Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsumowanie 100 notowań
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #41
 
Z poprzedniej dziesiątki wybieram pozycję nr 56, a z tej 50 Icon_smile2
16.09.2010 02:29 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #42
 
ku3a napisał(a):3 rzeczy z mojej koszmarlisty . nawet ze ścisłej czołówki podsumowania roku .
strzelam, że są to Duffy, The Killers oraz Green Day Icon_razz
16.09.2010 02:53 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #43
 
<oklasky> Icon_wink2
16.09.2010 03:27 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #44
 
Było u Ciebie "Just Dance"? Icon_surprised
Nie spodziewałem się. Myślałem, że w tamtym okresie forum było wolne od Gagi Icon_wink2

"21 Guns", "Broken Strings", "Smutek mam we krwi", "Satellite" i "Chinese Democracy" są w porządku Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
16.09.2010 03:35 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #45
 
aaktt napisał(a):Było u Ciebie "Just Dance"?
Nie spodziewałem się. Myślałem, że w tamtym okresie forum było wolne od Gagi
jak widać ja od początku ją lubię Icon_wink2
16.09.2010 07:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #46
 
Wracam do podsumowania. w tej dziesiątce wyjątkowo mało utworów, które były na szczycie mojej listy. Czasem liderowanie niekoniecznie się opłaca, bo aż 8 utworów z tej części zestawienia nie dostąpiło tego zaszczytu. Mimo to są wielkimi przebojami mojej listy.
Leona Lewis ma piękny głos, sprawdza się on zarówno w balladach, jak i takich utworach jak "Forgive Me", które aż 3 razy gościło na miejscu pierwszym. Co jest dużym sukcesem, bo większym stażem na szczycie może się pochwalić tylko kilku szczęśliwców.
Metallica - poznana dzięki ku3ie i LP3 była zaskoczeniem podsumowania 2008 roku, gdzie zajęła aż 2.miesjce. Do dziś nie wiem, czemu ten utwór nie był chociażby w Top5 Icon_razz Jeden z lepszych numerów Mety w XXI wieku.
Placebo dzięki chwytliwemu refrenowi zawędrowało wysoko - na 38 Icon_eek2 , choć to jeszcze nie ostanie ich słowo...
Beyonce natomiast nigdy nie była moją faworytką, ale ta ballada jest przyzwoita. Pozostałe nagrania z płyty już aż tak dobre nie są ("Single Ladies" - #267, "Broken Hearted Girl" - #388, "Halo" - #392).
Kasia Kowalska w najlepszej piosence z nowego albumu i najwyżej notowana w tym podsumowaniu. Mimo iż był to singiel, nigdzie go nie słyszałem Icon_eek2 nawet w Trójce :roll:
"Try Sleeping With A Broken Heart" poznałem dzięki aakttowi Icon_mrgreen Z początku byłem sceptyczny wobec tego nagrania, ale z czasem okazło się, że to najwyżej notowany utwór pani Keys w zestawieniu.
Strachy to w ogóle dla mnie niespodzianka. Człowiek liczy, podsumowuje, a tu nagle aż na 34. piosenka, której się spodziewał gdzieś poza Top 50 Icon_cool2
PSB - ukłony dla saferłela. Zawsze gardziłem tym zespołem, ale udowodnili, że grają na bardzo wysokim poziomie i w dodatku tak jak lubię Icon_smile2 Długo się męczyli, ale podobnie jak Alicia - maksymalnie tylko #2.
Lady Gaga - przez wielu krytykowana, według mnie ma zadatki na nową królową pop, bo nagrywa hit za hitem. "Paparazzi" wpadło mi do głowy i przez 16 tygodni nie mogło wypaść Icon_wink2
Brodka zaskoczyła mnie nowym albumem, bo myślałem, że będzie w klimatach tych utworów, które wykorzystano do serialu "Brzydula". Jednakże obie odsłony Moniki mi się podobają. Ballada czy electrofolk - jak dla mnie sprawdza się we wszytkim świetnie

Oto i szczegóły:

40. 274. 1x3. 14. FORGIVE ME - Leona Lewis
LINK

39. 275. 6. 15. THE DAY THAT NEVER COMES - Metallica
LINK

38. 277. 1x1. 12. ASHTRAY HEART - Placebo
LINK

37. 278. 4. 13. IF I WERE A BOY - Beyonce
LINK

36. 279. 4. 16. MIŁOŚĆ, TRZEŹWOŚĆ I POKORA - Kasia Kowalska
LINK

35. 283. 2. 14. TRY SLEEPING WITH A BROKEN HEART - Alicia Keys
LINK

34. 284. 4. 15. ŻYJĘ W KRAJU - Strachy Na Lachy
LINK

33. 285. 2. 16. LOVE ETC. - Pet Shop Boys
LINK

32. 286. 4. 16. PAPARAZZI - Lady Gaga
LINK

31. 286. 3. 14. ZNOWU PRZYSZŁO MI PŁAKAĆ - Monika Brodka
LINK
29.09.2010 03:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #47
 
o, teraz dużo takich, które lubię Icon_smile2.
Metallica to oczywiście ogromny hit mojej listy. nie pamiętałem, że tak dobrze sobie radziła u Ciebie Icon_smile2.
"Żyję w kraju" też było bardzo dużym przebojem. poza tym Placebo i PSB było w pierwszej dziesiątce, a Kasia Kowalska na dalszym miejscach, ale też była Icon_smile2.
29.09.2010 03:56 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #48
 
Pora na kolejną odsłonę. Tym razem trzecia dziesiątka podsumowania 100 notowań mojej listy. Tylko jeden utwór nie dotrał do miejsca pierwszego. Tak się złożyło, że zdecydowana większość spędziła na liście 14 tygodni.
Black Eyed Peas mieli hit lata 2009, który na długo będzie zapamiętany. Po nieudanym pierwszym singlu "Boom Boom Pow", ten był strzałem w dziesiątkę, nie tylko u mnie.
Ania w coverach sprawdza się świetnie, co udowodniła m.in. w "Idolu". Cała płyta jest znakomita, jednak wolę jak śpiewa po polsku.
Owl City jak na razie są gwiazdą jednego przeboju, być może to się zmieni. Wiele zespołów chciałoby choć tak zaistnieć jak oni Icon_mrgreen
Hey nigdy mnie zawiódł, każdy album jest ucztą dla słuchacza. Mimo zmiany stylistyki, która według mnie wyszła im na dobre.
Lady Gaga i jej ekscesy szokują wszystkich, ale ja nie zapominam o muzyce, która jest tu najważniejsza Icon_razz . tak naprawdę dopiero "Bad Romance" pokazał, że jej pozycja w muzyce pop jest niezagrożona. To zresztą fajny, bujający kawałek i jeszcze nie najwyżej notowany.
Robertowi się nie udało, ale nie zawsze ci, którzy są na szczycie mają więcej punktów. "Grzesznikom" po prostu zabrakło szczęscia, ale prawie 300 pkt. to wynik godny podziwu.
Kayah nigdy specjalnie nie trafiała swoją twórczością w mój gust, ale ten album kupiłem. i okazał się być niezły. Nagranie "Jak Skała" trafiło na swój czas, a tekst w połaczeniu z muzyką wpasował się w moją ówczesną sytuację. ciężko jest pisać o takich utworach...
La Roux polecal mi furbul, album był w porządku, ale bez rewelacji. Jedno nagranie zwróciło moją uwagę i stało się hitem dosłownie wszędzie. to "Bulletproof" własnie. Znakomity klimat disco Icon_cool2
Najwyżej notowana Lady Gaga występuje w duecie. Byłem przekonany, że to "Bad Romance" będzie tym lepszym, ale jest inacze. Polecam teledysk, który choć długi jest ciekawy i zwariowany.
Trzecią dziesiątkę kończy kawałek "Look At Me". Nie pamiętam, gdzie i kiedy go usłyszałem, ale zapamiętałem słowa refrenu, odnalazłem i nie mogłem się uwolnić. Prosty i piękny utwór. Jeśli ktoś nie zna, to radzę się zapoznać. Icon_wink2

no i szczegóły:

30. 288. 1x1. 14. I GOTTA FEELING - Black Eyed Peas
LINK

29. 288. 1x2. 14. BANG BANG - Ania Dąbrowska
LINK

28. 294. 1x2. 13. FIREFLIES - Owl City
LINK

27. 295. 1x2. 14. CHIŃSKI URZĘDNIK PAŃSTWOWY - Hey
LINK

26. 298. 1x1. 14. BAD ROMANCE - Lady Gaga
LINK

25. 299. 2. 14. GRZESZNICY - Robert Gawliński
LINK

24. 299. 1x1. 14. JAK SKAŁA - Kayah
LINK

23. 299. 1x1. 17. BULLETPROOF - La Roux
LINK

22. 303. 1x1. 14. TELEPHONE - Lady Gaga feat. Beyonce
LINK

21. 303. 1x1. 15. LOOK AT ME - Graziella Shazad
LINK
10.10.2010 12:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #49
 
moja klasyfikacja tych dziesięciu piosenek jest taka:

GRZESZNICY - Robert Gawliński
CHIŃSKI URZĘDNIK PAŃSTWOWY - Hey
BAD ROMANCE - Lady Gaga
LOOK AT ME - Graziella Shazad
I GOTTA FEELING - Black Eyed Peas
TELEPHONE - Lady Gaga feat. Beyonce
BULLETPROOF - La Roux
FIREFLIES - Owl City
JAK SKAŁA - Kayah
BANG BANG - Ania Dąbrowska
11.10.2010 12:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #50
 
Drugą dziesiątkę otwiera Hey. Płyta "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!" była dla mnie najlepszą odkąd prowadzę listę, czyli od 2008r. Każdy utwór na płycie był znakomity i większość zagościła w zestawieniu. Drugi singiel także świetnie sobie poradził.

20. 306. 1x1. 14. UMIERAJ STĄD - Hey
LINK

Teraz dla odmiany Nosowska Icon_cool2 Niesamowita osobowość muzyczna. Trzy razy na pierwszym, album z płyty "Osiecka" zawierający udane covery. Muzyczna uczta.

19. 310. 1x3. 15. NA CAŁYCH JEZIORACH TY - Nosowska
LINK

Najwyżej notowany numer kapeli, którą lubię od samego poznania, czyli około 2003 roku.
Granie na wysokim poziomie. Jak widać po wynikach, mój ulubiony rockowy zespół z Wielkiej Brytanii. Teledysk niestety troszkę im nie wyszedł Icon_razz

18. 314. 1x1. 15. FOR WHAT IT'S WORTH - Placebo
LINK

BEP, czyli mieszanka wybuchowa. Choć ten numer jest spokojnieszy. Najwyższa pozycja zaledwie 4. Piosenki, które pozostały zaliczyły co najmniej podium, więc sukces tej grupy to przede wszystkim dość długa popularność nagrania, które się szybko nie nudzi. W tym wypadku wideoklip jest nawet przyzwoity.

17. 315. 4. 17. MEET ME HALFWAY - Black Eyed Peas
LINK

Cztery tygodnie na pierwszym. Naprawdę imponujący wynik. Chyba mój ulubiony utwór Strachów. Wpada w ucho. Trafili w odpowiedni momencie i świetnie to wykorzystali.

16. 316. 1x4. 14. OSTATKI - NIE WIDZISZ STAWKI - Strachy Na Lachy
LINK

Na mojej liście zazwyczaj królują piosenki wesołe i łagodne. Ale również smutne ballady potrafią mnie zachwycić. Tak było w tym przypadku. Anita swoim głosem po prostu zaczarowała. Dobry utwór obroni się sam...

15. 320. 1x1. 15. CAR DOOR - Anita Lipnicka
LINK

Przebój roku 2008, czyli moje początki na mycharts Icon_mrgreen Anię lubię od debiutanckiej płyty. Żadnym albumem mnie nie zawiodła czy rozczarowała. Mam nadzieję, że utrzyma poziom. To nagranie jest jej najwyżej notowanym i jednym z najlepszych.

14. 326. 1x2. 16. W SPODNIACH CZY W SUKIENCE - Ania Dąbrowska
LINK

One Hit Wonder. Niestety, może wkrótce coś jeszcze ciekawego od niej usłyszymy. weszła szturmem na moją listę i w pełni zasłużenie jest tak wysoko, ale szkoda by było gdyby jej talent się zmarnował.

13. 332. 1x3. 14. JUNGLE DRUM - Emiliana Torrini
LINK

Ladyhawke pokonała inną Lady Icon_smile2 W tym wypadku w stu procentach zdecydowały walory muzyczne. Nie pamiętam nawet jak wygląda wokalistka, mimo to osiągnęła sukces swoimi znakomitymi przebojami. Nie wiem czemu Ladyhawke nie stała się popularna. Może zabrakło szczęścia. Najważniejsze, że u mnie osiągnęła sukces i nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w podsumowaniu Icon_razz

12. 334. 1x1. 16. BACK OF THE VAN - Ladyhawke
LINK


Polskie objawienie 2009 roku. Aż cztery razy na pierwszym stawia ją w czołówce piosenek z największym stażem w fotelu lidera. Znakomity głos odkryty dzięki Trójce. Utwór od razu mi się spodobał, choć skojarzenia z Tori Amos są. Jak na debiut (przynajmniej u mnie) jest nieźle. Pozostałe single już tak nie szalały. Wielki talent polskiej sceny muzycznej. Szkoda, że tak niewiele zabrakło do największej dziesiątki mojej listy...
11. 348. 1x4. 15. NIEJASNOŚCI - Gaba Kulka
LINK
23.10.2010 11:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #51
 
Tomekk napisał(a):One Hit Wonder.(...) Emiliana Torrini
Jungle drum był przyzwoity, ale na pewno nie pobił Gollum's Song http://www.youtube.com/watch?v=zkXbzffVl44. Więc nie można tej artystki tak łatwo zaszufladkować

Pati Yang
24.10.2010 11:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
mike Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4 648
Dołączył: Feb 2010
Last.fm Twitter YouTube
Post: #52
 
im wyżej tym mniej piosenek w moim stajlu Icon_biggrin3
24.10.2010 11:56 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #53
 
TAK dla "Niejasności", "W spodniach czy sukience", "Telephone", "Bulletproof", "I Gotta Feelin'" i "Try Sleeping With a Broken Heart" Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.10.2010 01:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #54
 
''Death From Here'' nie do przebicia w tym zestawie Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.10.2010 02:44 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #55
 
wow, z tej dziesiątki tylko BEP, Ania i Anita Lipnicka nie byli na mojej liście.
a "Ostatni", "For What It's Worth" i "Niejasności" były w pierwszej dziesiątce Icon_smile2.
25.10.2010 02:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #56
 
saferłel napisał(a):''Death From Here'' nie do przebicia w tym zestawie Icon_wink
chyba "Die From Here" Icon_wink2
25.10.2010 02:05 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #57
 
Nie, nie ''Death from here'' Icon_lol Ale to już wiąże się z inną historią z podwórkowych sytuacji i grupą ''Death from Above 1979'' Icon_wink2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.10.2010 02:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #58
 
ku3a napisał(a):wow, z tej dziesiątki tylko BEP, Ania i Anita Lipnicka nie byli na mojej liście.
a mi coś świta, że Ania jednak była Icon_cool2 Anita chyba też...
25.10.2010 07:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 088
Dołączył: Jun 2007
Post: #59
 
naprawdę? cholera, w życiu bym nie pomyślał Icon_smile2. ale możliwe, postaram się sprawdzić Icon_smile2.
26.10.2010 04:40 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Vaxey Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 286
Dołączył: Feb 2010
Post: #60
 
jak na razie moje ulubione to:

95. 198. 3. 9. DOO WAH DOO - Kate Nash
91. 202. 2. 9. KINGS OF MEDICINE - Placebo
86. 208. 3. 11. CAN'T STOP FEELING - Franz Ferdinand
66. 232. 3. 14. SQUANDER - Skunk Anansie
64. 236. 2. 10. THE FLOOD - Katie Melua
62. 239. 4. 12. UNDISCLOSED DESIRES - Muse
58. 242. 3. 13. UPRISING - Muse
55. 246. 5. 13. HOMETOWN GLORY - Adele
46. 260. 2. 13. BATTLE FOR THE SUN - Placebo
45. 265. 1x1. 13. RAIN ON YOUR PARADE - Duffy
44. 266. 3. 16. JUST DANCE - Lady Gaga
16. 316. 1x4. 14. OSTATKI - NIE WIDZISZ STAWKI - Strachy Na Lachy

Do 'Just dance' mam niebywały sentyment Icon_biggrin3

[Obrazek: deac51903e76357e.jpg]
30.10.2010 06:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  podsumowanie 200 notowań Tomekk 91 21 490 19.09.2012 04:59 PM
Ostatni post: Tomekk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości