Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dziobaseczek - 79 notowanie listy - 3 grudzień 2010
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #1
dziobaseczek - 79 notowanie listy - 3 grudzień 2010
Dwa słowa:
W ubiegłym tygodniu na moich małżowinach usznych dość często gościły słuchawki, Efektem tego było "przemielenie" sporej ilości nowych pieśni. Po selekcji okazało się, że wspaniałych kompozycji jest tyle, że sporo nie było w stanie przebić się do top 50, np. kapitalne Cut Copy czy przepiękne kompozycje Belle & Sebastian i Union Jackals.

Nowości są boskie:

- Chinawoman - Go - niesamowicie piękna i ujmująca pieśń kanadyjskiej formacji o rosyjskich korzeniach. Niezwykle pociągający klimat i zupełnie niedzisiejsze brzmienie, to juz drugi utwór w top 50 dziobaseczka, równie udany.

- Bear Hands - Tablasaurus - świetnie kręcący się utwór z nienarzucającą się, acz chwytliwą melodią. Niesamowita aranżacja i nietuzinkowe brzmienie. Hit, ale pewnie przepadnie. niech żałują ci co nie znają.

- The Pains Of Being Pure At Heart - Lost Saint - na stronie B singla "Say no to love"
schował się prawdziwy brylant. Wiem, że już jest nowy singiel, ale było by nietaktem pominięcie tej piosenki. Jak zwykle z cudowną melodią, onirycznym klimatem, nieco bardziej wygładzone brzmienie. Ale za to jakże udana piosenka. Najwyżej notowana nowość.

- Morning Parade - Under The Stars - druga piosenka w zestawieniu, tym razem singlowy i przebojowy kawałek. I znowu mocno chwytająca, nietuzinkowa linia melodyczna, ładne przestrzenne brzmienie. Przebój pełną gębą, z pogranicza popu i rocka.

- Chapel Club - The Shore - senny, nostalgiczny i liryczny utwór, trochę jak Slowdive czy Ride. Bardzo ładna piosenka.

- The Radio Dept. - Never Follow Suit - kapitalna pieśń, mocno zamiesza na rożnych alternatywnych listach, niczym nie ustępuje urodzie "heaven's on fire", ani w warstwie melodycznej ani aranżacyjnej.

- Die Happy - Superstar - co w takim szacownym gronie robią niemieccy epigoni Paramore, nie jeden puknie się w czoło. Nie znalazł by się w top 50, gdyby nie to, że po prostu wlazł w moją głowę i świdruje niemiłosiernie. Hicior na maxa.

- Red Box - The Sign - powrót po wielu latach. Nietuzinkowa formacja grająca niecodzienną odmianę popu, choć początek brzmi nieco banalnie i w żaden sposób nie przypomina genialnego Train czy Chenko, to gdzieś po minucie utwór nabiera niesamowitego blasku i szybko zapominamy o słabościach tej piosenki. Szacun.

- Superchunk - Digging For Something - przypominają się stare dobre czasy z-rockowego łojenia. Po 10 latach wracają i od razu z mega przebojową piosenką. Łza się w oku kreci. Nie bywam sentymentalny, ale jak słyszę takie granie to muszę być.

- Frontier(s) - Young Lives - najmocniejsza kompozycja w zestawieniu, przypominająca trochę dokonania Fugazi, kolejny dowód na to, że dobre łojenie wraca do łask. Będą z nich ludzie.

- Restless People – Don't Back Down - fajna, bezpretensjonalna piosenka. Świetna chwytliwa melodia, polecam Koszmarkowi, on lubi takie brzmienie. Przebój murowany tylko, że z taką promocja to tylko na podziemnych listach.

- Twin Shadow - Slow - kolejny niedzisiejszy utwór, aż włos się jeży na głowie. Dream pop w wykonaniu perfekcyjnym. Spore szanse na szczyt mojej listy, może nie ma powalajacej melodii, ale tak sugestywny klimat, że aż zatyka dech w piersiach. Doskonałość.

- The Chapman Family – All That Is Left To Break - podsłuchałem co nieco i dawno nie słyszałem tak grającej młodej kapeli. Wyszły dwa kompletnie niezauważone single przypominające dokonania Queens of a stoneage, ale piosenka z mojego zestawienia to absolutny majstersztyk. Połączenie the tea party z The mission. Miłośnicy takiej muzyki (są jeszcze tacy) będą bardzo zadowoleni. Rozbudowana kompozycja, raczej nie dla fanów Lady gaga Icon_smile

- Team Me - Weathervanes and Chemicals - podobnie jak Restless People bardzo rzebojowa kompozycja trochę zahacza o dokonania Sufjan Stevens i Efterklang, z naciskiem na drugich. Niezwykły rytm, niezwykła kompozycja.

- Active Child - Weight of the World - na szczycie utwór, który bazuje na tych samych emocjach co Twin Shadow. Kompozycja na 10 najlepszych utworów 2010 roku.


01 36 02 Active Child - Weight of the World

02 04 04 PVT - Window
03 01 04 Land of Talk – Swift Coin


04 03 02 Birds & Batteries - Villain
05 02 03 Malajube - Ursuline
06 17 05 Gorillaz - Doncamatic (All Played Out)
07 32 03 The Domino State - A Pillow Song
08 27 03 Delays – Unsung
09 05 04 Young Heretics - Bones of a Rabbit
10 NE 01 The Pains Of Being Pure At Heart - Lost Saint

11 07 05 Wilder - Girls Vs. Boys
12 13 05 Winter Gloves - Ending Soon
13 09 05 Broken Bells - Vaporize
14 12 04 Devo - Fresh
15 19 04 Bad City - Wildlife
16 08 06 Elsinore - Yes Yes Yes
17 15 04 Crocodiles - Mirrors
18 11 04 Oh My Stars – Bloody November
19 20 03 Total Warr - Seasidal Tendencies
20 06 06 The Depreciation Guild - Dream About Me

21 14 05 Blonde Redhead - Everything Is Wrong
22 22 05 Good Charlotte - Like It's Her Birthday
23 25 03 Crystal Castles & Robert Smith - Not In Love
24 35 02 New Politics - Love Is A Drug
25 18 04 Interpol - Try It On
26 NE 01 Bear Hands - Tablasaurus
27 NE 01 Twin Shadow - Slow
28 28 03 Fox in the Henhouse - Fears
29 29 03 Edisun - Medicate
30 16 05 Yes Cadets - Rufio

31 24 04 Skunk Anansie - Feeling The Itch
32 36 02 Kisses - Kisses
33 NE 01 The Radio Dept. - Never Follow Suit
34 NE 01 Restless People – Don't Back Down

35 47 02 Summer Camp - Veronica Sawyer
36 10 08 Stone temple pilots - Cinnamon
36 NE 01 Tyler Lefebvre – Summer Eyes
37 NE 01 Frontier(s) - Young Lives
38 NE 01 Chinawoman - Go
39 NE 01 Superchunk - Digging For Something

40 45 02 Owen Pallett - Don't Stop

41 42 02 Default - Hold Onto You
42 NE 01 The Chapman Family – All That Is Left To Break
42 NE 01 Team Me - Weathervanes and Chemicals

43 37 03 Flash the Readies – Promises
44 44 02 Sade - The Moon And The Sky
45 46 02 The Apples In Stereo - Dance Floor
46 NE 01 Chapel Club - The Shore
47 NE 01 Die Happy - Superstar
48 NE 01 Red Box - The Sign
49 NE 01 Morning Parade - Under The Stars

50 34 03 Wolf Gang - Lions In Cages

nieszczęśliwa 7

Teddybears Ft. Flaming Lips - Chrystal Meth Christian
The Depreciation Guild - Blue Lily
Sunset - Lunar Eyes
The Phantom Band - A Glamour
Juvelen - All-Time High
Ringo Deathstarr - Imagine Hearts
Like Pioneers - English Garden
Union Jackals - We Are The Human Race
Rollerskaters - Sleep Tight
The Chapman Family - Kids
Massive Attack - Saturday Come Slow
Bag Raiders – Way Back Home
Belle & Sebastian - I Want The World To Stop
Gills And Wings - Rebirth Of A Nation
Ra Ra Riot - Too Dramatic
Cut Copy - Where I'm Going

poczekalnia

Ghost Society - Isolated
Welcome Back Sailors - I'll Be There
Little Comets - Adultery
The Burning Hotels - Time
Funeral Party - Just Because
Zach Hill - Memo to the Man
The Young Friends - Be My Baby
Geographer - Age of Consent
Star Slinger And Pandit - Self Love
Avey Tare - Lucky 1
Kids Of 88 - Everybody Knows
Ed Drewett - Champagne Lemonade
Fever Ray – Mercy Street
Deerhoof - The Merry Barracks
Entrepreneurs - Bubblegunk
Selebrities - Move This
The Gracious Few - Honest Man (Ain't No Work)
Mau – Arkanoid
Mr. Dream - Learn The Language
Dems - Jarndyce vs Jarndyce
Gauntlet Hair - Out, Don't...
Hearts Of Black Science - Twilight
Blackbird Blackbird – Pure / Modern Disbelief
This Century - Young Love
Mirrors - Fear of Drowning
The Meligrove Band - Bones Attack!!
Zach Hill – Memo To The Man
Awolnation - Burn It Down
PS I Love You - Cbez
Clubfeet - Edge Of Extremes
Palpitation - In Five Years
Deerhunter - Memory Boy
Hurts - Sunday

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
03.12.2010 08:10 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #2
 
jakie ja mam zaległości Icon_exclaim :roll: w przyszłym tygodniu postaram się nadrobić i przesłuchać w końcu niektóre propozycje od Blalocka, bo w poprzednich tygodniach jakoś nie znalazłem na to czasu...
fajnie, że pojawia się "Under the Stars" Icon_wink2
04.12.2010 01:29 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #3
 
michal91d napisał(a):przesłuchać w końcu niektóre propozycje od Blalocka
lepiej przesłuchać moje propozycje, bo moje są już odsiane z całości playlisty blalocka i innych playlist (np. indie69 i kilku innych.)Całość jego playlisty jest trudna do przejścia Icon_smile. Polecam zatem mojego chomika.
Cytat:fajnie, że pojawia się "Under the Stars"
cieszę się Twoją radoscią, to swietna piosenka.

polecam ciekawy chart dla ludzi o otwartych czaszkach: http://www.serbachart.xf.cz/

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
04.12.2010 04:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Mam nadzieję, że będziesz kontynuował cotygodniową rubrykę nowości wraz z opisami. To dla mnie szczególne ważne, bo mając do dyspozycji jakąś indie-srendie playlistę nie mam czasu ani ochoty sprawdzać pojedynczych kawałków. Twoje słowa pomagają mi zwrócić uwagę na te potencjalnie ciekawsze od innych rzeczy (szczególnie jak występują bezpośrednie porównania do konkretnych artystów). Wielkie dzięki. W trakcie tego tygodnia postaram się przesłuchać większość z tych nowości (mocno liczę na Club Chapel Icon_biggrin).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
05.12.2010 10:46 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #5
 
Cytat:Mam nadzieję, że będziesz kontynuował cotygodniową rubrykę nowości wraz z opisami.
na pewno, ponieważ warto przybliżyć ludziom nieco pozycje, nie jako anonimowy wybryk, ale jako pełnowartościową sztukę. Choć muszę powiedzieć, że do tworzenia listy podchodzę ze sporą starannością i utwory tu pojawiające się są naprawdę dobre, odsiane od setek słabszych rzeczy. Wiec bez obaw można sięgać po dowolna pozycje, szczególnie po Twin Shadow. Szanse tej piosenki na szczyt są 100%. No i koniecznie sięgnij po mój numer 1. Wyjatkowo udana rzecz.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.12.2010 07:29 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 115
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
dziobaseczek napisał(a):Superchunk - Digging For Something - przypominają się stare dobre czasy z-rockowego łojenia.
to już wiem co będę musiał sobie od Ciebie ściągnąć Icon_wink2.
dzięki za te opisy nowości Icon_smile2.
06.12.2010 04:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
dziobaseczek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 8 100
Dołączył: Nov 2008
Facebook Last.fm
Post: #7
 
ku3a napisał(a):dzięki za te opisy nowości
Wasze pozytywne opinie dopingują mnie do tworzenia takich opisów. Dziękuję.

http://www.mycharts.pl/forumdisplay.php?fid=111 Icon_wink
06.12.2010 09:33 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  dziobaseczek - 129 notowanie listy - 21-28 Grudzień 2011 dziobaseczek 14 2 784 04.01.2012 08:48 PM
Ostatni post: Listoholik
  dziobaseczek - 128 notowanie listy - 14 Grudzień 2011 dziobaseczek 25 6 700 19.12.2011 07:10 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 127 notowanie listy - 7 Grudzień 2011 dziobaseczek 9 10 626 12.12.2011 08:32 AM
Ostatni post: dziobaseczek
serce dziobaseczek - 126 notowanie listy - 30 Listopad 2011 dziobaseczek 16 3 401 02.12.2011 09:26 AM
Ostatni post: dziobaseczek
Pencil dziobaseczek - 125 notowanie listy - 23 Listopad 2011 dziobaseczek 16 3 873 27.11.2011 07:13 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 124 notowanie listy - 16 Listopad 2011 dziobaseczek 26 5 307 23.11.2011 02:45 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 123 notowanie listy - 9 Listopad 2011 dziobaseczek 7 2 248 14.11.2011 08:34 AM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 122 notowanie listy - 2 Listopad 2011 dziobaseczek 7 2 113 06.11.2011 04:55 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 121 notowanie listy - 26 Październik 2011 dziobaseczek 12 2 638 30.10.2011 09:17 PM
Ostatni post: dziobaseczek
  dziobaseczek - 120 notowanie listy - 18 Październik 2011 dziobaseczek 9 2 310 27.10.2011 05:59 PM
Ostatni post: Remo

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości