy kliknąć w Wikipedię albo w Google hasło TOM HELSEN.
To ja tylko dodam, że również polecam ostatnią płytę Toma H. Icon_smile2
A zobaczyć jego dyskografie i inne informacje można na jego stronie: http://www.tomhelsen.be/

emigrant napisał(a):Wydana w tym roku płyta ''''The Truth About Girl And Me''
"The Truth About That Girl And Me" Icon_wink2
16.08.2010 01:59 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #6
 
pabloyd napisał(a):Skoro "biografie artystów" są zajęte na jakieś cyferki, to pod inną nazwą, ale w "widocznym" miejscu na forum.
Nazwa jest dość niefortunna. Kiedyś była już o tym jakaś dyskusja, ale w związku z brakiem lepszej propozycji zostało tak jak jest.

A te cyferki to wcale nie "jakieś cyferki", tylko statystyki dotyczące indywidualnych list. Swoją drogą bardzo fajna sprawa.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.08.2010 10:35 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #7
 
aaktt napisał(a):A te cyferki to wcale nie "jakieś cyferki", tylko statystyki dotyczące indywidualnych list.
W Twoich tematach przynajmniej jest legenda i wiadomo o co chodzi ("CHART HISTORY"). Kuknąłem na parę tematów z góry i były to dla mnie tylko: "jakieś cyferki" Icon_wink2
Żeby było jasne ja nie krytykuje przedstawiania historii swoich list (nawet jeśli jest to ograniczone do wypisania cyferek), tylko:
pabloyd napisał(a):nie rozumiem sensu traktowania biografii artysty jako rzędu cyferek
poza tym zaproponowałem tylko:
pabloyd napisał(a):Skoro "biografie artystów" są zajęte na jakieś cyferki, to pod inną nazwą, ale w "widocznym" miejscu na forum.
16.08.2010 10:59 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #8
Re: TOM HELSEN - Człowiek orkiestra
pabloyd napisał(a):
emigrant napisał(a):Wydana w tym roku płyta ''''The Truth About Girl And Me''
"The Truth About That Girl And Me" Icon_wink2

dzięki Icon_wink2 już poprawiłem
16.08.2010 02:48 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #9
 
Myślę, że nie trzeba dyskutować o miejscu w którym napisałem o Helsenie. Najlepiej przenieść ten post w lepsze miejsce.
Szczerze to nie spojrzałem wstecz, że w ''Biografiach'' są jedynie miejsca danych artystów na listach forumowiczów.
16.08.2010 02:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #10
 
emigrant napisał(a):Najlepiej przenieść ten post w lepsze miejsce.
Oczywiście że przenieść, skoro tu nie pasuje.
Ja bym jednak optował za tym żeby miejsce docelowe takich postów było tak widoczne jak biografie. Można byłoby chyba utworzyć "sylwetki" pod "biografiami".
16.08.2010 05:51 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Mamy na forum dział ''Zespoły i artyści''. Ten post trafi w tamto miejsce.

W tym dziale natomiast jest zaznaczone, że są to biografie artystów...na naszych listach. Może faktycznie nie jest to idealna nazwa, ale całkiem fajna. To taka biografia chart-runem zapisana. Taki jest sens Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.08.2010 06:02 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości