Ankieta: A gdyby tak wybra
puk.puk
Milena
Sushi
UniSexBlues
Osiecka
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Top 30: Nosowska
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
Top 30: Nosowska
Kasia Nosowska.
Jedna z najważniejszych, jeśli nie najważniejsza polska wokalistka ostatniego dwudziestolecia. Świetny głos, rewelacyjne teksty. Hey - grupa, w której udziela się od 18 lat, której jest znakiem rozpoznawczym jeszcze poczeka (głównie dlatego, że nie znam pełnej dyskografii). Solowe płyty Katarzyny, poza ostatnią, wypełnione są przeważnie muzyką elektroniczną. Ich wysoki poziom pokazuje jak wszechstronną artystką ona jest. W oczekiwaniu na szósty album, którego premiera w przyszłym roku, zabrałem się za układanie topu.
Spośród 84 piosenek udało mi się wybrać 35, które reprezentują poziom bardzo satysfakcjonujący lub wyższy, więc pięć najsłabszych z tej puli wypełni nieszczęśliwą. A ta być może jeszcze dziś.

Dyskografia:
"puk.puk" [1996]
"Milena" [1998]
"Sushi" [2000]
"UniSexBlues" [2007]
"Osiecka" [2008]

[Obrazek: Nosowska+kolorowo.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.07.2010 10:31 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Jest super. Wszystkie solowe płyty Nosowskiej mają u mnie ocenę 4/5, co świadczy o tym jak ważna to dla mnie artystka Icon_wink Z góry powiem, że najbardziej podobają mi się trzy pierwsze krążki, no i zobaczymy czy one dostarczą największej ilości piosenek na top Icon_smile
Zaczynaj, zaczynaj!

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.07.2010 10:34 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #3
 
Druga, po Edycie Bartosiewicz, moja ulubiona wokalistka.
Tak więc z niecierpliwością czekam na ten Top.
Moim zdaniem płyta "puk.puk" chyba najlepsza Icon_smile2
23.07.2010 11:49 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #4
 
35. NIX Sushi [2000] link
34. THE IRIS SLEEPS UNDER THE SNOW (NOSOWSKA I SMOLIK VERSION) ...only your bus doesn't stop here EP (Ścianka) [2001] link
33. WEEJTEWELVOGEL Sushi [2000] link
32. KOKAINA Osiecka [2008] link
31. O PAPIERKACH puk.puk [1996] link

[Obrazek: Nosowska.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
23.07.2010 11:54 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
O, nie spodziewałem się, że pojawi się coś spoza płyt studyjnych, a faktycznie kilka gościnnych udziałów było Icon_smile Bardzo lubię dokonania Ścianki i tamtą wersję również.
Poza tym chyba nie mam prawa narzekać na zbyt niskie/wysokie miejsca pozostałych nagrań. Wszystko chyba na swoim miejscu. Żadna z kompozycji nie jest w moim ścisłym topie jej dokonam, więc jest ok.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
23.07.2010 11:56 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
przemek
Unregistered

 
Post: #6
 
Ja bardzo lubię "puk puk" i "Unisexblues", piosenkom z tych płyt będę bardzo kibicował. I może jeszcze "Tfu", "Nim stanie się tak" z Voo Voo i "Kochanej" z Renatą Przemyk (skoro kolaboracje też tu mają miejsce).
24.07.2010 12:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #7
 
30.
MAKRO
UniSexBlues [2007]
link

29.
TO BYŁA SOBOTA
Yugoton (Yugoton) [2001]
link

28.
POLI D.N.O.
UniSexBlues [2007]
link

27.
ELECTRIFIED
Sushi [2000]
link

26.
TFU
Sushi [2000]
link

Płyty:
Sushi -9
UniSexBlues - 4
puk.puk - 0
Milena - 0
Osiecka - 0

[Obrazek: Nosowska.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2010 11:02 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Numeru 29 nie znam, ale ogólnie nie wyspecjalizowałem się w kolaboracjach polskich artystów, nawet Nosowskiej Icon_wink Yugoton nie kojarzy mi się poza tym wyjątkowo dobrze.
Moimi faworytami są w tym zestawie''Tfu'' i ''Electrified''. Liczyłem na pozycje w granicach miejsca 20 Icon_cry2 Drugi reprezentant ''USB'' raczej słaby dla mnie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2010 11:07 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #9
 
Nosowska? Nie spodziewałem się tego...
Jestem ciekaw co i w jakich okolicznościach pojawi się z "Osieckiej"

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
24.07.2010 11:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Drugi reprezentant ''USB'' raczej słaby dla mnie.
Drugi z której strony?
aaktt napisał(a):Nosowska? Nie spodziewałem się tego...
Dlaczego? U mnie na lastfm jest piąta pod względem ilości przesłuchań. A za chwilę będzie czwarta ;]
aaktt napisał(a):Jestem ciekaw co i w jakich okolicznościach pojawi się z "Osieckiej"
Coś już było.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2010 11:33 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
furbul napisał(a):Drugi z której strony?
Generalnie pisząc w ten sposób mam na myśli kawałek, który znajduje się wyżej w rankingu.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2010 05:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #12
 
25.
UCIEKAJ MOJE SERCE
Osiecka [2008]
link

24.
MY FAITH IS STRONGER THAN THE HILLS
UniSexBlues [2007]
link

23.
NA UCHO
puk.puk [1996]
link

22.
KARATETYKA
UniSexBlues [2007]
link

21.
KOCHANA (duet z Renatą Przemyk)
The Best Of (Renata Przemyk) [2003]
link

Płyty:
UniSexBlues - 20
Sushi -9
puk.puk - 8
Osiecka - 6
Milena - 0


[Obrazek: Nosowska.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
24.07.2010 10:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
Dobra piątka. Nadal nie widać killerów, ale nie ma mowy o wypełniaczach. ''Karatetyka'' swego czasu był bliski DLP, a ''Uciekaj Moje Serce'' to chyba moje top 5 płyty z interpretacjami Osieckiej (ciekawe czy Konrada zadowolą ''okoliczności'' pojawienia się numerów z tej płyty Icon_razz ). ''Na Ucho'' - wiadomo, płyta z jakiej pochodzi zobowiązuję.
Pozycji 21 boję się komentować, bo już widzę zewsząd głosy oburzenia. Tym razem moje przemyślenia (bo fakt, iż nie jestem na ''tak'' widać od razu) pozostaną tajemnicą.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
24.07.2010 10:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #14
 
saferłel napisał(a):Dobra piątka. Nadal nie widać killerów, ale nie ma mowy o wypełniaczach. ''Karatetyka'' swego czasu był bliski DLP, a ''Uciekaj Moje Serce'' to chyba moje top 5 płyty z interpretacjami Osieckiej (ciekawe czy Konrada zadowolą ''okoliczności'' pojawienia się numerów z tej płyty Icon_razz ).
Oj średnio. Ale ja, jak Ty w przypadku "Kochanej", mam dość kontrowersyjne poglądy jeśli chodzi o tę płytę Icon_sad

Cytat:Pozycji 21 boję się komentować, bo już widzę zewsząd głosy oburzenia. Tym razem moje przemyślenia (bo fakt, iż nie jestem na ''tak'' widać od razu) pozostaną tajemnicą.
A wg mnie "Kochana" to jeden z najlepszych numerów w dyskografii i Przemyk i Nosowskiej, przynajmniej z tego ile znam, a w sumie więcej znam z Przemyk mimo wszystko Icon_redface2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.07.2010 12:29 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #15
 
20.
URODA
Osiecka [2008]
link

19.
JUGOSŁAWIA
Jak powstrzymałem III wojnę światową, czyli nieznana historia Dezertera (Dezerter) [1993]
link

18.
NA KULAWEJ NASZEJ BARCE
Osiecka [2008]
link

17.
MILENA
Milena [1998]
link

16.
GORDON
puk.puk [1996]
link

Płyty:
Osiecka - 30
puk.puk - 23
UniSexBlues - 20
Milena - 14
Sushi -9


[Obrazek: Nosowska+EraRetuszera.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.07.2010 01:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
''Na Kulawej Naszej Barce'' w pełni zasłużenie znalazło się w top 20, ale ''Uroda''? To jeden z najsłabszych fragmentów ostatniej płyty. Numeru 19 nie znam, a pozycja ''Gordona'' to chyba mały niedosyt, chociaż nie jest to kultowe nagranie z tego co zauważyłem. Dziwkę Milenę też wolałbym w top 15...ale może nie zdaję sobie sprawy ile dobrych rzeczy jeszcze przed nami w tym topie Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
25.07.2010 02:03 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 587
Dołączył: May 2008
Post: #17
 
Tak, "Na kulawej naszej barce" wyszło nieźle, ale "Urodę" zepsuła, zepsuła. Wanda Warska na pewno była zdruzgotana Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
25.07.2010 03:44 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tomekk Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 14 491
Dołączył: Aug 2008
Post: #18
 
saferłel napisał(a):''Na Kulawej Naszej Barce'' w pełni zasłużenie znalazło się w top 20, ale ''Uroda''? To jeden z najsłabszych fragmentów ostatniej płyty.
"Uroda" jest dobrym nagraniem według mnie i popieram furbula, że ustawił ją na odpowiednim miejscu Icon_wink2
Uciekające Serduszko to też czołówka płyty. Na razie jest ok, bez kontrowersji. No i dobrze Icon_biggrin3
25.07.2010 10:16 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 678
Dołączył: Dec 2008
Post: #19
 
15.
NIM STANIE SIĘ TAK, JAK GDYBY NIGDY NIC NIE BYŁO
Flota zjednoczonych sił (Voo Voo) [1997]
link

14.
JEŚLI WIESZ, CO CHCĘ POWIEDZIEĆ
puk.puk [1996]
link

13.
KESKESE
Sushi [2000]
link

12.
O NAS
puk.puk [1996]
link

11.
ZOFIA
puk.puk [1996]
link

Płyty:
puk.puk - 79
Osiecka - 30
Sushi - 27
UniSexBlues - 20
Milena - 14


[Obrazek: Nosowska+kasia22b.jpg]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
25.07.2010 11:33 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Ooooo, dawno nie słyszałem o zestawie hitów Nosowskiej, gdzie ''Jeśli Wiesz'' byłoby poza top 5 czy top 10. To niespodzianka dużego kalibru.
A teraz....zauważyłem ''O Nas'' :/ Tu niestety wielka smutna mina. Fatalny wynik kandydata do mojego top 3. Nawet manifestacyjna ''Zofia'' okazała się lepsza. Do kompletu hitów dokładasz nie mniej znane ''Keskere''. Cóż, słodko-gorzka ta piątka, dla mnie trochę bardziej gorzka Icon_frown

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
26.07.2010 12:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości