Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LPF - Notowanie 85
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #1
LPF - Notowanie 85
Notowanie 85

No proszę! Po raz pierwszy od co najmniej kilku tygodni udało mi się skończyć listę w piątek. I to nie o drugiej czy trzeciej w nocy Icon_wink
MGMT jednak nie udało się wyrównać rekordu ustanowionego przez The Big Pink kilka miesięcy temu, ale znając chartrun 'Flash Delirium", niczego pewnym jeszcze być nie mogę. W końcu wchodziło to i schodziło z pierwszego bardzo często. Tym razem na trzecim. Powrót na szczyt będzie mu bardzo utrudniać kolejny singiel duetu. "It's Working" zajęło miejsce drugie po całkiem imponującym skoku z ósmego. Będzie walka między dwoma singlami jednej grupy, czy może nie zdołają one pokonać zupełnie nowego numeru jeden? A tym jest (wreszcie) "The Suburbs". Po kilku tygodniach starań udało się zdobyć pierwsze miejsce pierwsze Icon_biggrin3 dla Arcade Fire. Miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Nadal bardzo czekam na pełny album, bo ma on realne szanse zostać płytą roku, wnioskując po znanych już utworach. Ale niech nie wycieka Icon_wink2
W Top 10 ponownie trzy razy MGMT i trzy razy AF. Obie grupy niemal opanowały całą pierwszą piątkę. Niemal, bo... a no właśnie!
Nie ma rekordu dla MGMT, ale jest inny. +62. Takiego skoku tu jeszcze nie było. Dosłownie oszalałem na punkcie tej piosenki (i teledysku oczywiście) Papa Topo. O nich mowa. Ostatnio, z pewnych powodów, wszystko, co hiszpańskie lub hiszpańskojęzyczne ma u mnie dodatkowe punkty. Ale i bez tego "Oso Panda" to piosenka genialna w swojej prostocie. Poprawia humor, jak nic innego. Czekam na ich pełną płytę, a na razie.. namieszają!
The Roots wraz z Joaśką wykonują kolejne skoki przybliżające ich do Top 10. Do pierwszej dwudziestki wchodzi wreszcie bardzo przyjemne nagranie Johnsona. Ubiegłotygodniowe nowości - Kim Nowak i Ronson zgodnie z przewidywaniami zdrowo w górę. Na uwagę zasługuje też ogromny skok o trzydzieści miejsc, który wykonuje Toro Y Moi. To całkiem prawdopodobny kandydat na najwyższe miejsca w najbliższych tygodniach. Przed śmiercią uratował się nowy singiel Japandroids. Uznałem, że jest zbyt dobry, by tak szybko z nim kończyć. Może coś z niego będzie.
Najwyższą nowością jest w tym tygodniu pierwszy singiel z nowej płyty Klaxons. "Echoes" - nieco arytmiczny w pierwszych sekundach tylko po to, by przekształcić się w jedno z ciekawszych gitarowych nagrań ostatnich tygodni. I ten refren idealny do nucenia przez całe godzinyIcon_wink Grają zupełnie inaczej niż na debiutanckiej płycie, ale ich muzyka wkręca tak samo. A więc oficjalnie już za miesiąc powracają z innym brzmieniem, większą ilością gitar, wciągającymi przebojami i idiotyczną okładką Icon_razz
Niżej debiut moim zdaniem najlepszej kompozycji na topłytowej propozycji - Turin Brakes. "Radio Silence" - niby piosenka jakich wiele, ale końcówka to coś dużego. Dobre zagranie ;] Jest również Sting, który wywarł na mnie spore wrażenie tym utworem. Myślę, że powinno być z tym lepiej niż z "Soul Cake" pół roku temu. Porządne single Menomeny i Hurts, które muszą mnie czymś bardziej zainteresować, by myśleć o najwyższych miejscach. Dwa razy soundtrack do Zaćmienia. Niezły Neon Indian i Painsi, którzy po raz kolejny spróbowali wejść na listę. Tym razem się udało Icon_wink
Wszystkich nowości jest "tylko" 9, ale wystarczyło posłuchać kilku płyt, przez kilka minut poszukać nowych rzeczy i jest kolejnych 30 nowych piosenek. I pewnie za tydzień znowu szturm.

[Obrazek: Arcade_Fire_-_The_Suburbs.png]
01 02 07 THE SUBURBS Arcade Fire (The Suburbs) (1)
02 08 04 IT’S WORKING MGMT (Congratulations)
03 01 18 FLASH DELIRIUM MGMT (Congratulations) (6)
04 66 02 OSO PANDA Papa Topo
05 09 04 READY TO START Arcade Fire (The Suburbs)
06 03 07 MONTH OF MAY Arcade Fire (The Suburbs)
07 07 04 DOWN BY THE WATER The Drums (The Drums)
08 06 13 BRIAN ENO MGMT (Congratulations)
09 04 04 BUTTERFLY, BUTTERFLY (THE LAST HURRAH) a-ha (25)
10 05 11 ALIVE Goldfrapp (Head First)

11 10 07 FRESH Devo (Something for Everybody) (3)
12 13 10 KIDS ON THE RUN The Tallest Man on Earth ( The Wild Hunt)
13 21 03 RIGHT ON The Roots feat. Joanna Newsom & STS (How I Got Over)
14 11 12 GIRL I LOVE YOU Massive Attack (Heligoland) (1)
15 14 06 ON MELANCHOLY HILL Gorillaz (Plastic Beach)
16 16 08 BIEGNIJ Kim Nowak (Kim Nowak)
17 12 12 JUST SAY YES Snow Patrol (Up to Now)
18 20 02 SKISSER FÖR SOMMAREN Kent (En plats i solen)
19 15 11 BAPTISM Crystal Castles (Crystal Castles)
20 22 08 YOU AND YOUR HEART Jack Johnson (To the Sea)

21 30 02 SZCZUR Kim Nowak (Kim Nowak)
22 29 02 BANG BANG BANG Mark Ronson feat. MNDR & Q-Tip (Record Collection)
23 36 04 FAZA DELTA Hey (Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!)
24 17 09 ACROSS 110TH STREET Ania (Movie)
25 19 06 HUSTLE AND CUSS The Dead Weather (Sea of Cowards)
26 32 09 DIE BY THE DROP The Dead Weather (Sea of Cowards)
27 57 03 LEAVE EVERYWHERE Toro Y Moi
28 31 04 DISCONNECTED Shy Child (Liquid Love)
29 26 10 SPALIĆ GNIEW O.S.T.R. (Tylko dla dorosłych)
30 00 01 ECHOES Klaxons (Surfing the Void)

31 18 13 SAMANTHA Hole (Nobody’s Daughter) (1)
32 39 05 MAKE THE BUS Janelle Monae feat. Of Montreal (The ArchAndroid)
33 35 02 POST ACID Wavves (King of the Beach)
34 25 09 ALL THE LOVERS Kylie Minogue (Aphrodite)
35 27 12 BORN FREE M.I.A (/\/\/\Y/\)
36 23 12 GOT SOME Pearl Jam (Backspacer)
37 40 22 ODESSA Caribou (Swim)
38 34 08 CRAZY James (The Morning After)
39 38 04 SUMMER DAY Sheryl Crow (100 Miles From Memphis)
40 24 13 FOOL’S DAY Blur

41 37 02 KISSED IT Macy Gray feat. Velvet Revolver (The Sellout)
42 45 06 SOLITUDE IS BLISS Tame Impala (Innerspeaker)
43 00 01 RADIO SILENCE Turin Brakes (Outbursts)
44 44 02 GAMLA ULLEVI Kent (En plats i solen)
45 33 08 XXXO M.I.A. (/\/\/\Y/\)
46 60 04 A HAPPY PLACE Katie Melua (The House)
47 41 02 THE FIRE The Roots feat. John Legend (How I Got Over)
48 00 01 EVERY LITTLE THING SHE DOES IS MAGIC Sting (Symphonicities)
49 51 05 TENDERONI Kele (The Boxer)
50 28 10 PRĄD STAŁY/PRĄD ZMIENNY Lao Che (Prąd stały/Prąd zmienny)

51 46 03 DON’T SHOOT (I’M A MAN) Devo (Something for Everybody)
52 43 03 4TH OF JULY (FIREWORKS) Kelis (FleshTone)
53 00 01 FIVE LITTLE ROOMS Menomena (Mines)
54 73 03 YOUNGER US Japandroids
55 58 04 TO JEST KOMIKS Kukulska & Dąbrówka (CoMix)
56 48 07 LETTER TO GOD Hole (Nobody’s Daughter)
57 47 05 BACK IN TIME Keane (Night Train EP)
58 42 07 WHOLEHEARTED MESS Bear in Heaven (Beast the Forth Mouth)
59 55 02 LEAVE YOUR BOYFRIENDS BEHIND Leona Naess (Thirteens)
60 00 01 WONDERFUL LIFE Hurts (Hurts)

61 00 01 LET’S GET LOST Beck feat. Bat for Lashes ( The Twilight Saga: Eclipse: Original Motion Picture Soundtrack)
62 63 05 SOMETHING GOOD CAN WORK Two Door Cinema Club (Tourist History)
63 52 03 MIAMI Foals (Total Life Forever)
64 00 01 SLEEP PARALYSIST Neon Indian
65 64 03 COSMIC LOVE Florence + The Machine (Lungs)
66 00 01 HEAVY IN YOUR ARMS Florence + The Machine ( The Twilight Saga: Eclipse: Original Motion Picture Soundtrack)
67 53 10 TRICK PONY Charlotte Gainsbourg (IRM)
68 49 18 SKINNY LITTLE BITCH Hole (Nobody’s Daughter)
69 62 02 BOYFRIEND Best Coast (Crazy for You)
70 61 03 BETTER THAN LOVE Hurts (Hurts)

71 00 01 SAY NO TO LOVE The Pains of Being Pure at Heart
72 69 03 CROSSFIRE Brandon Flowers (Flamingo)
73 68 02 KING OF THE BEACH Wavves (King of the Beach)
74 75 02 CALIFORNIA GURLS Katy Perry feat. Snoop Dogg (Teenage Dream)
75 54 13 INVISIBLE LIGHT Scissor Sisters (Night Work)

Pozbyłem się:
50 25 11 BITTERSWEET (FREEMASONS MIX) Sophie Ellis-Bextor (Straight to the Heart)
56 29 11 UNDERCOVER MARTYN Two Door Cinema Club (Tourist History)
59 44 05 20 MILES Deer Tick
65 10 13 FIXED Stars (The Five Ghosts)
67 01 19 ZIMA STULECIA Lao Che (Prąd stały/Prąd zmienny) (1)
70 70 01 SICK TODAY Howie and Linn (Howie and Linn)
71 55 03 ONLY MAN Audio Bullys (Higher Than the Eiffel)
72 45 04 AM/FM !!! (Strange Weather, Isn It?)
74 64 02 COQUET COQUETTE of Montreal (False Priest)

NOWOŚCI:
YOU CAN'T BE ALONE All Saints Day
HOT BODY RUB Ariel Pink With Added Pizzazz
HERE SOMETIMES Blonde Redhead
FEELS LIKE THE FIRST TIME Corinne Bailey Rae
NOT AFFRAID Eminem
KEEP THIS FIRE Goldhawks
WHATEVER THERE'S TO KNOW Holy Family
BARRICADE Interpol
BABY YOU GOTTA CHANGE YOUR MIND Joe Bonamassa
ROPE AND SUMMIT Junip
SPIT IT BACK IN MY MOUTH Kaki King
ALL SUMMER Kid Cudi, Best Coast & Rostam Batmanglij of Vampire Weekend
GET OUTTA MY WAY Kylie Minogue
REMEMBER Lali Puna
WHEN I'M ALONE Lissie
LET IT RAIN Living Things
SELF MADE MAN Morcheeba
SLOW MOTION Panda Bear
THE BLUES Primary 1 feat. Nina Persson
WINDOW PvT
IT'S A SHAME Raphael Saadiq
HOW COME THAT BLOOD Sam Amidon
VOLVO TO A KISS Teenage Cool Kids
K+D+B The Chemical Brothers
THE HAUNTED RIDER The Jameses
F.X.N.C. The Samps
I HATE THE 80'S The Vaselines
STRANDED The Walkmen
MURDER WEAPON Tricky
MADDER RED Yeasayer

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.07.2010 06:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Cytat:Miejmy nadzieję, że nie ostatnie. Nadal bardzo czekam na pełny album, bo ma on realne szanse zostać płytą roku, wnioskując po znanych już utworach.
To chyba nawet ja nie jestem tak podniecony, a uchodziłem niedawno za fana ;]

furbul napisał(a):osłownie oszalałem na punkcie tej piosenki (i teledysku oczywiście) Papa Topo
A więc gdzieś chwycili. Fajnie.

furbul napisał(a):A więc oficjalnie już za miesiąc powracają z innym brzmieniem, większą ilością gitar, wciągającymi przebojami i idiotyczną okładką Icon_razz
Słuchałeś płyty ;]?

furbul napisał(a):BUTTERFLY, BUTTERFLY (THE LAST HURRAH) a-ha
Generalnie spodobało mi się, ale oczekiwałem wiele więcej.

furbul napisał(a):SKISSER FÖR SOMMAREN Kent
W końcu mam chwilę wolnego, to posłucham Kenta.

furbul napisał(a):EVERY LITTLE THING SHE DOES IS MAGIC Sting
Hmmmm, wybrałeś to, bo akurat jest singlem czy najlepsze z zestawu? Ja chętnie posłucham, ale nie będę wstawiał na listę nawet nieco zreformowanych hitów sprzed lat.

furbul napisał(a):TENDERONI Kele
Fatalna rzecz.

furbul napisał(a):LET’S GET LOST Beck feat. Bat for Lashes
Chętni bym poznał, ale nie mam łatwego dostępu do mp3. Poza tym zawsze film mnie jakoś odpycha od ścieżki dźwiękowej.

furbul napisał(a):KING OF THE BEACH Wavves
Liczyłem, że spisze się lepiej od ''Post Acid'', ale co tam.

furbul napisał(a):BOYFRIEND Best Coast
To jest duży zawód.

furbul napisał(a):INVISIBLE LIGHT Scissor Sisters
Po takim spadku, to już czas na nowy singiel. ''Any Which Way'' czy ''Sex & Violence''? Icon_wink2

furbul napisał(a):XXXO M.I.A.
Nie tylko tu obrywa. Pitchfork dał płycie 4,4 i złamał przez to pewne stereotypy. Kto by pomyślał....

Bardzo fajnie wygląda poczekalnia. Tyle znakomitych rzeczy.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
16.07.2010 07:25 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
saferłel napisał(a):To chyba nawet ja nie jestem tak podniecony, a uchodziłem niedawno za fana ;]
Zaiste jaram się singlami i napaliłem się na ten album dość Icon_wink
saferłel napisał(a):Słuchałeś płyty ;]?
Nie. Wnioskuję po dwóch znanych piosenkach.
saferłel napisał(a):Generalnie spodobało mi się, ale oczekiwałem wiele więcej.
Dobre jest. Bardzo 80's ;]
saferłel napisał(a):W końcu mam chwilę wolnego, to posłucham Kenta.
Ja płyty jeszcze nie znam, ale podwójny singiel daje radę.
saferłel napisał(a):Hmmmm, wybrałeś to, bo akurat jest singlem czy najlepsze z zestawu? Ja chętnie posłucham, ale nie będę wstawiał na listę nawet nieco zreformowanych hitów sprzed lat.
Bo jest singlem. Zestawu nie znam. Oryginału też nie znam, więc wrzuciłem Icon_wink
saferłel napisał(a):Fatalna rzecz.
Nieprawda.
saferłel napisał(a):To jest duży zawód.
To nie musi byc jeszcze koniec.
saferłel napisał(a):Po takim spadku, to już czas na nowy singiel. ''Any Which Way'' czy ''Sex & Violence''? Icon_wink2
A co jeśli nie słyszałem płyty? Mam wskazać tytuł, który bardziej mi się podoba? Icon_razz
saferłel napisał(a):Pitchfork dał płycie 4,4 i złamał przez to pewne stereotypy.
Też nie znam ;]
saferłel napisał(a):Bardzo fajnie wygląda poczekalnia. Tyle znakomitych rzeczy.
Prawda? Eminem, Kylie ;P

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
16.07.2010 07:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #4
 
Mgmt mocno się trzyma, czego nie można powiedzieć o Stingu; nagrałby w końcu coś nowego, a nie w kółko sprzedawał te same rzeczy

[Obrazek: kleschko.png]
16.07.2010 09:05 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Cytat:Dobre jest. Bardzo 80's ;]
Już to pisałeś. Ja jakoś nie odczuwam tego 80's i nie mogę przyrównać do materiału z ich najlepszych płyt z tamtego okresu.

furbul napisał(a):Oryginału też nie znam, więc wrzuciłem Icon_wink
A widzisz, powinieneś najpierw poznać oryginał Icon_wink Ja zgadzam się z kleshko co do obecnych poczynań Stinga.

furbul napisał(a):Nieprawda.
Posłuchaj pierwszych dwóch płyt Bloc Party, to może zmienisz zdanie.

Cytat:To nie musi byc jeszcze koniec.
Marne pocieszenie Icon_smile

Cytat:A co jeśli nie słyszałem płyty? Mam wskazać tytuł, który bardziej mi się podoba? Icon_razz
Myślałem, że już dawno przesłuchałeś. W końcu płyty od takich grup jak S.Sisters nie wychodzą co tydzień. Nie chodzi tylko o poziom, ale i specyfikacje muzyki itd...

furbul napisał(a):Prawda? Eminem, Kylie ;P
Skoro uważasz, że to najlepsze piosenki, to zobaczymy kiedy się pojawią.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2010 10:13 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
saferłel napisał(a):Posłuchaj pierwszych dwóch płyt Bloc Party, to może zmienisz zdanie.
A co ma ta piosenka do pierwszych płyt Bloc Party w kontekście listy? Nie porównuję tego do szczytowych utworów BC, ale porównuję z innymi piosenkami na liście. W tego typu notowaniach liczy się pojedyncza piosenka, a nie to, czy dany artysta kiedyś nagrywał lepiej czy gorzej.
I wątpię, żebym przez poznanie tych dobrych płyt BC przestał lubić Tenderoni.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.07.2010 11:26 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Z mojej perspektywy upadek Kele jest wyraźny. Może gdyby to był jego debiutancki singiel, to wrażenie byłoby ciut lepsze. Mam do niego żal.
Chociaż oczywiście piosenka bronić powinna się sama. Wiadomo. Tylko doradziłem.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2010 11:28 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #8
Re: LPF - Notowanie 85
Ale Ci się długi komentarz urodził jak nigdy Icon_surprised U mnie natomiast w tym tygodniu zupełnie na odwrót, w sumie dość paradoksalnie Icon_razz

A tak w ogóle mam pytanie ogólne - czemu czasami dajesz okładkę singla a czasami płyty np. przy Devo była płyta, a przy MGMT - singiel? Icon_smile

furbul napisał(a):01 02 07 THE SUBURBS Arcade Fire (The Suburbs) (1)
Tego w sumie się spodziewałem po ostatnich deklaracjach, że "Flash Delirium" z trudem utrzymało się na szczycie. Ale to nadal pozytywny lider i bardzo dobra zmiana, tym bardziej, że dwie kolejne pozycje w top 3 obejmuje MGMT. Mamy wyjątkowo aż 2 wspólne utwory w top 5 i to już drugi tydzień Icon_biggrin3

Cytat:12 13 10 KIDS ON THE RUN The Tallest Man on Earth ( The Wild Hunt)
13 21 03 RIGHT ON The Roots feat. Joanna Newsom & STS (How I Got Over)
O to czy Rootsi wedrą się do dziesiątki się nie martwię, ale ciekaw jestem czy uda się to najwyższemu człowiekowi świata Icon_razz

Cytat:20 22 08 YOU AND YOUR HEART Jack Johnson (To the Sea)
No proszę, jak sobie Jacek u Ciebie radzi, nie przypuszczałbym. Nadrabiasz za moją niedyspozycję w kwestii tego utworu. A w sumie żałuję, że nie przypadł mi bardziej do gustu, bo lato bez jakiegoś hitu od Jacka nie powinno mieć miejsca Icon_sad

Cytat:22 29 02 BANG BANG BANG Mark Ronson feat. MNDR & Q-Tip (Record Collection)
Heja hej! Kibicuję!

Cytat:27 57 03 LEAVE EVERYWHERE Toro Y Moi
Ho ho ho, u mnie w propozycjach!

Cytat:32 39 05 MAKE THE BUS Janelle Monae feat. Of Montreal (The ArchAndroid)
of Montreal wydaje nową płytę i mają być aż trzy duety z... Janelle! Cieszysz się? Icon_mrgreen Będziesz mógł ich zawoskować u siebie na liście jak dobrze pójdzie!

Cytat:37 40 22 ODESSA Caribou (Swim)
"Odessa" jest wspaniała, trochę za szybko jej się u mnie spadło, więc w zamian w tym tygodniu debiutuje u mnie kolejny numer, niestety niesinglowy, ale kolejnych oficjalnych singli raczej niestety nie będzie Icon_sad

Cytat:39 38 04 SUMMER DAY Sheryl Crow (100 Miles From Memphis)
No ej no!

Cytat:49 51 05 TENDERONI Kele (The Boxer)
Ten kawałek jest zupełnie zerżnięty (o ile to singiel, bo piszę o singlu) z remixu "Divine" Sebastiena Telliera. Poszukam i wstawię dla porównania Icon_razz

Cytat:51 46 03 DON’T SHOOT (I’M A MAN) Devo (Something for Everybody)
Już? No wiesz...

Cytat:53 00 01 FIVE LITTLE ROOMS Menomena (Mines)
Brawo brawo, trzymam kciuki!

Cytat:61 00 01 LET’S GET LOST Beck feat. Bat for Lashes ( The Twilight Saga: Eclipse: Original Motion Picture Soundtrack)
Kawałek z soundtracku do "True Blood" mnie zawiódł, może ten będzie lepszy?

Cytat:74 75 02 CALIFORNIA GURLS Katy Perry feat. Snoop Dogg (Teenage Dream)
Jak wisienka na szczytu tortu ten awans Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2010 08:43 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
aaktt napisał(a):Ale Ci się długi komentarz urodził jak nigdy Icon_surprised U mnie natomiast w tym tygodniu zupełnie na odwrót, w sumie dość paradoksalnie Icon_razz
Zaden paradoks, nawaliłeś po prostu Icon_razz
aaktt napisał(a):A tak w ogóle mam pytanie ogólne - czemu czasami dajesz okładkę singla a czasami płyty np. przy Devo była płyta, a przy MGMT - singiel? Icon_smile
Ogólna zasada to okładki singli, ale akurat na Wikipedii nie było okładki Fresh, a była SfE, więc tak wyszło. A "The Suburbs" nie jest chyba singlem-singlem, więc okładki nie ma.
aaktt napisał(a):Mamy wyjątkowo aż 2 wspólne utwory w top 5 i to już drugi tydzień Icon_biggrin3
Szaleństwo! Icon_mrgreen
aaktt napisał(a):O to czy Rootsi wedrą się do dziesiątki się nie martwię, ale ciekaw jestem czy uda się to najwyższemu człowiekowi świata Icon_razz
Stara się to osiągnąć bardzo. W sumie nawet ja nie jestem absolutnie pewny Rootsów w Top 10 przy takiej konkurencji Icon_wink
aaktt napisał(a):No proszę, jak sobie Jacek u Ciebie radzi, nie przypuszczałbym. Nadrabiasz za moją niedyspozycję w kwestii tego utworu. A w sumie żałuję, że nie przypadł mi bardziej do gustu, bo lato bez jakiegoś hitu od Jacka nie powinno mieć miejsca Icon_sad
Bardzo dobra jest to piosenka. Wstydź się, ze tak ją potraktowałeś! ;P
aaktt napisał(a):Heja hej! Kibicuję!
Juhu!
aaktt napisał(a):Ho ho ho, u mnie w propozycjach!
To Ty masz takie coś, jak "Propozycje"?
aaktt napisał(a):of Montreal wydaje nową płytę i mają być aż trzy duety z... Janelle! Cieszysz się? Icon_mrgreen
Nawet nie wiesz jak bardzo!
btw bardzo udany jej udział u Big Boia się okazał ;]
aaktt napisał(a):Będziesz mógł ich zawoskować u siebie na liście jak dobrze pójdzie!
Co będę mógł zrobić?
aaktt napisał(a):"Odessa" jest wspaniała, trochę za szybko jej się u mnie spadło, więc w zamian w tym tygodniu debiutuje u mnie kolejny numer, niestety niesinglowy, ale kolejnych oficjalnych singli raczej niestety nie będzie Icon_sad
U mnie ciągle walczy. ku mojemu zdziwieniu ;]
aaktt napisał(a):No ej no!
No tak, no ej!
aaktt napisał(a):Ten kawałek jest zupełnie zerżnięty (o ile to singiel, bo piszę o singlu) z remixu "Divine" Sebastiena Telliera. Poszukam i wstawię dla porównania Icon_razz
Tak, to singiel.
aaktt napisał(a):Już? No wiesz...
Raczej wiem.
aaktt napisał(a):Kawałek z soundtracku do "True Blood" mnie zawiódł, może ten będzie lepszy?
Nie znam soundtracku do True Blood. Kto go nagrał? Beck? Bat for Lashes? Czy może tak po prostu o tym piszesz? ;P
Oglądasz True Blood? Bo ja nie.
aaktt napisał(a):Jak wisienka na szczytu tortu ten awans Icon_mrgreen
Rozkoszuj się nimi póki jeszcze są.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
18.07.2010 09:24 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #10
 
furbul napisał(a):
aaktt napisał(a):Ale Ci się długi komentarz urodził jak nigdy Icon_surprised U mnie natomiast w tym tygodniu zupełnie na odwrót, w sumie dość paradoksalnie Icon_razz
Zaden paradoks, nawaliłeś po prostu Icon_razz
Zobaczyłem ile Ty napisałeś i się przestraszyłem 500(2)

Cytat:
aaktt napisał(a):Mamy wyjątkowo aż 2 wspólne utwory w top 5 i to już drugi tydzień Icon_biggrin3
Szaleństwo! Icon_mrgreen
No 40% to sporo Icon_biggrin3

Cytat:
aaktt napisał(a):Ho ho ho, u mnie w propozycjach!
To Ty masz takie coś, jak "Propozycje"?
Pewnie, nie każdy może się tam dostać, chociaż próg jest niski Icon_razz Zwykle to kilkadziesiąt do stukilkudziesięciu numerów umieszczanych chronologicznie w moim pliku z listą pod samą listą. Ale nie prowadzę statystyk co do niej i nie archiwizuję jej bieżących wersji. Co jakiś czas dopisuję nowe kawałki, a usuwam stare lub te, które wchodzą na listę Icon_smile

Cytat:
aaktt napisał(a):of Montreal wydaje nową płytę i mają być aż trzy duety z... Janelle! Cieszysz się? Icon_mrgreen
Nawet nie wiesz jak bardzo!
btw bardzo udany jej udział u Big Boia się okazał ;]
No to znów się poróżnimy, bo jak dla mnie to jeden z niewielu średnich kawałków na płycie Icon_sad

Cytat:
aaktt napisał(a):Będziesz mógł ich zawoskować u siebie na liście jak dobrze pójdzie!
Co będę mógł zrobić?
Utrwalić, zakonserwować - w sensie jak wypada jeden, wchodzi drugi i cały czas są Icon_razz

Cytat:
Ten kawałek jest zupełnie zerżnięty (o ile to singiel, bo piszę o singlu) z remixu "Divine" Sebastiena Telliera. Poszukam i wstawię dla porównania Icon_razz [/quote]Tak, to singiel.[/quote] OK, posłuchałem i jednak nie z Telliera, a z tego: http://www.youtube.com/watch?v=bQpbEsls7oY

Cytat:
aaktt napisał(a):Już? No wiesz...
Raczej wiem.
Cieszę się?

Cytat:
aaktt napisał(a):Kawałek z soundtracku do "True Blood" mnie zawiódł, może ten będzie lepszy?
Nie znam soundtracku do True Blood. Kto go nagrał? Beck? Bat for Lashes? Czy może tak po prostu o tym piszesz? ;P
Beck, myślałem, że wiesz. Ale jest tam kilka niezłych rzeczy, chociaż nie wszystkie są nowe i specjalnie nagrane. Jest np. "Fresh Blood" Eels, "Gasoline and Maches" Buddy'ego i Julie Miller czy "Beyond Here Lies Nothin" Dylana z tych starszych Icon_wink2

Cytat:Oglądasz True Blood? Bo ja nie.
Nie, ale znam soundtrack do drugiem części, bo pisali na Piczforku i był Beck, M. Ward i Elvis Costello i byłem ciekaw.

Cytat:
aaktt napisał(a):Jak wisienka na szczytu tortu ten awans Icon_mrgreen
Rozkoszuj się nimi póki jeszcze są.
[/quote] Już mi się znudzili w sumie... Ale ciekawie wygląda taki awans w takim miejscu Icon_razz

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2010 10:04 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #11
 
aaktt napisał(a):Zobaczyłem ile Ty napisałeś i się przestraszyłem 500(2)
No tak. Są ludzie, których przebić się nie da Icon_wink
aaktt napisał(a):No 40% to sporo Icon_biggrin3
Prawda. Z biegiem czasu profile naszych list zbliżają się do siebie.
aaktt napisał(a):Pewnie, nie każdy może się tam dostać, chociaż próg jest niski Icon_razz Zwykle to kilkadziesiąt do stukilkudziesięciu numerów umieszczanych chronologicznie w moim pliku z listą pod samą listą. Ale nie prowadzę statystyk co do niej i nie archiwizuję jej bieżących wersji. Co jakiś czas dopisuję nowe kawałki, a usuwam stare lub te, które wchodzą na listę Icon_smile
aha
aaktt napisał(a):No to znów się poróżnimy, bo jak dla mnie to jeden z niewielu średnich kawałków na płycie Icon_sad
Ale chyba chociaż zgadzamy się, że płyta jest bardzo udana.
aaktt napisał(a):Utrwalić, zakonserwować - w sensie jak wypada jeden, wchodzi drugi i cały czas są Icon_razz
Tak, bo to moi absolutnie ulubieni wykonawcy ever, prawda? Icon_wink
aaktt napisał(a):OK, posłuchałem i jednak nie z Telliera, a z tego
Aa to znam. I w sumie jest fragment podobny, ale o zerżnięciu mowy być nie może. Nie ma.
aaktt napisał(a):Cieszę się?
Z tego, że wiem co się dzieje na liście? Spoko ;]
aaktt napisał(a):Beck, myślałem, że wiesz. Ale jest tam kilka niezłych rzeczy, chociaż nie wszystkie są nowe i specjalnie nagrane.
No to może sprawdzę. I nie wiedziałem, że zostało wydane cokolwiek z okazji serii.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.07.2010 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #12
 
furbul napisał(a):01 02 07 THE SUBURBS Arcade Fire (The Suburbs) (1)
02 08 04 IT’S WORKING MGMT (Congratulations)
03 01 18 FLASH DELIRIUM MGMT (Congratulations) (6)
04 66 02 OSO PANDA Papa Topo
05 09 04 READY TO START Arcade Fire (The Suburbs)
06 03 07 MONTH OF MAY Arcade Fire (The Suburbs)
5/6 utworów, które znam jest świetna Icon_biggrin3
furbul napisał(a):30 00 01 ECHOES Klaxons (Surfing the Void)
muszę w końcu przesłuchać, bo sobie obiecuję już chyba od tygodnia, a czasu nie ma...
furbul napisał(a):43 00 01 RADIO SILENCE Turin Brakes (Outbursts)
super, chyba też zainwestuję w Radio Silence Icon_biggrin3
furbul napisał(a):60 00 01 WONDERFUL LIFE Hurts (Hurts)
może nawet u mnie zalicza spektakularny powrót Icon_razz
furbul napisał(a):KEEP THIS FIRE Goldhawks
no ładnie, liczę na coś więcej Icon_wink2
19.07.2010 11:05 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #13
 
michal91d napisał(a):5/6 utworów, które znam jest świetna Icon_biggrin3
Czyżbyś nie lubił "Oso Pandy"? Dlaczego? To najbardziej pogodnie wykonana piosenka w ostatnim czasie ;P
michal91d napisał(a):muszę w końcu przesłuchać, bo sobie obiecuję już chyba od tygodnia, a czasu nie ma...
Dobre. Dobre. Słuchaj i wrzucaj na listę. A jak nie masz czasu, to uwierz na słowo i wrzucaj bez słuchania Icon_razz
michal91d napisał(a):no ładnie, liczę na coś więcej Icon_wink2
Może coś z tego będzie. Na dzień dzisiejszy sam niczego nie wiem. Nie mogę niczego obiecać Icon_wink

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.07.2010 10:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #14
 
Lista płyt
12-18 lipca 2010.

[Obrazek: 200px-Big-boi-sir-lucious-left-foot-the-...sty-HQ.jpg]
01. 38 3,5 SIR LUCIOUS LEFT FOOT: THE SON OF CHICO DUSTY Big Boi [2010]
02. 33 2,4 THE DUTCHESS Fergie [2006]
03. 32 3,2 BLACK ROCK Joe Bonamassa [2010]
04. 32 3,1 UP TO NOW Snow Patrol [2009]
05. 31 4,0 HEY Hey [1999]
06. 26 2,9 APHRODITE Kylie Minogue [2010]
07. 24 4,3 LET LOVE IN Nick Cave and the Bad Seeds [1994]
08. 24 3,7 BACK TO BLACK Amy Winehouse [2006]
09. 24 3,3 RUMOURS Fleetwood Mac [1977]
10. 23 3,1 THE SEA Corinne Bailey Rae [2010]
11. 21 3,3 PARACHUTES Coldplay [2000]
12. 20 3,3 ELVIS NOW Elvis Presley [1972]
13. 19 3,0 HAVE ONE ON ME Joanna Newsom [2010]
14. 18 3,8 INNERVISIONS Stevie Wonder [1973]
15. 18 3,4 FURTHER The Chemical Brothers [2010]
16. 17 1,8 TOMORROW, IN A YEAR The Knife in Collaboration With Mt. Sims and Planningtorock [2010]
17. 15 2,4 MYSTICS Ursula 1000 [2009]
18. 13 3,0 HABEAS CORPUS Living Things [2009]
19. 12 2,9 JUNIOR Kaki King [2010]
20. 12 1,3 CAN'T BE TAMED Miley Cyrus [2010]
21. 10 1,7 PLAYER Capsule [2010]
22. 06 3,3 CONGRATULATIONS MGMT [2010]
23. 06 1,7 RECOVERY Eminem [2010]
24. 02 3,8 ODD BLOOD Yeasayer [2010]
25. 02 4,4 RUBBER SOUL The Beatles [1965]

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
19.07.2010 10:36 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #15
 
furbul napisał(a):Dobre. Dobre. Słuchaj i wrzucaj na listę. A jak nie masz czasu, to uwierz na słowo i wrzucaj bez słuchania Icon_razz
już wczoraj przesłuchałem i odczucia mam podobne jak po pierwszych przesłuchaniach "Crying Lightning" AM Icon_wink2 (a chyba nie muszę dodawać, że CL było u mnie na pierwszym... Icon_mrgreen )
furbul napisał(a):Czyżbyś nie lubił "Oso Pandy"? Dlaczego? To najbardziej pogodnie wykonana piosenka w ostatnim czasie ;P
źle napisałem, powinno być: z tej szóstki znam pięć utworów i są świetne Icon_razz
20.07.2010 11:56 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #16
 
furbul napisał(a):01. 38 3,5 SIR LUCIOUS LEFT FOOT: THE SON OF CHICO DUSTY Big Boi [2010]
08. 24 3,7 BACK TO BLACK Amy Winehouse [2006]
10. 23 3,1 THE SEA Corinne Bailey Rae [2010]
12. 20 3,3 ELVIS NOW Elvis Presley [1972]
13. 19 3,0 HAVE ONE ON ME Joanna Newsom [2010]
14. 18 3,8 INNERVISIONS Stevie Wonder [1973]
22. 06 3,3 CONGRATULATIONS MGMT [2010]
24. 02 3,8 ODD BLOOD Yeasayer [2010]
25. 02 4,4 RUBBER SOUL The Beatles [1965]
W tym tygodniu na bogato Icon_biggrin3 Cieszy mnie, że sprawdziłeś Boi'a, Corinne i wróciłeś do Joanny Icon_biggrin3

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
20.07.2010 04:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #17
 
michal91d napisał(a):już wczoraj przesłuchałem i odczucia mam podobne jak po pierwszych przesłuchaniach "Crying Lightning" AM Icon_wink2 (a chyba nie muszę dodawać, że CL było u mnie na pierwszym... Icon_mrgreen )
Prawidłowo! Zrobimy z tego przebój!
michal91d napisał(a):źle napisałem, powinno być: z tej szóstki znam pięć utworów i są świetne Icon_razz
A więc posłuchać Oso Pandy Icon_mrgreen

aaktt napisał(a):W tym tygodniu na bogato Icon_biggrin3
Właśnie zaskoczyło mnie, że tyle słuchałem w ubiegłym tygodniu.
aaktt napisał(a):Cieszy mnie, że sprawdziłeś Boi'a, Corinne i wróciłeś do Joanny Icon_biggrin3
Boi za sprawą Pitchforka i tym razem muszę im przybić piąteczkę, chociaż ponad 9/10 to chyba też lekka przesada. W każdym razie bardzo udana płyta mu wyszła. Corinne przy pierwszym odsłuchu mnie nie ruszyła, bo to ani szybkie, ani przebojowe, ani chwytliwe Icon_biggrin3 Ale posłuchałem po raz drugi i wiele rzeczy tam dla siebie znalazłem. A Joanna wydała dobra płytę, ale nie podzielam ogólnego szału na jej punkcie.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
20.07.2010 05:09 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości