Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miszmasz - Notowanie 1 (03.07.2010)
pabloyd
Unregistered

 
Post: #1
Miszmasz - Notowanie 1 (03.07.2010)
Witam Wszystkich Forumowiczów. Icon_biggrin3
Postanowiłem dołączyć do grona "prezenterów swoich list przebojów".
Prezentacje zaczynam od początku drugiej połowy 2010r.
Numeracja na potrzeby forum zaczyna się od początku.
Będę prezentował co tydzień dwie listy:
- utworów (50)
- albumów (20)

Nazwa jaką nadałem swojej liście ma wskazywać że znaleźć się może na niej muzyka z różnych "szuflad" (jak mawia pewien zasłużony Redaktor Radiowy), a jedynym kryterium dopuszczającym jest by mi smakowała Icon_smile2

Pozdrawiam.


NOTOWANIE – 1 (03.07.2010)

01. Scorpions – Raised on rock
02. Alanis Morissette – I remain
03. Scorpions – Lorelei
04. Finaliści I Jurorzy Programu „Śpiewaj I Walcz” – Tu nasz dom
05. Scorpions – The good die young
06. Scorpions – Sly
07. Katie Melua – The flood
08. Scorpions – The best is yet to come
09. Asia – Emily
10. Scorpions – Sting in the tail
11. Asia – Finger on the trigger
12. Scorpions – No limit
13. Crash Test Dammies – And it’s beautiful
14. Asia – Through my veins
15. Scorpions – Spirit of rock
16. HIM – Scared to death
17. Scorpions – Slave me
18. Muniek & Anna Maria Jopek – Dzieje grzechu
19. Scorpions – Turn you on
20. Crash Test Dammies – Heart of stone
21. Robert Gawliński – Kalejdoskop Bardo
22. Asia – End of the world
23. Muniek – Kain i Abel
24. Urszula – Dziś już wiem
25. Shearwater – Black eyes
26. Melissa Etheridge – Only love
27. Muniek – Święty
28. Robert Gawliński – Grzesznicy
29. Urszula – Każdy z nas ma
30. Melissa Etheridge – Company
31. Boogie Town – Gave you everything
32. Waglewski, Abradab, Maleńczuk – Wszyscy muzycy to wojownicy
33. Shakira – Waka waka
34. Shearwater – Hidden lakes
35. Katie Melua – I’d love to kill you
36. Robert Gawliński – Tuareg
37. Urszula – Taki jak ja
38. Muniek – Tina
39. Katie Melua – A moment of madness
40. Asia – Ever yours
41. Katie Melua – Plague of love
42. Amy McDonald – Don’t tell me that it’s over
43. Joe Bonamassa – Blue and evil
44. Ania – Bang Bang
45. Czesław Śpiewa – W sam raz
46. Melissa Etheridge – We are the ones
47. Asia – Holy war
48. Katie Melua – God on the drums, devil on the bass
49. Katie Melua – Twisted
50. Katie Melua – Tiny alien


Albumy:
01. Scorpions – Sting In The Tail
02. Asia – Omega
03. Katie Melua – The House
04. Jeff Beck – Emotion And Commotion
05. Joe Bonamassa – Black Rock
06. Slash – Slash
07. Melissa Etheridge – Fearless Love
08. Muniek – Muniek
09. Urszula – Dziś Już Wiem
10. Robert Gawliński – Kalejdoskop
11. Crash Test Dammies – Oooh La La
12. David Byrne & Fatboy Slim – Here Lies love
13. Amy Grant – Somewhere Down The Road
14. Peter Gabriel – Scratch My Back
15. Sade – Soldier Of Love
16. Krokus – Hoodoo
17. Amy McDonald – A Curious Thing
18. HIM – Screamworks: Love In Theory And Practice
19. Shearwater – Golden Archipelago
20. Brew – A Million Dead Stars


Postanowiłem dodać jeszcze jedno zestawienie: wykonawcy TOP-10. Jest to lista sporządzona na bazie listy utworów TOP-50 i listy albumów TOP-20. Każdy wykonawca dostaje punkty za każdy utwór w TOP-50 i każdy album w TOP-20. Liczba punktów którą wykonawca otrzymuje za każdą pozycję jest wyszczegółowiona niżej. Przyjęcie takiej punktacji miało na celu przede wszystkim podnieść znaczenie podium oraz pierwszej dziesiątki każdego zestawienia.

Wykonawcy:
liczenie pkt:
lista utworów i albumów: poz.1-100pkt, poz.2-90pkt, poz.3-80pkt, poz.4-70pkt, poz.5-65pkt, poz.6-60pkt, poz.7-55pkt, poz.8-51pkt, poz.9-47pkt. poz.10-43 pkt.
lista utworów: poz.11-50: 40-1 pkt (gradacja co 1 pkt)
lista albumów: poz.11-20: 40-31 pkt (gradacja co 1 pkt)

(w nawiasie ilość utworów w TOP-50 + ilość albumów w TOP-20)
01. Scorpions – 640 pkt (10 + 1)
02. Asia – 258 pkt (6 + 1)
03. Katie Melua – 179 pkt (7 + 1)
04. Muniek – 149 pkt (4 + 1)
05. Robert Gawliński – 111 pkt (3 + 1)
06. Urszula – 110 pkt (3 + 1)
07. Crash Test Dammies – 109 pkt (2 + 1)
08. Melissa Etheridge –106 pkt (3 + 1)
09. Alanis Morissette – 90 pkt (1 + 0)
10. Shearwater – 75 pkt (2 + 1)
09.07.2010 12:31 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #2
 
Dziwna ta lista, wokaliści się notorycznie powtarzają.Mało różnorodności, miszmaszu nie widać tu, wręcz przeciwnie Icon_wink2 Niemniej "Waka, waka" i "Dzieje grzechu" to moje typy na liście

Witamy i zachęcamy do postowania kolejnych notowań. Mówię to w imieniu wszystkich Icon_razz

Pati Yang
09.07.2010 01:00 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Yacy Offline
Super Moderator
******

Liczba postów: 18 124
Dołączył: Jun 2007
Facebook Last.fm
Post: #3
 
witam Icon_smile2
pabloyd napisał(a):08. Scorpions – The best is yet to come
najlepszy utwór na nowej płycie!!! Niżej też kilka fajnych Icon_wink2

A od kiedy układasz listę? Bo rozumiem, że wcześniej już coś notowałeś?

Tkk_Bolly napisał(a):Dziwna ta lista,
Icon_eek2 nie jest pierwsza gdzie jest po kilka utworów danego wykonawcy...

.
KN:"Nic nie jest wieczne... może ta sytuacja też nie.
<OBY>"
09.07.2010 09:44 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kajman Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 40 673
Dołączył: Jun 2007
Post: #4
 
Tworzymy tutaj podsumowanie wszystkich list, nazywane Forumową. Aby wyniki listy były brane do podsumowania, lista datowana w tygodniu czwartek-środa musi być zapostowana do czwartku g. 4.00 (przyjęliśmy ten termin jako zakończenie środy). Obecna lista nie będzie mogła być brana do Forumowej, ale jeżeli kolejną (jak mniemam z datą 10.07) zapostujesz do 15 g. 4 to ona się tam załapie.
09.07.2010 10:13 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
o, i to mi się podoba - jest przywitanie (również witam serdecznie Icon_smile2 ), jest krótki opis, jest jakiś wstęp, jest napisane po polsku, zrozumiałym językiem. jest po prostu po ludzku i normalnie. od razu jestem pozytywnie nastawiony Icon_smile2.

a sama lista też mi się podoba Icon_smile2. ależ Cię wzięło na Scorpionsów Icon_smile2. mi też ta płytą się bardzo podoba, choć przez przygotowania sonispherowe i open'erowe nie słuchałem jej już z miesiąc.

również jestem ciekaw od kiedy prowadzisz swoją listę Icon_smile2.
09.07.2010 10:16 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Ramzes Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 662
Dołączył: Jan 2010
Post: #6
 
Witaj Icon_smile2
Cytat:23. Muniek – Kain i Abel
A to zdecydowanie największe i najbardziej pozytywne zaskoczenie na Twojej liście Icon_smile2
09.07.2010 11:17 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
michal91d
Unregistered

 
Post: #7
 
witamy na forum Icon_wink2
pabloyd napisał(a):07. Katie Melua – The flood
31. Boogie Town – Gave you everything
35. Katie Melua – I’d love to kill you
39. Katie Melua – A moment of madness
41. Katie Melua – Plague of love
42. Amy McDonald – Don’t tell me that it’s over
44. Ania – Bang Bang
48. Katie Melua – God on the drums, devil on the bass
49. Katie Melua – Twisted
50. Katie Melua – Tiny alien
to moje ulubione utwory z Twojej listy Icon_wink2 Icon_razz
ku3a napisał(a):o, i to mi się podoba - jest przywitanie (również witam serdecznie Icon_smile2 ), jest krótki opis, jest jakiś wstęp, jest napisane po polsku, zrozumiałym językiem. jest po prostu po ludzku i normalnie. od razu jestem pozytywnie nastawiony Icon_smile2 .
i tutaj zgadzam się w 100%
09.07.2010 12:28 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 612
Dołączył: May 2008
Post: #8
 
Witamy, witamy!
Faktycznie jest dość jednostajnie, ale myślę, że wszystko jest do przezwyciężenia Icon_smile2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
09.07.2010 12:46 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #9
 
Dziękuje wszystkim za przywitanie i posty.

Najpierw jeszcze pewne wyjaśnienie co do zawartości mojej listy. Zwróciliście uwagę, że jest na niej po kilka utworów tego samego wykonawcy. Dzieje się tak gdyż moje zainteresowania głównie skierowane są na płyty długogrające i jeśli jakaś płyta bardzo mi posmakuje, to następuje wysyp na liście utworów z niej pochodzących. Nie odczekuje, nie dziele utworów na te co zadebiutują od razu i te co muszą czekać. Jeśli w danej chwili poznałem płyte i zawiera ona utwory które mi się podobają, to umieszczam je od razu na liście. W ten sposób lista utworów odzwierciedla to co słucham i podoba mi się w danym okresie. Oczywiście to ogólna zasada od której mogą być wyjątki, np. gdy jakiś utwór (utwory) spodobają mi się znacznie później niż pozostałe, to wtedy zadebiutują później albo np. gdy znany mi jest i lubie utwór promujący album który jeszcze się nie ukazał lub którego nie zdążyłem poznać, to wtedy taki utwór debiutuje wcześniej (tak się stało ostatnio np. z The Flood Katie, który już u mnie spada, a inne kawałki dopiero się wspinają).
Na przykładzie pierwszego notowania widać że w ostatnim czasie największe wrażenie zrobiły na mnie albumy: Scorpions, Asia, Katie i w konsekwencji tego, na liście utworów jest po kilka kawałków tych trzech tortów Icon_smile2 Za kilka miesięcy to będzie już dla mnie przeszłość, choć oczywiście nie-zapomniana, ale już śladu na liście utworów nie będzie.
W kolejce na poznanie czeka u mnie niemały stosik płyt z wysypu przedwakacyjnego, co gwarantuje kolejne desanty na liście utworów.

kajman napisał(a):Tworzymy tutaj podsumowanie wszystkich list, nazywane Forumową. Aby wyniki listy były brane do podsumowania, lista datowana w tygodniu czwartek-środa musi być zapostowana do czwartku g. 4.00 (przyjęliśmy ten termin jako zakończenie środy). Obecna lista nie będzie mogła być brana do Forumowej, ale jeżeli kolejną (jak mniemam z datą 10.07) zapostujesz do 15 g. 4 to ona się tam załapie.
Dzięki za informacje. Widziałem forumową, ale nie wiedziałem o granicach czasowych. Będę się starał postować bez poślizgów Icon_wink2


Yacy napisał(a):witam Icon_smile2
pabloyd napisał(a):08. Scorpions – The best is yet to come
najlepszy utwór na nowej płycie!!! Niżej też kilka fajnych Icon_wink2
Cała płyta jest fajna i słucha się jej świetnie. Zapowiada się więcej niż jeden nr 1 Icon_smile2 Twój ulubiony utwór jest u mnie w pierwszej trójce z tego albumu, a dokładnie jak skończy zobaczymy Icon_wink2


ku3a napisał(a):ależ Cię wzięło na Scorpionsów Icon_smile2. mi też ta płytą się bardzo podoba, choć przez przygotowania sonispherowe i open'erowe nie słuchałem jej już z miesiąc.
Ja ją poznałem nieco ponad miesiąc temu i na szczycie albumów jest już 4-ty tydzień.


Yacy napisał(a):A od kiedy układasz listę? Bo rozumiem, że wcześniej już coś notowałeś?
ku3a napisał(a):również jestem ciekaw od kiedy prowadzisz swoją listę Icon_smile2.
no cóż, historia jest zawiła. W skrócie. Najpierw, wieki temu, układałem listę na bazie listy trójkowej, t.j. głównie w oparciu o to co tam grali. Później była przerwa. Radia słuchałem coraz mniej a swoje zainteresowania skierowałem na longplaye. Później układałem tylko listę albumów oraz podsumowania roku. Po kolejnej przerwie i kilkumiesięcznym przygotowaniu wróciłem do tworzenia regularnego listy utworów w tym roku.


Tkk_Bolly napisał(a):Dziwna ta lista, wokaliści się notorycznie powtarzają.Mało różnorodności, miszmaszu nie widać tu, wręcz przeciwnie Icon_wink2
Rozumiem że spodziewałeś się po nazwie czegoś innego Icon_wink2 Ale tak jak napisałem we wstępniaku, chodziło mi o muzykę z różnych szuflad. Zawartość będzie się zmieniać i za kilka miesięcy będzie lepszy obraz. Powtarzający się wykonawcy to będzie stały element poszczególnych notowań, z powodów które opisałem na początku tego postu.


ku3a napisał(a):o, i to mi się podoba - jest przywitanie (również witam serdecznie Icon_smile2 ), jest krótki opis, jest jakiś wstęp, jest napisane po polsku, zrozumiałym językiem. jest po prostu po ludzku i normalnie. od razu jestem pozytywnie nastawiony Icon_smile2.
Bardzo miła dla mnie opinia Icon_biggrin3


michal91d napisał(a):witamy na forum Icon_wink2
pabloyd napisał(a):07. Katie Melua – The flood
31. Boogie Town – Gave you everything
35. Katie Melua – I’d love to kill you
39. Katie Melua – A moment of madness
41. Katie Melua – Plague of love
42. Amy McDonald – Don’t tell me that it’s over
44. Ania – Bang Bang
48. Katie Melua – God on the drums, devil on the bass
49. Katie Melua – Twisted
50. Katie Melua – Tiny alien
to moje ulubione utwory z Twojej listy Icon_wink2 Icon_razz
Klimaty zbliżone Icon_smile2 Od razu zdradze, że: 07, 42, 44 już u mnie spadają. Reszta dopiero zaczyna się wspinać.


Ramzes napisał(a):Witaj Icon_smile2
Cytat:23. Muniek – Kain i Abel
A to zdecydowanie największe i najbardziej pozytywne zaskoczenie na Twojej liście Icon_smile2
Super, że zwróciłeś uwagę, bardzo fajny kawałek wyróżniający się na płycie i od razu go u siebie wylansowalem Icon_biggrin3 Teraz już opuszcza TOP-50.

**************************
Na koniec zapraszam na kolejne notowania. Niestety z powodu tego że w wolnych chwilach raczej uciekam od monitora, na forum będę się mało udzielał (przynajmniej na razie). Dlatego od razu przepraszam wszystkich którzy się już odezwali (lub się odezwą) w moim temacie, za to że rzadko będę postował w Waszych tematach. Pozdrowienia.
10.07.2010 01:09 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 103
Dołączył: Jun 2007
Post: #10
 
pabloyd napisał(a):eśli jakaś płyta bardzo mi posmakuje, to następuje wysyp na liście utworów z niej pochodzących. Nie odczekuje, nie dziele utworów na te co zadebiutują od razu i te co muszą czekać.
dla mnie to całkowicie normalne i sam mam takie podejście. jeśli kiedyś znajdziesz czas, by sprawdzić moją listę, to zobaczysz, że i u mnie takie sytuacje są normą Icon_smile2.
10.07.2010 09:25 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #11
 
Witam
pabloyd napisał(a):02. Asia – Omega
A już myślałem, że płyta przejdzie bez echa na forum, ja postawiłem na "Finger On The Trigger"

.
10.07.2010 11:47 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #12
 
stavanger napisał(a):Witam
pabloyd napisał(a):02. Asia – Omega
A już myślałem, że płyta przejdzie bez echa na forum, ja postawiłem na "Finger On The Trigger"
Super że też masz Asia. Fajna lekka płyta w ich stylu. U mnie "Finger On The Trigger" już spada, ale reszta mocno do góry Icon_smile2
10.07.2010 12:35 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
stavanger Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 5 012
Dołączył: Jun 2007
Last.fm
Post: #13
 
pabloyd napisał(a):Numeracja na potrzeby forum zaczyna się od początku.
A ogólnie, które to jest notowanie Twojej listy?

.
10.07.2010 07:30 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #14
 
stavanger napisał(a):
pabloyd napisał(a):Numeracja na potrzeby forum zaczyna się od początku.
A ogólnie, które to jest notowanie Twojej listy?
ze względu na długie przerwy, o których pisałem wyżej i zmiany formatu listy, nie jest to do ustalenia.
10.07.2010 07:45 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
pabloyd
Unregistered

 
Post: #15
 
Postanowiłem dodać jeszcze jedno zestawienie: wykonawcy TOP-10. Jest to lista sporządzona na bazie listy utworów TOP-50 i listy albumów TOP-20. Opis i zestawienie wkleiłem do postu na początku tematu.
13.07.2010 02:52 PM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Miszmasz - Notowanie 94 (14.04.2012) pabloyd 9 3 432 18.04.2012 07:43 PM
Ostatni post: chris975
  Miszmasz - Notowanie 93 (07.04.2012) pabloyd 2 1 928 11.04.2012 11:21 AM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Podsumowanie Marca 2012 pabloyd 0 1 523 06.04.2012 06:53 PM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Notowanie 92 (31.03.2012) pabloyd 8 3 330 02.04.2012 10:40 AM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Notowanie 91 (24.03.2012) pabloyd 6 3 361 31.03.2012 11:48 AM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Notowanie 90 (17.03.2012) pabloyd 11 5 835 22.03.2012 01:24 PM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Notowanie 89 (10.03.2012) pabloyd 11 4 183 16.03.2012 01:41 PM
Ostatni post: Szymek79
  Miszmasz - Notowanie 88 (03.03.2012) pabloyd 3 2 094 06.03.2012 01:37 PM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Podsumowanie Lutego 2012 pabloyd 0 1 551 05.03.2012 12:39 PM
Ostatni post: pabloyd
  Miszmasz - Notowanie 87 (25.02.2012) pabloyd 14 5 461 05.03.2012 12:20 PM
Ostatni post: pabloyd

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości