Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nick Cave And The Bad Seeds - Let Love In
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
Nick Cave And The Bad Seeds - Let Love In
[Obrazek: Letlovein.jpg]

Tak ostatnio spojrzałem w swoje ''5'' i doszedłem do przerażającego wniosku, że chyba jest ich zbyt wiele, dla niewłaściwych płyt i artystów. Muszę odsłuchać kilka rzeczy jeszcze raz i zweryfikować kilka ocen (kilkanaście?).
Na szczęście są w zestawieniu tacy muzycy, którzy nie muszą bać się z mojej strony absolutnie niczego. Piątka dla ''Let Love In'' nie wzbudza żadnych podejrzeń.

01. Do You Love Me?
02. Nobody's Baby Now
03. Loverman
04. Jangling Jack
05. Red Right Hand
06. I Let Love In
07. Thirsty Dog
08. Ain't Gonna Rain Anymore
09. Lay Me Low
10. Do You Love Me? Pt. 2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
17.07.2010 01:21 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Cytat:Tak ostatnio spojrzałem w swoje ''5'' i doszedłem do przerażającego wniosku, że chyba jest ich zbyt wiele, dla niewłaściwych płyt i artystów. Muszę odsłuchać kilka rzeczy jeszcze raz i zweryfikować kilka ocen (kilkanaście?).
Tjaaa, najlepiej wszystkim dać jedynki i po kłopocie - w końcu nic nie jest doskonałe Icon_razz
17.07.2010 02:14 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
:roll:

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.07.2010 02:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Marek Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 145
Dołączył: Nov 2008
Post: #4
 
pisałem już w innym poście,że życie weryfikuje te oceny i biegnące lataIcon_smile
17.07.2010 04:47 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #5
 
Warto słuchać. 4,5/5. Może 36 stopni w cieniu to nie idealne warunki na taką muzykę, ale warto słuchać, naprawdę.

1. Do You Love Me?
2. Loverman
3. I Let Love In
4. Thirsty Dog
5. Jangling Jack
6. Do You Love Me? (Part 2)
7. Lay Me Low
8. Red Right Hand
9. Nobody's Baby Now
10. Ain't Gonna Rain Anymore

Warto słuchać! Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
17.07.2010 11:42 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #6
 
Saferłel, jeśli nie podasz linka z dostępną płytą, to będziesz miał słabą frekwencję. Nie każdy ma tą płytę, i nie każdemu chce się szukać. Icon_neutral2


Moja kolejność:

1. Red Right Hand
2. Do You Love Me
3. Loverman
4. I Let Love In
5. Nobody's Baby Now
6. Thirsty Dog
7. Do You Love Me (Part 2)
8. Ain't Gonna Rain Anymore
9. Lay Me Low
10. Jangling Jack

Bardzo poruszająca płyta. Chyba posłucham jeszcze raz... i jeszcze...
18.07.2010 04:00 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
Ok, może coś w tym jest, o czym piszesz. Wydawało mi się po prostu, że każdy wie jak łatwo znaleźć płytę.
- albo wpisuje się tytuł oraz ''chomikuj, by znaleźć na chomikuj.pl
- albo szuka się w podobny sposób na peb.pl
- albo uruchamia filestube i tam wyszukuje płyty z różnych źródeł
- albo w końcu szuka się na blogach
- ewentualnie można zastosować kilka kodów, by dotrzeć bezpośrednio do megaupload czy rapidshare

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.07.2010 11:32 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
Zapomniałeś o najskuteczniejszym sposobie:
- ściąga się z Soulseeka.
18.07.2010 11:37 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Racja, tak więc ściągnij płytę z soulseeka, przesłuchaj i zagłosuj Icon_wink

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.07.2010 11:54 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
Re: Nick Cave And The Bad Seeds - Let Love In
Ja tam skorzystałem z chomika, bo to mój ulubiony namiar na odsłuchy.
A co do płyty to wyszła mi ocena wyższa niż u saferłela bo 5,5. Płyta na bardzo dobrym poziomie, ale wrażenie psuje jeden utwór, muzycznie nie pasujący mi kompletnie do tej płyty i pogłębiający jeszcze bardziej odczucie nierównego poziomu płyty. Jak dla mnie płyta ma jeszcze jedną wadę - w większości utworów początek jest dużo słabszy od dalszej części. Pierwsza czwórka znakomita, a zaraz po pierwszym przesłuchaniu tej płyty wziąłem się za nr 2 topu Metallici... i trudno mi stwierdzić czy bardziej podoba mi się oryginał czy przeróbka.

01. Loverman
02. Ain't Gonna Rain Anymore
03. Lay Me Low
04. Do You Love Me? Pt. 2
05. Do You Love Me?
06. Jangling Jack
07. Nobody's Baby Now
08. Thirsty Dog
09. I Let Love In
10. Red Right Hand
18.07.2010 12:57 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
kajman napisał(a):A co do płyty to wyszła mi ocena wyższa niż u saferłela bo 5,5.
Tylko, że moje 5 to w twojej skali 10. Dla mnie to płyta idealna. Twoje 5,5 w mojej skali wygląda na około 2,75-3, co trochę kłóci się z...
kajman napisał(a):Płyta na bardzo dobrym poziomie
Ale twoja skala jest w końcu mocno zaniżona.

kajman napisał(a):pogłębiający jeszcze bardziej odczucie nierównego poziomu płyty.
Bardzo dobra płyta o nierównym poziomie. Tak, to muszą być słowa Krzyśka! Icon_smile2

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.07.2010 01:19 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 625
Dołączył: May 2008
Post: #12
 
Okładka nieco przerażająca. Od Złych Sedesów nie znam w sumie prawie nic, więc czas się zabrać za nadrabianie zaległości Icon_smile

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
18.07.2010 01:26 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
prz_rulez Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 20 111
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
kajman napisał(a):A co do płyty to wyszła mi ocena wyższa niż u saferłela bo 5,5.
I niech ktoś mi teraz powie, że oceny Kajmana są łagodne...
18.07.2010 02:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):A co do płyty to wyszła mi ocena wyższa niż u saferłela bo 5,5.
1. Tylko, że moje 5 to w twojej skali 10. Dla mnie to płyta idealna. Twoje 5,5 w mojej skali wygląda na około 2,75-3, co trochę kłóci się z...
kajman napisał(a):Płyta na bardzo dobrym poziomie
2. Ale twoja skala jest w końcu mocno zaniżona.
kajman napisał(a):pogłębiający jeszcze bardziej odczucie nierównego poziomu płyty.
3. Bardzo dobra płyta o nierównym poziomie. Tak, to muszą być słowa Krzyśka! Icon_smile2
1. No tak, zapomniałem dodać Icon_wink2 po tym komentarzu. Icon_mrgreen
2. genialne, rewelacyjne, znakomite, świetne, bardzo dobre, dobre, niezłe, przeciętne, słabe, beznadziejne, koszmar - tak bym opisał moją skalę utworów. A za dobrą płytę uznaję taką, na ktorej nie ma utworów beznadziejnych i koszmarów, a są utwory dobre i przynajmniej jeden bardzo dobry. Dzieje się tak dlatego, że rożnica np. między utworem znakomitym a rewelacyjnym jest ogromna, a między przeciętnym a słabym niezbyt duża. No i jeszcze tutaj podaję średnią ocenę utworow, a wrażenie pozostałe po przesłuchaniu płyty może być lepsze lub gorsze niż ta średnia ocena.
3. Jeżeli rożnica między utworem najslabszym a najlepszym wynosi 7/10 to na pewno nie mogę uznać tej płyty za rowną. A o moim odbiorze płyty w większym stopniu decydują rzeczy na niej co najmniej bardzo dobrebardzo dobre, potem co nqajwyżej beznadziejne, a dopiero na koniec środek. To oczywiście jak i kilka rzeczy napisanych poprzednio to spore uproszczenie, ale w przybliżeniu oddaje mój odbiór płyty i jej ocenę.
18.07.2010 04:12 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
prz_rulez napisał(a):
kajman napisał(a):A co do płyty to wyszła mi ocena wyższa niż u saferłela bo 5,5.
I niech ktoś mi teraz powie, że oceny Kajmana są łagodne...
Co rozumiesz pod pojęciem łagodne?
18.07.2010 04:13 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
kajman napisał(a):genialne, rewelacyjne, znakomite, świetne, bardzo dobre, dobre, niezłe, przeciętne, słabe, beznadziejne, koszmar
No cóż, z tej perspektywy pozycja ''Let Love In'' nie wygląda już tak dobrze Icon_wink A i znaczenie koszmaru nabiera podwójnej mocy (bo są rzeczy beznadziejne i...KOSZMARNE).

kajman napisał(a):Jeżeli rożnica między utworem najslabszym a najlepszym wynosi 7/10
A co to znaczy, 7/10?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.07.2010 08:12 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
''L is for LOVE, baby
O is for ONLY you that I do
V is for loving VIRTUALLY all that you are
E is for loving almost EVERYTHING that you do
R is for RAPE me
M is for MURDER me
A is for ANSWERING all of my prayers
N is for KNOWING your loverman's going to be''


01 - Loverman
02 - Do You Love Me?
03 - Red Right Hand
04 - Lay Me Low
05 - Ain't Gonna Rain Anymore
06 - I Let Love In
07 - Thirsty Dog
08 - Nobody's Baby Now
09 - Do You Love Me? Pt. 2
10 - Jangling Jack

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
18.07.2010 08:39 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 729
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
saferłel napisał(a):
kajman napisał(a):genialne, rewelacyjne, znakomite, świetne, bardzo dobre, dobre, niezłe, przeciętne, słabe, beznadziejne, koszmar
1. No cóż, z tej perspektywy pozycja ''Let Love In'' nie wygląda już tak dobrze Icon_wink
2. A i znaczenie koszmaru nabiera podwójnej mocy (bo są rzeczy beznadziejne i... KOSZMARNE).
kajman napisał(a):Jeżeli rożnica między utworem najslabszym a najlepszym wynosi 7/10
3. A co to znaczy, 7/10?
1. Niedobrze? W połowie między dobrą a bardzo dobrą w/g średniej punktów? A jak już pisałem średnia to nie wszystko, bo świetne (+-) poprawiają odbior płyty, a brak ewidentnych gniotów nie działa osłabiająco.
2. Ale z drugiej strony czy może to aż taka moc, skoro jak sądzę nazwałbym koszmarnymi pewnie co 3 powstającą piosenkę.
3. 7 w skali dziesięciostopniowej czyli od układu 10-3 do 7-0. A to jest bardzo duża rożnica.
18.07.2010 09:25 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Listoholik
Unregistered

 
Post: #19
 
To ten właśnie album Nicka Cave’a and The Bad Seeds „Let Love In”, sprzed 16 lat, ma najwyższą notę na RYM’ie. Oceniony przez 2.329 fanów z całego świata. I, o ile, o płycie nie da się mówić źle, bo to rzecz kultowa w każdym calu, to pisać o koszmarach czy gniotach w sąsiedztwie takiej muzyki jest jakąś niezrozumiała dla mnie niedorzecznością, nieporozumieniem ;/
Gdy nie ma sensu, taka muzyka może go dać na powrót, gdy nie ma radości, ta nieradosna muzyka może wskrzesić z siebie chociaż odrobinę racjonalnej powagi nad światem i ludźmi, i zawrócić nasze myśli z niewłaściowych torów.
Moja nota 5,0 dla „Let Love In” nie wzbudza żadnych wątpliwości!


01. Red Right Hand
02. Do You Love Me?
03. Loverman
04. I Let Love In
05. Ain't Gonna Rain Anymore
06. Lay Me Low
07. Nobody's Baby Now
08. Do You Love Me? Pt. 2
09. Thirsty Dog
10. Jangling Jack
20.07.2010 02:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
Jadę na urlop jutro rano i mam pytanie. Czy mogę zamknąć top już dzisiaj, czy może ktoś chce jeszcze zagłosować. Wtedy będzie miał czas do wtorku bodajże (jeśli nie, to mógłbym od razu nowy top otworzyć, więc jest to istotna informacja).

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
28.07.2010 03:41 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości