Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paweł TOP 20 /09.07.10r./
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #1
Paweł TOP 20 /09.07.10r./
Kolejny tydzień przynosi kolejne zmiany. Bardzo gorący tydzień, a kolejny zapowiada się jeszcze cieplejszy. To może ja zacznę od tych wrażeń, które dostarczył właśnie ten powoli kończący się już tydzień. W środę poszedłem na spotkanie do Radia Kampus, dowiedziałem się co i jak. Dowiedziałem się, że będę przygotowywał materiały do Studenterii, codziennego akademickiego programu który jest w godzinach 10 - 12 rano. W czwartek poznałem jak się montuje wszystko oraz poznałem wszystkie studia w Kampusie. Natomiast dzisiaj już wyszedłem na miasto na sonde uliczną, a to co nagrałem wspólnie z moimi towarzyszkami będziecie mogli usłyszeć we wtorek w Radiu Kampus. Ale więcej poniżej. Natomiast zaaklimatyzowałem się w sumie już w tym radiu, bardzo fajni ludzie tam są. Zobaczymy co będzie dalej.

A teraz czas na listę. Saferłel troszkę wywróżył podium dla Gawlińskiego. Ale to chyba właśnie przez to radio, bo przez to mało nowych rzeczy poznawałem i czołówka listy wygląda podobnie a że Gawliński był na 4-tym miejscu to wystarczył tylko jeden kroczek, by znaleźć się na podium. Warto zauważyć spory awans Morcheeby, czy jest w stanie zagrozić dwóm naprawde ciężkim rywalkom z pierwszych miejsc? Przekonamy się. Jednak klimat, jaki ma ta muzyka jednak bardziej mnie przekonuje w chłodne, jesienne dni. W lecie bardziej wolę słuchać coś w stylu Gogola Bordello, który mniej więcej na podobnej pozycji się utrzymuje.

Słówko o nowościach. Zaskoczyć was może nowość na trzynastym. Jest to piosenka Janusza Palikota zaprezentowana na happeningu przed siedzibą TVP w czasie debaty pana Komorowskiego i pana Kaczyńskiego. Pomijam już moje sympatie polityczne i moja radość z wyników ale bardzo mi sie podoba ta piosenka zarówno tekstowo jak i muzycznie. A że moja lista nie ma ograniczeń (może ma jedynie te, że wpuszczam tylko te nowe kawałki) to wpuściłem na listę od razu. Hurt to kolejna polska nowość, w zasadzie to przypadkiem sobie przypomniałem to nagranie i jakos postanowiłem wrzucić na listę. Jack Johnson to za sprawą dość ubogiej playlisty Radia Orbit albo mojego pecha, bo trzeci raz włączam to radio i słyszę Jacka. Icon_razz Ale wcale nie narzekam, bo to bardzo fajny kawałek.

No i rozpoczynam kącik pod tytułem..tadaaaaaam... "GDZIE MNIE MOŻNA USŁYSZEĆ". To taki nieoficjalny kącik, troszkę długi tytuł może zaproponujecie lepszy? Icon_wink2 Będe tu co tydzień informował, gdzie w najbliższym tygodniu w eterze się możecie mnie spodziewać.

GDZIE MNIE MOŻNA USŁYSZEĆ?

* Radio Kampus, Warszawa 97,1 FM lub http://www.radiokampus.waw.pl
- wtorek 13 lipca, 10.00 - 12.00 Studenteria (nagrywałem trzy sondy: na temat kultury audiowizualnej, popularności komiksów i roli seriali w obecnym życiu, te sondy zostaną w audycji zaprezentowane, audycja będzie generalnie przedstawiała temat kultury audiowizualnej)

* Radio Orbit, http://www.radioorbit.pl
- czwartki, 20.00 - 21.00 Puls Muzyki (audycja z muzyką rockową i nie tylko, prezentuje to, co wg mnie jest najciekawsze w muzyce, zaglądam do płyt a także aktualnych muzycznych wydarzeń, nie zamykam się jednak tylko na rock, gdyż uważam, że w każdym gatunku można znaleźć coś dobrego)
- piątki, 19.00 - 20.00 oraz soboty, 13.00 - 14.00 Puls Muzyki (powt.)

Lp. Poprz. Ilość Tyg. Wykonawca i Utwór

01. 01. 06. Kylie Minogue - All The Lovers
02. 02. 05. Lena Meyer - Landrut - Satellite
03. 04. 09. Robert Gawliński - Kalejdoskop Bardo
04. 05. 10. Robbie Williams - Morning Sun
05. 03. 05. Muse - Neutron Star Collision (Love Is Forever)
06. 12. 02. Morcheeba - Even Though
07. 06. 06. Gogol Bordello - My Companjera
08. 09. 07. Goldfrapp - Alive
09. 07. 07. Blur - Fool's Day
10. 08. 03. K'naan - Wavin' Flag (The Celebration Mix)

11. 14. 03. Katy Perry & Snoop Dogg - California Gurls
12. 16. 02. Eliza Doolittle - Skinny Genes
13. NE. 01. Palikot Band - Nie Zagłosuję na Jarka
14. 10. 03. Junior Caldera & Sophie Ellis-Bextor - Can't Fight This Feeling
15. 11. 06. Pearl Jam - Just Breathe
16. 13. 16. Donkeyboy - Ambitions
17. NE. 01. Hurt - Statek Kosmiczny Miłość
18. 17. 05. Adam Lambert - Whataya Want From Me
19. NE. 01. Jack Johnson - You And Your Heart
20. 15. 08. Macy Gray - Beauty In The World


WYPADLI:
Black Eyed Peas - Rock That Body
Pearl Jam - Amongst The Waves
Shakira - Gypsy


POCZEKALNIA:
Hurt - Jesteś Mały
Feel - Jeśli Czegoś Pragniesz
Agnieszka Chylinska - Wybaczam Ci
Lady Gaga - Alejandro
Kombi - Gdzie jesteś Dziś
Wildboyz & Ameerah - The Sound Of Missing You
Scissor Sisters - Fire With Fire
Gorillaz - On Melancholy Hill
Afro Kolektyw - Hymn Polskiej Reprezentacji Na MŚ RPA 2010
09.07.2010 06:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Tkk_Bolly Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1 296
Dołączył: Jun 2008
Post: #2
 
Dobrze, że Kylie utrzymała pozycję lidera. Dla mnie zaskoczeniem jest nowość na 17. widząc nadal o wiele lepszy numer "Jesteś mały" w poczekalni Icon_wink2

Pati Yang
10.07.2010 01:12 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
1981 Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 661
Dołączył: Jun 2007
Post: #3
 
Paweł napisał(a):"GDZIE MNIE MOŻNA USŁYSZEĆ". To taki nieoficjalny kącik, troszkę długi tytuł może zaproponujecie lepszy?
"Na nasłuchu" Icon_smile2 ... albo "Big Ear".

Cieszy mnie niezmiernie nowość Jacka Johnsona. A Palikot? Ot, ciekawostka, raczej niewarta zapamiętania.
10.07.2010 02:19 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #4
 
1981 napisał(a):"Na nasłuchu" Icon_smile2 ... albo "Big Ear".
Wydaje mi się, że te nazwy niczego nie powiedzą, bo "Na nasłuchu" to by mi się skojarzyło z tym, czego w radiu będę słuchał, a nie co będę prowadzić. Icon_wink2
10.07.2010 02:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 119
Dołączył: Jun 2007
Post: #5
 
Paweł napisał(a):popularności komiksów
nie będę mógł w takich godzinach słuchać audycji z Twoimi materiałami. dałbyś cynk co ludzie odpowiadali na ten temat? Icon_smile2
sondy robisz tylko wśród studentów czy po prosu wychodzicie na miasto i pytacie każdego kto się napatoczy? Icon_smile2
powodzenia! Icon_smile2
12.07.2010 11:14 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #6
Re: Paweł TOP 20 /09.07.10r./
Paweł napisał(a):No i rozpoczynam kącik pod tytułem..tadaaaaaam... "GDZIE MNIE MOŻNA USŁYSZEĆ". To taki nieoficjalny kącik, troszkę długi tytuł może zaproponujecie lepszy? Icon_wink2
GDZIE USŁYSZEĆ albo MNIE MOŻNA Icon_razz

Tego Palikota byś sobie darował. Można go wrzucić do tego samego worka, co tego księdza, którego swego czasu miałeś na liście. To nowość tego samego pokroju ;]

Miło widzieć Johnsona, chociaż jest to jego pierwszy singiel od bardzo dawna, który nie wszedł u mnie do top 40.

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
12.07.2010 11:22 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
emigrant
Unregistered

 
Post: #7
 
Też tak kiedyś miałem, że coś mi się na chwilkę spodobało a potem żałowałem, że wpuściłem na listę.
Takie chwilówki jak utwór z Palikotem właśnie do takich należą. Nie znaczy to, że krytykuję Twą najwyższą nowość ale jestem prawie pewien, że szybko pożegna ten kawałek Twoją listę.
Icon_wink2
13.07.2010 12:27 AM
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #8
 
ku3a napisał(a):dałbyś cynk co ludzie odpowiadali na ten temat? Icon_smile2
Spróbuję nagrać i tu wrzucić, ale nie wiem czy mi się uda. Jeśli nie to tak.
ku3a napisał(a):sondy robisz tylko wśród studentów czy po prosu wychodzicie na miasto i pytacie każdego kto się napatoczy? Icon_smile2
Każdego. Ale są dwie grupy które najłatwiej pytać: babcie i dziadków, bo oni mają zwykle dużo do powiedzenia i nie spieszy im się oraz zakochanych na ławce, bo zwykle wtedy chłopak chce się podlizać dziewczynie i udowodnić, że nie boi się radia. Icon_razz

Najgorzej jest z osobami w średnim wieku i z wyższym wykształceniem, bo ci zwykle nie mają czasu i się śpieszą. Turyści nawet ujdzie, ale trzeba uważać, bo ja się raz wyprodukowałem z pytaniem i usłyszałem odpowiedź "Was?" . Icon_mrgreen

aaktt napisał(a):GDZIE USŁYSZEĆ albo MNIE MOŻNA Icon_razz
Eeee....

aaktt napisał(a):Tego Palikota byś sobie darował. Można go wrzucić do tego samego worka, co tego księdza, którego swego czasu miałeś na liście. To nowość tego samego pokroju ;]
To jest moja prywatna lista a nie jakaś oficjalna lista radiowa, więc wrzucam to co mi się podoba. Emigrant słusznie zauważył, że ta piosenka pewnie szybko wypadnie, no ale takie jej prawo. Czemu mam się ograniczać do wybranego typu piosenek? :>
13.07.2010 07:49 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 119
Dołączył: Jun 2007
Post: #9
 
Paweł napisał(a):zakochanych na ławce, bo zwykle wtedy chłopak chce się podlizać dziewczynie i udowodnić, że nie boi się radia. Icon_razz
Icon_lol dobre Icon_mrgreen .
Paweł napisał(a):usłyszałem odpowiedź "Was?" . Icon_mrgreen
też dobre Icon_mrgreen .
wrzucałbyś tu takie kwiatki? bo to bardzo poprawia nastrój Icon_mrgreen .
13.07.2010 09:32 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #10
 
To jeszcze jeden kwiatek wrzucę póki pamiętam.
Widzę, że siedzi gość na starym mieście i handluje pamiątkami oraz czyta gazetę, pomyślałem, że pewnie ma czas i coś powie. Podchodzę:
- dzień dobry, Radio Kampus, czy mógłby coś pan powiedzieć na temat kultury audiowizualnej?
- (nie odwraca się w ogóle zza gazety)...
- kultura audiowizualna, niech coś pan powie, jak się panu wydaje, cokolwiek...
- ...
- no dobra, a może coś powie pan na temat komiksów, czy...
- proszę pana, niech mi pan nie zawraca dupy dobrze?

Icon_mrgreen
13.07.2010 10:38 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 119
Dołączył: Jun 2007
Post: #11
 
Icon_lol
piękne Icon_mrgreen . można by to wszystko wrzucać do jakiegoś jednego wątku, a potem jako książkę wydać Icon_mrgreen .
13.07.2010 10:51 AM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
kleschko Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2 993
Dołączył: Jan 2008
Facebook Last.fm Twitter
Post: #12
 
Cytat:13. NE. 01. Palikot Band - Nie Zagłosuję na Jarka
nie widzę sensu wrzucania tego typu utworów na listy przebojów Icon_confused2

[Obrazek: kleschko.png]
13.07.2010 11:17 AM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #13
 
ku3a napisał(a):piękne Icon_mrgreen . można by to wszystko wrzucać do jakiegoś jednego wątku, a potem jako książkę wydać Icon_mrgreen .
No nie wiem... na razie troszkę lepsze rzeczy robię. Dziś w studiu miałem wywiad z panią z kina Lab na temat obecnego festiwalu filmowego, jaki tam się odbywa. Co prawda bez mojego głosu, ale mój materiał z jej wypowiedziami ukaże się w sobotę wieczorem w Radiu Kampus w audycji kulturalnej.

Obiecany link z sondą z miasta:
http://www.speedyshare.com/files/23375507/_-.aac
1 część - 13-ta minuta
2 część - 22-ga minuta
3 część - 27-ma minuta
4 część - niestety nienagrana

Przy okazji pytanie... w 14-tej minute zaraz po 1 części sondy leci piosenka..taka elektroniczna.. nie wiecie co to? Szukam szukam i nic... Icon_frown
14.07.2010 06:23 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #14
 
Akurat w przytoczonym tekście nie widzę nic zabawnego. Tacy są ludzie.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.07.2010 06:29 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
AKT! Offline
jegomość
*****

Liczba postów: 24 651
Dołączył: May 2008
Post: #15
 
Paweł napisał(a):Czemu mam się ograniczać do wybranego typu piosenek? :>
Nie wiem czym jest typ piosenek i jaki jest ten jeden, do którego nie chcesz się ograniczać? Icon_wink2

— ——————
—— ——— ——————
————— ———————
————
— ————— — ——
———
14.07.2010 06:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
saferłel Offline
Paweł
*****

Liczba postów: 21 777
Dołączył: Jun 2007
Post: #16
 
Następnym razem wklepuj pliki w ''normalnych'' formatach. Ja nie mam w tych tygodniach nerwów do szukania programów, które odtworzą mi ACC. Może mógłbym pomóc w rozpoznaniu piosenki...ale jednak nie mogę.

Call it performance, call it art/I call it disaster if the tapes don't start.
14.07.2010 06:47 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 119
Dołączył: Jun 2007
Post: #17
 
Paweł napisał(a):Obiecany link z sondą z miasta:
faktycznie dziwny ten plik. otworzył się w foobarze bez problemu, ale nie dało się przeskakiwać do przodu i trzeba była wszystkiego słuchać. nie dało się też skonwertować do mp3. fajnie jakby takich ograniczeń nie było.
z tej Twojej sondy to zbyt dużo materiału nie było Icon_wink2. myślałem, że to będą jakieś dłuższe wypowiedzi, a nie pojedyncze słowa który serial kto ogląda Icon_wink2.
poza tym te podane przez Ciebie minuty jakoś mi nie pasowały. jestem przy 48 minucie, więc rozumiem, że już nic nie będzie, wyłączam Icon_wink2.
14.07.2010 08:52 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #18
 
Już wiem co to za nagranie. Rusko - Dial My Number Icon_wink2

ku3a napisał(a):z tej Twojej sondy to zbyt dużo materiału nie było Icon_wink2 . myślałem, że to będą jakieś dłuższe wypowiedzi, a nie pojedyncze słowa który serial kto ogląda Icon_wink2 .
Wiesz, ja nagrałem dużo...niestety musiało to przejść przez wielką cenzurę na potrzeby radia. Icon_wink2 Nie wiem czy ktoś chciałby słuchać długich wywodów przypadkowych ludzi. Icon_wink2

A w tym formacie bo tak mi się nagrało, wybaczcie ale dla tak krótkiej sondy nie chce mi się kombinować z konwertowaniem. Icon_wink2

A... jutrzejsze notowanie ukaże się pewnie w sobotę lub w niedzielę gdyż na działkę wyjeżdżam. Icon_wink2
15.07.2010 09:41 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
ku3a Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 19 119
Dołączył: Jun 2007
Post: #19
 
acha, no i o komiksach nie było ani słowa...
15.07.2010 11:11 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Paweł Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3 423
Dołączył: Jul 2007
Post: #20
 
Było, ale godzinę później, a wtedy nie było mnie już w domu więc nie nagrywałem. Jechałem wtedy sobie już do radia właśnie. Icon_razz
17.07.2010 09:59 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości