Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HURTS - Happiness
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #21
 
No właśnie, nie dzielmy tak muzyki. Ja też bym się cieszył, choć nie jestem entuzjastą RMFu Icon_smile2 Nie słyszałem w sumie tego nagrania (przynajmniej nie świadomie), ale ładnie napisali, więc aż wejdę i zagłosuję Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2010 12:04 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #22
 
Heh, oczywiście. Bez paniki.

W końcu samo RMF FM było kiedyś genialnym radio. Nie raz słyszałem niesamowite opowieści o kawałkach, które tam leciały. Aż dziw bierze, że stało się tak jak się stało. Kultura muzyki w Polsce upadła.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
20.08.2010 07:42 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #23
 
Myślę, że kultura muzyki popularnej na całym świecie upadła Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.08.2010 09:14 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #24
 
Na niemieckim amazonie są już oficjalne ''czasy'', a nawet 30 sekundowe klipy do odsłuchu. Z informacji wynika, że ''Silver Lining'' jest dłuższe o około 40 sekund niż wersja z (chyba) oficjalnej EP-ki ''Wonderful Life'' z początku tego roku. Ciekawe czy inne znane nam kompozycje też w jakiś sposób różnią się od ''wycieków''.

Singiel ''Wonderful Life'' dotarł w międzyczasie do drugiego miejsca listy w Niemczech.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.08.2010 04:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #25
 
saferłel napisał(a):Singiel ''Wonderful Life'' dotarł w międzyczasie do drugiego miejsca listy w Niemczech.
Wow, serio? Świetna wiadomość!
A jak w UK?
23.08.2010 05:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #26
 
W UK nie został jeszcze ''zliczony''. Wyszedł dopiero wczoraj, więc można kupić i wspomóc zespół Icon_wink2 . Opierając się na ich popularność w internecie, mógłbym zaryzykować, że będzie top 5, ale tamta lista już dawno przestała być przewidywalna. Nie ma też już zbyt wielu powodów do radości.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.08.2010 05:11 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #27
 
Jeszcze na deser - http://www.youtube.com/watch?v=eb2l0BEKOJc

Nowy b-side z singla ''Wonderful Life''. Ok, ale bez rewelacji, trochę za długi chyba.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.08.2010 05:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #28
 
Tak, to co się stało w ostatnich latach z listą w UK to straszna sprawa Icon_sad

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
23.08.2010 08:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #29
 
za Hurts na FB:
Happiness fills hearts as HURTS are #7 on Bestseller Chart on EMPIK.COM in Poland, and the album has not even been released yet! Want to be among the first fans in Poland to have the album? Go to http://bit.ly/cK5VCy and secure your copy right now. It’s better than love.
mam nadzieję, że takie częste wiadomości o Polsce świadczą o tym, że panowie pojawią się w naszym kraju Icon_mrgreen
24.08.2010 07:49 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #30
 
17 miejsce na midweeks w UK. Sądzę, że w top 25 ''Wonderful Life'' powinno się znaleźć.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 08:37 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #31
 
http://www.youtube.com/watch?v=v4i6W1DfWbA - a co sądzicie o tym kawałku (czyżby b-side w późniejszym terminie?)

Porwali się na mój ulubiony numer Kylie i wyszło im całkiem nieźle, hehe.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.08.2010 11:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #32
 
leaked.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2010 08:17 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #33
 
Silver Lightning - 4/5 - ''Silver Lining'' odsłania przed nami ''ciemną stronę synthpopu''. Kłania się Depeche Mode, Black Tape for a Blue Girl albo istniejąca dawniej elektroniczna wersja Clan Of Xymox znana jako Xymox. Hutchcraft i Anderson wchodzą w album w patetycznym, wystawnym stylu. Trzeba przyznać, że wiedzą jak zaprojektować cztery minuty muzyki. Gdyby tylko nie ten chóralny akompaniament oraz na siłę przeciągana końcówka, to mógłby być najlepszy numer na płycie.

Wonderful Life - 5/5 - Skoro na DLP jest na pierwszym, to chyba mogę sobie pozwolić na 5 Icon_wink2 - dalszy opis w tym przypadku zbędny, bo to po prostu jeden z najlepszych popowych numerów ostatnich miesięcy, jak to mawiają Anglicy - haunting). Takie ich ''West End Girls''.

Blood, Tears & Gold - 4/5 - Hurts przez cały czas trwania ''Happiness'' bardzo sprytnie balansuje między kompozycją balladową, a dobrym - w sensie definicji - midtempo. Ten numer również nie pozwala się jednoznacznie określić, chociaż pewnie na dyskotekach ludzie będą padać sobie w ramiona, gdy wystartuje w głośnikach (''Love grows cold/Blood, tears and gold/It won't any better'') Pewny singiel, bo i sama kompozycja wzorcowo przeprowadzona do samego końca, przyjazna uchu i duszy Icon_smile Z krwi i kości.

Sunday - 4'5/5 - Zaczyna się niewinnie, od szybkiego riffu w ponurym nastroju, aby w refrenie wybuchnąć jak najczystsze, 24-karatowe Pet Shop Boys. Ok, Erasure też tam się chowa Icon_wink. Motyw klawiszowy jest fantastyczny. Radosny i jednocześnie nostalgiczny. Wyśmienicie zamknięty, spointowany. Staram się jeszcze ''rozpracować'' most, bo trochę mi nie pasuje do reszty kompozycji, ale jest naprawdę bardzo dobrze. Jeśli ''Sunday'' nie wyjdzie na singlu, będzie to oznaczało strzał do własnej bramki!

Stay - 3'5/5 - Zabieg z ''Blood, Tears & Gold'' powtórzony. Panowie lubią rozmach i w tym utworze to słychać. Znów mamy do czynienia z pierwszoplanową rolą chóru (tym razem zdaje się, że żeński), ponad to odnajdujemy interesujące wstawki saksofonu oraz naprawdę naturalną melodię, nie wymagającą żadnego plastikowego podrasowania. To istotne, bo co by nie mówić o ogólnym wizerunku płyty, nie jest ona skażona żadnymi chemikaliami.

Illuminated - 3'5/5 - Podobnie jak każdy znany wcześniej numer, również i ''Illuminated'' zostało poddane nieznacznej obróbce względem wersji, którą usłyszeć można chociażby na EP-ce ''Wonderful Life''. Utwór ten jest prawdopodobnie najbardziej dramatycznym punktem ''Happiness''. Po niemrawym początku błyskawicznie wzrasta do rangi wyznania: ''we are all illuminated, we are blinded''. Naturalnie epicki song, oczywiście zarejestrowany z pomocą wzmagającego poczucie ''wielkości'' chórku. Hurts czują się chyba w takich projektach jak ryba w wodzie.

Evelyn - 4/5 - Odpływania w leniwych dźwiękach ciąg dalszy. Tym razem bez żadnego kamuflażu. Z początku eteryczna, kompozycja rozwija się w jeden z najmocniejszych elementów albumu. Nieszczególnie szeroki wachlarz aranżacyjny ''Happiness'' zostaje tu wzbogacony o subtelną harmonijkę, głębokie basy i nerwową grę bębnów. Świetnie wypada ''środek'', napisany ze sporym przepychem, w odrobinie egzotycznej formule ''sounds of the world'. Wzorcowo komponuje się z podstawową melodią.

Better Than Love - 4/5 - Singiel numer jeden nie różni się w wersji albumowej od tego, co znamy z małej płytki wydanej pod koniec maja. Na ''Happiness'' dzierży tytuł najbardziej energetycznej pigułki w zestawie. Mocne, klarowne beaty połączone z klasycznym klawiszowym tłem w stylu - kogóż by innego - Depeche Mode zlewają się z patetycznym, nieco słodkim refrenem, przez co uzyskany zostaje wyjątkowo ciekawy kontrast. Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że płycie brakuje jeszcze co najmniej jednej takiej rakiety jak ''Better Than Love''.

Devotion - 3'5/5 - Osławiony kawałek z udziałem Kylie Minogue. Ile byłby wart bez jej udziału? Nie mi to wyrokować, aczkolwiek Australijska wokalistka wprowadza swoim występem dużo świeżości i nowych barw w głąb ''Happiness''. Nie śpiewa zbyt wiele, lecz jest bezsprzecznie wartościowym gościem. ''Devotion'' doskonale podtrzymuje nieprzenikniony, lekko depresyjny klimat płyty, chociaż nie spodziewałbym się go widzieć jako singla numer trzy lub cztery.

''Unspoken'' - 3'5/5 - Coś jest w tych spokojniejszych i bardziej emocjonalnych fragmentach ''Happiness'', że nie mogę napisać o nich złego słowa, pomimo iż nie wypadają przy pierwszym kontakcie zbyt oryginalnie. Czuć solidny popowy warsztat. Bez zbędnego huku, bez fajerwerków. Jeśli na Hurts popatrzeć jak na zespół czysto rozrywkowy, jak na debiutantów, którzy dopiero dobijają się do grona mistrzów gatunku, to tym bardziej można bez wyrzutów sumienia docenić takie momenty jak ten.

Water/Verona - 3'5/5 - Album zamyka wybitnie klasyczny wyciskacz łez pod tytułem ''Water''. Tylko fortepian i wokal. Orkiestra też jest na miejscu. Nie mam wątpliwości, że takie kawałki jak ''Water'' powstają po to, aby poruszać ludzkie serca. Kto bardziej wrażliwy, ten zostanie porwany do walca i z pewnością nie pożałuje. Ja patrzę trochę z dystansu, trochę na sucho, a jednak doceniam naprawdę ładny format tego nagrania. Po prostu ładna piosenka. Z przyjemnością ogłaszam, że Hurts dotrwali do końca swojej debiutanckiej płyty bez większej wpadki.

PS - Po krótkiej pauzie, kilkunastu sekundach ciszy, odnajdujmy jeszcze jeden track. To ukryta na samiuśkim końcu ''Verona''. Typowa niespodzianka, bez konkretnego związku z resztą materiału. Zagrana i zaśpiewania w stylu włoskim, co zresztą nie dziwi w kontekście tytułu. Wenecja, gondola, kochankowie....te sprawy.

Reasumując, ''Happiness'' to udany debiut.
Ciśnienie podniesie szczególnie osobom siedzącym w podobnych klimatach na co dzień, rozkochanych w latach 80, w eleganckim i schludnym popie. Za resztę nie ręczę. Cieszę się natomiast, że brzmienie płyty jest niezwykle organiczne, żywe. ''Happiness'' powinno kojarzyć się raczej z dobrą energią niż z komputerowym doszlifowaniem. Z drugiej strony (piszę, aby nie być posądzonym o branie pieniędzy za - wydawałoby się - bardzo pozytywną opinię) brakuje takich hitów, przy których nikt nie miałby odwagi postawić znaku zapytania. Synthpopowy zespół z dwoma szybkimi kawałkami na płycie? Co to za nowa moda? Icon_wink2 Ostrzegam również osoby z alergią na tzw. ''monumentalność''. Na albumie panuje barokowa, podniosła atmosfera i nie każdy ścierpi jej urok.
Gdyby Hurts nie byli debiutantem i gdyby mieli na rynku solidną konkurencje, być może oceny poszczególnych kawałków byłyby niższe, ale ''co by było gdyby'' zostawiam w spokoju.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.08.2010 11:52 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 609
Dołączył: May 2008
Post: #34
 
Aleś się rozpisał Icon_surprised
Ale muszę przyznać, że trochę zachęciłeś mnie do przesłuchania tej płyty Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
27.08.2010 12:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #35
 
wyszło Ci równe 4.0 Icon_biggrin3
u mnie będzie więcej Icon_razz
27.08.2010 12:58 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #36
 
Jeszcze więcej? Icon_eek2 To chyba naprawdę się zakochałeś w tym albumie. Nie wiem czy jestem w stanie dać 4. Chyba raczej nie, pomimo że oceny wskazywać mogą inaczej.
Napisz nam też krótkie review Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
27.08.2010 12:59 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #37
 
Review będzie później, a może nawet jutro Icon_wink2
27.08.2010 01:47 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #38
 
Czekają na review Michała ogłaszam, że w UK Chart ''Wonderful Life'' uplasowało się na 21 miejscu, tak jak ostatni singiel PSB, więc to super wróżba na przyszłość Icon_razz2.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
29.08.2010 06:26 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #39
 
saferłel napisał(a):Czekając na review Michała ogłaszam, że w UK Chart ''Wonderful Life'' uplasowało się na 21 miejscu, tak jak ostatni singiel PSB, więc to super wróżba na przyszłość Icon_razz2.
zdecydowałem, że review będzie dopiero za tydzień, może później
29.08.2010 06:34 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Remo Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 814
Dołączył: Aug 2010
Last.fm
Post: #40
 
Hurts - Happiness

1. Silver Lining - 8/10
2. Wonderful Life - 10/10
3. Blood, Tears & Gold 7/10
4. Sunday 9,5/10
5. Stay 8,5/10
6. Illuminated 9/10
7. Evelyn 5,5/10
8. Better Than Love 9,5/10
9. Devotion 8,5/10
10. Unspoken 6/10
11. The Water 5/10

ŚREDNIA: 7,86

EDIT zmieniłem oceny
30.08.2010 05:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bryan Adams - So Happy It Hurts Szymek79 13 506 12.05.2022 07:15 PM
Ostatni post: Szymek79
  P!nk - Hurts 2B Human Szymek79 2 528 29.03.2019 01:52 AM
Ostatni post: Szymek79
  Hurts - Desire Szymek79 3 943 29.09.2017 03:30 PM
Ostatni post: Tomekk
  HURTS - Desire Szymek79 0 1 144 25.05.2017 11:36 PM
Ostatni post: Szymek79
  HURTS - Surrender Szymek79 6 1 551 13.09.2015 02:15 PM
Ostatni post: MExpress
  Dawid Podsiadło - Comfort and Happiness michal91d 14 3 913 05.09.2013 02:30 PM
Ostatni post: Szymek79
  Hurts - Exile Remo 32 5 596 13.06.2013 12:38 PM
Ostatni post: Tomekk
  Donna Regina - The Decline Of Female Happiness Miszon 2 916 13.08.2010 01:12 PM
Ostatni post: Miszon
  Marillion - Happiness Is The Road saferłel 7 2 307 18.10.2008 11:36 AM
Ostatni post: drwycior

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości