Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
moje listy koszmarów
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #1
moje listy koszmarów
Już kiedyś myślałem, żeby przedstawiać listę najbardziej wkurzających i dobijających mnie utworów tygodnia. Tym razem okazja pojawiła się wyjątkowa, bo postanowiłem dokładniej przejrzeć listy mychartowiczów, a poza tym doszła jak zwykle porcja nowości. W sumie dzisiaj przesłuchałem 82 utwory. Z tego 9 utworów zakwalifikowałem wstępnie do grupy, z których po kolejnym przesłuchaniu można trafić do przyszłości? mojej listy, a może i na samą listę. Natomiast 32 utwory uznałem za nie nadające się dla mnie do słuchania czyli będącymi koszmarami dla moich uszu. A że do tego zaczyna się finał Mś, ktoregi wynik może być dla mnie koszmarem pomyślałem: Teraz albo nigdy. Ta lista nie jest ostateczna i po przesłuchaniu kolejnych utworów mogę znaleźć kolejnych chętnych do załapania się na nią, o czym powiadomię, jeżeli coś takiego nastąpi. Nagrania ustawiam od najmniej wkurzającego do najbardziej, bo na mojej liście zaczynam od najlepszych, a potem idę w dół.
32. I Am Kloot - Northern Skies
31. Cornershop - Soul School
30. Sublim - Na dwa
29. Harel Skaat - Milim (Words, Des mots)
28. Chylńska - Wybaczam ci

27. Nickelback - This Afternoon
26. Blonde Redhead - Here Sometimes
25. Tired Pony - Dead American Writers
24. Jakob Dylan - Standing Eight Count

23. Gotan Project - Peligro
22. Kumka Olik - Niedojrzałość
21. Feel - Jeśli czegoś pragniesz
20. Hurts - Better Than Love
19. Toro Y Moi - Leave Everywhere
18. Washed Out & Caroline Polachek - You and I
17. DOM - Living In America
16. Benjamin Biolay - Lyon Presqu'île
15. Hera Bjork - Je Ne Sais Quoi
14. Kombii - Gdzie jesteś dziś
13. Dan Balan - Chica Bomb
12. Katy Perry & Snoop Dogg - California Gurls
11. Hot Chip - I Feel Better
10. Two Door Cinema Club - Come Back Home
9. Christina Aguilera - Not Myself Tonight
8. Big Boi - Shutterbug

7. The Drums - Forever And Ever Amen
6. OneRepublic - Marchin On
5. Lady Gaga - Alejandro
4. Yeasayer - O.N.E.

3. Junior Caldera & Sophie Ellis-Bextor - Just Can't Fight This Feeling
2. Locnville - Sun In My Pocket
1. Tiesto & Nelly Furtado - Who Wants To Be Alone
11.07.2010 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #2
 
Aż cztery kawałki z mojej listy.
Nie wiem jak to skomentować, szczególnie w przypadku Toro i Blonde Redhead. W każdym razie oczywiście jestem ciekawy, co takiego jest w nich nieznośnego dla twoich drogich uszu.
I czy ta lista będzie kontynuowana?

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2010 08:55 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #3
 
kajman napisał(a):17. I Am Kloot - Northern Skies
7. Kombii - Gdzie jesteś dziś
1. Tiesto & Nelly Furtado - Who Wants To Be Alone
oj tak!
kajman napisał(a):11. Hurts - Better Than Love
10. Toro Y Moi - Leave Everywhere
6. Katy Perry & Snoop Dogg - California Gurls
5. The Drums - Forever And Ever Amen
3. Junior Caldera & Sophie Ellis-Bextor - Just Can't Fight This Feeling
oj tam, oj tam Icon_razz

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.07.2010 09:21 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Ja I Am Kloot nie znam, ale to podobno niezła ekipa. Z tego co wiem, to uzi ich lubi Icon_smile

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2010 09:23 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #5
 
u mnie zadebiutowali na liście płyt! Ale utwory też mają szanse... Icon_smile2

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.07.2010 09:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #6
 
A ja bodajże dzisiaj posłuchałem tej piosenki I Am Kloot i mi się nie spodobała.

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.07.2010 09:34 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #7
 
saferłel napisał(a):1. Aż cztery kawałki z mojej listy.
2. Nie wiem jak to skomentować, szczególnie w przypadku Toro i Blonde Redhead. W każdym razie oczywiście jestem ciekawy, co takiego jest w nich nieznośnego dla twoich drogich uszu.
3. I czy ta lista będzie kontynuowana?
1. Patrzysz całkowicie niewłaściwie. 17 z 47 to 36%, a ja z Twojej listy przesłuchałem minimum 12 utworów (przy niektórych nie jestem pewien z jakiej listy pochodzą), a tylko 4 się załapały czyli 1/3, więc poniżej średniej.
2. Przyznam się, że naprawdę nie mam ochoty przesłuchiwać tych utworów kolejny raz. Więc nie mogę szczegółowo napisać, co w którym utworze mnie najbardziej razi.
3. Nie wiem. Chciałbym, ale wredy muszę spełnić kilka warunków, żeby coś mi nie uciekło.
Yacy napisał(a):u mnie zadebiutowali na liście płyt! Ale utwory też mają szanse... Icon_smile2
Ja znam tylko ten jeden i zupełnie mi nie odpowiada.
furbul napisał(a):3 utwory: oj tak!
5 utworów: oj tam, oj tam Icon_razz
Bałem sę, że w Twoim przypadku proporcja może być jeszcze gorsza.
11.07.2010 10:58 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #8
 
kajman napisał(a):Patrzysz całkowicie niewłaściwie. 17 z 47 to 36%, a ja z Twojej listy przesłuchałem minimum 12 utworów (przy niektórych nie jestem pewien z jakiej listy pochodzą), a tylko 4 się załapały czyli 1/3, więc poniżej średniej.
Fantastycznie. Ja oczywiście nie przejmuję się twoim dziwnym odbieraniem muzyki, ale cztery kawałki to cztery kawałki i żadne obliczenia nie zmieniają tej liczby Icon_wink2

kajman napisał(a):Przyznam się, że naprawdę nie mam ochoty przesłuchiwać tych utworów kolejny raz. Więc nie mogę szczegółowo napisać, co w którym utworze mnie najbardziej razi.
:roll:
To sobie pogadaliśmy.


kajman napisał(a):Nie wiem. Chciałbym, ale wredy muszę spełnić kilka warunków, żeby coś mi nie uciekło.
Skoro już zacząłeś....zawsze możesz robić kwartalne podsumowania ;P

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
11.07.2010 11:07 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
furbul Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6 682
Dołączył: Dec 2008
Post: #9
 
kajman napisał(a):Bałem sę, że w Twoim przypadku proporcja może być jeszcze gorsza.
Icon_biggrin3

Feelings. Flashcards.
Fake knife. Real ketchup.
Cardboard. Cutthroats.
11.07.2010 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 131
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #10
 
saferłel napisał(a):Ja oczywiście nie przejmuję się twoim dziwnym odbieraniem muzyki
:roll: tzn. jakim? a nie po prostu subiektywnym?

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
11.07.2010 11:36 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 613
Dołączył: May 2008
Post: #11
 
Bój się Boga z tym Benjaminem!
Zresztą kilku innych takich jak Toro czy Blonde Redhead też nie jestem w stanie pojąć Icon_razz

Ja bym wolał takie zestawienie koszmarów wszech czasów, bo takie tygodniowe dzisiaj są, a jutro ich nie ma Icon_razz No i ile nienawiści do muzyki można skumulować w przeciągu kilku dni? Na to potrzeba lat, żeby naprawdę czegoś nie lubić Icon_mrgreen

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
11.07.2010 11:50 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 110
Dołączył: Jun 2007
Post: #12
 
i tak koszmarem nr 1 będzie co innego Icon_mrgreen .
12.07.2010 12:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #13
 
saferłel napisał(a):Ja oczywiście nie przejmuję się twoim dziwnym odbieraniem muzyki
kajman napisał/a:
Przyznam się, że naprawdę nie mam ochoty przesłuchiwać tych utworów kolejny raz. Więc nie mogę szczegółowo napisać, co w którym utworze mnie najbardziej razi.
:roll:
To sobie pogadaliśmy.
kajman napisał/a:
Nie wiem. Chciałbym, ale wredy muszę spełnić kilka warunków, żeby coś mi nie uciekło.
Skoro już zacząłeś....zawsze możesz robić kwartalne podsumowania ;P
Nie lepiej byłoby napisać specyficznym?
Żeby dokładniej opisać co mi się nie podoba w utworze, musiałbym wnikliwie przesłuchać go po raz kolejny, a może nawet dwa razy. A ja się raczej do zbytnich masochistów nie zaliczam.
Kwartalne zestawienia są zupełnie nierealne. Ja o utworze, który mi się nie podoba, potrafię zapomnieć następnego dnia, a co dopiero po kwartale. Pewnie ruszyłbym z tym wcześniej, gdyby nie to, że pamiętałem, że dzień, dwa wcześniej też były jakieś koszmary, ale nie pamiętałem jakie.
aaktt napisał(a):Bój się Boga z tym Benjaminem!
Ja bym wolał takie zestawienie koszmarów wszech czasów, bo takie tygodniowe dzisiaj są, a jutro ich nie ma Icon_razz No i ile nienawiści do muzyki można skumulować w przeciągu kilku dni? Na to potrzeba lat, żeby naprawdę czegoś nie lubić Icon_mrgreen
Z Biolaya jestem strawić jeden utwor z minimum 3 poznanych. Tutaj po prostu potwornie zgrzyta mi język, w którym piosenka jest śpiewana (oczywiście nie tylko, ale on na pewno obniżył ocenę).
To nie jest nienawiść. To po prostu bardzo drażni moje uszy. Nienawidzę chyba tylko jednej piosenki i nie jest ona wcale na szczycie listy koszmarów wszechczasów. Nota bene jak tworzyłem taką listę to o nim zapomniałem. Ta lista ukazała się na mychartsie, ale nie jestem pewien, czy nie na poprzednim serwerze.
ku3a napisał(a):i tak koszmarem nr 1 będzie co innego Icon_mrgreen .
Niezaprzeczalnie. Holendrzy tak się bali kompromitacji w karnych, że pomogli Hiszpanom zdobyć bramkę, bo Ci sami tego nie potrafili. Icon_mrgreen Nota bene jeżeli dobrze obejrzałem powtórkę to przepisy są kuriozalne.
12.07.2010 08:21 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #14
 
kajman napisał(a):11. Hurts - Better Than Love
4. OneRepublic - Marchin On
właściwie są tylko dwa utwory z mojej listy, ale:
jest kilka wersji Marchin On Icon_mrgreen zależy której słuchałeś, bo albumowa jest dużo lepsza od singlowej Icon_razz
a na mojej liście koszmarów numery 1 i 7 tez na pewno by się znalazły Icon_wink2
12.07.2010 10:03 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #15
 
michal91d napisał(a):jest kilka wersji Marchin On Icon_mrgreen zależy której słuchałeś, bo albumowa jest dużo lepsza od singlowej Icon_razz
Nie mam pewności, ale przesłanki wskazują, że wersję albumową.
12.07.2010 01:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Kolejne przesłuchanie okazało się wypaść jeszcze gorzej, bo na 35 piosenek tylko 3 załapały się na ew. kandydatów na moją listę, a aż 15 (to te na czerwono) uzyskało status koszmaru.
12.07.2010 10:28 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #17
 
mniej więcej połowę utworów z tego zestawienia bym wyrzucił Icon_evil

[Obrazek: kleschko.png]
13.07.2010 11:10 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #18
 
kleschko napisał(a):mniej więcej połowę utworów z tego zestawienia bym wyrzucił Icon_evil
Ja wyrzuciłem wszystkie... z moich zbiorow. Icon_mrgreen
13.07.2010 11:11 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #19
 
kajman napisał(a):a wyrzuciłem wszystkie... z moich zbiorow. Icon_mrgreen
sprytnie Icon_wink2

[Obrazek: kleschko.png]
13.07.2010 11:12 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 704
Dołączył: Jun 2007
Post: #20
 
W tym tygodniu mało nowych rzeczy sluchałem, więc i koszmarów mało.
3. Mike Posner & The Brain Trust & Big Sean - Cooler Than Me
2. Melissa Etheridge - The Wanting Of You
1. Scissor Sisters - Any Which Way
22.07.2010 01:55 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Płyta 2022 - moje oceny. kajman 67 2 728 09.02.2023 10:59 AM
Ostatni post: kajman
  moje zasady - dla zainteresowanych kajman 18 6 909 12.09.2018 04:20 PM
Ostatni post: kajman

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości